Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,965
نام
محمد
آممممم، نمیدونم که قبلا اینجا راجع به آخرین DLC رایگان بازیِ به شدت دوست داشتنیِ Blasphemous صحبت شده یا نه، (چون این تاپیک رو من همیشه با علاقه دنبال میکنم و خیلی دوست دارم اینجا رو :D ) ولی اسم این آخرین DLC رایگان Wounds of Eventideـه که علاوه بر یه سری مراحل جدید و Boss یا Boosهای جدید، گویا یه Ending جدید هم اضافه شده که True Ending هستش ظاهرا. دست کم از این مطمئنم که Endingـی هستش که ارتباط مستقیم داره با شماره جدید که تو سال 2023 میخواد بیاد. من که شخصا دارم دوباره بازیش میکنم که ببینم این Ending جدید چیه و به شدت دارم لذت میبرم...

قبلاً من یه پست درباره بلسفمس گذاشتم و همچنین wounds of eventide:D

اندینگ جدید هم خوبه ، اما یه حالیه:|

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
قبلاً من یه پست درباره بلسفمس گذاشتم و همچنین wounds of eventide:D

اندینگ جدید هم خوبه ، اما یه حالیه:|
شوت! من پُست شما در مورد خودِ بازی رو یادم هست که اتفاقا خیلی هم پُست کامل و جالبی بود و حتی یادمه در موردش صحبت هم کردیم. اما راجع به این DLC آخر اصلا چیزی یادم نمیاد، ببخشید واقعا.

راستش من خودم وقتی فهميدم این موضوع رو، اونقدر خوشحال شدم و از دوباره بازی کردن Blasphemous لذت میبرم که گفتم بیام اینجا هم بگم شاید بقیه بچه‌ها هم لذت ببرن...

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,965
نام
محمد
خب، امشب یه بازی داریم، چه بازیی :D
از نوع ایرانی ایرانیش:)
The tale of Bistun
داستان بیستون

1658085402761.png

یه بازی که سازنده هاش ایرانی هستن. که از قضا بازی خوبی هم هست . ایراد اصلیش اندکی کوتاه و آسون بودنشه.
داستان بازی برگرفته از خسرو و شیرین نظامی هست. شخصیت اصلی هم فرهاد هست.
(یه نکته تو پرانتز بگم، خسرو و شیرین اگه نمیدونید صرفا داستان نیست و کاملا واقعی هست. فقط نظامی و... شعر وار و زیباش کردن. تو واقعیت شیرین ادم بیخود و جاه طلبی بوده و صد البته بسیار بسیار زیبا. و خب مادربزرگ یزدگرد سوم ، اخرین شاهنشاه ساسانی، هم هست. اما سر همین جاه طلبی، کلی قتل و اینا می کنه، اخرشم بچه های پسرش را به فنا میده سر همین مسئله. که خب برای جزییات بیشتر مراجعه کنید به کتب تاریخ :D )
طبق بررسی ها، بازی گرافیک، موسیقی و داستان و پایان بندی خوبی داره و صرفا نسبتا ساده هست. و صد البته برای ما ارزش تجربه را داره :x
بازی تازه منتشر شده.

پ.ن: واقعا به نظرم اگه 1000 تا 1000 تا پزو تو استیم خرج کردید تو سامر سیل، نگرفتن این بازی که 170 پزو هم بیشتر نیست، کم لطفی هست.
پ.ن 2: توضیح خیلی خاصی نمیتونم بدم، برم بگیرم ببینم چطوره. البته اگه ران بشه رو سیستم :| :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
از اونجایی که چند سال پیش تاپیک رو با نام و یاد Downwell استارت زدیم، باید حتما به بازی جدید و خفن Ojiro Fumoto که شخصا ارادت بسیاری بهش دارم، اشاره کنم! POINPY :x

2022-07-21_204411.jpg

حالا درسته که بازی واسه موبایل هست و ظاهرشم شاید غلط‌انداز باشه ولی اصلا و ابدا نباید دست کم بگیریدش چون توی این مدتی که دارم بازیش میکنم شدیدا معتادش شدم و خیلی از وقتی که باید پشت کنسول باشم رو دارم صرف این لعنتی می‌کنم! :D
بدی قضیه اینه که دسترسی به بازی سخته و جزو بازیهای Netflix هست! من خیلی با خودم کلنجار رفتم که سراغش نرم یا اینکه یه راهی واسه دور زدن نتفلیکس پیدا کنم ولی نشد و مجبور شدم برای اولین بار اشتراک نتفلیکس بگیرم! فک کنم اولین نفری باشم که فقط واسه یه بازی اشتراک نتفلیکس گرفته باشه :))
حالا بریم سر اصل مطلب که گیم‌پلی خفن بازیه و از همون اول متوجه میشید چقدر به Downwell شباهت داره! میشه رسما گفت Upwell رو ساخته :D تو بازی باید میوه‌های خاصی رو جمع‌آوری کنید و با کوبیدنش به زمین آبمیو‌ه‌اش رو به خورد غول نازنینی بدید که پایین صفحه منتظره :D اگه تو زمان مدنظر سیرش نکنید با آتیش نفله میشید و یکی از جون‌های باارزش از بین میره. از نظر مکانیکی خیلی اعتیادآوره بازی و دقیقا مثل Downwell کمبو زدن و فرود اومدن رو سر دشمنا خیلی کیف میده...البته بازی کژوال‌تر هست و به اندازه Downwell سخت نیست ولی دقیقا مثل همون باید قلقش دستتون بیاد و یه مکانیک پنهانی داره که باید خودتون کشفش کنید و در اون کار استاد بشید تا بتونید به lvlهای بالاتر برسید. به نظرم از نظر فان بودن از Downwell هم بهتره با اینکه در اون حد هاردکور نیست و کنترل همه‌پسند‌تری داره! البته من چون ظاهر پیکسل‌آرتی رو بیشتر می‌پسندم، هنوزم از نظر ظاهر، رنگ بندی و اتمسفر Downwell رو بیشتر دوست دارم.

بازی هم از اون بازیهای موبایلی نیست که مایکروترنسکشن داشته باشه و همه‌اش گیر بده فلان قدر سکه بخر و از این جور چیزا...کلا بازی اقتصاد جمع و جوری داره و از این نظر مثل بازیهای ایندی کنسولی و PC هست. امیدوارم به زودی از انحصار نتفلیکس هم دربیاد و واسه پلتفرم‌های بیشتری عرضه بشه تا دسترسی بهش راحت‌تر بشه.
کلا اگه احیانا مثل من با Downwell یا بازیهای هم سبکش حال میکنید، هر طور شده برید سراغ بازی که به نظرم یکی از بهترین بازیهای سال هست و به طور ناجوانمردانه‌ای به خاطر اینکه فقط روی نتفلیکسه، داره نادیده گرفته میشه. راستی EDGE هم به بازی 9/10 داده اگه حرف من رو قبول ندارید :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
sacrifire-key-art.jpg

با این امروز آشنا شدم...یه JRPG کلاسیک ایندی...چقدر پیکسل آرت خوبی داره...مخصوصا اون قسمت شهری پرجمعیت که توی تریلر نشون میدن :x

ss_546c8c181669334238c55914389cc2a8629b64bd.1920x1080.jpg ss_bb3e9002490af7be6e036aec8db90c22ee93ada0.1920x1080.jpg ss_dcacc03d8847dbc2d6c66d022454d7b9705a62d1.1920x1080.jpg ss_f97a9a28a1a776bb57118b45f29724f18eff183a.1920x1080.jpg

هنوز تاریخ دقیق ندادن ولی گفتن امسال عرضه میشه.
راستی موسیقی‌اش رو هم Motoi Sakuraba داره میسازه که قبلا روی سری Star Ocean و Dark Souls و غیره کار کرده.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
شوکیس Annapurna رو دیدید؟ :D
دری وری زیاد داشت و خبرهای خوبش بیشتر به آپدیت نسل نهمی Outer Wilds و What Remains of Edith Finch مربوط میشد ولی آخرش بازی خفنی معرفی شد!
The Lost Wild یه Survival Horror اول شخص که یادآور Dino Crisis و Alien Isolation بود برام! با اینکه معلومه بازی تمرکز زیادی روی اکشن نداره ولی از نظر اتمسفر و گرافیک و کلا فضایی که ساختن خیلی جذاب به نظر میرسه.

ss_529957fde08bb02cd515945ade7db5e59029adc1.1920x1080.jpg ss_a46b5458ae3ffc5c47ae23a3d2c9a6cb4a6be61c.1920x1080.jpg ss_d53b81211d76e477fdb0b34cdbe2ef8e20271079.1920x1080.jpg ss_d6906e0bf7fc65871cfddcf0ce601f58a09bea05.1920x1080.jpg

یه سری کلیپ کوتاه هم از بازی منتشر شده که توی تریلر بازی نبود و توی صفحه استیم بازی پیدا کردم که باعث شد بیشتر علاقه‌مند بشم و معلومه از نظر خون و خونریزی هم کم نزاشتن :D

View attachment ezgif-5-9ec18a74db.mp4

View attachment ezgif-5-6d415c4e2e.mp4

View attachment ezgif-5-84525cf3be.mp4

البته معلومه خیلی مونده به عرضه و تاریخ عرضه رو فعلا زدن 2024 (!) پس فعلا خیلی هایپ نشید :D
ولی جدا واسه یه تیم مستقل این چیزایی که نشون دادن محشره و مستقیم رفت تو لیست بازیهای موردانتظار!

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525
شوکیس Annapurna رو دیدید؟ :D
دری وری زیاد داشت و خبرهای خوبش بیشتر به آپدیت نسل نهمی Outer Wilds و What Remains of Edith Finch مربوط میشد ولی آخرش بازی خفنی معرفی شد!
The Lost Wild یه Survival Horror اول شخص که یادآور Dino Crisis و Alien Isolation بود برام! با اینکه معلومه بازی تمرکز زیادی روی اکشن نداره ولی از نظر اتمسفر و گرافیک و کلا فضایی که ساختن خیلی جذاب به نظر میرسه.

View attachment 266301View attachment 266302View attachment 266303View attachment 266304

یه سری کلیپ کوتاه هم از بازی منتشر شده که توی تریلر بازی نبود و توی صفحه استیم بازی پیدا کردم که باعث شد بیشتر علاقه‌مند بشم و معلومه از نظر خون و خونریزی هم کم نزاشتن :D

View attachment 266305

View attachment 266307

View attachment 266306

البته معلومه خیلی مونده به عرضه و تاریخ عرضه رو فعلا زدن 2024 (!) پس فعلا خیلی هایپ نشید :D
ولی جدا واسه یه تیم مستقل این چیزایی که نشون دادن محشره و مستقیم رفت تو لیست بازیهای موردانتظار!
این همون عنوانیه که 2018 از کانالشون معرفی شد. برای کنسول ها هم اگه به سرنوشت 2018 دچار نشه میاد

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,092
نام
محمد علی

فکر کنم هیچ توضیحی نمی‌خواد. چند ساله منتشر شده و من دیروز توی یوتیوب باهاش آشنا شدم.
اگر مقداری روحیات مهندسی دارید یا خدا شما رو زده و مهندس شدید، چیز سرگرم کننده و باحالیه. اگر هم ملوان کشتی دزدان دریایی هستید، روی CS.RIN.RU دنبالش باشید. ۳۰ مگابایته.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
دقت کردید با یکی از بهترین و متنوع‌ترین ماه‌های چند سال اخیر واسه بازیهای مستقل روبه‌رو هستیم... <:-P

Cult of the Lamb | روگ لایک خفن با فرقه شیطانی بره‌ها! >:)
Two Point Campus | شبیه ساز دانشکده!
Rollerdrome | تونی هاوک + مکس پین :D
South of the Cricle | ادونچر داستان‌محور
GigaBash | مبارزات کایجو چند نفره!
Thymesia | اکشن نقش‌آفرینی سولزلایک
We Are OFK | بند موسیقی تعاملی!
Midnight Fight Express | اکشن Beat 'em up
Tinykin | پازل پلتفرمر سه بعدی
Scathe | شوتر اول شخص خشن!
و غیره!

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,904
نام
نـــــــویـــــــــد
Cult of the Lamb | روگ لایک خفن با فرقه شیطانی بره‌ها!

اینو میخواستم پیش‌خرید کنم چون کامبت بازی شدیدا خوب و ارضا کنندس ولی خیلی چیزی در مورد نقش کالت و کاربردش و تاثیرش تو بازی پیدا نکردم و برا همین صبر کردم تا زمان ریلیز و نقد چندتا یوتیوبر. ولی در کل خیلی بازی فان و خوبیه به نظر و امیدوارم محتوای خوبی داشته باشه که ارزش تکرار رو هم بالا ببره و اینکه خیلی زود خسته کننده نشه و هر ران هم تازگی خودشو داشته باشه.

بازی Dawn of the Monsters رو دیدی؟ اونم گودزیلایی اما سبک Beat em Up! خیلی بازی باحالیه. اونم انداختم تو ویش لیست و در انتظار آف خوب

Nobody Saves the World و Soundfall هم توی رادار هستن. البته نوبادی بیشتر

این بازی Immortal Redneck عجیبه اصلا و ابدا توی PSN آف نخورده! تنها شوتر اول شخص روگ‌لایت که رو کنسول هست ولی دریغ از یه آف کوچولو. (البته یادم افتاد Ziggurat 2 هم هستش رو کنسول تو همین سبک :D)

این Riftbreaker رو هم مد نظر داشته باشید خیلی بازی جالبیه مخصوصا از نظر ویژوال. دموشو چند وقت پیش بازی کردم چیز جالبیه و البته زمان میبره تا عادت کنی به گیم‌پلی مخصوصا وقتی با دسته بازی میکنی ولی در کل بازی ترتمیز و خوبیه.

در کل تو استور بچرخی بینهایت بازی ایندی که خوشت بیاد پیدا میکنی. واقعا این حجم از فوران بازی‌های ایندی خیلی لذتبخشه :D

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اینو میخواستم پیش‌خرید کنم چون کامبت بازی شدیدا خوب و ارضا کنندس ولی خیلی چیزی در مورد نقش کالت و کاربردش و تاثیرش تو بازی پیدا نکردم و برا همین صبر کردم تا زمان ریلیز و نقد چندتا یوتیوبر. ولی در کل خیلی بازی فان و خوبیه به نظر و امیدوارم محتوای خوبی داشته باشه که ارزش تکرار رو هم بالا ببره و اینکه خیلی زود خسته کننده نشه و هر ران هم تازگی خودشو داشته باشه.

بازی Dawn of the Monsters رو دیدی؟ اونم گودزیلایی اما سبک Beat em Up! خیلی بازی باحالیه. اونم انداختم تو ویش لیست و در انتظار آف خوب

Nobody Saves the World و Soundfall هم توی رادار هستن. البته نوبادی بیشتر

این بازی Immortal Redneck عجیبه اصلا و ابدا توی PSN آف نخورده! تنها شوتر اول شخص روگ‌لایت که رو کنسول هست ولی دریغ از یه آف کوچولو.

این Riftbreaker رو هم مد نظر داشته باشید خیلی بازی جالبیه مخصوصا از نظر ویژوال. دموشو چند وقت پیش بازی کردم چیز جالبیه و البته زمان میبره تا عادت کنی به گیم‌پلی مخصوصا وقتی با دسته بازی میکنی ولی در کل بازی ترتمیز و خوبیه.

در کل تو استور بچرخی بینهایت بازی ایندی که خوشت بیاد پیدا میکنی. واقعا این حجم از فوران بازی‌های ایندی خیلی لذتبخشه :D
چند روز پیش یه مصاحبه دیدم از Cult of the Lamb فک کنم واسه گیم اینفورمر بود...اونجا بیشتر در مورد فرقه توضیح میده...میگفت با بازی کردن حیوانات بیشتری رو جذب فرقه میکنی و کلا هدف بازی گسترش دادن فرقه و ایمان آوردن حیوانات بیشتره :D ولی باید حتما به Hub بازی رسیدگی کنی و محیط و شرایط خوبی رو برای ایمان آوردنگان فراهم کنی! تاثیر کالت هم اینه که افرادی که جذب کردی برات دعا میکنن و قوی‌تر میشی و میتونی قابلیت های جدیدتری آنلاک کنی :D البته اگه بهشون رسیدگی نکنی ایمانشون رو از دست میدن و ممکنه بقیه رو هم دعوت به کفر کنن! در این صورت میتونی دوباره امر به معروفشون کنی یا اینکه ببری قربانی‌شون کنی :D
منم خیلی به بازی امیدوارم ولی از اونجایی که تیم سازنده تجربه خیلی درخشانی نداره، مطمئن نیستم بازی کم‌نقصی از آب دربیاد!

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
485
نام
Sera
بازی The Tarnishing Of Juxtia از دس ندهید،سبک آن دوبعدی با گرافیک پیکسل آرت،که به زیبایی رو موج های سولز لایک سوار است،در تجربه ی یک ساعت آن با یک باس روبرو شدم که در حد خوش تاثیر گذار،خشن و خوفناک بود،اما همانطور که می دانید باس هایی که در ابتدای بازی می آیند، حکم مهره ی سوخته ای را دارند که آنطور باید و شاید از پتانسیلشان استفاده نمی شود.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
AVM8yNjhFrpDYvD6yHse6H.jpg

اگه دنبال بازی ترسناکی هستید که واقعا بتونه بترسونه، Madison رو از دست ندید!
موقع معرفی خوب سر و صدا کرد ولی ندیدم بعد از عرضه کسی زیاد در موردش صحبت کنه...
البته یه سری مشکلات داره مثل کنترل بازی...شخصیت اصلی‌ بازی هم بنظرم اصلا صداپیشگی‌ خوبی نداره و کلا هیچی نمیگفت بهتر بود :D ولی بقیه صداپیشگی‌ها و دیالوگ ها خیلی خوبه...
کلا بیشتر مشکلات بازی رو میشه درک کرد چون بازی مستقله و نمیتونن مثل کپکام صداپیشه حرفه‌ای استخدام کنن یا جزئیات خفنی به بازی اضافه کنن...
ولی هسته بازی و معماهاش رو خیلی دوست داشتم و قشنگ کاری میکنه خودتونو به در و دیوار بزنید تا راه حل رو پیدا کنید و خودتونو از شر ترس‌های بازی خلاص کنید :D
سازنده ها خوب بلد بودن از جامپ اسکیر استفاده کنن...هیچ لحظه‌ای تو بازی یادم نمیاد که جامپ اسکیر مسخره‌ای داشته باشه و نتونه شوک وارد کنه...حتی واسه بار دوم هم رفتم سراغ بازی و با اینکه میدونستم قراره کجا گیر بیوفتم، بازم تونست غافلگیرم کنه! البته بازی یه مرحله تونل خیلی رو مخ داره که دیزاین بسیار مضخرفی داشت!
ولی به طور کلی اگه همچین چیزی با بودجه بالا ساخته می‌شد خیلی میتونست خفن باشه و بیشتر بهش توجه می‌شد. روایت و پیش زمینه داستان و گذشته شخصیت‌ها هم جذاب بود... بازم پیشنهاد می‌کنم اگه دنبال عنوانی هستید که بتونه واقعا بترسونه و نره سراغ حال به هم زدن یا خون و خونریزی بیخودی، بین بازیهای جدید چیز بهتری از این پیدا نمیکنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر