Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

• Thread starter Thread starter FUTURE
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
Indie-Game-Center.png

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

2961155-lead2.jpg

Hidden-Gems (1).png

0-9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

Omno

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

تشکر ویژه از @Rize Mize برای ساخت کاور تاپیک و مرتب کردن لیست

آخرین ویرایش:
چقدر این Tunic خفنه پشمام ریخته یه حس نوستالژی خفنی داره همه چیزش هم عالیه چقدر یونیکه واقعا . منو یاد Ico هم میندازه نمیدونم چرا یه دنیای عجیب غریب که نمیدونی چرا داری جلو میری و گیم پلی هم زلدایی و خفنه .

چقدر این Tunic خفنه پشمام ریخته یه حس نوستالژی خفنی داره همه چیزش هم عالیه چقدر یونیکه واقعا . منو یاد Ico هم میندازه نمیدونم چرا یه دنیای عجیب غریب که نمیدونی چرا داری جلو میری و گیم پلی هم زلدایی و خفنه .
عالیه این Tunic و جزو بهترین‌های این سال‌هاست. :دی
یکی از جالب‌ترین بخش‌های بازی هم اون دفترچه‌ای هست که به سبک دفترچه‌های راهنمای قدیمی بازی‌ها وجود داره. نکته مهم اینه که دفترچه فقط به خاطر زیبایی و نوستالژیک بودن توی بازی قرار نگرفته و راهنمایی‌های مختلفی برای پازل‌ها و... داره و حتما با دقت صفحاتش رو نگاه کن. :دی

عالیه این Tunic و جزو بهترین‌های این سال‌هاست. :D
یکی از جالب‌ترین بخش‌های بازی هم اون دفترچه‌ای هست که به سبک دفترچه‌های راهنمای قدیمی بازی‌ها وجود داره. نکته مهم اینه که دفترچه فقط به خاطر زیبایی و نوستالژیک بودن توی بازی قرار نگرفته و راهنمایی‌های مختلفی برای پازل‌ها و... داره و حتما با دقت صفحاتش رو نگاه کن. :D
دقیقاا همین شبی با حسین @Esm-nadaram صحبت کردم گفتم دیوونه اون دفترچه شدم خیلی خوبه اصلا.

این Dave the Diver واقعا یک اثر هنریه. چقدر با چند مکانیزم ساده جدات میکنه از فکر و خیالات. دو سه ساعتی بازی کردم. هیچوقت فکر نمیکردم چای سرو کردن واسه یه مشتری یا نجات دادن یه دلفین از طناب ماهیگیرای غیرقانونی انقدر لذت بخش باشه... .

بازی Animal Well رو هم گذاشتم تو برنامه. اونم خیلی شنیدم میگن بی نظیره ولی این Dave رو کراش زدیم روش تا dlc الدن رینگ بیاد

یه بازی آرامش‌بخش و حال‌خوب‌کن که دیروز معرفی شد...
بدون مبارزه و بدون مرگ.

Life is simple: no combat, no death, no timer, just you, your van, and the world

View attachment x2mate.com-CARAVAN SANDWITCH - Reveal Trailer-(480p).mp4

امسال برای PC، Switch و PS5 عرضه میشه.

این چند هفته که مراسم‌های مختلفی برگزار میشه، انتظار معرفی ایندی‌های خفنی رو دارم. تریلر اونایی که به نظرم جالب هستن رو میزارم تو تاپیک. بقیه دوستان هم اگه چیزی براشون جالب بود معرفی کنن چون مخصوصا تو این مواقع شلوغ تعداد معرفی‌های بزرگ زیاده و بازیای کوچیک زیادی نادیده گرفته میشن.

الله اکبر از Animal well :|

بزارید همین جا بنویسم بعد ببرم تاپیک امتیازات

خب من شخصا کسی هستم از گرافیک پیکسلی متنفرم، دست خودمم نیست کلا دافعه داره برام :D

متاسفانه گرافیک animal well هم پیکسلی هست که من دوست ندارم و همون اول یه گارد خیلی بدی گرفتم نسبت بهش، مخصوصا این که بعد از گرافیک خیلی تمیز tunic به چشمم خیلی آشغال اومد.

امااااااا کافیه به بازی یکم مهلت بدین تا بفهمید جادو قراره چطور رو شما اثر میزاره،

کلید جذابیت اصلی بازی پیشروی و جو دنیا بازیه، از معماها تا راه های مخفی و گجت ها همه و همه به شکل بسیار زیبا و با سلیقه پیاده سازی شده

جادو بازی یه چیزی تو مایه ها hollow knight کبیره

شک نکنید بهترین 100 مگ عمرتون رو قراره دانلود کنید.

در آخر دوتا نکته داره بازی که برام جالب بود:

1-وسیله هایی که میگیرید دوتا کاربرد (که هر کدوم جذابیت خفن خودشون رو دارن) ولی باید قابلیت دوم رو یه جورایی خودتون کشف کنید

2-اصل جذابیت بازی تو پیدا کردن تخم مرغهاست کلی چیز میز جدید میده بهتون برای حل معما، گس اصلا بیخیال پیدا کردن تخم. مرغ نشید

در آخر :

Animal wall > tunic

این Dave the Diver واقعا یک اثر هنریه. چقدر با چند مکانیزم ساده جدات میکنه از فکر و خیالات. دو سه ساعتی بازی کردم. هیچوقت فکر نمیکردم چای سرو کردن واسه یه مشتری یا نجات دادن یه دلفین از طناب ماهیگیرای غیرقانونی انقدر لذت بخش باشه... .

بازی Animal Well رو هم گذاشتم تو برنامه. اونم خیلی شنیدم میگن بی نظیره ولی این Dave رو کراش زدیم روش تا dlc الدن رینگ بیاد
واقعا dave the diver خارق العاده است هرکس ایندی دوست داره بازیش نکنه نصف عمر که هیچی تمام عمرش به فناست😁
من که ۳۵ ساعت روش قفلی زدم تا پلات شه هنوزم نشده برم سراغ dlc گودزیلاش.یه جادوی خاصی داره اصلا هم خسته کننده نمیشه هی دوست داری یه دایو دیگه بزنی

الله اکبر از Animal well :|

بزارید همین جا بنویسم بعد ببرم تاپیک امتیازات

خب من شخصا کسی هستم از گرافیک پیکسلی متنفرم، دست خودمم نیست کلا دافعه داره برام :D

متاسفانه گرافیک animal well هم پیکسلی هست که من دوست ندارم و همون اول یه گارد خیلی بدی گرفتم نسبت بهش، مخصوصا این که بعد از گرافیک خیلی تمیز tunic به چشمم خیلی آشغال اومد.

امااااااا کافیه به بازی یکم مهلت بدین تا بفهمید جادو قراره چطور رو شما اثر میزاره،

کلید جذابیت اصلی بازی پیشروی و جو دنیا بازیه، از معماها تا راه های مخفی و گجت ها همه و همه به شکل بسیار زیبا و با سلیقه پیاده سازی شده

جادو بازی یه چیزی تو مایه ها hollow knight کبیره

شک نکنید بهترین 100 مگ عمرتون رو قراره دانلود کنید.

در آخر دوتا نکته داره بازی که برام جالب بود:

1-وسیله هایی که میگیرید دوتا کاربرد (که هر کدوم جذابیت خفن خودشون رو دارن) ولی باید قابلیت دوم رو یه جورایی خودتون کشف کنید

2-اصل جذابیت بازی تو پیدا کردن تخم مرغهاست کلی چیز میز جدید میده بهتون برای حل معما، گس اصلا بیخیال پیدا کردن تخم. مرغ نشید

در آخر :

Animal wall > tunic
خیلی خوب گفتی تا رسید به خط آخر و اونجا خرابش کردی
بی‌ادب:دی
این چه حرفی بود

خیلی خوب گفتی تا رسید به خط آخر و اونجا خرابش کردی
بی‌ادب:D
این چه حرفی بود
Tunic همیشه داخل رادار من بود و اونم دلیلش اتفاقا خودت بودی :D

خیلی هم دوسش دارم تونیک رو اما این aw لامصب خاکش اسیر میکنه، به هیچ وجه جذابیت اولیه tunic رو نداره اما جلو تر که بری tunic جلوش رنگ میبازه :D

الانم دارم میرم aw تا تخم مرغ جمع کنم باز هم

Ps :ایششششش به tunic
:D

خوشحالم که بازی رو دوست داشتین ولی یه مدته فعالیتتون کمتر شده، دوست داشتم تجربیاتتونو با من و بقیه دوستان بیشتر به اشتراک میزاشتین مخصوصا که سلیقه شما تو انتخاب بازی ها رو خیلی دوست دارم. :x منم تا اونجایی که مشکلات زندگی بهم اجازه بدن سعی میکنم تو این تاپیک حضور مختصری داشته باشم.
درود:x
خیلی لطف دارین:x :x :x
حقیقتا من این روزا اوضاع روحی و روانی چندان مساعدی ندارم. برای همین حوصله نمی کنم خیلی بازی کنم (کلا حوصله نمی کنم هیچ کاری کنم. زندم فقط :دی ).
اما خب از قضا امشب یه بازی را رفتم جلو و می نویسم دربارش.

1717191592139.png

جدیدترین بازی سری شاهزاده ایرانی:x
کلا من هر چی از شاهزاده ایرانی بدن را دی وان میخرم :دی
بازی درباره حمله ارتش هون ها به ایران هست. قبل از هر چیز میخواستم بگم من خیلی با این سیستمی که یوبی سافت برای شاهزاده ایرانی داره پیاده می کنه حال نمی کنم. یعنی اینکه مثل اسسین هر نسخه یه پرنس جدا داشته باشه. میمیرن همون پرنس اصلی (دستان؟) را بذارن.:دی

علی ای حال، داشتم می گفتم:

داستان بازی درباره حمله ارتش هون ها به ایران هست و توی این بازی، شاهزاده ما قبل حمله هون ها بیرون پایتخت و تو صحرا بوده و برای همین به موقع نمیرسه به میدون نبرد.
(یه پرانتز باز کنم اینجا و درباره هون ها توضیح بدم: هون ها یا هیاطله یا هپتالیان، گروهی از مردمی بودن که در زمان شاهنشاهی ساسانی در مرزهای شرقی ایران تاخت و تاز می کردن و جنگ هایی با ایران داشتن. تا جایی که یادم هست، حتی یکی از شاه های ساسانی را هم کشتن (پیروز یکم) اما به طور کلی خیلی توسط ایرانی ها شتک شدن. آخرم خسرو انوشیروان با همراهی گوک ترک ها، کلا به دیار عدم فرستادشون :دی هون ها به طور کلی توی برهه ای از تاریخ که حضور داشتن، تاثیرات مخربی به جا گذاشتن. یعنی عملا میشه اونا را مغول کوچک دانست. اینا اگرچه خیلی توی ایران راه به جایی نبردن، اما بد جوری موی دماغ امپراتوری روم شدن. در زمان مهم ترین رهبرشون (آتیلا. اینو شاید از Total War: Attila بشناسید) حتی از روم باج هم می گرفتن. اما خب در آخر زورشون نرسید به بقیه و کلا محو شدن.). ادیت: الان چک کردم. یه دوره ای از ما هم باج می گرفتن:/
توی بازی هدف اینه که برسیم به میدان نبرد و ارتش هون ها و ژنرال هاشون را شکست بدیم.
با توجه به اینکه بازی توی ارلی اکسس هست، من دیالوگ ها را خیلی دنبال نکردم. اما به نظر قرار نیست که با داستان خیلی پیچیده ای رو برو باشیم.
در زمینه موسیقی که بازی درجه یکه. گوش و روح و روان آدم از شنیدن موسیقی های ایرانی بازی جلا پیدا می کنه. دیالوگ های بازی اما، صدا گذاری ندارن.
گیمپلی بازی هم از نقاط قوتشه. بازی روگ لایک هست و شما با هر بار مردن برمی گردید به نقطه اول بازی. توی بازی به چندین نوع سلاح مختلف دسترسی هست (به صورت رندوم و با گشتن در محیط) و سلاح پیش فرض هم دو تا خنجر هست. هر سلاح ویژگی های خودشو داره. مثلا تبر (که Tabar هم نوشتن نه Axe :دی ) سنگین ترین سلاحه و دشمنا را گیج (استان) می کنه. همچنین سلاح های بازی قابلیت ارتقا دارن.
جدا از سلاح ها، یه سری مدال هایی داخل بازی هست که هر کدوم باف های مختلفی را به کاراکتر میدن. این مدال ها را بصورت رندوم میشه در محیط پیدا کرد و حتی بعضی هاشون بر بقیه مدال ها هم تاثیر دارن و قابلیت های بیشتری را آزاد می کنن.
مبارزات و پلتفرمینگ بازی هم فوق العاده لذت بخش و روون هست.
گرافیک هنری بازی هم به نوبه خودش چشم نواز و دیدنیه. قبل از انتشار گفته بودن از استایل کمیک های تن تن الهام گرفتن انگار.

ضعف بازی در حال حاضر، محتوای بسیار کمشه. یعنی شاید تو 2 ساعت بشه کل بازی را انجام داد. البته مشخصا این دو ساعت یه بخش خیلی کمی از بازی هست و سازند ها هم قول اپدیت های هفتگی بر اساس بازخورد پلیرها را دادن.

به طور کلی من خیلی راضیم از بازی و حتی در زمینه موسیقی و گیمپلی، به نظرم دلچسب تر از Lost Crown هست.

در نهایت میگم فعلا برای خرید بازی عجله نکنید چون محتوای بازی خیلی نیست (البته بازی 20 دلاره) اما حتما حتما پایرت کنید بره :دی

10 دیقه دیگه یه مراسم ایندی برگزار میشه!

لینک یوتیوب اگه خواستید زنده ببینید:

اگه بازی جالبی معرفی شد تو تاپیک میزارم. اگه هم دیگه پستی ندادم خودتون بدونید که اوضاع خراب بوده و دری وری معرفی کردن :D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or