Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
Berserk Boy هم تاریخ خورد...به لیست بازیهای March اضافه کنید!

View attachment 325833

March 6 2024
البته این نسخه سوییچ و PC هست و بعدا برای بقیه پلتفرما میاد.
خیلی وقته مگامن نداشتیم و جای خالیش رو پر میکنه تا حدودی! البته معتقدم بزودی (همین امسال!) کپکام نسخه جدید Mega Man رو معرفی میکنه...یکی از نشونه هاش هم این بود که اخیرا یهویی همه مگامن ها رو ریختن تو پلاس!
امروز دموش رو بازی کردم ، به نظرم خیلی خوب اومد.
نوآوری خاصی نداره و خیلی وفادار به سبکه (مگامن X)
واقعا خوش ساخته ، از اون بازیهاست که از ثانیه اول جذبت میکنه که ادامه بدی.

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
932
نام
کیوان
شاید تاپیک اشتباهی باشه، ولی این Subnautica لامصب چقدر خوبه. :-"

من هیچوقت زیاد اهل سبک Survival نبودم، ولی این بازی به قدری حال داد که یه چشم بهم زدم دیدم ۴ ساعت گذشت. :D

نسخه دومش (Below Zero) رو کسی بازی کرده؟ چطوره؟
از نسخه سومش خبری نیست؟ :D
نسخه دوم در حد اولی نیست، ولی اونم بازی خیلی خوبیه اما قسمت اول از نظر اتمسفر و اکتشاف یه چیز دیگس. نسخه سوم هم تایید شده ولی اطلاعات زیادی به جز اینکه روی یک سیاره جدیده و کو-آپ هم داره ازش منتشر نشده.

Esm-nadaram

Gold User
Jan 9, 2022
676
نام
Woody
شاید تاپیک اشتباهی باشه، ولی این Subnautica لامصب چقدر خوبه. :-"

من هیچوقت زیاد اهل سبک Survival نبودم، ولی این بازی به قدری حال داد که یه چشم بهم زدم دیدم ۴ ساعت گذشت. :D

نسخه دومش (Below Zero) رو کسی بازی کرده؟ چطوره؟
از نسخه سومش خبری نیست؟ :D
وقتی یکی از سابنوتیکا تعریف میکنه دوست‌ دارم دستاشو به گرمی بفشارم و بگم دمت گرم.

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,588
نام
Alireza
وقتی یکی از سابنوتیکا تعریف میکنه دوست‌ دارم دستاشو به گرمی بفشارم و بگم دمت گرم.
اینقدر باهاش حال کردم که بعد تموم کردنش فوری یه سیو دیگه شروع کردم و دوباره تمومش کردم. :D
نسخه بعدیش رفت تو لیست بازی های مورد انتظارم.

Esm-nadaram

Gold User
Jan 9, 2022
676
نام
Woody
اینقدر باهاش حال کردم که بعد تموم کردنش فوری یه سیو دیگه شروع کردم و دوباره تمومش کردم. :D
نسخه بعدیش رفت تو لیست بازی های مورد انتظارم.
سعی کن رو درجه سختی آخر بری جلو، هیجانش بالاتر میره

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
Ultros هم تو این وضعیت شلوغ عرضه بازیا، نقدهای مثبت گرفته...
کسی تونست بازی کنه یه توضیحی بده، خیلی کنجکاوم در موردش.

2024-02-12_161610.jpg
2024-02-12_161952.jpg

آرت استایل خیلی متفاوت و زیبایی داره...مخصوصا اگه با مترویدونیاهای اخیر مقایسه کنیم که خیلی از نظر ظاهر شبیه هم شدن.

2024-02-12_162406.jpg 2024-02-12_162421.jpg 2024-02-12_162441.jpg

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
Spirit Hunter: Death Mark II هم نقداش داره میاد...الان از 4 تا نقد رو 92 هست! :D

2024-02-19_184741.jpg

از اونجایی که با نسخه اول بسیار حال کردم، خیلی منتظرش بودم ولی بد موقعی عرضه شده! باید بزارم یه موقع خلوت تر برم سراغش + تخفیفم بخوره!
یه توضیحی قبلا تو این تاپیک در مورد نسخه اول داده بودم...من که معمولا زود خسته میشم از ویژوال ناول‌ها، اینو به خاطر ترسناک بودنش و اتمسفر خفنش تا آخر با اشتیاق بازی کردم و بشدت پیشنهاد میکنم.

خب حالا که اینجام بد نیست یه بازی پشم افکن ترسناک معرفی کنم! :D کم کم دارم بازیش میکنم، حال و هوای هالووینم بود این چند وقته بشدت چسبید!

View attachment 230198

سبک بازی ویژوال ناوله و چیزی نیست که معمولا از یه بازی ترسناک انتظار دارید ولی همینش خوبه که مثل بازیهای ترسناک اخیر، فقط جامپ اسکیری (!) نیست.
صداگذاری بازی بسیار خفنه و با اینکه اکثرا داری به یک تصویر ثابت نگاه میکنی ولی واقعا حس میکنی توی همون محیط هستی...مثل یه مدرسه متروکه یا نصفه شب وسط جنگل! :D
البته از نظر گیم پلی هم اینطوری نیست که فقط متن بخونی و مسیر داستانی رو انتخاب کنی...مثل دانجن کرالرهای اول شخص قدیمیه ولی با سبک هنری خیلی جذاب. سیستم Inventory هم داره.
قوی‌ترین بخش بازی هم در کنار صداگذاری، داستان و مانسترهایی هستش که باهاشون روبه‌رو میشی...داستانش رو مسائل حساس زیادی دست میزاره که غربی‌ها با ترس و لرز از کنارش رد می‌شن :D
البته نسخه غربی یه سانسور کوچکی هم شده که مهم نیست و در حد یه تصویر مسخرست و میتونید با سرچ کردن ببینیدش...بعد دیدنش هم دوباره به خریت سانسورچی‌ها هر جای دنیا که باشن پی می‌برید :D
دیگه نیازی نیست بیشتر بگم...خلاصه که از دست ندید!

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
820
نام
سید محمد حسین
این نینتندو دایرکت امروز یه خبر عالی برای من داشت اونم معرفی نسخه دوم ender lilies به نام ender magnolia بود .اگه نسخه اولش بازی نکردید همین الان برید بازی کنید یکی از بهترین مترویدوینیاهای تاریخه:x:x

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,204
نام
محمد
آقا 4 تا ایندی پدرمادر دار معرفی کنید ( رو پلاس پریمیوم باشه ) بشینم بازی کنم یه چیزی که عمق داشته باشه مثل Hollow Knight .
What Remains of Edith Finch رو دارم ولی فعلا حسش نیست . ( ده دقیقه بازی کردم خیلی خوشم اومد ولی گذاشتم بعدن بازی کنم ریتمش کنده الان یه چیز سریع تر میخوام )
دیسکو الیزیوم رو یک ربع بازی کردم سردرد گرفتم اصلا حوصله ش نبود ( با اینکه رشته دانشگاهیم ادبیات انگلیسی بوده و مشکلی نداشتم ولی حوصله ام نکشید فعلا )
Sea Of Stars هم حال نکردم .
UnderTale هم 2 ساعتی به زور بازی کردم اصلا نمیدونم چرا باید ادامه بدمش :D

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
آقا 4 تا ایندی پدرمادر دار معرفی کنید ( رو پلاس پریمیوم باشه ) بشینم بازی کنم یه چیزی که عمق داشته باشه مثل Hollow Knight .
What Remains of Edith Finch رو دارم ولی فعلا حسش نیست . ( ده دقیقه بازی کردم خیلی خوشم اومد ولی گذاشتم بعدن بازی کنم ریتمش کنده الان یه چیز سریع تر میخوام )
دیسکو الیزیوم رو یک ربع بازی کردم سردرد گرفتم اصلا حوصله ش نبود ( با اینکه رشته دانشگاهیم ادبیات انگلیسی بوده و مشکلی نداشتم ولی حوصله ام نکشید فعلا )
Sea Of Stars هم حال نکردم .
UnderTale هم 2 ساعتی به زور بازی کردم اصلا نمیدونم چرا باید ادامه بدمش :D
Hotline Miami

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
آقا این عجب گیم پلی باحال و آرت استایل جذابی داره...

View attachment ssstwitter.com_1708557665412.mp4

با همکاری یه سری از سازنده های Braid و Ethereal و Carto ساخته شده. کلا خیلی باهاش حال کردم. تابستون عرضه میشه.

Plucky Squire هم امروز تریلر جدید داشت که اونم مثل همیشه عالی بود.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
در ادامه کنجکاویم در مورد بازیای ایندی ترسناک، اینو حدود یه ماه پیش بازی کردم...از اونجایی که هنوز فراموشش نکردم، پس ارزش داره در موردش چند خط بنویسم!

f76821c95e5198e836f3f0e8f88c5b5fac31943916e53a725e1c986b4fba5c26_product_card_v2_mobile_slider...jpg

اول بهتره یکمی در مورد سازنده‌اش بدونید! World of Horror رو یه دندونپزشک لهستانی به تنهایی ساخته! یعنی وقت‌هایی که دندون و دهن ملت رو سرویس نمی‌کرده، داشته روی یه بازی ترسناک با کلی موجودات عجیب و غریب با دندونای داغون کار میکرده :D
جالبم اینه که کل آرت بازی رو با Paint ویندوز طراحی کرده! ولی نتیجه خیلی خوب از آب دراومده. در حین بازی کردن حس میکردم استایل ساخت هیولاهای بازی شبیه یه چیز خاصیه که قبلا دیدم و یادم نبود دقیقا چی! امروز متوجه شدم خیلیا به این مورد اشاره کردن و الهام گیری از کارای Junji Ito رو میشه تو بازی دید:

2024-03-03_183226.jpg

از نظر داستان هم، بازی تا حدودی از لاوکرفت الهام گرفته...بازی تو دهه 80 ژاپن داخل یه شهر کوچیک اتفاق میوفته که اتفاقای عجیب و ماورایی داخلش رخ میده و شما در نقش یه کاراگاه باید کیس‌های مختلف رو حل کنید و سعی کنید جلوی نابودی و دیوانگی کل شهر رو بگیرید. بازی یه جورایی روگ لایت حساب میشه با عناصر نقش آفرینی...اگه داخل بازی بمیرید، باید دوباره شروع کنید ولی هر ران حدود 1 ساعت طول میکشه و پرونده‌هایی که باهاش روبه‌رو میشید و چالش‌ها، هر بار متفاوته. مبارزات نوبتیه و میشه از ضربات مختلف فیزیکی یا جن‌گیری واسه دشمنانی که از جنس روح هستن، استفاده کنید.
یه نوار سلامتی جسمی دارید و یه نوار سلامتی روانی...اگه خیلی با رویدادها و موجودات ترسناک روبه‌رو بشید و انتخاب‌های داستانی درستی نداشته باشید و سلامت روانتون به فنا بره، دیگه از دست میرید و میرید تو تیمارستان بستری میشید و بازی تموم میشه! :D
دیگه زیاد در مورد خود موجودات و رویدادهای بازی صحبت نمیکنم که اگه خواستید بازی کنید، اسپویل نشید.
چیزی که گیم پلی رو اعتیادآور میکنه و باعث میشه همش دوباره یه ران دیگه برید، قابلیت ها و پیامدهای مختلفه، فک کنم حدود 7 تا کرکتر با شرایط مختلف می‌تونید انتخاب کنید، می‌تونید از راه های مختلفی کیس ها رو حل کنید و غیره که نهایتا نتیجه‌ها و اندینگ‌های متفاوتی براتون رقم میزنه. درجه‌های سختی مختلفی هم در دسترسه...
بازی عناصر ویژوال ناول زیادی داره و مخصوصا چند بار اول باید زیاد متن بخوانید...من خودم 7 بار بازیو تموم کردم ولی اون اواخر چون با رویدادها آشنا بودم، هر ران 30 دقیقه طول میکشید.

جنس ترس بازی هم چیپ نیست و جامپ اسکیر خاصی نداره، بیشتر همین ریخت و قیافه کرکترها و سناریوهای مختلفی که تو بازی باهاش روبه‌رو میشید ترسناکه...ظاهر خاص بازی هم بهش کمک میکنه. البته رنگ بندی سیاه و سفید بازی رو میتونید تغییر بدید که هر ران ظاهر متفاوتی داشته باشه.

موسیقی خاصی هم داره که هم با فضای بازی همخونی داره، هم یه حس کلاسیک جالبی به تجربه میده...یکمی ازش بشنوید! البته اواخر بازی تکراری شده بود و صداش رو بستم :D

View attachment x2mate.com-World of Horror Soundtrack_ Title Screen (With Intro).mp4

من رو کنسول بازی کردم ولی معتقدم این از اون بازیاست که باید رو PC بزنید چون یکمی کنترلش با دسته سخته و دندونپزشکه زیاد حوصله کار کردن روی نسخه کنسولی رو نداشته :D

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
دموی Trinity Fusion هم اومد رو استور و باید بگم که خیلی بهتر از چیزی بود که فکر میکردم. گیم‌پلی و کامبت بازی خیلی نرم و رَوون به قولی ریسپانسیو هستش. به طور واضح منبع الهامشون دد سلز بود. نرمال اتک و هوی اتک داره. هر نوع سلاح کمبوی خاص خودشو داره. یعنی لایت کاتانا و دوال بلید کاملا با هم فرق دارن. هوی ویپن‌ها هم همینطور. شارژ اتک هم دارن البته. اسلاید هم داره که میتونید از موانع عبور کنید و همینطور ضربات انمی‌هارو Evade کنید. به نظر تنوع سلاحاش خوبه. دوتا سورد المنت‌دار هم گیرم اومد. آتیش و اسید بودن. در کل کامبت بازی با اینکه سادس اما خیلی حال میده. پرک‌های زیادی پیدا میکنید. خودم تو ران اول ۳تا پرک داشتم که وقتی انمی رو میکشتی یه اتفاقی میفتاد در ادامش که خیلی حال داد! قشنگ پاره میشدن انمی‌های اطرافش. ۳تا اسلات برای Consumable دارید و یه اسلات هم برای اکتیو اسکیل که توی مپ پیدا میشه. هر ۴تاشون روی دکمه‌های دی‌پد قرار میگیرن و قابل استفاده هستن. داخل دمو تا باس اول رو اجازه میده بازی کنید و بخشی از آپگریدای دائمی هم در دسترس هستن برای آنلاک شدن. طبق معمول سبک روگ‌لایت، دوتا کارنسی داخل بازی هست. یکی برای خرج کردن توی مپ بازی و وقتی هم بمیرید از دست میرن، یه کارنسی هم وقتی بمیرید باهاتون میمونه و میتونید آپگریدای دائمی رو بخرید و کرکترتون قوی‌تر بشه.

گرافیک و آرت استایل و طراحی کرکترام اوکی هستن. یعنی به خوبی بازی مثل دد سلز یا هیدیز نیست اما جوابه. ضمن اینکه ۳تا کرکتر داخل بازی هستن که میتونید یکی رو انتخاب کنید و حتی داخل مپ هم پورتالی هستش که وسط بازی شخصیت خودتون رو عوض کنید. هر کرکتر یه سری قابلیت مخصوص خودشو داره. مثلا یکی دابل جامپ داره و یکی گرپل هوک داره. افکتای صدا هم خووبن. ضربات علاوه بر ایمپکت خوبی که دارن، صدای خوب و دلنشینی هم میدن. خلاصه که اومد داخل رادار! خوبی دمو همینه واقعا :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر