Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

• Thread starter Thread starter FUTURE
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
Indie-Game-Center.png

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

2961155-lead2.jpg

Hidden-Gems (1).png

0-9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

Omno

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

تشکر ویژه از @Rize Mize برای ساخت کاور تاپیک و مرتب کردن لیست

آخرین ویرایش:
خیلی زود گیج میشم. بیشتر وقتام وسط بازی کردنام میرم تو عالم هپروت که اصن مناسب همچین سبکی نیست! ازونور راحت تو مپ گم میشم اگه نگه کجا برو. مثلا میری یه جا بستس. یه ساعت بعد یه قابلیت میگیری که میتونی برگردی و بازش کنی اما نه یادم میاد کجا بوده و نه اینکه چجوری باید بهش برسم :D حتی هالونایت و بلسفمس رو خریدم اما هر دو رو بیخیال شدم بعد چند ساعت با اینکه خیلی دوسشون داشتم یا مثلا Bloodstained رو خیلیی دوس دارم بازی کنم ولی نمیشه :D

خیلی زود گیج میشم. بیشتر وقتام وسط بازی کردنام میرم تو عالم هپروت که اصن مناسب همچین سبکی نیست! ازونور راحت تو مپ گم میشم اگه نگه کجا برو. مثلا میری یه جا بستس. یه ساعت بعد یه قابلیت میگیری که میتونی برگردی و بازش کنی اما نه یادم میاد کجا بوده و نه اینکه چجوری باید بهش برسم :D حتی هالونایت و بلسفمس رو خریدم اما هر دو رو بیخیال شدم بعد چند ساعت با اینکه خیلی دوسشون داشتم یا مثلا Bloodstained رو خیلیی دوس دارم بازی کنم ولی نمیشه :D
نوید اگه مشکلت فقط اینه که کاری نداره تمام بازی های مترویدوینیا میتونی خودت نقشه را با ایکون هایی که میده بسازی .مثلا یه صندوق باز نمیشه علامت صندوق میزاری چمیدونم در بسته میبینی علامت قفل بزن به یه npc مشکوک میرسی علامت شکلک انسان بزار.یه جا دشمن سخته علامت شمشیر بزار ....
واقعا حیفه این سبکو از دست بدی یکی از لذت بخش ترین گیم پلیها را داره

Ori بازی کردی؟ چون منم با این سبک نمیتونم خیلی کنار بیام ولی اوری فرق میکرد ، راحت تر ، سر راستر و گیم پلیش هم بهتره به نظر من.

آره اتفاقا اوری اولی رو تموم کردم و خیلی دوسش داشتم چون جمعو جور بود و المان‌های مترویدوینیاش زیاد نبود اما دومیش رو وسیع‌تر کردن و یه جورایی خیلی شبیه هالونایت شد و ولش کردم!

نوید اگه مشکلت فقط اینه که کاری نداره تمام بازی های مترویدوینیا میتونی خودت نقشه را با ایکون هایی که میده بسازی .مثلا یه صندوق باز نمیشه علامت صندوق میزاری چمیدونم در بسته میبینی علامت قفل بزن به یه npc مشکوک میرسی علامت شکلک انسان بزار.یه جا دشمن سخته علامت شمشیر بزار ....
واقعا حیفه این سبکو از دست بدی یکی از لذت بخش ترین گیم پلیها را داره

آره برا همینم دلم میسوزه چون علاوه بر اینکه سبک خیلی خووبیه، محتوای زیاد و خوبی هم در اختیارت میذاره و میتونه راحت برا مدت طولانی سرگرم کنه. حالا شاید دوباره از بین هالونایت و بلسفمس، یکی رو از اول شروع کردم ببینم چی میشه.

مپ های مترویدونیاها اینجوریع دیگه باید بری پیدا کنی بعد دوباره برگردی و ازین داستانا :D ولی خب به بازی بستگی داره که این لوپ لذت بخش باشه یا اینکه زجر آور هر چند منم هالونایت رو بعد نیم ساعت پاکش کردم :D ولی بعدا دوباره رفتمش.

Ender lilies و Moonscars هم یه نگاه بنداز.

• Like
Reactions: jdepp and NaViiDii
این لست فیث بین بازیای امسال چه ستمی شد بهش :| متای 73 اخه؟:|
بی تعارف هر چقدر بلسفمس خوبه، اینم خوبه. اخر بازی که دیگه اوجشه قشنگ.
عملا هم بلادبورن 2 بعدیه. یعنی بگم میترینگال (شهر اصلی بازی) دقیقا یه شهر دیگه تو دنیای بلادبورنه، اصلا بی راه نگفتم.

این لست فیث بین بازیای امسال چه ستمی شد بهش :| متای 73 اخه؟:|
بی تعارف هر چقدر بلسفمس خوبه، اینم خوبه. اخر بازی که دیگه اوجشه قشنگ.
عملا هم بلادبورن 2 بعدیه. یعنی بگم میترینگال (شهر اصلی بازی) دقیقا یه شهر دیگه تو دنیای بلادبورنه، اصلا بی راه نگفتم.
واقعا فوق العاده بود بازی.جالبه من اصلا امتیازهاشو دنبال نمیکردم وقتی بازی را تموم کردم رفتم دیدم اوپنش ۷۱ هست شوکه شدم .با هیچ متر و معیاری نباید زیر ۸۰ باشه بازی.نمیدونم کلا این منتقدها چه جوری نمره میدن شک نکن اگه این بازی انحصاری و ساخت یکی از استدیوهای فرست پارتی سونی مایکرو یا نینتندو بود و با همین کیفیت الان بود زیر ۸۵ نمیگرفت

اینم برا سایکو بازای فروم :D
روگ ونیا زدن ترکیبی

از همون روزی که معرفی شد اومد توی رادارم :D
خیلی خوبه آرت و انیمیشنای. چه موزیکایی داره. چقدر HUD بازی خوشگله.
واقعا این بازیای ایندی روز به روز بهتر میشن. همین ۲تا تریلری که تو همین صفحه گذاشتیم قشنگ گویای این موضوعه. یکی از یکی بهتر و چشم‌نوازتر. وقتی بچه‌های ایندی ساز اینقدر عالی به کارشون ادامه میدن یعنی این صنعت مسیر درستی رو داره میره.

عجب لانچ تریلری. لذت بردم واقعا.
واقعا آرت و انیمیشناش دیوونت میکنه :D
عجب بازیی هست نوید، حال کردم، فکر کنم امروز منتشر میشه
چند ماه پیش death's door رو خریده بودم و فکر میکردم بازی خوبی نیست و بازیش نکرده بودم، الان دارم بازیش میکنم و عالیه، تموم شد، میرم سمت. عالیجناب Blasphemous 2 و بعد این، امیدوارم پلاتش زیاد سخت نباشه این

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

• Like
Reactions: NaViiDii

Trinity Fusion امروز ریلیز میشه و برای پی سی از ارلی اکسس درمیاد.

بازی روگ لایت/روگ ونیاست و استایل سای فای شبیه به متروید داره.

کارکتر بازی منو یاد Kai'sa میندازه. Riot هم بنظرم تو این سبک باید یه بازی بسازه حتما.

حالا که بحث مترویدوانیا داغه بگم که این afterimage عجب تجربه عجیب غریبی بود من این همه تو این سبک بازی کردم تا الان بازی به گستردگی این ندیده بودم هرچی میرفتی جلو تموم نمیشد و وسعت غول پیکری داشت اخرشم تمام نقشه به شکل فوق العاده ای به هم متصل میشد.حدود ۵۰ ساعت پلاتش طول کشید و واقعا ۱۵ دلار براش مفت بود.(البته بازی ۲۵ تاس چهل درصد تخفیف خورده بود) .قطعا بهترین مترویدوانیا که بازی کردم نبود اما با اختلاف گسترده ترین و طولانی ترینشون هم بود.
به لطف معرفی نوید هم الان cookie cutter را استارت زدم نمیخواستم لانچ بخرم ولی دیدم ۲۰ درصد تخفیف پلاس تا یه هفته داده وسوسه شدم بگیرم .چقدر رنگ امیزی خوشگلی داره بازی ولی قشنگ معلومه بازی کوتاه و جمع و جوری باید باشه.
هفته دیگه هم که برای پلاس اکسترا چنتا مترویدوانیا دیگه میاد فکر کنم دیگه اسم این سبک بیاد تگری بزنم انقدر این چند وقت بازیشون کردم:))

آقا یکم از Moonscars بگید مارو آماده کنید تا ۳شنبه :D
دیگه خیلی جدی میخوام بشینم پاش تمومش کنم و شروعی باشه واسه پایان باقی بازیای این سبک :D کامبتش شدیدا جذاب و ارضا کننده میزنه. فکر کنم ازوناس که قشنگ ایمپکت ضربات رو حس میکنی!

حالا که بحث مترویدوانیا داغه بگم که این afterimage عجب تجربه عجیب غریبی بود من این همه تو این سبک بازی کردم تا الان بازی به گستردگی این ندیده بودم هرچی میرفتی جلو تموم نمیشد و وسعت غول پیکری داشت اخرشم تمام نقشه به شکل فوق العاده ای به هم متصل میشد.حدود ۵۰ ساعت پلاتش طول کشید و واقعا ۱۵ دلار براش مفت بود.(البته بازی ۲۵ تاس چهل درصد تخفیف خورده بود) .قطعا بهترین مترویدوانیا که بازی کردم نبود اما با اختلاف گسترده ترین و طولانی ترینشون هم بود.
به لطف معرفی نوید هم الان cookie cutter را استارت زدم نمیخواستم لانچ بخرم ولی دیدم ۲۰ درصد تخفیف پلاس تا یه هفته داده وسوسه شدم بگیرم .چقدر رنگ امیزی خوشگلی داره بازی ولی قشنگ معلومه بازی کوتاه و جمع و جوری باید باشه.
هفته دیگه هم که برای پلاس اکسترا چنتا مترویدوانیا دیگه میاد فکر کنم دیگه اسم این سبک بیاد تگری بزنم انقدر این چند وقت بازیشون کردم:))

۵۰ ساعت! درود بر تو. من ۵۰ ساعت تو همچین بازی با همچین سبکی بمونم فکر کنم مغزم گره بخوره :D ولی دیگه از ۳شنبه میخوام با این سبک دوس شم. کوکی کاتر هم بیشتر بازی کردی، توضیحات تکمیلی بده.

• Like
Reactions: ce7en44

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or