Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,618
ریبوت Kao the Kangaroo در تاریخ 27 May عرضه میشه.

header.jpg

این هفته دو بازی شوتر با پتانسیل بالا معرفی شد که لازم دیدم بهشون اشاره کنم.

Evil Next Door یک بازی داستان محوره که در شهر کوچکی بنام Ensk در دوران پس از شوروی سابق جریان داره و درگیر یک اپیدمی کشنده هست. گرافیک آنچنان "مدرن" نداره ولی احساس کردم تریلرش حس و حال گیرایی داشت.

----------

BRUTAL JOHN هم یه شوتر "old school" هست که در اون باید جهان رو از دست بیگانگانی که کریپتو ماین میکنن!! نجات بدید. تریلر رو حتما ببینید :D

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
پی سی گیمرها بشتابید!:D

Nazralath: The Fallen World

بازی کمتر از یه روز پیش معرفی شده و یه چیز فوق العاده مریض و خفنی میزنه.
بازی اکشن سوم شخصه (سولز لایک نیست) و به گفته سازنده هاش:
Planescape torment in third person is a description we've said to each other when making the game.

هیچی دیگه، موفق بشن تو ساخت بازی و خراب کاری عجیبی نکنن، میتونن شاهکار تحویل بدن:D :x

متاسفانه معلوم نیست کی عرضه میشه.
دو سال هم در دست ساخت بوده.

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
607

Planescape torment in third person is a description we've said to each other when making the game.

هیچی دیگه، موفق بشن تو ساخت بازی و خراب کاری عجیبی نکنن، میتونن شاهکار تحویل بدن:D :x

گفتن سولز لایک نیست ولی یکمی یاد mortal shell افتادم .

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,351
نام
مسلم
گفتن سولز لایک نیست ولی یکمی یاد mortal shell افتادم .
آره خیلی شبیه مورتال شل هست، حتی رفتم سرچ کردم که ببینم همونه یا نه :D

خدا رو شکر که سولز لایک نیست چون ظاهرا بازیسازهای دیگه از سولزبورن فقط سرعت کم و کنترل کلنگی رو یاد گرفتن :|
امیدوارم یه دارک RPG خوب در بیاد :x

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
آره خیلی شبیه مورتال شل هست، حتی رفتم سرچ کردم که ببینم همونه یا نه :D

خدا رو شکر که سولز لایک نیست چون ظاهرا بازیسازهای دیگه از سولزبورن فقط سرعت کم و کنترل کلنگی رو یاد گرفتن :|
امیدوارم یه دارک RPG خوب در بیاد :x
من دیشب تو دیسکورد یه سری اطلاعات خوندم.
بازی ۲۰۲۳-۲۴ میاد.
کامبت بازی هم دارن فعلا روش کار می کنن. اما در کل الهام گرفته از سولز هست :| :D
اما جدا از اون به شدت دیالوگ محور هست بازی.

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,351
نام
مسلم
من دیشب تو دیسکورد یه سری اطلاعات خوندم.
بازی ۲۰۲۳-۲۴ میاد.
کامبت بازی هم دارن فعلا روش کار می کنن. اما در کل الهام گرفته از سولز هست :| :D
اما جدا از اون به شدت دیالوگ محور هست بازی.
ای بابا، انتظار یه تجربه ای مثل دراگون ایج یا الدر اسکرول داشتم :D
خود میازاکی هم دیگه داره به سمت سرعتی شدن میره و دو تا بازی اخیرش سکیرو و الدن رینگ خیلی کنترل روان ولی چالش برانگیزی دارن :D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
ای بابا، انتظار یه تجربه ای مثل دراگون ایج یا الدر اسکرول داشتم :D
خود میازاکی هم دیگه داره به سمت سرعتی شدن میره و دو تا بازی اخیرش سکیرو و الدن رینگ خیلی کنترل روان ولی چالش برانگیزی دارن :D
دقیق بخوام بگم، سعی کردن حد وسط ویچر و دارک سولز را بگیرن.
اما یه چیز که گفتن اینه که اصل بازی به حجم دیالوگ هاشه:D

• Like
Reactions: mqg1387 and ce7en44

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
خب، امروز چی داریم؟:D

King Arthur: Knight's Tale

1650968865748.png

نمی‌دونم چند نفر اینجا بازی های استراتژی شاه آرتور را بازی کردن. اولیش سال ۲۰۰۹ اومد اگه اشتباه نکنم و یه چیزی تو مایه های توتال وار ها بود.

الان این بازی، عملا ادامه هموناست یه جورایی:D
من خودم خیلی وقته پیش خرید کردم بازیو و به نظرم بازی خوبی هم هست. گیم پلی بازی نوبتی هست و عمق خوبی داره. گرافیک هم خوبه و داستان هم خوشبختانه داستان تکراری شاه آرتور نیست و یه موضوع جالب و جدید را داره روایت می کنه.
توی بازی می تونید شوالیه های مختلف را به خدمت بگیرید و یا با توجه به راه و روشتون، شوالیه های مختلف بهتون می پیوندد.
۴ تا روش کلی برای انتخاب های اخلاقی بازی هست.
مسیحی خوب
مسیحی پلید

پرستنده خدایان باستانی خوب
پرستنده خدایان باستانی پلید

حد وسط اینا هم میتونید پیش برید.

در کل یه بازی ایزومتریک ، نوبتی داستان محوره.
بسیار هم جالب هست و امیدوارم نمرات خوبی بگیره.

بازی امروز عرضه میشه :x

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,555
درود بر همه دوستان :)
امروز میخوام دو تا بازی را معرفی کنم. با این تفاوت که یکیشون عرضه نشده هنوز و یکیشون هم عملا ایندی نیست. اما مظلوم چرا :D
View attachment 252747
اولی، Remnant: From the Ashes هست.
یه بازی شوتر سوم شخص سولز لایک. ساخته سازنده های دارک سایدرز3.
این بازی با وجود مشکلات مختلفش، از بازی هایی هست که من تا تهش رفتم، لذت بردم و حتی نسخه کرکی را با دوستان روس انلاین بازی کردم و بدون اینکه متوجه بشم، حدود 80 ساعت پای خودش و دی ال سی هاش وقت گذاشتم. در واقع وقتی یه بار اتفاقی پلی تایمم را دیدم با خودم گفتم: عه:/ جدی من 60 ساعته دارم اینو بازی می کنم:/ و اونجا بود که فهمیدم بدون اینکه متوجه بشم خودم، راحت غرق این بازی شدم.
از نکات خوبش، باس های جالب، تفنگ ها و سلاح های جالب و متنوع، قابلیت های باحال، 4 تا دنیای متنوع(هر چند به نسبت محدود) و... هست. نکته منفی اصلیش هم ، اسکریپت بودن رفتار دشمنا هست.
امیدوارم نصب کنید و لذت ببرید. مطمین باشید که ارزش حداقل یه بار تجربه را داره(بلکه بیشتر. با توجه به اینکه با یه بار بازی ، نصف باس ها را نمی بینید.)
آفلاین لذت داره ؟ارزش داره بگیرم؟

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,618

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
Rogue Legacy 2 هم بالاخره از ارلی اکسس خارج شد و همونطور که انتظار میرفت با یه شاهکار دیگه طرفیم <:-P

2022-04-30_152805.jpg

یادش بخیر نسخه اولش در کنار Binding of Isaac و Spelunky جزو تاثیرگذارترین بازیای سبک بود و خیلی کمک کرد به احیای دوباره سبک و همه گیر شدن عناصر روگ لایک...اون موقع واسه خیلیامون یه تجربه جدیدی بود. الان تاثیرش به بازیای AAA هم رسیده.
من فعلا کلی بازی مونده رو دستم و الان فک نکنم عاقلانه باشه اینم استارت بزنم :D از دوستان کسی تونست بازی کنه از تجربه‌اش بگه و چراغ سبز رو نشون بده تا حمله کنیم! :D

R O N I N

ŌKAMI
کاربر سایت
Feb 8, 2012
1,026
درود بر همه دوستان :)
امروز میخوام دو تا بازی را معرفی کنم. با این تفاوت که یکیشون عرضه نشده هنوز و یکیشون هم عملا ایندی نیست. اما مظلوم چرا :D
View attachment 252747
اولی، Remnant: From the Ashes هست.
یه بازی شوتر سوم شخص سولز لایک. ساخته سازنده های دارک سایدرز3.
این بازی با وجود مشکلات مختلفش، از بازی هایی هست که من تا تهش رفتم، لذت بردم و حتی نسخه کرکی را با دوستان روس انلاین بازی کردم و بدون اینکه متوجه بشم، حدود 80 ساعت پای خودش و دی ال سی هاش وقت گذاشتم. در واقع وقتی یه بار اتفاقی پلی تایمم را دیدم با خودم گفتم: عه:/ جدی من 60 ساعته دارم اینو بازی می کنم:/ و اونجا بود که فهمیدم بدون اینکه متوجه بشم خودم، راحت غرق این بازی شدم.
از نکات خوبش، باس های جالب، تفنگ ها و سلاح های جالب و متنوع، قابلیت های باحال، 4 تا دنیای متنوع(هر چند به نسبت محدود) و... هست. نکته منفی اصلیش هم ، اسکریپت بودن رفتار دشمنا هست.
امیدوارم نصب کنید و لذت ببرید. مطمین باشید که ارزش حداقل یه بار تجربه را داره(بلکه بیشتر. با توجه به اینکه با یه بار بازی ، نصف باس ها را نمی بینید.)

View attachment 252748
بازی دوم اسمش Inkulinati هست و هنوز عرضه نشده.
و خب بعید میدونم اینجا کسی جز خودم خوشش بیاد:D
در واقع هنوز نیومده من عاشقش شدم:D
ببینید، کتاب های دوره قرون وسطی، با خط گوتیک نوشته می شدن. و نقاشی های حاشیه ای داشتن در اکثر صفحات. که کار نقاشی کردن کتاب ها book illumination نام داشته و کلا سیستم و سبک خاص خودشه داشته. طرز نقاشی، متریال و... کتاب ها خاص بودن و کلا دنیای خاص خودشو داشته.
الان سازنده های این بازی، اومدن و همین موضوع را دستمایه ساخت یه بازی نوبتی باحال کردن.
جریانش چیه؟ شما توی این بازی داخل یه کتاب قرون وسطایی قرار دارید که با پیشروی در بازی و با توجه به اعمال شما، صفحات کتاب شروع به نوشتن میشن( به خط گوتیک) و به مرور کتاب کامل میشه.
شخصیت های قابل بازی هم همون نقاشی ها و موجودات قرون وسطایی هستن! (ایده از این کول تر اخه؟!!!)
به نظرم کاملا ارزش تجربه کردن را داره. به خصوص که تم بازی فان هست و خیلی جدی نیست.
این بازی امسال میاد:)

پ.ن: به شخصه عاشق بوک ایلومینیشن و خط گوتیکم و دارم تمرین می کنم که یادشون بگیرم:D در واقع همین الانم خطم خیلی خوبهB-)

موفق باشیم:x
یه چیز جالب بگم بهت Remnant رو از پروژه کنسل شده Hunt Showdown یجورایی الهام گرفتن. پری آلفا سال 2014 برا بازی ای بود به اسم Hunt: Horrors of the Gilded Age که ساخته نشد.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
یه چیز جالب بگم بهت Remnant رو از پروژه کنسل شده Hunt Showdown یجورایی الهام گرفتن. پری آلفا سال 2014 برا بازی ای بود به اسم Hunt: Horrors of the Gilded Age که ساخته نشد.

اتفاقا هانت هم از بازیاییه که دوست دارم.
فقط سیستمم به زور ران می کنه :))

• Like
Reactions: mqg1387

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر