Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,823
نام
مرتضی
دوستان نظر یا تجربه ای در خصوص Season: A Letter to the Future ندارید؟ :D
تجربه ای به شدت آرامش بخش ولی کوتاه. پر از مناظر و تصاویر قشنگ و آرامش بخش. حتما باید با هدست بازی بشه وگرنه ۹۰ درصد تجربه بازی از بین میره.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
2023-03-27_214236.jpg

اسم Vostok Inc رو تو فروم سرچ کردم ببینم کسی چیزی در موردش گفته یا نه...از اونجایی که 2017 عرضه شده انتظار داشتم حداقل یه اشاره‌ای شده باشه ولی هیچی...پس هیدن جم در نظر میگیریمش! از اونجایی که متاشم 60 و خورده‌ای هست، میشه آندرریت هم بهش گفت :D
دنبال یه اسپیس شوتر بودم و دانلودش کردم ولی خیلی سوپرایزم کرد! بیشتر هم به خاطر اعتیادآور بودنش...تو بازی به سیاره‌ها و منظومه‌های مختلف سفر میکنیم و با استخراج منابع و احداث سازمان‌های مختلف گند میزنیم به کل سولار سیستم و سیاره‌هاش تا پول دربیاریم :D همین قضیه پول درآوردن تو بازی مثل هروئین میمونه! بالا رفتن اون رقم گوشه تصویر و باز شدن امکانات جدید و آپگریدها خیلی جذابه و تا اینجا که رسیدم به مبالغ تریلیون دلاری، هنوزم درگیرشم!
بخش اصلی گیم‌پلی یه تویین استیک شوتر معمولیه ولی هر چقدر بیشتر پیش بری، میشه سلاح‌ مختلفی رو ترکیب کرد و رسما کل کهکشان رو به خاک و خون کشید! اینجاس که نکته منفی بازی خیلی به چشم میاد و کلا وقتی محیط شلوغ میشه و درگیری‌ها زیاد میشه، پرفورمنس بازی به فنا میره و امکان کرش کردن هم هست...فک کنم یکی از دلایل اصلی پایین بودن امتیازای بازی هم همینه. البته من رو ویتا بازی میکنم شاید وضعیت روی پلتفرمای قویتر بهتر باشه.
توی هر منظومه هم با گونه‌های عجیب غریب مختلفی روبه‌رو میشیم و با کپیتالیسم گند میزنیم به زندگیشون...البته هر بار که بمیری نصف پولا به فنا میره ولی با طمع بیشتر برمیگردی!
بعد جالبه همین بازی به ظاهر کم حجم و کوچیک، کلی مینی گیم و امکانات و آپگریدهای مختلف داره که خیلی تاثیرگذاره روی گیم‌پلی. یه جورایی آمیخته شده با سبک سیمولیشن و مدیریت و باید وضعیت کسب و کار رو مدیریت کنی و کارکنان رو شاد نگه داری و از این جور چیزا!
دیگه نمیخوام بیشتر در موردش بگم چون فک نکنم الان واسه کسی اهمیت داشته باشه :D همینطوری پست دادم واسه آیندگانی که در اکتشاف هیدن جم‌ های قدیمی و عجیب غریب هستن!
-------------------

راستی کسی Tchia رو بازی میکنه؟ دنیاش خیلی آرامش‌بخشه...البته بعد از اینهمه بازی 60 فریمی که اخیرا زدیم، این 30 فریم بودنش رومخه و اوایل اذیت میکنه. ولی کلا تا الان جهان‌باز بازیو دوست داشتم و متفاوته...انگار رفتم تعطیلات! یکمی یاد Oceanhorn افتادم، اونم خیلی از زلدا الهام گرفته بود! یه عناصر دارک و سوپرایزکننده‌ای هم داره که از این بازی انتظار نداشتم! حالا بعدا که تموم کردم نظر نهایی رو میدم.

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
1679951089755.png
درود بر همه.
امروز تاپیک دو سه بار اومد بالا و از اونجاییکه از تاپیک های مورد علاقمه، خواستم یه چیزی بنویسم (یه زمانیم نقد می نوشتیم فرستاده میشد برا متا. یادش بخیر. :D )
لایبریم را نگاه کردم و چشمم خورد به این بازی : Praey for the gods
اسم اصلی بازی Prey for the gods هست. منتهی سازنده ها به مشکل حقوقی خوردن با بتزدا، اومدن یه a اون وسط پری اضافه کردن (ماشالا خلاقیت :D )
تو بازی با دشمنای زیادی رو برو نمیشید و همونا هم که میبینید، فرار ازشون بر قرار و جنگیدن ارجحیت داره.
نکته اصلی و اوج بازی مبارزه با باس هاست که هر چند دشوار نیستن، اما برای شکست هر کدوم باید خلاقیت به خرج داد. تا جایی هم که من بازی کردم، باید از سر و کول همشون رفت بالا:D
در کل بازی خوبی هست و ارزش یه بار تجربه را داره.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
1680033856887.png
درود بر همه.
بازیی که امروز میخوام معرفی کنم ، یه بازی ایندی بسیار جمع وجور و صد البته بسیار گوگولیه (:D)
Sir Lovelot، یه پلتفرمر بسیار خوش اب و رنگ و خیلی کوتاهه (2-3 ساعت)
داستان چیه؟ شما یه شوالیه هستین به اسم سر لاولات که دنبال عشق واقعی خودش هست و همونطور هم که از اسمش مشخصه، خیلی عاشق میشه :D
در طی هر مرحله باید شاهزاده خانم توی برج اون مرحله را نجات بدین.
بازی چالش چندانی ارائه نمیده و مهمترین چالشش، تموم کردن بازی با تایم های هر چقدر پایین تر هست.
اما این به این معنی نیست که ارزش تجربه نداشته باشه. به خصوص که تایمش هم بسیار کمه.
خلاصه اینکه، امتحانش کنید بد نیست :)

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
Tchia بالاخره 100 درصد شد! :D
داستان و ماموریت‌ های اصلی بازی اصلا خوب نبود...داستان خیلی هم زود تموم میشه ولی اپل ورلد بازی معرکه‌ست و فعالیت های فرعیش خیلی کیف میده و جوری نیست که بازی همش بهت مقصد بعدی رو نشون بده و یه خط رو دنبال کنی...همه چی دست خودته و مسیریابی رو باید با قطب‌نما و علامت زدن رو نقشه و کلا توجه به نشونه‌های محیطی انجام بدی...مخصوصا اگه از بازیهای جهان‌باز بزرگ خسته شده باشید بسیار دلچسبه...
یه خط داستانی فرعی داره که همش با نقشه دنبال گنج و پیدا کردن سرنخ بعدی هستی که خیلی کیف داد...چون از روی یه نشونه و طرح ساده باید منطقه موردنظر رو تو بازی پیدا کنی که حس اکتشافش عالی بود. انقدرم آپشن واسه جابه‌جایی مثل پرواز و قایق‌سواری و رفتن تو بدن حیوانات هست که سریع میتونی کل نقشه رو بگردی.
شخصی‌سازی هم خیلی گسترده‌ست و همش در طول بازی داری تغییر قیافه میدی! :D
حتی فوتومودش هم خاصه...عکس‌ها رو که میگیری و افکت‌ها رو انتخاب میکنی ولی همون موقع نمیتونی ببینی چطور دراومده، میبری تو یه نقطه خاص عکسارو ظاهر میکنی و تازه میفهمی چی گرفتی! دیگه زیاد حرف نمیزنم...کلا تجربه متفاوتی بود و پیشنهاد میکنم...جدا جای تحسین داره با 12 نفر یه بازی Open World بسازی و انقدر خوب باشه! چندتا عکس زیبا هم ببینید :D :

Tchia_20230403220326_1.jpg Tchia_20230325233907.jpg Tchia_20230403220429.jpg Tchia_20230403220336_1.jpg

tboy2022

کاربر سایت
May 20, 2022
197
نام
محمد
Tchia رو دو سه روزه تا فصل 7 رفتم بعد یهو رفتم تو منو دیدم اخراشه ترمز کشیدم گفتم بزار بیشتر طولش بدم واقعا لذت بخش انجام ماموریت هاش الان رفتم تو کار تروفی کامل کردن و نقشه گنج پیدا کردن و بالا بردن عدد جون و باقی موارد
واقعا تجربه عالیه در زمینه بازی ماجراجویی و بازی های مستقل
نواوری های بازی مثل رفتن توی نقش تمام حیوانات و موجودات داخل بازی مثل سنگ و سریع جابجا شدن توی دنیاش عالیه و یکسری کارهایی که با انجامش یکی از قدرت های شما مثل مدت زمان رفتن توی بدن حیوانات افزایش پیدا میکنه
فقط رنگ بندی بازی بخاطر سبک بازی خیلی دیگه رنگ ها اشباع و پررنگ میشه مخصوصا موقع غروب همه چی نارنجی و قرمز پر رنگ میشه من بیشتر وقت ها با یه قابلیت جالب بازی همون زدن گیتار زود ساعت روز عوض میکنم
هرچی هم توی تنظیمات بازی گشتم بجز کم و زیاد کردن روشنایی گزینه دیگه نبود
ولی در کل بازی سرگرم کننده و جذاب از کار درامده
مخصوصا قایق سواری که وقتی توی دریایی داری میری واسه کاری بازی شروع به زدن یکی از اهنگ های زیباش میکنه واقعا لذت بخشه

آخرین ویرایش:

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,666
نام
Moein
یونیتی یه توییتی زده و از ملت خواسته داستان گیم دولوپر شدنشون رو بگن، کوت‌ها و کامنت‌های خیلی قشنگ و دلگرم کننده‌ای داره. اگر حوصله داشتید بخونین، کلی سولو gamedev و بازی ایندی باحال هم‌ لابه‌لاش پیدا میکنید.

-------
مثلاً یه نمونش:
Screenshot_20230404-170950~2.png Screenshot_20230404-171018~2.png

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
هوللللللللی ششتتتتتتتت!! :D
اولین تریلر بلسفمس 2

_بازم در نقش پنیتنت وان بازی می کنیم (خدا را شکر :D)
_الان تو یه دنیای دیگه ای هستیم
_سلاح های متفاوتی تو بازی در دسترس هستن الان.
_بازی برای PC، سوییچ و کنسول های نسل نهمی عرضه میشه.
_زمان عرضه تابستان 2023 هست.
_بازی از الان قابل ویش لیست کردن تو استیمه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر