Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,819
نام
مرتضی
اقا کسی viewfinder رو تست نکرده؟ من خیلی تو کفشم نمیدونم الان بخرمش یا شاید بزودی رو سرویس بیاد. خبری از نسخه اکس باکس نیست؟

• Like
Reactions: Z-fan

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اقا کسی viewfinder رو تست نکرده؟ من خیلی تو کفشم نمیدونم الان بخرمش یا شاید بزودی رو سرویس بیاد. خبری از نسخه اکس باکس نیست؟
آره تو پست قبلی در موردش گفتم. منم خیلی براش هایپ بودم ولی صرفا همون ایده‌ اولیه‌اش جذابه. پازل های بازی خیلی خوب نیست و از داستانم انتظار خاصی نداشته باش. بنظرم بزار بعدا که اومد رو پلاس یا گیم پس بازیش کن.

• Like
Reactions: Z-fan and SMM9

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,205
نام
محمد
من تازه شروع کردم بازی های ایندی رو کنار بازی های بزرگ و AAA که دارم بازی کنم پلی بدم . از بین بازی هایی که دانلود کردم Hollow Knight به شدت خفن و با کیفیت بود . کلا خوشم نمیاد بازیی بازی کنم که همه تجربه و حسش بخاطر گیم پلی خالص باشه برا همین 2-3 تا بازی که دانلود کردم رو حال نکردم باهاشون با اینکه خیلی معروفن . یکی Dead Cells یکی هم Celeste . یکم بازی کردم دیدم زیادی دیگه موبایلی هستن انگار و چیزی برای ارائه جز گیم پلی معتاد کننده ندارن. Children of Morta هم گرفتم پشمام از دوبله ش ریخت .
اگه ایندی با کیفیت مثل Hollow Knight مثل Inside و Journey و اینطور چیزا که جدای گیم پلی خالی یک تجربه خاصی رو ارائه میدن میشناسید بهم معرفی کنید ( یعنی حالا موزیکی داستانی اتمسفری چیزی داشته باشن برای ارائه ).
Blasphemus هم فکر کنم خوب باشه نه ؟
راستی این What Remains of Edith Finch چطوره ؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
من تازه شروع کردم بازی های ایندی رو کنار بازی های بزرگ و AAA که دارم بازی کنم پلی بدم . از بین بازی هایی که دانلود کردم Hollow Knight به شدت خفن و با کیفیت بود . کلا خوشم نمیاد بازیی بازی کنم که همه تجربه و حسش بخاطر گیم پلی خالص باشه برا همین 2-3 تا بازی که دانلود کردم رو حال نکردم باهاشون با اینکه خیلی معروفن . یکی Dead Cells یکی هم Celeste . یکم بازی کردم دیدم زیادی دیگه موبایلی هستن انگار و چیزی برای ارائه جز گیم پلی معتاد کننده ندارن. Children of Morta هم گرفتم پشمام از دوبله ش ریخت .
اگه ایندی با کیفیت مثل Hollow Knight مثل Inside و Journey و اینطور چیزا که جدای گیم پلی خالی یک تجربه خاصی رو ارائه میدن میشناسید بهم معرفی کنید ( یعنی حالا موزیکی داستانی اتمسفری چیزی داشته باشن برای ارائه ).
هر دو تا رو باید تجربه کنی. :D
Blasphemous که یکی از مترویدوینیاهای خوب این سال‌هاست و هم اتمسفر به شدت خفن و درجه یکی داره، هم موسیقی‌های محشر و گرافیک هنری تر و تمیز و از نظر گیم‌پلی هم شاید بی‌نقص نباشه، ولی خیلی چیز خوبیه. یه جورایی Dark Souls دو بعدی محسوب می‌شه و کلاً اگه اهل بازی‌های سخت با اتمسفر سنگین و حال و هوای مترویدوینیا هستی، نباید از دستش بدی.
?What Remains of Edith Finch هم فوق‌العاده هست و یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های عمرم! توی نگاه اول شاید مثل یه سری دیگه از شبیه‌سازهای پیاده‌روی به نظر برسه که یه دورانی از در و دیوار سرازیر می‌شدن، ولی انقدر خلاقانه و پُر از اتفاقات جالب و عجیب هست که هر گیمری از دستش بده، نصف عمرش بر فناست و همین الآن که دوباره یادش افتادم و یه سری از بخش‌های بازی اومد توی ذهنم، دوباره درود فرستادم بر سازنده‌هاش! یادمه توی تاپیک سورپرایزهای نسل هشتم هم در موردش نوشته بودم، چون واقعاً این بازی غافلگیرم کرد.
کلاً گیم‌پلی خاص و پیچیده‌ای نداره و اکثر بازی توی راه رفتن و حرکت از این محیط به اون محیط و یه سری کارهای خیلی ساده خلاصه می‌شه، ولی تجربه‌ای که به آدم ارائه می‌ده فراموش‌نشدنیه. اگه می‌تونی بدون پرداخت هزینه بازی کنی و روی این سرویس‌های اشتراکی موجود باشه، به نظرم چیز خاصی ازش نبین و همین‌طوری برو سراغش که بدون پیش‌زمینه قبلی، مغزت منهدم بشه! :D اگه روی سرویس‌ها نیست هم بدون شک ارزش خریدن رو داره و همین بس که توی استیم، Overwhelmingly Positive هست با ۹۵٪ رضایت که خیلی آمار خفنیه.

آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,205
نام
محمد
هر دو تا رو باید تجربه کنی. :D
Blasphemous که یکی از مترویدوینیاهای خوب این سال‌هاست و هم اتمسفر به شدت خفن و درجه یکی داره، هم موسیقی‌های محشر و گرافیک هنری تر و تمیز و از نظر گیم‌پلی هم شاید بی‌نقص نباشه، ولی خیلی چیز خوبیه. یه جورایی Dark Souls دو بعدی محسوب می‌شه و کلاً اگه اهل بازی‌های سخت با اتمسفر سنگین و حال و هوای مترویدوینیا هستی، نباید از دستش بدی.
?What Remains of Edith Finch هم فوق‌العاده هست و یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های عمرم! توی نگاه اول شاید مثل یه سری دیگه از شبیه‌سازهای پیاده‌روی به نظر برسه که یه دورانی از در و دیوار سرازیر می‌شدن، ولی انقدر خلاقانه و پُر از اتفاقات جالب و عجیب هست که هر گیمری از دستش بده، نصف عمرش بر فناست و همین الآن که دوباره یادش افتادم و یه سری از بخش‌های بازی اومد توی ذهنم، دوباره درود فرستادم بر سازنده‌هاش! یادمه توی تاپیک سورپرایزهای نسل هشتم هم در موردش نوشته بودم، چون واقعاً این بازی غافلگیرم کرد.
کلاً گیم‌پلی خاص و پیچیده‌ای نداره و اکثر بازی توی راه رفتن و حرکت از این محیط به اون محیط و یه سری کارهای خیلی ساده خلاصه می‌شه، ولی تجربه‌ای که به آدم ارائه می‌ده فراموش‌نشدنیه. اگه می‌تونی بدون پرداخت هزینه بازی کنی و روی این سرویس‌های اشتراکی موجود باشه، به نظرم چیز خاصی ازش نبین و همین‌طوری برو سراغش که بدون پیش‌زمینه قبلی، مغزت منهدم بشه! :D اگه روی سرویس‌ها نیست هم بدون شک ارزش خریدن رو داره و همین بس که توی استیم، Overwhelmingly Positive هست با ۹۵٪ رضایت که خیلی آمار خفنیه.
آریا اتفاقا من عشق پیاده روی و تجربه بازی های اینطوری هستم که بازی رو باید حس کرد . خوبه پس حتما میرم تو کارش . یادمه undertale هم چندجا گفته بودی اونم تو لیستمه میدونم گرافیک و این صحبتا صفره ولی میخوام تستش کنم .
راستی Death Strandings هم دوباره ریختم وقتی خواستم شروعش کنم تو تاپیکش تگت میکنم . باید بیای توضیح بدی چطوری بازیش کنم و توقعم از بازی چی باشه که لذت ببرم ( امیدوارم بگی میشه کاملا آفلاین بازیش کرد چون از شلوغی و مسخره بازی های آنلاین متنفرم ) .
تو این ایندی ها فعلا همین Hollow knight رو میرم بعدش میرم سراغ ادیث فیتچ .

a2010

کاربر سایت
Jul 26, 2012
756
نام
علی
چند تا چیز به ذهنم میاد اگه بازی نکردی جالبن
یکی fire watch عه که من خیلی دوسش داشتم، خیلی حس یونیکی داشت...
دو تای بعدی هم dredge و dave the diver
dredge خیلی حال و هوای جالبی داره ولی پایانش آبکی بود به نظرم
dave هم یه ترکیبیه از کلی سبک مختلف ولی جالبه؛ اگرچه خیلی طولانی بود و فعلا تمومش نکردم
یکی دیگه هم vampire survivors عه؛ عکس ازش اصلا نبین چون میگی چرته بازی نمیکنی...:D بزن دانلود شه یه امتحانش بکن

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
932
نام
کیوان
آریا اتفاقا من عشق پیاده روی و تجربه بازی های اینطوری هستم که بازی رو باید حس کرد . خوبه پس حتما میرم تو کارش . یادمه undertale هم چندجا گفته بودی اونم تو لیستمه میدونم گرافیک و این صحبتا صفره ولی میخوام تستش کنم .
راستی Death Strandings هم دوباره ریختم وقتی خواستم شروعش کنم تو تاپیکش تگت میکنم . باید بیای توضیح بدی چطوری بازیش کنم و توقعم از بازی چی باشه که لذت ببرم ( امیدوارم بگی میشه کاملا آفلاین بازیش کرد چون از شلوغی و مسخره بازی های آنلاین متنفرم ) .
اینا رو هم بزار تو لیستت:
Subnautica
Death's Door
Chorus
Guns, Gore & Cannoli 1-2
My Friend Pedro
Midnight Fight Express
اون بازیهای پیاده روی طور هم میتونی به The Invincible - Firewatch - Outer Wildsیه نگاهی بندازی.

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,588
نام
Alireza
نمیدونم ایندی حساب میشن یا نه، ولی Outer Wilds و Inscryption رو حتما یه امتحانی بکن. اگه پلاس اکسترا داری فکر کنم هر دو توش باشن.

Outer Wilds یکی از تکرار نشدنی ترین تجربه های من تو دنیای بازی بود.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
در مورد Undertale، مهم‌ترین توصیه من اینه که زود ولش نکن! :D به خاطر گرافیک ساده بازی نمی‌گم. کلاً حال و هوای بازی یه مدلی هست که شاید یکی دو ساعت اولش خسته‌کننده به نظر برسه و آدم پیش خودش بگه چرا دارم این رو بازی می‌کنم، ولی کافیه یه ذره بهش فرصت بدی تا به یکی از خاص‌ترین بازی‌های عمرت برسی، هم از نظر گیم‌پلی، هم داستان و چیزهای دیگه. من انقدر توی این بازی ذوب شدم که سه بار تمومش کردم، با اینکه معمولاً اهل این کارها نیستم!
Death Stranding از یه طرف جزو بهترین بازی‌های عمرم محسوب می‌شه و از طرف دیگه جزو سخت‌ترین پیشنهادها! :D یعنی واقعاً در حدی سلیقه‌ای هست که نمی‌تونم راحت به کسی پیشنهادش کنم و می‌ترسم بعدش فحش بخورم! چون واکنش‌ها به بازی خیلی صفر و صدی هست و بیشتر گیمرها یا عاشقش می‌شن یا می‌گن این مسخره‌بازی‌ها چیه و ولش می‌کنن و حد وسط نسبت به بقیه بازی‌های معروف کمتره. توی بحث امتیازها هم این‌طوری بود و با حدود ۶۰ تا امتیاز ۹ به بالا و ۲۱ امتیاز کامل، میانگینش ۸۲ شد!
حالا هر وقت خواستی شروع کنی خبر بده و چون بازی مستقل هم نیست، بهتره توی تاپیک خودش صحبت کنیم. :D فقط یه توضیح کوچیک: آفلاین بازی کردن DS کاملاً امکان‌پذیره و می‌شه کلی باهاش حال کرد، ولی آنلاینش واقعاً یه چیز دیگه هست. من جزو آفلاین‌ترین گیمرهای دنیا هستم و کلاً آنلاین برام مفهومی نداره، ولی DS رو آنلاین بازی کردم و خیلی خوشحالم از این قضیه. توی حالت آنلاین خبری از بقیه گیمرها وسط بازی نیست که بیان توی دست و پای آدم (چیزی که حال و حوصله‌ش رو ندارم! :D)، ولی باهاشون به شکل‌های مختلف تعامل می‌کنی و حضورشون رو توی دنیای بازی احساس می‌کنی و این قضیه انقدر خوب با مدل گیم‌پلی ترکیب شده که یه حس تشویق محشری بهت می‌ده. یعنی یه جورایی می‌شه گفت حالت آنلاینش، تجربه خیلی کامل‌تری نسبت به آفلاین بهت می‌ده در حالی که همچنان توی دنیای بازی تک و تنها هستی.

Esm-nadaram

Gold User
Jan 9, 2022
676
نام
Woody
اینا رو هم بزار تو لیستت:
Subnautica
فتبارک الله، احسنت احسنت، ماشالله ماشالله به این حسن انتخاب:D
------------------------------
و اما منی که outer wild رو با یه هایپ زیادی بازی کردم و کامل خورد تو ذوقم و اصلا نفهمیدم چی به چیه :D

هدف بازی این بود که بریم دنیا بیرون کشف کنیم؟!

کلا سر در نیاوردم از نوع گیم پلی

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
575
اگه از Journey خوشت آمده gris هم امتحان بکن هم کوتاهه و هم اتمسفر و موزیک عالی داره گیم پلیش هم با توجه به کوتاهی بازی خسته کننده نمی شه وساده هست داستان افسرده ای هم داره

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,442
نام
مسلم
من بهت katana zero و owlboy رو پیشنهاد میکنم :D
دیگه بیشتر این ذهنم نمیکشه :D

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,588
نام
Alireza
و اما منی که outer wild رو با یه هایپ زیادی بازی کردم و کامل خورد تو ذوقم و اصلا نفهمیدم چی به چیه :D

هدف بازی این بود که بریم دنیا بیرون کشف کنیم؟!

کلا سر در نیاوردم از نوع گیم پلی
ساده ترین هدف که تو همون ۲۲ دقیقه اول بازی تعیین میشه کشف کردن دلیل منفجر شدن خورشید، و چجوری جلوگیری ازشه.

برعکس مثلا Subnautica که توش به وسایل و ابزار جدید برای پیشروی تو بازی نیاز داری، تنها چیزی که تو Outer Wilds برای پیشروی نیاز داری دانش یه سری چیزا تو بازیه. مثلا اگه یکی بره راه حل اصلی ترین پازلای بازیو تو اینترنت بخونه تو ۱۰ دقیقه از شروع بازی میتونه تمومش کنه. (با اینکه playthrough اول همه حدود ۲۰ ساعت طول میکشه)

بیشتر از هر بازی دیگه اسپویل شدن تو Outer Wilds تجربشو خراب میکنه. به همین دلیلم بازیشو نمیشه دو بار تجربه کرد. (مگه اینکه حافظتو از دست بدی. :D )

Esm-nadaram

Gold User
Jan 9, 2022
676
نام
Woody
ساده ترین هدف که تو همون ۲۲ دقیقه اول بازی تعیین میشه کشف کردن دلیل منفجر شدن خورشید، و چجوری جلوگیری ازشه.

برعکس مثلا Subnautica که توش به وسایل و ابزار جدید برای پیشروی تو بازی نیاز داری، تنها چیزی که تو Outer Wilds برای پیشروی نیاز داری دانش یه سری چیزا تو بازیه. مثلا اگه یکی بره راه حل اصلی ترین پازلای بازیو تو اینترنت بخونه تو ۱۰ دقیقه از شروع بازی میتونه تمومش کنه. (با اینکه playthrough اول همه حدود ۲۰ ساعت طول میکشه)

بیشتر از هر بازی دیگه اسپویل شدن تو Outer Wilds تجربشو خراب میکنه. به همین دلیلم بازیشو نمیشه دو بار تجربه کرد. (مگه اینکه حافظتو از دست بدی. :D )
هیجان بازی داخل چه چیزیه؟
و اینکه بازی چند پایانه است؟

• Like
Reactions: Z-fan and ce7en44

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,588
نام
Alireza

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟