Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
Indie-Game-Center.png

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

2961155-lead2.jpg

Hidden-Gems (1).png

0-9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

Omno

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

تشکر ویژه از @Rize Mize برای ساخت کاور تاپیک و مرتب کردن لیست

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,623
نام
Alireza
دوستان و اساتید عزیز، بازیای پست اول رو بالاخره آپدیت کردم :D
سعی کردم فقط پست‌هایی که بر اساس تجربه خودتون هست و بیشتر از چند خط توضیح داده شده رو بیارم که لیست بیش از حد طولانی نشه و واسه کسی که میخواد در مورد بازیا اطلاع پیدا کنه، مفید باشه. بازیایی که چند نفر مختلف در موردش نوشتن هم به صورت جدا لینک دادم که بتونید همه نظرات رو پیدا کنید. اگه چیزی جا افتاده بهم بگید اضافه کنم.
مرسی از همه دوستان که تجربیاتشون رو با بقیه به اشتراک میزارن. این چند هفته هم ایندی‌های زیادی منتشر شده و الان بیشتر از همیشه نیازه که بدونیم کدوما ارزش تجربه دارن :x~o)

====
یه تشکر ویژه هم از دوست عزیزمون @Rize Mize میکنم که یه کاور عالی برای تاپیک ساخت و لیست بازیها رو به ترتیب حروف الفبا درآورد که همه دوستان راحت‌تر بتونن بازیهای موردنظرشون رو پیدا کنن :x

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,186
نام
نـــــــویـــــــــد
سعی کردم فقط پست‌هایی که بر اساس تجربه خودتون هست و بیشتر از چند خط توضیح داده شده رو بیارم که لیست بیش از حد طولانی نشه و واسه کسی که میخواد در مورد بازیا اطلاع پیدا کنه، مفید باشه. بازیایی که چند نفر مختلف در موردش نوشتن هم به صورت جدا لینک دادم که بتونید همه نظرات رو پیدا کنید. اگه چیزی جا افتاده بهم بگید اضافه کنم.
مرسی از همه دوستان که تجربیاتشون رو با بقیه به اشتراک میزارن. این چند هفته هم ایندی‌های زیادی منتشر شده و الان بیشتر از همیشه نیازه که بدونیم کدوما ارزش تجربه دارن :x~o)

عجب پست اولی واقعا. خیلی دمت گرم علیرضا. تاپیک واقعا سطحش بالاس.

داشتم میچرخیدم بین پستای بچه‌ها، دوتا بازی خاطرات خیلی خوبی رو زنده کردن واسم.
اولی Children of Morta بود. دیگه فکر کنم تمام ایندی بازا تجربه کرده باشنش. یکی از بهترین روگ‌لایت‌هایی بود که بازی کردم. بدون شک یکی از جذابیت‌های اصلیش، سیستم آپگرید و پیشرفت توی بازی بود. هر کرکتر یه پَسیو اسکیل داشت که بین تمام اعضای خانواده پخش میشد. کامبت عالی و تنوع خوب انمی‌ها. طراحی خوب برای باس‌ها. گرافیک جذاب و دوس داشتنی. ولی قطعا مهمترین اتفاقی که برای این بازی افتاد، اضافه شدن زبان فارسی به بازی بود. هم منوها هم زیرنویس هم صدای راوی. همین موضوع باعث شد دوباره از اول برمش و چقدرم بیشتر لذت بردم. صدای راوی واقعا عالی بود. انگار داشتی به یه کتاب قصه گوش میکردی. خیلی خوش گذشت خلاصه.

دومین بازی هم Omno بود. یه تجربه‌ی ۴ ۵ ساعته‌ی خیلی ریلکس و دوس داشتنی. دنیای زیبا و آروم با پازل‌های ساده. اینجور بازیا وجودشون واقعا ضروریه حتی بین خود ایندی‌ها. چیز پیچیده‌ای ندارن. شلوغ پلوغ نیستن. سختی و چالشی ندارن. فقط چند ساعت به مسالمت آمیزترین شگل ممکن سرگرمت میکنن.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
852
نام
سید محمد حسین

چیز جالبی هست ربع ساعتی بازی کردم
بازی یه پدیده عجیب غریبیه کلی تو فروم های خارجی در موردش مطلب مینویسن و بحث شده در موردش .مثل اینکه کلی هم رمز و راز داره که هنوز نتونستن از همش سر در بیارن.بازی رو پلاس هم دی وان عرضه شده منم یکی دو ساعتی بازیش کردم و فوق العاده بود حتما وقت کنم میرم سراغش :x

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,855
نام
مرتضی
عجب حرکتی زدی واقعا عالی شده پست اول اصن انگیزه گرفتم بیشتر بنویسم از بازیایی که میرم:D

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,720
ممنون از CrossCode 🤝 :D

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
744
نام
reza
سلام دوستان و اساتید ایندی
کسی بازی bloody heaven ۲ رو بازی کرده؟
یه حس Hades به من دست داد، خواستم بدونم ارزش داره بازیش کنم یا نه
خب رفتم بازیش کردم و باید بگم بد نبود
خیلی شبیه Hades ولی خب به نظرم خیلی آسونه
تنوع سلاح ها هم به ظاهر زیاده ولی در باطن کم
گیم پلی هم روونه ولی خب انتظار زیادی نداشته باشید
اما Ember Knights ... اینم خیلی شبیه Hades ولی خیلی سخته، روی نرمال هم سختی خودش رو داره
من که خوشم اومد
دلتون برای Hades تنگ شده حتما یه سری بهش بزنید

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,675
نام
مــاکــان
خب بالاخره پورتهای کنسولی Bleak Faith هم داره آماده میشه و معرفی شد:

View attachment bf.mp4

قبلا در مورد بازی چند خطی نوشته بودم که اینجا هم میزارم:
این پست رو نزدیک به انتشار بازی داده بودم:
خب بازی کمتر از 1 ساعت دیگه منتشر میشه.
این بازی بیشترش رو 2نفره ساختن و این اواخر شدن 3تا.
طراحی مراحل و اتمسفر بازی خیلی خیلی شبیه به دارک سولز 1 با اون شورتکاتهاست که مناطق رو به هم متصل میکنه.
مپ بازی هم خیلی بزرگه ، طراحی هم طوری بوده که خیلی بزرگتر به چشم بیاد.
بازی پر از jank هست(معادل فارسی نداره) و خب بازی تاخرخره ایندیه و ناشر هم نداشتن خب همین انتظار ازش میره.

من ویدئوها رو که میبینم از اون بازیهاست که میری خودت رو درش گم میکنی.
این اواخر نزدیک به 100 ساعت درگیر Wo long بودم ، اون بازی تمام چیزی که داشت سیستم مبارزه بود و از اتمسفر ، صداگذاری و طراحی مپ هیچ بویی نبرده بود.
برعکس این بازی تمام چیزی که داره این 3 عامل هست بعلاوه یک سیستم مبارزه آشنا که کار راه اندازه ، دوست دارم ببینم نتیجه چی میشه.

این هم بعد قفلی زدن روش:
اما در مورد خود بازی همونطور که گفتم jank از سر و روش میباره ولی یکی از بهترین بازیهای چند سال اخیر هست که بازی کردم!
من با این قضیه مشکلی ندارم چون سبک Souls-Like اصلا با این ویژگی به ملت معرفی شد ، مثل دیمن سولز که عملا میشه به جای کلمه jank ازش استفاده کرد.
یا دارک سولز 1 خیلی جاها درش این مورد بود حتی ردپاهاش رو تا همین Elden Ring هم میبینیم.

همین بس که اگه از Wo long مایوس شدین حتما Bleak Faith رو تست کنین.
در موردش بعدا بیشتر مینویسم یا تاپیک میزنم ولی فعلا این چکیده بعد از 10 ساعت پلی تایم من رو داشته باشین (من 2 شب پیش کرکی دانلود کردم که بعد خریدم بشناسونم به استیم ، اجرا که کردم به خودم اومدم دیدم 7 صبح شده و باید برم بیرون):

اتمسفر فوق العاده سنگین و دارک که سای فای با فانتزی ترکیب کرده.
قبلا خیلی گفته میشد طراحی مراحل و دنیا سازی رو از مانگای !Blame الهام گرفتن ولی الان که بازی میکنم باورم به این قضیه خیلی بیشتر شد.
صداگذاری و موزیک حتی از یکسری بازیهای AAA این چند وقته بهتر (یکیش Wo long :-&)
مپ بزرگ با طراحی دستی و ویژگی گشت و گذار عالی ، اکسپلور کردن مپ به شما با لوت های خیلی خوب پاداش میده و خیلی اعتیاد آوره.
دوست داری ببینی بعدش چی میشه.

تو این چند سال اخیر بازیهای ایندی تو سبک سولز زیاد داشتیم ، خوب هاش مثل Thymesia / Hellpoint / Mortal Shell و...
این بازیها با اینکه ایندی بودن یا تو دسته AA با بودجه کم قرار میگیرن ولی چون ناشر داشتن جلوی Bleak Faith بازی AAA به حساب میان.
به همین علت خب خیلی پالیش شده تر هستن ولی به هیچ عنوان نتونستن به این سطح از لول دیزاین و اتمسفر برسن.

من بشخصه این 2 ویژگی از بازی رو در حد بهترینهای چند سال اخیر میدونم و بدون اغراق بعد از دارک سولز 1 اینطوری عاشق این دو ویژگی تو هیچ بازی نشدم.

بنظرم همینقدر برای این تاپیک کافیه تا بعدا بهتر بازی رو معرفی کنم.
=====================
یک موردی که به تاپیک هم مربوط باشه اضافه کنم.
اینکه اگه بلانسبت خل شدین و از استیم خریدین از سایت ایرانی نگیرید که نمیشه به استیم شناسوند ، الان تست کردم.
البته حجمی هم نداره ولی خب ، همونقدر هم حروم نکنین و از استیم بگیرید.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,720
INDIKA هم برای کنسول ها اومد. من انتظار داشتم رو سرویس ها بیاد ولی خب ۲۵ دلار قیمت خورده :|
من اول از پوسترش فکر کردم یه بازی سیاسی واسه کشور عزیزمون هست ولی انگار الهام گرفته از ادبیات روس مخصوص داستایوفسکی هستش

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,720
Mortal Sin یه ایندی عالی Overwhelmingly Positive که حدود 14 ماه پیش منتشر شده.

The Vagrant یه ایندی عالی برای طرفداران Odin Sphere و Dragon's Crown با قیمتی کمتر از یک دلار !!!

The TakeOver یه ایندی عالی برای طرفداران Streets of Rage و شورش

...
...
از takeover خوشم اومد باید ببینم چی به چیه

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,855
نام
مرتضی
من اول از پوسترش فکر کردم یه بازی سیاسی واسه کشور عزیزمون هست ولی انگار الهام گرفته از ادبیات روس مخصوص داستایوفسکی هستش
منم چند ماه پیش اتفاقی تو استور داشتم می‌گشتم پیداش کردم و از همین پوسترش جذبش شدم ولی فکر میکردم بازی داغونی باشه اما الان که اومده متا ۸۰ گرفته بازخوردا هم مثبت بوده

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
852
نام
سید محمد حسین
از takeover خوشم اومد باید ببینم چی به چیه
اگه خوشت اومده همین الان تو PSN تخفیف خورده میتونی ارزون تر بخری .من بازیش کردم خوبه ولی در حد و اندازه های street of rage نیست .
یه بازی دیگه هم تو این سبک 2 3 روز پیش خریدم mayhem brawler خیلی قشنگه گرافیک سل شیدی داره تخفیف خوبی هم خورده اگه beat em up دوست داری گزینه خوبیه

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,464
این سبک رو اگه دوس دارید، River City Girls رو از دست ندید. خیلی Beat Um Up خوبیه.

به‌به :D چی ازین بهتر.
این سبک ریسینگ فک کنم چند سالی هست شده مختص موبایل. که بازی های موبایلی ام که واسه ما براحتی قابل خرید نیستن. خوبه که یکی بالاخره برا کنسول ساختن.

پ.ن: نسخه pc چی پس😅

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر