Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
راستش من امسال خیلی وقت پای بازی های ایندی نذاشتم
همونایی هم که گذاشتم این جا نوشتم در موردشون

Eastward که یه پست مفصل این جا درموردش نوشتم
دموی Bionic Bay و پدیده Suika Game هم که این جا معرفی شون کردم

و البته Tin Hearts هم بود که داده بودن نقد کنم و بازی پازل خیلی معمولی ای بود.

==================

ولی عوضش تا بود بازی ایندی خریدم و بردم :D
این یه لیستی از بازی هایی که امسال خریدم و وقت نکردم بازی کنم یا تموم شون کنم

A Hat in Time: این رو فکر کنم پارسال خریدم. ولی امسال استارت شو زدم و تموم نکردمش هنوز. به شدت بازی خوبیه و منو یاد Mario Sunshine میندازه 8->

Slay the Spire: اینو تونستم یه Giveaway ببرم و یکی از اون بازی هاییه که خیلی خوب میدونم چقدر خوبه. یکی از رفقای دولوپر نزدیک ما در موردش خفه نمی شد :D

Into the Breach: من عاشق ژانر Tactical ـم و اینم دیدم تو تخفیف کریسمس سوییچ تخفیف خورده بود و زدیم بر بدن :x

Sea of Stars: این رو رفیقم برد تو یه گیواوی واسه سوییچ. ولی سوییچ نداشت. مخ شو زدم داد به من کدشو... هنوز نرسیدم بازیش کنم :D

Magicka 2: این یکی از خفن های ژانر کو-اپ ـه که سال ها پیش با دوستان خاطرات خوبی داشتیم. مخ دو تا داداشم رو زدم که بخریم با هم بازی کنیم. هنوز نرسیدیم با هم بازی کنیم :(

Baldur's Gate 3: چه بخواید چه نخواید، این بازی بازی ایندی ـه :D و من هنوز نرسیدم از اکت 2 عبور کنم

Unpacking: اینو من از تریلر اول عاشق اش بودم و مدت ها تو ویش لیستم بود. تو یکی از تخفیف های استیم خریدمش بالاخره و حتی فرصت نکردم نصبش کنم :-??

Potionomics: اینو فکر کنم تو یه ویدیوی یوتیوب دیدمش و به شدت با آرت استایل و ایده اش حال کردم. استیم تخفیف خورد. خریدمش... ولی هعییی کو وقت :(

Lunictice: اوضاع این قدر افتضاحه که اینو اول سال خریدم و الان که فکر می کنم نمیدونم این بازی اصن در مورد چی بود. یادمه فقط نظرم در موردش مثبت بود و خریدمش :-?

==================

خلاصه که تا مدت ها بازی برای بازی کردن دارم :D

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
Signalis رو اگر اینجا کسی بازی نکرده بلافاصله دانلود کنه :D یکی از بهترین بازی های هارور چند سال اخیر بود به نظرم، اگر از بازی های هاروری که فقط هیولا میندازن تو دوربین اول شخص خسته شدین و فن بازی های هارور قدیمی هستین حتما برین سراغش

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
اقا چندتا بازی تو سبک و سیاق children of morta معرفی کنید ممنون میشم. خودم یکی دوتا بازی مثل ویزارد آو لجند و hyper light drifter و ... میشناسم ولی یه بازی میخوام ایندی باشه ولی خیلی هم زیادی ایندی نباشه یکم پر و پیمون باشه :D

• Like
Reactions: ce7en44

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
اقا چندتا بازی تو سبک و سیاق children of morta معرفی کنید ممنون میشم. خودم یکی دوتا بازی مثل ویزارد آو لجند و hyper light drifter و ... میشناسم ولی یه بازی میخوام ایندی باشه ولی خیلی هم زیادی ایندی نباشه یکم پر و پیمون باشه :D
سلام و درود
میبینم که سلیقه ی خوبی داری، فرزندان مورتا یه بازی عالی بود، و یه خوبی که داشت کاملا فارسی هم میشد.
حالا تو سبک روگلایک من اینا رو هیلی دوست دارم
Hades که خیلی معروفه و بهترین هست
Curse of the dead gods سخت و شدیدا اعتیاد اور
Moonlighter خیلی خیلی عالی
Enter the gungeon جزو سخت ترین روگلایک ها هست
اینا خیلی بازی های خوبی هستن، همشون عین فرزندان مورتا روگلایک هستن، همشون هم دوربین ایزومتریک دارن

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
سلام و درود
میبینم که سلیقه ی خوبی داری، فرزندان مورتا یه بازی عالی بود، و یه خوبی که داشت کاملا فارسی هم میشد.
حالا تو سبک روگلایک من اینا رو هیلی دوست دارم
Hades که خیلی معروفه و بهترین هست
Curse of the dead gods سخت و شدیدا اعتیاد اور
Moonlighter خیلی خیلی عالی
Enter the gungeon جزو سخت ترین روگلایک ها هست
اینا خیلی بازی های خوبی هستن، همشون عین فرزندان مورتا روگلایک هستن، همشون هم دوربین ایزومتریک دارن

مورتا که واقعا عالی بود و تیم آقای فصیحی ترکوندن انصافا. حیف که خبری از نسخه دومش نیست. بین لیستی که دادی بجز moonlighter بقیه رو بازی کردم اینم که خیلی تعریف میکنن باید حتما برم سراغش. Mageseeker هم دیدم تو استیم و پلی استیشن تخفیف خورده اینم تو رادارم هست بازی کنم. بازیای کمتر شناخته شده هم اگر کسی سراغ داشت بگه.

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
مورتا که واقعا عالی بود و تیم آقای فصیحی ترکوندن انصافا. حیف که خبری از نسخه دومش نیست. بین لیستی که دادی بجز moonlighter بقیه رو بازی کردم اینم که خیلی تعریف میکنن باید حتما برم سراغش. Mageseeker هم دیدم تو استیم و پلی استیشن تخفیف خورده اینم تو رادارم هست بازی کنم. بازیای کمتر شناخته شده هم اگر کسی سراغ داشت بگه.
مون لایتر یه فیچری داره که عالیه
شبا تو دانجن ها هیولا میکشی و خرت و پرت جمع میکنی
روزها تو مغازت اون خرت و پرت هایی که جمع کردی میفروشی
با پول فروش خرت و پرت ها سلاح و آرمور قوی تر میخری
با سلاح و آرمور قوی تر تو دانجن های سخت تر میری و....
این چرخه رو همچنان ادامه میدی و انقدر لذت بخشه
بعد میتونی مغازه رو اپگرید کنی، میتونی فروشنده استخدام کنی و..... ، رو همه ی کالا ها هم خودت قیمت میزاری
کلا طلاست بازی

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
مون لایتر یه فیچری داره که عالیه
شبا تو دانجن ها هیولا میکشی و خرت و پرت جمع میکنی
روزها تو مغازت اون خرت و پرت هایی که جمع کردی میفروشی
با پول فروش خرت و پرت ها سلاح و آرمور قوی تر میخری
با سلاح و آرمور قوی تر تو دانجن های سخت تر میری و....
این چرخه رو همچنان ادامه میدی و انقدر لذت بخشه
بعد میتونی مغازه رو اپگرید کنی، میتونی فروشنده استخدام کنی و..... ، رو همه ی کالا ها هم خودت قیمت میزاری
کلا طلاست بازی

چقدر جالب الان دارم dave the diver رو بازی میکنم که تقریباً همچین سیستمی داره و بشدت معتاد کننده س. پس حتما باید برم سراغ مونلایتر. مرسی از پیشنهادا

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
این nobody save the world عجب بازی کره و باحالیه .از اون بازیهاست که میشینی پاش یهو میبینی ۳ ۴ ساعته داری بازی میکنی من که انقدر خوشم اومد ازش که سریع رفتم dlc شم خریدم .حتما تجربه اش کنید الان رو پلاس رایگانه روی گیم پس هم دی وان اومده بود نمیدونم هنوزم هست یا نه خیلی حال میده:D

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
سلام
دوستان کسی اینجا Rain World پلی داده؟ من نیم ساعتی بازی کردم اصلا نفهمیدم چی به چیه و چیکار باید کرد؟ اگه کسی می دونه دربارش یه توضیحی بده.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
سلام
دوستان کسی اینجا Rain World پلی داده؟ من نیم ساعتی بازی کردم اصلا نفهمیدم چی به چیه و چیکار باید کرد؟ اگه کسی می دونه دربارش یه توضیحی بده.
من هر از گاهی بازی میکنم ولی خیلی بازی بی‌رحمیه! از طرف دیگه، خیلی بازی خاصی هست...یادم نمیاد چیزی شبیه بهش رو بازی کرده باشم.

چند هفته پیش اتفاقی نظر یکی از طرفدارای بازی رو دیدم که پیشنهاد کرده بود بدون اینکه چیزی از بازی بدونید، استارتش رو بزنید و خودتون تجربه‌اش کنید. کنجکاو شدم و دانلودش کردم. منم از خیلی چیزاش سر در نمیارم :D
جالبه متای بازی رو ببینی دور و بر 50 60 هست! ولی بری نظرات استیم و امتیاز طرفدارا رو ببینی در حد یه شاهکار میدوننش :D
ولی در همین حدی که بازی کردم مشخصه بازی عمیقی هست و باید یکمی از فاز بازیهای دیگه بیای بیرون تا بتونی باهاش کنار بیای. مخصوصا کنترل بازی که خیلی فرق داره با بازیای 2D دیگه و تا اینکه بهش عادت کنم یکمی طول کشید.

این چیزایی هست که تا حالا تونستم تو بازی متوجه بشم... البته بیشتر کلیات رو میگم و به چیزایی که بنظرم اسپویل هست و باید خودت تجربه کنی اشاره‌ای نمیکنم:
مهمترین مورد اینه که انتظار نداشته باش بازی دستت رو بگیره و بگه چی کار کن! سبک بازی Survival هست و اولین هدفت باید زنده موندن باشه.
یکی از خفن ترین جنبه‌های بازی همین قانون جنگلشه! یا باید بکشی و شکار کنی و بخوری، یا اینکه شکارت میکنن و میخورنت :D بازی جوری نیست که ما قهرمان یا شخصیت اصلیش باشیم و بریم دشمنا و باس های مختلف رو نابود کنیم! داخل بازی تو هم یه موجود عادی مثل بقیه هستی که باید سعی کنی تو این دنیا که هر چند دقیقه یه بارون وحشیانه میاد و همه چی رو نابود میکنه، زنده بمونی!
یه نوار گرسنگی تو بازی هست که باید همیشه بهش توجه کنی...قبل از اینکه بارون بیاد باید پناهگاه پیدا کنی و حداقل باید نوار گرسنگیت باید 4 تا پر باشه تا بتونی تا تموم شدن بارون تو پناهگاه زنده بمونی. برای غذا هم میتونی از میوه هایی که تو محیط پیدا میکنی استفاده کنی یا اینکه موجودات کوچکتر دیگه رو نوش جان کنی!
حتما به نقشه تو بازی توجه کن و ببین چقدر به پناهگاه نزدیک هستی. وقتی بارون میخواد بیاد با یه سری لرزش تو دسته میتونی حسش کنی (اگه اشتباه نکنم کنار مپ هم یه علامت هست که نشون میده تا بارون بعدی چقدر فاصله هست) و سریع باید آماده بشی که از زیر بارون فرار کنی. بارون تو بازی کلا خیلی ترسناکه...من بیشتر از موجودات، از بارون تو بازی میترسم!
تو نقشه اون دایره های آبی رنگی که می‌بینی همون موجودات خفاش مانندی هستن که مدام جابه‌جا میشن و میتونی ازشون تغذیه کنی!
حتما به اون موجود زرد رنگی که تو محیط هست توجه کن چون راهنمایی های خیلی خوبی میکنه و با علامت بهت میگه که از کدوم مسیر میتونی بری. تا وقتی مجبور نشدی با موجودات بزرگتر از خودت درگیر نشو. کارهای خلاقه‌ای میشه تو بازی انجام داد با موجودات مختلف تا حواسشون رو پرت کنی یا به جون هم بندازیشون!
هر موقع که با موفقیت میرسی به پناهگاه، یه علامت دایره‌ای شکل هست که سطحش بالاتر میره...با این کار دسترسی به محیط های بیشتر برات باز میشه. ولی اگه بمیری دوباره سطحش پایین تر میاد و محدودتر میشی.
کلا به نظرم ارزشش رو داره با سختی های بازی کنار بیای، هر چقدر بیشتر بازی کنی با چیزای جالب تری مواجه میشی...البته به خاطر سختی و بی رحمیه دنیای بازی، نمیتونم واسه مدت طولانی پشت سر هم بازیش کنم ولی فعلا بیخیالش نشدم چون هر دفعه یه چیز جدیدی کشف میکنم.

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
من هر از گاهی بازی میکنم ولی خیلی بازی بی‌رحمیه! از طرف دیگه، خیلی بازی خاصی هست...یادم نمیاد چیزی شبیه بهش رو بازی کرده باشم.

چند هفته پیش اتفاقی نظر یکی از طرفدارای بازی رو دیدم که پیشنهاد کرده بود بدون اینکه چیزی از بازی بدونید، استارتش رو بزنید و خودتون تجربه‌اش کنید. کنجکاو شدم و دانلودش کردم. منم از خیلی چیزاش سر در نمیارم :D
جالبه متای بازی رو ببینی دور و بر 50 60 هست! ولی بری نظرات استیم و امتیاز طرفدارا رو ببینی در حد یه شاهکار میدوننش :D
ولی در همین حدی که بازی کردم مشخصه بازی عمیقی هست و باید یکمی از فاز بازیهای دیگه بیای بیرون تا بتونی باهاش کنار بیای. مخصوصا کنترل بازی که خیلی فرق داره با بازیای 2D دیگه و تا اینکه بهش عادت کنم یکمی طول کشید.

این چیزایی هست که تا حالا تونستم تو بازی متوجه بشم... البته بیشتر کلیات رو میگم و به چیزایی که بنظرم اسپویل هست و باید خودت تجربه کنی اشاره‌ای نمیکنم:
مهمترین مورد اینه که انتظار نداشته باش بازی دستت رو بگیره و بگه چی کار کن! سبک بازی Survival هست و اولین هدفت باید زنده موندن باشه.
یکی از خفن ترین جنبه‌های بازی همین قانون جنگلشه! یا باید بکشی و شکار کنی و بخوری، یا اینکه شکارت میکنن و میخورنت :D بازی جوری نیست که ما قهرمان یا شخصیت اصلیش باشیم و بریم دشمنا و باس های مختلف رو نابود کنیم! داخل بازی تو هم یه موجود عادی مثل بقیه هستی که باید سعی کنی تو این دنیا که هر چند دقیقه یه بارون وحشیانه میاد و همه چی رو نابود میکنه، زنده بمونی!
یه نوار گرسنگی تو بازی هست که باید همیشه بهش توجه کنی...قبل از اینکه بارون بیاد باید پناهگاه پیدا کنی و حداقل باید نوار گرسنگیت باید 4 تا پر باشه تا بتونی تا تموم شدن بارون تو پناهگاه زنده بمونی. برای غذا هم میتونی از میوه هایی که تو محیط پیدا میکنی استفاده کنی یا اینکه موجودات کوچکتر دیگه رو نوش جان کنی!
حتما به نقشه تو بازی توجه کن و ببین چقدر به پناهگاه نزدیک هستی. وقتی بارون میخواد بیاد با یه سری لرزش تو دسته میتونی حسش کنی (اگه اشتباه نکنم کنار مپ هم یه علامت هست که نشون میده تا بارون بعدی چقدر فاصله هست) و سریع باید آماده بشی که از زیر بارون فرار کنی. بارون تو بازی کلا خیلی ترسناکه...من بیشتر از موجودات، از بارون تو بازی میترسم!
تو نقشه اون دایره های آبی رنگی که می‌بینی همون موجودات خفاش مانندی هستن که مدام جابه‌جا میشن و میتونی ازشون تغذیه کنی!
حتما به اون موجود زرد رنگی که تو محیط هست توجه کن چون راهنمایی های خیلی خوبی میکنه و با علامت بهت میگه که از کدوم مسیر میتونی بری. تا وقتی مجبور نشدی با موجودات بزرگتر از خودت درگیر نشو. کارهای خلاقه‌ای میشه تو بازی انجام داد با موجودات مختلف تا حواسشون رو پرت کنی یا به جون هم بندازیشون!
هر موقع که با موفقیت میرسی به پناهگاه، یه علامت دایره‌ای شکل هست که سطحش بالاتر میره...با این کار دسترسی به محیط های بیشتر برات باز میشه. ولی اگه بمیری دوباره سطحش پایین تر میاد و محدودتر میشی.
کلا به نظرم ارزشش رو داره با سختی های بازی کنار بیای، هر چقدر بیشتر بازی کنی با چیزای جالب تری مواجه میشی...البته به خاطر سختی و بی رحمیه دنیای بازی، نمیتونم واسه مدت طولانی پشت سر هم بازیش کنم ولی فعلا بیخیالش نشدم چون هر دفعه یه چیز جدیدی کشف میکنم.
دمت گرم بابت توضیح کاملت نمی شد فقط به لایک بسنده کرد.

• Like
Reactions: FUTURE

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر