Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

• Thread starter Thread starter FUTURE
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
Indie-Game-Center.png

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

2961155-lead2.jpg

Hidden-Gems (1).png

0-9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

Omno

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

تشکر ویژه از @Rize Mize برای ساخت کاور تاپیک و مرتب کردن لیست

آخرین ویرایش:
EGS_SpiritfarerFarewellEdition_ThunderLotus_S1_2560x1440-66fa0d758d9bd98e9a39e8790abd3425.jpg

فاک بعد 9 ماه اومدم این جا در مورد Spiritfarer بنویسم
و سه بار چیزایی که نوشتم پرید (و خیلی هم طولانی بودند)

خلاصه می کنم
بازی به شدت فوق العاده و احساسی در مورد مرگ و زندگی با یه توییست استثنایی آخرش
که گرافیک هنری وحشتاک فوق العاده ای داره و انیمیشن های دو بعدی و دستی اش واقعا درجه یک اند و کم میشه بین بازی های ایندی چیزی تو سطحش دید
گیم پلی بازی هم یه چیزی مابین ادونچر و مدیریت منابع و Farming Sim ـه و تو همه اش واقعا عالیه و چرخه گیم پلی خیلی خوب و متنوعی نیست
بهتر از همه چی هم موسیقی شه که خداااااست
و اوه پسر بعضی موقع ها ترکیب تمام این ها تو لحظاتی که میخوای یکی از روح های کشتی ات رو از دروازه Evergoal رد کنی واقعا به گریه میندازتت.

فقط مشکل این جاست بازی برای یه کار ایندی تو این ابعاد خیلی طولانیه و تموم کردنش برای من و رسیدن به تیتراژ (که بازی برام زد 80% کل محتوای بازی رو رفتم) نزدیک 32 ساعت طول کشید و اواسط بازی برام شدید خسته کننده و خواب آور بود که باعث شد خیلی تموم کردنش برام طول بکشه

با این وجود شدید پیشنهادش می کنم
اگه مثل من فکر می کنید Gris بازی هنری فوق العاده ایه که گیم پلی اش داغونه و یه چیزی تو همون سطح هنری و داستانگویی ولی با یه گیم پلی خوب میگردید به هیچ وجه Spiritfarer رو از دست ندید

آخرین ویرایش:
خب بالاخره یکی از بازی های مورد انتظارم هم برای کنسول ها تاریخ عرضه گرفت .بازی nine sols تو تاریخ ۲۶ نوامبر عرضه میشه .یه مترویدوینیا مامان ترکیبی از هالو نایت و سکیرو که بسیار هم سخت و چالش برانگیز هستش .اگه هالو نایت را دوست دارید که بعیده کسی بدش بیاد حتما تجربه اش کنید من که خیلی بابتش خوشحالم:x

اگه از سالمندانی هستین که با میکرو (NES) خاطرات زیادی دارین، حتماً یه سر به UFO 50 بزنین. :دی

f25f03_24logo-big.jpg

این بازی سال‌ها پیش معرفی شده بود، به طور دقیق سال ۲۰۱۷ و قرار بود ۲۰۱۸ هم منتشر بشه!‌ :-" ولی به یه سری پیچیدگی‌ها و گرفتاری‌ها خورد و در کنارش استودیو Mossmouth داشت روی Spelunky 2 هم کار می‌کرد و برای همین ۷ سال بعد از معرفی، بالاخره امسال عرضه شد!
توی این پکیج با ۵۰ تا بازی طرف هستیم که همه چیزشون، از گرافیک و موسیقی و افکت‌های صوتی تا خیلی از المان‌های گیم‌پلی براساس حال و هوای آثار دهه ۱۹۸۰ و بازی‌های هشت بیتی اون روزگار ساخته شدن و دقیقاً مثل این می‌مونه که دارین بازی‌های اون دوران رو تجربه می‌کنین، البته همراه با خلاقیت‌های جالبی که توی هر بازی به کار رفته و باعث شده یه کپی تکراری از بازی‌های اون سال‌ها نباشن. سبک‌های متنوعی هم دارن و از پلتفرمر و نقش‌آفرینی تا ورزشی و... بین بازی‌ها وجود داره و بعضی‌هاشون هم از حالت دونفره پشتیبانی می‌کنن.

103503_24cvcxzc.jpg

کلاً پکیج خیلی جالبیه و فعلاً که از بین ۵۰ تا بازی سراغ حدوداً ۱۰ تاشون رفتم، به جز یه مورد که به سلیقه‌م نمی‌خورد، از بقیه خیلی راضی بودم و البته هنوز تموم‌شون هم نکردم. چون مینی‌گیم نیستن که دو دقیقه بری بازی کنی و بیای بیرون، بلکه واقعاً هرکدوم یه بازی کامل با استانداردهای اون دوران هستن. :دی یعنی قشنگ مشخصه که با صبر و حوصله و تفکر ساخته شدن و این‌طوری نبوده که فقط یه چیز پیکسلی و قدیمی بسازن که به زور بخوان حس و حال اون دوران رو ارائه بدن، بلکه واقعاً آدم فکر می‌کنه به دهه ۱۹۸۰ سفر کرده و خلاقیت‌های به کار رفته توی بازی‌ها هم باعث می‌شن که در کنار اون حس قدیمی، همیشه منتظر چیزهای جالب و متفاوتی هم باشین.
برای اهالی امتیاز هم عرض کنم که متای بازی ۹۱ هست و توی استیم هم ۹۶٪ رضایت ملت رو به خودش جلب کرده. :دی

هرچقدر ومپایر سوروایورز میزنی نه تنها خسته نمیشی، که ماشالا اینقدر کانتنت اضافه باز میکنه و تنوع میده که حتی روند بازی هم حالت تکراری به خودش نمیگیره، یعنی نه تنها بازی گیم پلی خیلی خوبی داره، که این سیستم پیشرفت به شدت عمیق و محتواهایی که اضافه میشه عملا جلو تکراری شدن روند بازی رو هم میگیره... انصافا این بازی های کوچیک، خدای خلاقیت در حفظ حس "تازگی" هستند، چیزی که بازی های چندین صد میلیون دلاری از ارائه اش گاهی عاجز میمونند...

فعلا اینقدر رفتم جلو :D
Screenshot 2024-10-03 174818.png
کافین Cappella Magna رو باز کردم که خیلی مفیده دیگه اسپویل نمیکنم، Garlic Adventure هم تموم کردم، باز هم به اندازه موهای سرم کار برای انجام داره :D

یه چیزی هم بگم بازی به شدت هندهلد فرندلی هست، یعنی خوراک این هست که با کنسول یا هندهلد پی سی بازی کنی، چون وقتی دستت میاد مخصوصا، گیم پلی یک حالت راحت الحلقوم پیدا میکنه، طوری که خیلی راحت میشه وسط کار های دیگه، تو جمع، بیرون و اوت دور، یا خونه کنار بقیه، یا موقع فیلم و سریال و برنامه های دیگه دیدن هم، همزمان، بازیش کنی،

انصافا این که سونی یک پلی استیشن هندهلد بده (ِیا مایکرو یک اکس باکس هندهلد) که حدقلی از یکپارچگی با 5 هم داشته باشه، حداقل در حد همچین بازی های ایندی، فوق العاده است؛ طوری که کراس سیو کامل داشته باشه، و بازی رو بدون دردسر، بتونی رو هندهلد ادامه بدی...

*Spiritfarer فوق العاده است، حالت صلح امیز خوشحال و انیمه لایکش رو خیلی دوست داشتم، رو روی پلاس اکسترا بازی کردم دستمم اومد خیلی جلو رفتم دیگه کامل روون شد بازی برام و کشتی هم کلی ارتقا دادم و بزرگ کردم، ولی خب یک وقفه ای افتاد، که ایشالا در اینده رو 5 ادامه میدم و پلتش میکنم.... اینجا قبلا یک سری اسکرین شات ازش پست کرده بودم...

Spiritfarer_20221226163735.jpg

Spiritfarer_20221226171938.jpg

Spiritfarer_20230317203600.jpg

بازی ایرانیه:

=============
این دومین بازیشونه که خیلی شبیه POP شده.
این دفعه مثل اینکه سوم شخصه.
بالای 30 دقیقه گیم پلی:

==========
خب الان که گیم پلی دیدم بیشتر میخواد god of war طور باشه تا POP.

صداگذاری انگلیسیش ضعیفه واقعا و اصلا روی شخصیتها و حالاتشون نمیشینه.
در مورد مبارزاتش هم صحبت نکنیم.

اما خب بازی بدی به نظر نمیرسه.
برای این تیم با بودجه و زمان ساختش میشه گفت منطقیه.
باید دید صداگذاری فارسی بهش اضافه میشه یا نه.

فقط نمیدونم چرا وقتی لوازمش موجود نیست این تیمها میان سنگ بزرگ رو بردارن؟
چرا روی پروژه های جمع و جورتر مثل بازی قبلیشون تمرکز نمیکنن؟
البته بازی ناشر داره و حتما نظرات اونها هم دخیل بوده ولی خب واقعا این بازی پتانسیل داشت که یه 2D یا ایزومتریک خیلی خوب ازش در بیاد.

این بازی خیلی خوبه ، هم سیستم مبارزش و هم آرت استایلش.
اصلا در قامت ایندی به نظرم نمیتونه باشه و پروداکشن قوی داره ولی خب جای بهتر از اینجا پیدا نکردم براش:

=========
به گفته سازنده بخش ویژوال بازی و کرکترها از لایه های مختلف ساخته شدن و خودشون به عمد بعضی از این لایه ها رو با فریم ریت پایینتری اجرا میکنن که دشمنها و بعضی حرکات شخصیت اصلی حالت Stop Motion داشته باشه.
مثل فیلمهای سیاه و سفید خیلی قدیمی.
در کل خیلی ترکیب خفنی شده.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or