Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,445
نام
مــاکــان
اقا عجب بازی کره ایه این the last faith من 2 ساعت اولشو روی سوئیچ رفتم خیلی حال داد فقط مثل همیشه پرفرمنس روی سوئیچ اشغاله تمام عیاره مجبورم روی ps5 بگیرمش که اونم 28 تا اب میخوره یکم قیمتش بالاست.اگه Blasphemous رو دوست دارید با ترکیب المان های سولز لایک از دستش ندید.
ولی جدی من متوجه نمیشم چرا یکسری بازی های ایندی که گرافیک و سنگینی خاصی هم ندارن انقدر روی سوییچ بد اجرا میشن حتی دیدم تو ریست ارا هم تاپیک در موردش هست و کلی هم بحث شده.
من مشکلی که با دموش داشتم ، parry کردنش بود.
اینکه باید دوتا دکمه بگیری و اینکه فریم ورودی خوبی هم نداشت.

الان شرایطش چطوره؟

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
824
نام
سید محمد حسین
من مشکلی که با دموش داشتم ، parry کردنش بود.
اینکه باید دوتا دکمه بگیری و اینکه فریم ورودی خوبی هم نداشت.

الان شرایطش چطوره؟
والا گفتم روی سوییچ بازی کردم بدجور فریمش افتضاح بود .سر باس اول بازی رسما یه جاهایی بازی اسلوموشن میشد.حالا فعلا که نه ولی قطعا یه تخفیفی بخوره روی ps5 میگیرم

• Like
Reactions: m.d.makan

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,973
نام
نـــــــویـــــــــد
اینجا کسی Tchia رو بازی کرد؟ من اصن حواسم نبود اینم مال امسال بوده. فکر میکردم ۲۰۲۲ بازیش کردم :D چقدر قشنگ و چشم‌نواز و لذتبخش بود این بازی. تجربه‌ای شدیدا دوس داشتنی و ریلکس که به همه پیشنهادش میکنم. نمیدونم اصن تو این فروم کسی بازیش کرده یا حرفی در مورد بوده. گشتن تو اون مپ خوشگل و جمع کردن آیتم و کالکتیبل و لباسای مختلف عجیب حال میده. اینقدر لباساش قشنگ و زیادن که من مُدام عوضشون میکردم :D داستان بازی خیلی سادس. شخصتیای بازی خیلی زیاد نیستن. زبونشون هم زبان محلی همون منطقس. گرافیک و آرت بازی فوق‌العادس. موسیقی‌هاش خیلی خووبه. چلنجای بازی متنوع و خوبن. اینکه میتونی به هر حیوونی دخول کنی خیلی جالبه. از یه جایی به بعد گشتو گذار تو مپ راحت میشی وقتی استامینات زیاد بشه و بتونی با پرنده‌ها بری اینور اونور. فقط ۲تا مشکل بازی داشتم. یکی اینکه آخراش زیادی اکشن میشه و دومی هم اینکه تروفی‌هاش باگ شده بودن. بازی مقدار خیلیییی زیادی کالکتیبل داره و همشونم تروفی دارن و همین باعث شده بود ۲تا تروفی باگ بخورن ولی اصولا این تیمای کوچیک خیلی بامرام و پیگیرن. تو توئیتر خفتشون کردم گفتم فلان مشکل هست، چند نفر دیگم بودن. دیگه آپدیت دادن و به خیر و خوشی بازی پلت شد :D واقعا از دستش ندید خصوصا اینکه با آپدیت تمام مشکلاتش رفع شده و ۶۰فریمش هم خیلی میچسبه.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
824
نام
سید محمد حسین
بازی خوبیه انصافا اما در حد بلسفمس و اینا نیست(به خصوص در زمینه گیمپلی). اما به نوبه خودش عالیه.
عملا هم بلادبورن دو بعدی هست. همه چیش قشنگ خود بلاد بورنه. از ارت استایل تا یه سری المان های گیمپلی تا خود داستان و تمش
قطعا باهات موافقم در حد بلسفمس نیست ولی خییییلی خوبه بازی من نتونستم تحمل کنم نسخه ps5 رو خریدم تا الانم ۱۲ ساعتی بازیش کردم تقریبا ۵۵ درصد بازی رو هم رفتم.از تک تک لحظاتشم لذت برم .نسبت به بلسفمس تنوع سلاح و جادوهاش بیشتره روی ps5 هم بر خلاف سوییج تجربه روونی داره تا الان یکی دو بار افت فریم ناچیز داشته باگ خاصی هم ندیدم.پلات راه دستی هم داره حواست باشه با یکبار تموم کردن پلات هم میشه کرد.سختیشم تا الان در حد بلسفمس ۲ بوده یعنی در واقع سخت نبوده :D
حتما کسایی که مترویدوانیا سولزلایکی دوست دارن از دستش ندن

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,971
نام
محمد
قطعا باهات موافقم در حد بلسفمس نیست ولی خییییلی خوبه بازی من نتونستم تحمل کنم نسخه ps5 رو خریدم تا الانم ۱۲ ساعتی بازیش کردم تقریبا ۵۵ درصد بازی رو هم رفتم.از تک تک لحظاتشم لذت برم .نسبت به بلسفمس تنوع سلاح و جادوهاش بیشتره روی ps5 هم بر خلاف سوییج تجربه روونی داره تا الان یکی دو بار افت فریم ناچیز داشته باگ خاصی هم ندیدم.پلات راه دستی هم داره حواست باشه با یکبار تموم کردن پلات هم میشه کرد.سختیشم تا الان در حد بلسفمس ۲ بوده یعنی در واقع سخت نبوده :D
حتما کسایی که مترویدوانیا سولزلایکی دوست دارن از دستش ندن
کاملا موافقم. :x
فقط یه بدی داره، یکم این ابجکتیو نامشخصه. من تو سیو اول گم شدم رسما، از نو شروع کردم. :| :D

• Like
Reactions: ashe

Esm-nadaram

Gold User
Jan 9, 2022
676
نام
Woody
وای بر من که hollow knight رو اینقدر دیر دارم بازی می‌کنم.

قبلا در حد یه ساعت بازی کرده بودم ولی حقیقتا جذبم نکرده بود، ولی الان بهش فرصت دادم تا بازی خودش رو نشون بده و خیلی داره حال میده تا اینجا

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
824
نام
سید محمد حسین
خب بالاخره last faith تمام و پلت شد .عجب تجربه لذت بخشی بود در حد بلسفمس بهم حال داد .بنده خدا از اون بازی ها بود که تو هیاهوی بازی های زیاد امسال گم شد و منتقد ها هم طبق معمول اینجور بازی ها (بلسفمس 1) بهش کم لطفی کردن ولی بعد ها مطمئنا ارزششو نشون میده و به قول معروف توسط گیمر ها کشف میشه.
الانم سریع بعدش afterimage را استارت زدم اونم بازی خفنیه الانم 40 درصد تخفیف تو psn خورد و 15 تا براش کاملا می ارزه.
همیشه فکر میکردم بیشترین سبکی که دوست دارم jrpg هست ولی الان به این نتیجه رسیدم که مترویدوانیا با المان های سولزلایکی بیشترین سبکیه که دوست دارم :x :x
این 2 تا بازی را از دست ندید مخصوصا عاشقان مترویدوانیا

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,971
نام
محمد
درود بر همه. یه بازی پیدا کردم که امروز عرضه شد تو استیم و بر طبق ریویو ها، چیز جالبی هست.
سبک بازی ایمرسیو سیم هست و مثل اینکه تا حدودی هم ترسناکه.
ریویو های استیمش 98% مثبته تا الان (البته تعدادشون خیلی کمه).
بازی به مناسبت انتشار، 35% تخفیف خورده و زیر ده دلاره الان. اگه میتونید تجربش کنید.
اطلاعات بیشتری نمیتونم بدم، چون هنوز داره دانلود میشه برای من :D
1701298927523.png

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,973
نام
نـــــــویـــــــــد
کلا حال نمیکنی با این سبک یا دلیل خاصی داره؟

خیلی زود گیج میشم. بیشتر وقتام وسط بازی کردنام میرم تو عالم هپروت که اصن مناسب همچین سبکی نیست! ازونور راحت تو مپ گم میشم اگه نگه کجا برو. مثلا میری یه جا بستس. یه ساعت بعد یه قابلیت میگیری که میتونی برگردی و بازش کنی اما نه یادم میاد کجا بوده و نه اینکه چجوری باید بهش برسم :D حتی هالونایت و بلسفمس رو خریدم اما هر دو رو بیخیال شدم بعد چند ساعت با اینکه خیلی دوسشون داشتم یا مثلا Bloodstained رو خیلیی دوس دارم بازی کنم ولی نمیشه :D

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,779
نام
Masoud
خیلی زود گیج میشم. بیشتر وقتام وسط بازی کردنام میرم تو عالم هپروت که اصن مناسب همچین سبکی نیست! ازونور راحت تو مپ گم میشم اگه نگه کجا برو. مثلا میری یه جا بستس. یه ساعت بعد یه قابلیت میگیری که میتونی برگردی و بازش کنی اما نه یادم میاد کجا بوده و نه اینکه چجوری باید بهش برسم :D حتی هالونایت و بلسفمس رو خریدم اما هر دو رو بیخیال شدم بعد چند ساعت با اینکه خیلی دوسشون داشتم یا مثلا Bloodstained رو خیلیی دوس دارم بازی کنم ولی نمیشه :D
Ori بازی کردی؟ چون منم با این سبک نمیتونم خیلی کنار بیام ولی اوری فرق میکرد ، راحت تر ، سر راستر و گیم پلیش هم بهتره به نظر من.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر