Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

• Thread starter Thread starter FUTURE
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
Indie-Game-Center.png

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

2961155-lead2.jpg

Hidden-Gems (1).png

0-9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

Omno

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

تشکر ویژه از @Rize Mize برای ساخت کاور تاپیک و مرتب کردن لیست

آخرین ویرایش:
چند روزی هست که Vampire Survivors اومده روی PS5 و منم چند دستی بازی کردم و دیگه الان میتونم بگم که Army of Ruin انگار که ریمیکی ازین بازیه و البته اصن چیز بدی نیست :D تفاوت اصلی دو بازی فقط همون گرافیک و طراحی UI و کلا چیزای بصری هستش. ومپایر هم کاملا مشخصه که چطور شده پرچمدار این سبک. فعلا تو استیج دوم میپلکم و تونستم تا ۲۹:۴۲ دقیقه زنده بمونم و واقعا دیگه امکانش نبود که به نیم ساعت برسونمش چون عجیب شلوغ شد و خودمو اصلا نمیتونستم ببینم! توی این ران تونستم دو تا از سلاح‌هامو Evolve کنم که خیلی کمک کردن به بیشتر زنده موندنم. موزیک‌ها خیلی خووبن. همینطور گرافیک و آرتش و طراحی انمی‌ها. همه چیز کاملا حال و هوای رترو و کلاسیک داره. در کل تجربه‌ی خیلی خووبیه. یاواش یاواش ببریمش جلو تا ببینیم به کجاها میتونیم برسیم. قطعا بتونم تمام آپگریدای دائمی رو بگیرم، همه چیز بهتر خواهد شد اما خب فاصله‌ی زیادی تا اون مرحله مونده :D

اگه از وسواس رنج می‌برین، اگه عاشق قرینه کردن چیزهای مختلف هستین، اگه دوست دارین همه‌جا تر و تمیز و بدون شلختگی باشه، در اسرع وقت برین سراغ بازی A Little to the Left. :دی

af9a02_248cz8e0.jpg

چند وقتی هست که مُد شده همه می‌گن درگیر OCD و ADHD و HDTV و... هستیم و گویا این اختلال‌ها یه حالت شیک و باکلاسی پیدا کردن و رقابتی راه افتاده که لوح تقدیر می‌دن! ولی اگه واقعاً درگیر وسواس و قرینه‌سازی و این جور چیزها هستین، این بازی دقیقاً برای شما ساخته شده (خودم از بچگی وسواس فجیع و دیوانه‌واری دارم، ولی نمی‌دونم آیا همون OCD هست و امتیاز این مرحله رو می‌گیرم یا نه!).
یه بازی آرامش‌بخش و دوست‌داشتنی که از کلی مینی‌گیم تشکیل شده و هرکدوم از مینی‌گیم‌ها هم بین چند ثانیه تا نهایتاً ۳،۴ دقیقه طول می‌کشن (به جز معدود مواردی که خیلی سخت هستن و ممکنه آدم در نگاه اول راه‌حل رو پیدا نکنه). مثلاً یه جعبه با جاهای خالی جلوتون می‌ذاره و ۲۰ تا آیتم در ابعاد مختلف توی تصویر وجود داره که باید هرکدوم رو سر جای خودش بذارین. یا یه مشت آیتم می‌ریزه جلوتون و باید اون‌ها رو قرینه بچینین یا کتاب‌ها رو به شکل مناسبی ردیف کنین. یه گربه هم هست که بعضی وقت‌ها دستش میاد توی تصویر و گند می‌زنه به کارهایی که کردیم! :دی
بازی روی گیم پس هم موجوده و اگه دسترسی دارین، حتماً یه سر بهش بزنین.

cbbd02_24A-Little-to-the-Left-4.jpg

Screenshot 2024-09-13 083815.jpg

نمیدونم تا حالا کسی بهش اشاره کرده یا نه ولی کمتر از یک ماه دیگه بازی Europa ریلیز میشه. یه 3D پلتفرمر گوگولی با گرافیک کارتونی مشابه دنیای استودیو Ghibli و موسیقی متن فوق العاده زیبا و آرامش بخش. بازی فعلا برای سوییچ و استیم منتشر میشه و دموش رو هم همین الان میتونید تجربه کنید که به شدت توصیه میشه.

نمیدونم تا حالا کسی بهش اشاره کرده یا نه ولی کمتر از یک ماه دیگه بازی Europa ریلیز میشه. یه 3D پلتفرمر گوگولی با گرافیک کارتونی مشابه دنیای استودیو Ghibli و موسیقی متن فوق العاده زیبا و آرامش بخش. بازی فعلا برای سوییچ و استیم منتشر میشه و دموش رو هم همین الان میتونید تجربه کنید که به شدت توصیه میشه.

دموش رو چند هفته قبل رو سوییچ تست کردم و دقیقا حس گشت و گذار تو دنیای Ghibli رو میداد. بنظر میاد یه بازی ریلکسینگ و آرامش بخش موفق ازش در میاد

نسخه سوم سری My Time At معرفی شد، My Time At Evershine.

من که از خوشحالی در پوست خودم نمیگنجم :دی دو نسخه قبلی از بهترین گیم های ژانر Farming Sim بودن که تاحالا زدم. از تریلر بازی هم میشه برداشت کرد که داستان My Time At Portia رو میخوان ادامه بدن، و به نظر میاد که پیشرفت خیلی خوبی قراره نسبت به سندراک داشته باشه :دی

در کل دو نسخه قبلیش، به خصوص My Time At Sandrock رو به کسایی که فارمینگ سیم دوست دارن خیلی پیشنهاد میدم، گیم پلیشون تنوع خیلی خوبی داده به ژانر

آخرین ویرایش:

نکته ای که این بازی داره، اینه که واقعا خالقش گیم دیزاینر نبوده!(Helder Pinto) تخصص اصلیش environment artist بوده که عملا موقعیت شغلیش world art director هست!

قبلا رو اورواچ و مپ های اون کار کرده بوده!
و این بازی عملا دعوتی هست از طرفدارانش که بیاید از محیطی که خلق کردم لذت ببرید! امیدوارم بازی هم تو گیمپلی خوب باشه، ولی تمرکز روی هنر خودش بوده، امیدوارم خوده بازی هم خوب باشه، واقعا صنعت به همچین چیزایی حتی فراتر از محصولات ایندی هم احتیاج داره...

آخرین ویرایش:
چقدر خووبه این بازی. کاش تو همین حالت ریلیزش میکردن بازی کنیم :D هر چه از سازندگان دد سلز رسد نکوست. گرافیک بازی خیلی خوشگله. گیم‌پلی و حرکات کرکتر شدیدا نرم و رَوونه. انتظار سخته واسش.

عالیه . ولی حیف فقط برای pc منتشر میشه

• Like
Reactions: darkworld
خب بعد از تموم کردن چنتا aaa هیچی بهتر از این نیست که ادم بره سراغ یه ایندی جذاب و اونم چی بهتر از سبک مورد علاقم مترویدوینیا.
بازی که میخوام معرفی کنم شاید تو کل فروم 4 نفرم اسمشو نشنیده باشن به نام frontier hunter :erzas wheel of fortune
راستش خودمم شانسی باهاش اشنا شدم تو استور که چرخ میزدم دیدمش قیمتش بالا بود 35 دلار ویش لیست کردم جالبه اولین تخفیفی که خورد 50 درصد بود 17 تا واقعا براش میارزید .
در مورد بازی بهترین جمله ای که میشه گفت اینه که بازی سطح پایین تر bloodstained ritual of the night هستش اگه اونو دوست داشتید این بازی مال شماست و ازش لذت می برید فقط اگه اون 8 از 10 باشه این 7 از ده هست .بازی نسبتا طولانی هست برخلاف بقیه بازی های هم سبک شما اینجا شما 3 تا کاراکتر دارید که هر کدوم 3 4 سلاح مختلف دارن و تو بازی میتونید بینشون سوییچ کنید دشمنای بازی را که میکشید یه power core ازشون میگیرید که میتونید سلاح ها یا ارمور یا رینگ هایی که دارید را کاستومایز کنید.کلا سیستم کاستومایز و شخصی سازی جالبی داره .کلی تو بازی جادوهای مختلف هم هست که به اسم artifact تو بازی شناخته میشن.
گرافیک بازی تو بهترین حالت متوسط هست و موزیک هم همینطور . کاراکتر های بازی بسیار سک....سی هستند و قشنگ مشخصه سازنده های بازی به هنتای علاقه زیادی دارن .داستان بازی اصلا جالب نیست ولی در کل اگه مترویدوینیا دوست دارید و مثل من اکثر بازی های این سبکی تو psn را شخم زدید گزینه مناسبی هست .فعلا تا کشف بعدی :D B-) =P~
metroidvania-game-frontier-hunter-erzas-wheel-of-fortune-releases-july-26-for-ps5-and-pc-71572...jpg

عالیه . ولی حیف فقط برای pc منتشر میشه

رو کنسول هم میدن قطعا. احتمالا پروسه‌ی کار مثل دد سلز باشه. حدودا یک سالی ارلی اکسس و انحصاری پی‌سی و بعدش کنسول. البته امیدوارم زمانش کمتر باشه واقعا.

۲ ۳ روزی بود که زده بود با سرم Risk of Rain 2 رو پلت کنم. ازونجایی که یکی از سخت‌ترین تروفی‌هاش که لازمه تا استیج ۲۰ برسید و تمومش کنید رو گرفته بودم. از بین تروفی‌های باقی مونده هم مهمتریناش زدن یه الیت باس رو آخرین درجه سختی و رسیدن به یه استیج خاص زیر ۱۰ دقیقه و تشویق ۲۰تا خرچنگ به خودکشی به روش پرت کردن خودشون از پرتگاه :D یکی از عجیب‌ترین تروفی‌هایی بود که دیده بودم. باید تا استیج ۶ برید و منتظر بشید اسپان بشن و بعد دنبالشون کنید تا بپرن پایین. تازه اینکه کدوم استیج هم واستون بیاره یه جورایی مهمه. خلاصه دیشب بازی رو پلت کردم. واقعا از جذاب‌ترین روگ‌لایک‌های موجوده. هر چند نسخه کنسولیش خیلی باگ داشت از روزی که عرضه شد ولی خوشبختانه فقط یه بار پیش اومد که درگیر یه باگ بشم و اونم زود فیکسش کردن. یکی از معدود بازیای این سبکم هست که کواپ داره. حجم خر تو خری و شلوغی که این بازی داره رو شاید تو هیچ روگ‌لایک دیگه پیدا نکنید. نمیدونم واقعا چند بار پیش اومده که خودم یا باس، وان‌شات شدیم بدون اینکه بفهمم چه اتفاقی افتاده خصوصا اگه آرتیفکت فرندلی فایر رو فعال کنید. آرتیفکت‌ها خیلی نقش مهمی دارن تو جالب‌تر شدن بازی. چند بار دیگم اسم این بازی رو آورده بودم چون مُدام برمیگردم سراغش و میگم اینجام یه اشاره‌ای بهش بکنم :D دیگه باید منتظر بمونم ۲تا dlcهاش آف بخورن و برم تو کارشون.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or