Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
خب منم یه بازی دارم برای معرفی ولی چون توضیحاتم همراه با عکسه و یه کم طولانیه، میذارمش توی Spoiler :D

خُب، من به تازگی بازی Vambrace: Cold Soul رو تموم کردم... و با توجه به اینکه فکر میکنم این بازی کم دیده شده تصمیم گرفتم اینجا راجع بهش صحبت کنم. دلیل کم دیده شدن این بازی هم سختی بیش از حد و غیر منطقیش بود! از فعل گذشته استفاده میکنم چون گویا توی آپدیت‌های جدید، بازی به مراتب آسونتر شده.

V1.jpg

اولش باید بگم این بازی به شدت شبیه بازی زیبای Darkest Dungeon هستش.

V2.jpg

فکر کنم خیلیا این بازی رو بشناسن. حالا یه سری تفاوت و شباهت هستش بین این دو تا بازی که بهشون اشاره میکنم. اما اول داستان بازی، بدون Spoiler!

داستان بازی در مورد دختریه به اسمEvelia Lyric.

V3.jpeg

که از پدرش نامه‌ و دفترچه‌ای رمزنگاری شده دریافت میکنه که هدایتش میکنه به سمت سرزمینی به اسم Icenair. به همراه نامه و دفترچه، یه artifact هم هست که بهش اجازه میده تا از دیوار یخی و غیرقابل نفوذی که به دور Icenair کشیده شده رد بشه... اسم اون Artifactـه Vambrace هستش! وقتی که Lyric وارد شهر میشه متوجه میشه که همه اونجا پدرش رو میشناسن و پدرش نقش خیلی مهمی توی اتفاقاتی که برای شهر افتاده بازی میکنه.

V9.jpg V5.jpg
داستان بازی به همینجا ختم نمیشه و در واقع داستان، یکی از نقاط قوت بازیه. بازی Loreـه خیلی عمیقی داره که با برگه های گم شده همون دفترچه ای که پدر Lyric براش به ارث گذاشته، روایت میشه. و البته خود Lyric هم خیلی جاها بازی رو با صدای خودش روایت میکنه و اینجور مواقع حس میکنی که داری یه graphic novel میخونی که یکی داره برات میخونَدش. یکی از تفاوت های این بازی با Darkest Dungeon همینه که توی DD جناب Ancestor با اون صدای جذابش بازی رو روایت میکنه اما اینجا Lyric این کار رو میکنه. بیشتر از این از داستان چیزی نمیگم که اگه دوست داشتین خودتون تجربه ش کنید. اینو در نظر بگیرید که بازی یه جواریی داستان محور به حساب میاد و شما نیمی از بازی رو در حال خوندن دیالوگ ها یا lost pages هستید و یا با کاراکترها تعامل دارید و ازشون sidequest میگیرید. البته با تمام این وجود، بازی کوتاه به حساب میاد. به طور میاینگین بازی رو میشه توی 10 – 12 ساعت تموم کرد، حالا یه کم اینور اونور. برای خود من حدود 18 ساعت طول کشید چون کلا من زیادی توی دنیای بازی ها میچرخم :D

V6.jpg V8.jpg

نکته آخر در مورد داستان بازی اینه که بازی 3 تا ending داره که شما یه سری تصمیم های مهم در طول بازی میگیرید و همین تصمیم ها تعیین کننده پایان بازی خواهند بود.

اما gameplay بازی strategic turned base – dungeon crawlingـه (اصلا داریم یه همچین چیزی؟ :D :)) ) دقیقا مثل Darkest Dungeon با یک تفاوت اساسی. بازی به هیچ عنوان عمق DD رو نداره. اصلا... اما این به این معنی نیستش که بازی fun نیست. شما همچنان برای شکست دادن دشمنا نیاز به استراتژی و چیدن درست افرادتون دارید. البته که مثل DD این بازی پُر از trap و curio هستش که curio هاش خیلی جذابن و مثل DD یه راه حل ثابت ندارن.

V11.jpg

V12.jpg

در ضمن، یکی دیگه از عمده ترین تفاوت های این بازی اینه که شخصیت اصلی بازی که یکی از اعضای تیم رو تشکیل میده، هیچ وقت نمیمیره و در طول بازی level up هم میشه. البته خیلی کم. البته که بقیه افراد تیم perma-death دارن، درست مثل DD.

V4.jpg
v4-jpg.268318

گرافیک بازی بی نظیره. توی DD با یه گرافیک کارتونیِ خیلی خیلی زیبا و gothic طور طرفیم که یاس و ناامیدی رو حسابی انتقال میده. حالا توی Vambrce: Cold Soul تمام محیط ها برفیه. همه چیز یخ زده و بی روحه! منظورم گرافیک بی روح نیست. منظورم اینه که اینقدر این بی روحی و مُردگی رو زیبا به تصویر کشیدن که از دیدنشون لذت میبرین. من شخصا عاشقش گرافیکشم.

خود شخصیت ها هم خیلی خوب طراحی شدن. تا اندازه زیادی هم wifu طور هستن :)) همون نویسنده بازی Nintendo Life اصلا اسم این بازی رو گذاشته بود:

Darkest Dungeon: Wifu Version
V7.jpg

توی بازی هم کلی costume برای Lyric پیدا میکنید!

V10.jpg

اول این پُست گفتم که این بازی زیاد دیده نشد (در واقع دیده شد ولی امتیازات کمی گرفت) و دلیلش هم اینه که اون اوایل که بازی اومده بود یه سختیِ غیرمنطقی ای داشت. من داشتم نقد نویسنده Nintendo Life رو میخوندم که معلوم بود حسابی از سختی بازی عصبانیه. خودمم چندتا فیلم تو YouTube که ازش دیدم، متوجه شدم که اون اوایل سال release شدنش واقعا سخت بوده اما الان بازی خیلی بالانس شده و تقریبا آسون هم هست. اگه قِلق بازی دستتون بیاد از بازی لذت میبرید.

من شخصا از بازی خیلی خوشم اومد و منو حسابی سرگرم کرد. امیدوارم اگر شما هم امتحانش کردید، این اتفاق بیافته براتون.

آمممم، در ضمن من مطمئن نیستم این بازی indie هست یا نه ولی شرکت سازنده‌ش Devespresso Games که قبلا بازی Coma رو ساختن!

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
Tinykin هم خیلی چراغ خاموش دیروز یه سری از نقداش اومد و مثل اینکه 3D Platformer خفنی از آب دراومده! <:-P

Tinykin_06-13-21.jpg
2022-08-23_155714.jpg

اگه اشتباه نکنم روی گیم پس هم عرضه میشه...
خلاصه که ترند گند زدن AAAها و ترکوندن ایندی‌ها ادامه داره :D

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
Off Topic :D

در تایید این:
خلاصه که ترند گند زدن AAAها و ترکوندن ایندی‌ها ادامه داره :D
چند روز پیش خیلی ناگهانی متوجه شدم که به غیر از 3 یا چهارتا بازی بزرگ و Blockbuster و AAA، تقریبا همه بازی های نصب شده روی دستگاهم Indie هستن :D اون سه چهارتا بازی بزرگ هم که موندن، یا خیلی زیاد دوسِشون دارم و یا هنوز تمومشون نکردم :))

We love I.N.D.I.E.S :x >:D< \m/🤘

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
گیم‌پلی جدید Tchia رو دیدید؟ واقعا خیلی عالی به نظر میرسه...

گشت و گذارش که رسما زلداست ولی علاوه بر اون خیلی مکانیک‌های جالبی داره...مخصوصا این قضیه که توی نقشه Player Marker نداره و دقیقا نمیدونی کجای نقشه هستی! :D میشه از طریق یه سری نشونه‌ها محل تقریبی رو مشخص کرد ولی کلا باید با توجه به محیط و چیزایی که می‌بینی مسیر خودت رو مشخص کنی. اون قدرت Soul Jumping هم جالبه!
تاریخ بازی هم بهار 2023 هست که یعنی نهایتا تا 3-4 ماه آینده عرضه میشه.

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,629
بازی Pizza Tower میتونه یکی از مدعیان نامزدی GOTY امسال باشه. هنوز تمومش نکردم ولی تا اینجا واقعا سوپرایز عجیبیه.

بیچاره ANTONBLAST که میخواست بیاد یه چیزی تو همین مایه ها باشه. :)) البته اون بازی هم پتانسیل بالایی داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر