Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,661
نام
Moein

نمیدونم پستم راجع به نسخه اول این بازی توی همین تاپیکه یا اون یکی تاپیک، ولی هر چی راجع بهش اونجا نوشته بودم اینجا هم صدق میکنه :D
بازی دنباله مستقیم شماره اولشه و هسته ی گیمپلی مثل همونه فقط یه سری المان جدید مثل شنا کردن اضافه شده و خلاصه بهبود داشته
20220302163604_1.jpg 20220302161936_1.jpg

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
تریلر WrestleQuest رو دیدید؟! خیلی جالب میزنه...مخصوصا واسه طرفدارای کشتی کج کلاسیک + RPG فن‌ها!
مبارزات هم توی همین یه تیکه گیم پلی‌ که نشون دادن خیلی باحال و جدیده واسه این حال و هوا...

wrestlequest-trailer-gameplay.jpg

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
2022-03-30_142031.jpg

هفته قبل بتای Salt & Sacrifice رو چند ساعتی بازی کردم! نسبت به نسخه قبلی خیلی خوب پیشرفت کرده...
راستش نسخه قبلی (Salt & Sanctuary) رو چند سال پیش یه مقداری بازی کرده بودم ولی اون موقع نتونست منو جذب کنه چون کلا نمیدونم چرا این بازیهای مستقل که میان یه سیستم مشابه بازیهای سولزلایک رو توی فضای 2D پیاده‌سازی میکنن، واسم خسته‌کننده میشه...بیشتر هم بخاطر Backtracking وحشتناکشون هست که مثل بازیهای 3D تنوع مسیر زیادی نمیتونه داشته باشه و وارد روند تکرار میشه...حتی توی Hollow Knight هم همین مشکل رو داشتم.
ولی توی این بتا که از این نسخه بازی کردم خیلی بهتر شده بود این قضیه...یعنی هر بار که میمردم، دفعه بعدی میتونستم از یه مسیر دیگه برم یا برم سراغ یه هدف دیگه.
انگار سازنده‌اش قدم به قدم داره پیشرفت فرام سافتور رو دنبال میکنه...مثلا توی این نسخه آزادی عمل خیلی بیشتر شده، محیط ها خیلی بزرگتر و چندوجهی به نظر میرسه و بازی یه Grappling Hook هم از همون اول بهت میده مثل Sekiro که جابه‌جایی توی محیط سریعتر بشه :D
به جز باس های عادی، یه سری Mage هم اضافه شده که باید ردشون رو بزنی و شکارشون کنی و در واقع باس هایی هستن که توی چند فاز و توی مناطق مختلف می‌تونی باهاشون مبارزه کنی و از نظر داستانی هم تمرکز زیادی روشون هست و واسه باز کردن درهای مختلف، به آیتمی که میدن نیازه...
خلاصه که خیلی خوب پیشرفت کرده بازی، هسته گیم پلی زیاد تغییری نکرده ولی از نظر ظاهری و انیمیشن ها چند لول نسبت به نسخه قبل بهتر شده...تنوع دشمن ها هم تا جایی که دیدم خوب بود. از نظر مولتی پلیر، کواپ و PvP هم این بار خیلی کامل تر به نظر میرسه. فقط بازی یکمی زیادی تقلیدی به نظر میاد...یعنی خیلی چیزای کمی هست که ایده‌اش از خودشون بوده باشه و یه جورایی بازی شاید هویت خاص خودشو نداشته باشه...
فک کنم حدود 40 روز دیگه عرضه میشه...بعد 6 سال از زمان عرضه نسخه اول امیدوارم بازی موفقی بشه <:-P

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
تقریبا این آخر هفته‌ای که گذشت رو کامل مشغول Eastward بودم و بعد حدود 25 ساعت بازی تمام شد! بازی حدودا 6-7 ماهی میشده که برای سوییچ و پی سی اومده و بعید نیست برای بقیه پلتفرم‌ها هم بیاد.

کلا بازی بیس قوی و جالبی داره. دنیای قشنگی داره، داستانش بدک نیست اما شخصیت پردازی قوی داره و دیالوگ‌ نویسیش هم باحاله. کاملا واضحه که سازنده‌ها تحت تاثیر زلدا بودن. از معماهایی که تو بازی وجود داره گرفته تا سیستم غذا درست کردنش فریاد میزنه که تیمشون کلا تحت طلسم زلدا بودن :D
اما بازی چندتا ایراد اساسی داره. یکی اینکه تناسبی بین بخش‌های گیم پلی و دیالوگ گویی وجود نداره. اینطوریه که شما وارد یک محیطی میشید و شروع میکنید شاید در حد نیم ساعت فقط با این و اون حرف زدن و بعد دوباره وارد یک محیط دیگه میشید و ده دقیقه گیم پلی دارید و همینطور این روند ادامه داره. از این بیست و خورده‌ای ساعتی که بازی کردم اینطور به نظرم میاد که حدود 10-15 ساعتش رو فقط مشغول رد و بدل کردن دیالوگ بودم|-)

بازی به طرز عجیبی کش اومده و الکی طولانی شده و اساسا مشکل پیسینگ داره. همین موارد شدیدا به تجربه دنیای رنگی بازی آسیب زده. اما اگر صرف بخش‌هایی که گیم پلی دارید و مشغول مبارزه یا حل معما هستید رو در نظر بگیرید بازی تجربه جذابی هست. چهار مدل سلاح به مرور بهتون می‌ده یه هرکدوم تا چند لول می‌تونن آپگرید بشن. مجموعا تجربه مبارزات بازی و طراحی دشمن‌ها تجربه خوبی هست اما طولانی بودن و الکی کش اومدن داستان باعث شده نتونید از همین گیم پلی هم لذت ببرید.
داستان بازی علاوه بر طولانی بودن نوسان عجیبی هم داره. تا چپتر سوم فضای داستانی و شخصیت پردازی فوق العاده خوب پیش میره و تا اون موقع دارید حسابی کیف می‌کنید از بازی اما از چپتر سه به بعد انگار نشستن فکر کردن خب چیکار کنیم بازی رو طولانی تر کنیم و اینطوری بود که اتفاقات شومی برای داستان افتاد:D

کلا بازی همه بخش‌هاش نمره قبولی می‌گیره ولی اینکه زور زدن تا ساعات بازی رو بیشتر کنن باعث شده کلا همه بخش‌ها آسیب ببیند. من رو سوییچ بازی کردم و حدود 4-5 باری وسط بازی یهو ارور داد و بازی بسته شد و مجبور شدم دوباره بازی رو اجرا کنم. نمیدونم این مشکل تو پی سی هم هست یا نه.
ای کاش بازی در حد 10 ساعت بود اونوقت خیلی بیشتر می‌چسبید. الان بخوام نمره بدم یه چیزی حدود 6-7 میدم

این عکس رو هم خودم گرفتم برای اینکه ببینید چقدر محیطهای جذاب و خوش رنگی میبینید تو بازی:D

2022031722452800-365197076A5C23C9E9EDCEAA360BDD47.jpg

راستی اینم یادم رفت بگم درخشان ترین بخش بازی موسیقی‌هاش هست که فوق العاده بودن. مگه میشه اینقدر موسیقی مناسب حس و حال در بیاد. اصلا بهشون فکر می‌کنم اشک تو چشام جمع میشه :D

آخرین ویرایش:

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,629
دو بازی مترویدونیای جدید:

Being and Becoming

Last Vanguard

اینم تازه پیدا کردم دیگه خودتون تریلرشو ببینید سوپرایز بشید: :D

--------------

این بازیها هم به تازگی منتشر شدن: (بعضی کامل و بعضیاشون هم ارلی اکسس)

RUN

Jitsu Squad

Astral Ascent

Uragun

ITORAH

خودم هنوز The Last Cube رو تموم نکردم:| بعدش میخوام از بین بازیهای بالا یکی رو شروع کنم.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
NORCO رو دریابید!

dc392dccf0a8d292eb2a97aad1fbb5f3f117e35a06745a0984fc5b7244aa5c12.jpg

دیروز دیدم نقداش به طور وحشتناکی مثبته با میانگین اپن کریتیک 91... و باید امتحانش میکردم...
مطمئن نبودم داستانش جذبم کنه ولی یکی دو ساعتی که تا الان بازی کردم خیلی عالی بوده و داستان تازه و متفاوتی داره.
بازی پوینت اند کلیکه! پیکسل آرت و موسیقی خفنی هم داره...
توضیحات تکمیلی بمونه واسه وقتی که تمومش کردم ولی اگه به بازیهای داستانی علاقه‌ دارید و مشکلی با خوندن ندارید، حتما امتحانش کنید و تو رادارتون داشته باشید! ~o)

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
درود بر همه دوستان :)
امروز میخوام دو تا بازی را معرفی کنم. با این تفاوت که یکیشون عرضه نشده هنوز و یکیشون هم عملا ایندی نیست. اما مظلوم چرا :D
1650703558331.png
اولی، Remnant: From the Ashes هست.
یه بازی شوتر سوم شخص سولز لایک. ساخته سازنده های دارک سایدرز3.
این بازی با وجود مشکلات مختلفش، از بازی هایی هست که من تا تهش رفتم، لذت بردم و حتی نسخه کرکی را با دوستان روس انلاین بازی کردم و بدون اینکه متوجه بشم، حدود 80 ساعت پای خودش و دی ال سی هاش وقت گذاشتم. در واقع وقتی یه بار اتفاقی پلی تایمم را دیدم با خودم گفتم: عه:/ جدی من 60 ساعته دارم اینو بازی می کنم:/ و اونجا بود که فهمیدم بدون اینکه متوجه بشم خودم، راحت غرق این بازی شدم.
از نکات خوبش، باس های جالب، تفنگ ها و سلاح های جالب و متنوع، قابلیت های باحال، 4 تا دنیای متنوع(هر چند به نسبت محدود) و... هست. نکته منفی اصلیش هم ، اسکریپت بودن رفتار دشمنا هست.
امیدوارم نصب کنید و لذت ببرید. مطمین باشید که ارزش حداقل یه بار تجربه را داره(بلکه بیشتر. با توجه به اینکه با یه بار بازی ، نصف باس ها را نمی بینید.)

1650704078082.png
بازی دوم اسمش Inkulinati هست و هنوز عرضه نشده.
و خب بعید میدونم اینجا کسی جز خودم خوشش بیاد:D
در واقع هنوز نیومده من عاشقش شدم:D
ببینید، کتاب های دوره قرون وسطی، با خط گوتیک نوشته می شدن. و نقاشی های حاشیه ای داشتن در اکثر صفحات. که کار نقاشی کردن کتاب ها book illumination نام داشته و کلا سیستم و سبک خاص خودشه داشته. طرز نقاشی، متریال و... کتاب ها خاص بودن و کلا دنیای خاص خودشو داشته.
الان سازنده های این بازی، اومدن و همین موضوع را دستمایه ساخت یه بازی نوبتی باحال کردن.
جریانش چیه؟ شما توی این بازی داخل یه کتاب قرون وسطایی قرار دارید که با پیشروی در بازی و با توجه به اعمال شما، صفحات کتاب شروع به نوشتن میشن( به خط گوتیک) و به مرور کتاب کامل میشه.
شخصیت های قابل بازی هم همون نقاشی ها و موجودات قرون وسطایی هستن! (ایده از این کول تر اخه؟!!!)
به نظرم کاملا ارزش تجربه کردن را داره. به خصوص که تم بازی فان هست و خیلی جدی نیست.
این بازی امسال میاد:)

پ.ن: به شخصه عاشق بوک ایلومینیشن و خط گوتیکم و دارم تمرین می کنم که یادشون بگیرم:D در واقع همین الانم خطم خیلی خوبهB-)

موفق باشیم:x

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
534
نام
مسعود
درود بر همه دوستان :)
امروز میخوام دو تا بازی را معرفی کنم. با این تفاوت که یکیشون عرضه نشده هنوز و یکیشون هم عملا ایندی نیست. اما مظلوم چرا :D
View attachment 252747
اولی، Remnant: From the Ashes هست.
یه بازی شوتر سوم شخص سولز لایک. ساخته سازنده های دارک سایدرز3.
این بازی با وجود مشکلات مختلفش، از بازی هایی هست که من تا تهش رفتم، لذت بردم و حتی نسخه کرکی را با دوستان روس انلاین بازی کردم و بدون اینکه متوجه بشم، حدود 80 ساعت پای خودش و دی ال سی هاش وقت گذاشتم. در واقع وقتی یه بار اتفاقی پلی تایمم را دیدم با خودم گفتم: عه:/ جدی من 60 ساعته دارم اینو بازی می کنم:/ و اونجا بود که فهمیدم بدون اینکه متوجه بشم خودم، راحت غرق این بازی شدم.
از نکات خوبش، باس های جالب، تفنگ ها و سلاح های جالب و متنوع، قابلیت های باحال، 4 تا دنیای متنوع(هر چند به نسبت محدود) و... هست. نکته منفی اصلیش هم ، اسکریپت بودن رفتار دشمنا هست.
امیدوارم نصب کنید و لذت ببرید. مطمین باشید که ارزش حداقل یه بار تجربه را داره(بلکه بیشتر. با توجه به اینکه با یه بار بازی ، نصف باس ها را نمی بینید.)

View attachment 252748
بازی دوم اسمش Inkulinati هست و هنوز عرضه نشده.
و خب بعید میدونم اینجا کسی جز خودم خوشش بیاد:D
در واقع هنوز نیومده من عاشقش شدم:D
ببینید، کتاب های دوره قرون وسطی، با خط گوتیک نوشته می شدن. و نقاشی های حاشیه ای داشتن در اکثر صفحات. که کار نقاشی کردن کتاب ها book illumination نام داشته و کلا سیستم و سبک خاص خودشه داشته. طرز نقاشی، متریال و... کتاب ها خاص بودن و کلا دنیای خاص خودشو داشته.
الان سازنده های این بازی، اومدن و همین موضوع را دستمایه ساخت یه بازی نوبتی باحال کردن.
جریانش چیه؟ شما توی این بازی داخل یه کتاب قرون وسطایی قرار دارید که با پیشروی در بازی و با توجه به اعمال شما، صفحات کتاب شروع به نوشتن میشن( به خط گوتیک) و به مرور کتاب کامل میشه.
شخصیت های قابل بازی هم همون نقاشی ها و موجودات قرون وسطایی هستن! (ایده از این کول تر اخه؟!!!)
به نظرم کاملا ارزش تجربه کردن را داره. به خصوص که تم بازی فان هست و خیلی جدی نیست.
این بازی امسال میاد:)

پ.ن: به شخصه عاشق بوک ایلومینیشن و خط گوتیکم و دارم تمرین می کنم که یادشون بگیرم:D در واقع همین الانم خطم خیلی خوبهB-)

موفق باشیم:x
این remnant from ashes رو منتظر یک تلنگری بودم که تو استیم بخرمش ، که تلنگر رو زدی و رفت بازی تو ویش لیست تا اف بعدی بگیرمش .

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
این remnant from ashes رو منتظر یک تلنگری بودم که تو استیم بخرمش ، که تلنگر رو زدی و رفت بازی تو ویش لیست تا اف بعدی بگیرمش .
با تخفیف واقعا ارزششو داره.
آرژانتین با تخفیف همیشه میاد روی 360 پزو

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر