Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,569
آقا 4 تا ایندی پدرمادر دار معرفی کنید ( رو پلاس پریمیوم باشه ) بشینم بازی کنم یه چیزی که عمق داشته باشه مثل Hollow Knight .
What Remains of Edith Finch رو دارم ولی فعلا حسش نیست . ( ده دقیقه بازی کردم خیلی خوشم اومد ولی گذاشتم بعدن بازی کنم ریتمش کنده الان یه چیز سریع تر میخوام )
دیسکو الیزیوم رو یک ربع بازی کردم سردرد گرفتم اصلا حوصله ش نبود ( با اینکه رشته دانشگاهیم ادبیات انگلیسی بوده و مشکلی نداشتم ولی حوصله ام نکشید فعلا )
Sea Of Stars هم حال نکردم .
UnderTale هم 2 ساعتی به زور بازی کردم اصلا نمیدونم چرا باید ادامه بدمش :D
Dead cells

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
بچه ها پِلپِل ساب امروز حوالی افطارمیاد.. برای کامپیوتر و سوییچ ..
نمایش هاش که خیلی گشنگ بود...خواهشا گوشه نگاهی بهش بندازید...

آپدیت: این هم اسناد و مدارک دال بر تضمین کیفیت

picture1_hzpm.jpg

آخرین ویرایش:

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
تو این تخفیفای بهاره psn میچرخیدم چشمم به ultros افتاد ۵۰ درصد تخفیف خورده شده حدود ۱۲ دلار.بازی هنوز ۵۰ روز نبوده ریلیز شده و نشون میده واقعا فروش بدی را تجربه کرده بوده.
با اینکه شخصا عاشق مترویدوینیا هستم یک ساعت اولشو روی پلاس پریمیوم چند وقت پیش بازی کردم راستش خیلی خوشم نیومد یا بهتر بگم اونقدر خوشم نیومد که بخوام براش هزینه کنم یه مقدار رنگ امیزی بازی را دوست نداشتم ادم کور رنگی میگرفت و دشمنا هم رنگشون شبیه پس زمینه بازی بود کلا حال نکردم ولی خب ۱۲ دلار قیمت خیلی مناسبیه هر چند حدس میزنم تا ۶ ماه اینده اومدش رو پلاس خیلی محتمله.
حالا کسایی که مترویدوینا دوست دارن قیمتش بد نیست الان یه تستی بزنن

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
تو این تخفیفای بهاره psn میچرخیدم چشمم به ultros افتاد ۵۰ درصد تخفیف خورده شده حدود ۱۲ دلار.بازی هنوز ۵۰ روز نبوده ریلیز شده و نشون میده واقعا فروش بدی را تجربه کرده بوده.
با اینکه شخصا عاشق مترویدوینیا هستم یک ساعت اولشو روی پلاس پریمیوم چند وقت پیش بازی کردم راستش خیلی خوشم نیومد یا بهتر بگم اونقدر خوشم نیومد که بخوام براش هزینه کنم یه مقدار رنگ امیزی بازی را دوست نداشتم ادم کور رنگی میگرفت و دشمنا هم رنگشون شبیه پس زمینه بازی بود کلا حال نکردم ولی خب ۱۲ دلار قیمت خیلی مناسبیه هر چند حدس میزنم تا ۶ ماه اینده اومدش رو پلاس خیلی محتمله.
حالا کسایی که مترویدوینا دوست دارن قیمتش بد نیست الان یه تستی بزنن
من تو این تخفیف chants of sennaar رو خریدم. بازی درباره زبان و نحوه ارتباط بین انسان ها و طبقات جامعه هست. قبلا تو ویدیو طاها رسولی شنیده بودم ازش. واقعا حس عجیبیه وقتی اولین کلمات رو تو بازی ترجمه میکنی و میبینی با حدسایی که از قبل زده بودی تا حد زیادی درست بود. پیشنهاد میکنم قبل خرید ویدیو ببینید ازش. اگر با سلیقه تون جور باشه تجربه خیلی جذابیه

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
یکی از بچه ها اینجا خدا خیرش بده بازی terra memoria را معرفی کرد الان یادم نمیاد کی بود بازی چند روزی هست ریلیز شده یه تخفیف ۱۵ درصدی لانچ هم داشت گرفتمش یکی دو ساعتی بازیش کردم کسایی که jrpg نوبتی شبیه sea of stars یا octopath traveler را دوست دارن حتما تجربه اش کنن البته بودجه سازنده هاش مشخصا از اون ۲ تا بازی کمتره و به طبع اون هم با بازی جمع و جور تری طرف هستیم .۶ تا کاراکتر داره ۳ تا مبارزه میکنن ۳ تا ساپورت .نوع مبارزات هم که گفتم نوبتی بر پایه حمله به نقطه ضعف دشمن و از بین بردن شیلدش هست.کلا بازی ساده و به شدت راه دستی هست و ۱۷ تا براش میارزه.به نظر پلات به شدت ساده ای هم داشته باشه همین الان ۵ درصد تو psn بازی را پلات کردن که با توجه به ریلیز بازی درصد قابل توجه ایه .
یعنی بعضی موقع ها این بازی های ایندی و جمع و جور از صد تا بازی aaa به ادم بیشتر حال میده :x

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,926
نام
نـــــــویـــــــــد
IMG_20240404_003908_265.jpg

IMG_20240404_010821_095.jpg

یعنی من عاشق این کراس‌اورهای بازی‌های ایندی روگ‌لایک/لایت. دد سلز تو اسکال د هیرو اسلیر. از دد سلز تقریبا تو تمام ایندی‌های این سبکی یه چیزی هست. یا سلاح و اسپل یا اینجا تو اسکال کلا خودشو آوردن به لطف سیستم اسکالش :D ازون‌ور تو خود دد سلز هم کلی آیتم و ایستر اگ دیدیم از ایندی‌های هم سبکش. خیلی خووبن انصافا. دنیای بازیای ایندی واقعا بی‌نظیره :D
جالبه که حتی سل و اسکرول هم دراپ میشه دقیقا مثل دد سلز. واقعا دمشون گرم.

آخرین ویرایش:

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
View attachment 333508

View attachment 333523

یعنی من عاشق این کراس‌اورهای بازی‌های ایندی روگ‌لایک/لایت. دد سلز تو اسکال د هیرو اسلیر. از دد سلز تقریبا تو تمام ایندی‌های این سبکی یه چیزی هست. یا سلاح و اسپل یا اینجا تو اسکال کلا خودشو آوردن به لطف سیستم اسکالش :D ازون‌ور تو خود دد سلز هم کلی آیتم و ایستر اگ دیدیم از ایندی‌های هم سبکش. خیلی خووبن انصافا. دنیای بازیای ایندی واقعا بی‌نظیره :D
جالبه که حتی سل و اسکرول هم دراپ میشه دقیقا مثل دد سلز. واقعا دمشون گرم.
نوید خیلی بازی خفنی هست، از روزی که اومد پلاس منی که عاشق روگلایکم، همه ی بازی ها رو ول کردم یک سره اینو بازی میکنم، خیلی کلاس های ( جمجمه های) باحالی هم داره، بریم ببینیم پلات میتونیم بکنیمش یا نه

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,926
نام
نـــــــویـــــــــد
Slay the Spire 2

==========
بعد موفقیت وحشتناک خوب نسخه اول مشخص بود که نسخه دومی هم میاد.
نسخه ارلی اکسس برای 2025 تاریخ خورد.

من هنو نسخه اول رو تموم نکردم ولی همچنان لذت میبرم از بازی کردنش :D
واقعا بازی خفنیه. من اصولا یه بازی واسم سخت باشه و نتونم تمومش کنم بیخیالش میشم ولی این لعنتی یه جادوی عجیبی داره.

آپدیت رایگان Risk of Rain 2 هم در راهه که Prisoner رو از دد سلز وارد بازی میکنه :D
دیشب دوباره بازی رو دانلود کردم واسه همین آپدیت. البته اصولا نسخه کنسولی دیرتر میاد ولی خب فرصت دارم تا گرمش کنم. Survivors of the Void هم انداختم تو ویش‌لیست به این امید که زود آف بخوره و بزنم تو گوشش.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,569
Screenshot from 2024-04-12 17-56-56.png

این بازی های ایندی گاهی چیزهایی میارن پشم به تن آدم نمیمونه.

امروز شما رو با با شاهکاری به اسم Spirit City: Lofi Sessions آشنا کنم.

اول بگم این بازی چیکار میکنید. جواب هیچی. هیچ کاری نمیکنید. نه اکشن نه داستان نه معما نه پازل. تو این بازی شما فضای دلخواه خودتون میسازید تا باهاش به فعالیت روزانه خودتون برنامه ریزی کنید. مثلا برای مطالعه اتاق خودتون رو میسازید با شخصیتی که دلخواه شما و با اون مطالعه می کنید. برنامه روزانه خودتون رو تو تقویم بازی قرار میدید و همزمان با شخصیتی که خودتون ساختید انجام میدید مثل ورزش کردن مطالعه یا هر چیزی. میتونید صدای بارون بیارید یا صدای سوختن. یا حتی موسیقی دلخواه خودتون رو بسازید. حتی میتونید حیوون خونگی خودتون رو بسازید و در کنار فضایی که به شما آرامش میده همراه با شخصیت بازی برنامه ریزی کنید. این بازی دیوانه کننده هست. متاسفانه فقط برای ویندوز اومده ولی حداقل باید برای مک و لینوکس هم بیاد. این یه بازی نیست یه نیاز هست که همه داشته باشند.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
capsule_616x353.jpg

خب چند روز پیش ایشونم تموم شد (البته خیلی کار داره، فقط دیفیکالتی هاش که یه جورایی استوری محسوب میشه، تموم شد)

بازی یک ارنا شوتر روگ لایت به شدت گیم پلی محور ایزومتریک هست، 6 سطح سختی داره، از صفر تا پنج، تا 4 تقریبا میشه گفت مشکل خاصی نیست، در واقع مشکل از ویو(موج) 17 به بعد درجه 4 شروع میشه تا اخر درجه 5، یعنی تا قبل اینارو، میشه تقریبا با هر کرکتری که حال میکنید برید، مثلا من تا 4 تقریبا همه رو با اون سیب زمینی که 200 درصد اکسپرینس میداد رفتم، چون همین لول اپ مضاعف باعث میشه هم به شدت قوی شین هم بازی لذت بخش تر میشه چون امکاناتتون زیاد میشه (البته یک نرف خاصی هم داره مثلا این کرکتر، قیمت های فروشگاهش 50 درصد بیشتره که تاثیر کمی هم نداره این قیمت زیاد...)

تا اخرای مرحله یا درجه چهار (موج 17 به بعد) که دیدم واقعا کرکتر نمیکشه و کم میاره، چون دمیج و ارمور و سرعت حرکت و اتک اسپید انمی ها از اینجا به بعد به شکل عجیبی زیاد میشه، دیگه یک چند روزی با کرکتر های مختلف امتحان کردم تا شانسی "مدیکال" یا همون دکتر، رو امتحان کردم، و دیدم به شدت جوابه... یه چند روزی طول کشید، ولی بلاخره با همین مدیکال و این بیلد، تمومش کردم:

Brotato-2024_04_14-10_15_10-min.png

نکته: مهم ترین فایده مدیکال، ریجنریت هلث در بالاترین سطح ممکنه اونم به صورت Steal از انمی، طوری که خیلی وقت ها واقعا بهتره بزنی به دل انمی ها تا از دستشون فرار کنی، جون همین برخورد با انمی ها جونتم شارژ میکنه، نکته بعدی که میشه گفت حیاتی هست، انتخاب ایتم ها و ساخت یک بیلد مناسبه، این چیزی که من استفاده کردم، دقت کنید همه چیزش ارتقا یافته است به جز اتک اسپید، اینم توضیح داره چون مدیکال، با اسلحه های مخصوص خودش اتک اسپید 200 درصدی داره (یعنی اسلحه های مدیکال محور مثل همینایی که اینجا من دارم) و این شاید شما رو از خیلی از اسلحه ها و امکاناتشون محروم کنه (مخصوصا از Ethereal ها که به شدت مفید هستند چون استتس رو اتوماتیک افزایش میدن با هر کیل) اما در طرف مقابل همین ریجنریت و لایف استیل به شدت بالا، میشه دلیل سوروایو و زنده موندن و تموم کردن بازی...

و در نهایت، گول اون انمی های گنده بک رو نخورین :D به نظرم سخت ترین انمی، ایشون هست : Junkie.png همین فسقلی، در واقع چالش برانگیز ترین حالت زمانی هست که انمی ها "Projectile" پرتاب میکنند، و مخصوصا همین رفیقمون که پرتاب هاش "رندوم" هستند و هر کدوم به یک سمت میرند، یعنی؟ وقتی یه کم زیاد میشن، عملا همه جای مپ Projectile هاشون وجود داره چون به شکل رندوم پخش میشه یعنی یا راه فراری ندارید یا باید همه اش داج بدید،

پس، مهم ترین عامل موفقیت بعد از ساخت یک کرکتر خوب، بالا بردن داج و ارمور هست، طوری که بخش اصلی پرتاب های انمی ها، اتوماتیک یا داج میشه یا با ارمور رفع میشه، از طرف دیگه با ریجنریشن و لایف استیل بالا، جونتون هم بالا میمونه و این اعتماد بنفس کافی میده که بازی رو ادامه بدید...

*بعد تموم کردن بازی، گفتم یه نگاه به اچیومنت هاش و رودمپ بندازم ببینم چی به چیه برای بعد ها که میخوام رو پلی استیشن پلتش کنم، و تازه فهمیدم اوا :D بازی اکسسبیلیتی داره و میشه سرعت و دمیج و اتک اسپید و موومنت اسپید انمی هارو تا 75 درصد کم کرد.. !! یعنی بالاترین دیفیکالتی هم 75 درصد اسون تر میشه، عملا دیگه اب خوردن، حالا خوشبختانه من اصن نمیدونستم همچین چیزی وجود داره و بخش اصلی و سخت بازی که دیفیکالتی هاش هست رو به صورت عادی با انمی های صد در صد تموم کردم ورگنه شاید اون وسطا وقتی کلافه میشه ادم خب وسوسه به استفاده از اکسسبیلیتی هم بشه :D

اما حالا که نمیدونستم، با اطمینان میگم اگه بیلد مخصوص خودتون و سبک بازی تون رو پیدا کنید، اصلا نیازی به اکسسبیلیتی نیست، مخصوصا چون اکسسبیایتی ها عملا گیم پلی بازی رو به هم میریزن و کل جذابیتش رو میگیرند، مخصوصا اتک و موومنت اسپید انمی ها...

خلاصه بازی خیلی خوبی بود و یک بار دیگه یک بازی ایندی ساده (که گویا یک نفره هم ساخته شده اگه اشتباه نکنم) تونست ده ها ساعت سرگرمم کنه و تبدیل به یکی از بهترین تجربه هام بشه... سرویس های گیم پس و پلاس از این نظر که باعث پیدا شدن این بازی ها میشن، عالی هستند...

آخرین ویرایش:

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,251
FAR.jpg
نمیدونم قبلا اینو معرفی کردید یا نه ولی خب :D

بازی سبکش ساید اسکرولینگ هستش، کنترل شخصی رو بر عهده دارید که از دنیای یه جورایی آخرالزمانی یا جامعه ای خرابه بوسیله کشتی مسیرشو پیدا میکنه اونم نه هر کشتی‎ :D
کشتی اولش فقط با بادبان میبرتت جلو ولی کم کم هی ارتقا پیدا میکنه و جذابیت و چالششو بیشتر میکنه (سوخت برای کشتی و تعمیرش) چندین تیکه هم حالت پازلی داره، تیکه های ارتقارو تو اسپویلر مینویسم شاید کسی دوست داشت خبر نداشته باشه که کشتی چه ارتقاهایی میگیره، اولش با بادبانه بعدش موتورش رو فعال میکنه که پارون میزنه بعد قدرت Boost میگیره و بعد تبدیل به زیردریایی میشه یه جا هم پرواز میکنه، بخونید چیز خاصی هم نیست ;))

ChangingTides.jpg

بازی از اونایی هست که قشنگ خودتو شل میکنی لذتشو میبری باورم نمیشه آرزو میکردم تموم نشه، برای من حکم آرامبخش رو داشت روح و روانم به آرامش میرسید خیلی خوب بود :D
ظاهرا بازی یه نسخه دیگه قبل این اومده بوده خبر نداشتم وقتی اسم بازی رو جستجو کردم دیدم بله اون لعنتی نسخه قطارش بوده به اسم Far: Lone Sails که واجب شد بازی کنم
اینو هم به لطف پلاس بازی کردم تو بازی های پیشنهادی بود اتفاقی چشمم خورد بهش بنظرم جالب اومد ولی فکر نمیکردم اینقدر باهاش حال کنم :x (کاش نسخه قبل هم رو پلاس بود)
زمانش هم کم هست در حد شیش هفت ساعت، قطعا پیشنهاد میشه از دست ندید.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
اقا عجب بازی ایه این dave the diver .به جرات میشه گفت جزو ۳ ۴ تا از برترین ایندی های این چند سال اخیره.الانم که روی اکثر پلتفرم های مهم در دسترسه اب تو دستتونه بزارید کنار اینو بازی کنید.
اولش شاید به نظر بیاد یه بازی ایندی ماهیگیری جمع و جور هستش ولی اصلا اینطور نیست .بازی هر روز که توش جلوتر میرید مکانیزم های جدیدی باز میکنه و هی شمارو سورپرایز میکنه .از ماهیگیری گرفته تا مدیریت رستوران تا مینی گیم های رنگارنگ از تعقیب و گریز با قایق گرفته تا مخفی کاری به سبک متالگیر تا مزرعه داری و اکواریوم و نگهداری ماهی تا بزرگ کردن حیوون خونگی به سبک بازی موبایلی پوو.و از همه مهمتر باس فایت های اپیک و بینظیر بازی .کلا هرچی از بازی بگم کم گفتم بیخود نیست بازی متای ۹۰ داره .اصلا از دستش ندید:x:x:x

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,926
نام
نـــــــویـــــــــد
@MrElectricWizard
حالا که با Brotato حال کردی، Army of Ruin, Geometry Survivor و Vampire Survivors رو هم بذار تو لیستت. کلا این سبک خیلی ساده ولی شدیدا اعتیاد آوره. البته یه خوبی بروتیتو نسبت به باقی بازیای هم سبکش اینه که محیطش خیلی جمعو جوره. من خودم یکم رو گوشی زدمش ولی خیلی اهل بازی با گوشی نیستم برا همین نچسبید. یکم سرم خلوت شه حتما رو کنسول میگیرمش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر