Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
خب کلی بازی هست که بعدا فرصت هست واسه معرفی و به اشتراک گذاشتن تجربیات...مخصوصا یه مورد هست که خیلی میخوام بقیه هم باهاش آشنا بشن ولی بهتره بمونه واسه بعد.
یه چیزی هست که باید زودتر در موردش بگم چون محدودیت زمانی داره...از چند روز پیش Summer Game Fest Demo Event توی Xbox Live استارت خورده و فقط تا 27‌ام جولای یعنی سه روز دیگه برپاست و بهتره اول در مورد دموهایی که از طریق این رویداد تجربه کردم بگم تا اگه کسی خواست فرصت باشه که خودشم بره تجربه‌اشون کنه...بعد از 27‌ام کل دموها ناپدید میشن!
اگه چیزی نمیدونید از این رویداد، باید بگم که یه جورایی انگار همون E3 هستش و کلی استدیو مستقل از بازیهای آینده‌اشون دمو تدارک دیدن تا بازیهاشون بیشتر دیده بشه ولی این بار به خاطر کرونا خوشبختانه (!) این دمو‌ها بصورت آنلاین در دسترس قرار گرفته و لازم نیست پاشی بری توی نمایشگاه تجربه‌اش کنی <:-P
بیشتر از 70 تا دمو از بازیهای مختلف در دسترسه...من خیلی بترکونم فوقش تا روز آخر 20 تا رو تجربه کنم، زحمت بقیه‌اش روی دوش شماست >:):D
امروز و دیروز 6 تا از دموها رو تجربه کردم:

cris1.jpg

Cris Tales: این اولین چیزیه که دانلود کردم و از همون موقع معرفی رویداد هم خیلی به خاطر آرت استایل خفن‌‌اش دنبالش بودم...
واقعا آرت استایل بازی شاهکاره و اگه گیم‌پلی زباله هم تحویل میدادن، بازم راضی بودم :D
بازی RPGیه و شخصا یکمی یاد Child of Light می‌افتادم، هم به خاطر گرافیک هنری و هم به خاطر گیم‌پلی و شخصیت اصلی. توی تصاویر خودتون می‌بینید که بازی چقدر چشم‌نوازه ولی از نظر موسیقی و صداپیشگی هم خیلی خوبه. ایده اصلی گیم‌پلی اینه که همزمان میتونی آینده، حال و گذشته رو توی محیطی که هستی ببینی...توی تصویر اول هم مبینید، با اون دو تا خطی که کشیده شده صفحه به سه قسمت تقسیم شده. دمو حدود 2 ساعت بود که خیلی خوب پتانسیل این قابلیت رو نشون داد...مثلا یه جا توی دو راهی قرار میگیری و باید توی گذشته یه انتخابی انجام بدی که آینده رو توی بازی تغییر میده. این ایده زمان خیلی استفاده شده مخصوصا توی بازیهای مستقل و اینجا از این نظر خفنه که توی مبارزات نوبتی بازی هم ازش استفاده شده! مثلا با یه دشمن قدرتمند که یه شیلد قوی مقابلش داره روبه‌رو میشی و نمیتونی بهش دمیج بدی، ولی همون جا می‌تونی به آینده سفر کنی و می‌بینی که شیلد طرف کهنه شده و ترک برداشته...اینطوری راحت میزنی میترکونی طرف رو >:)
کلا خیلی لذت بردم از دمو و اسمشم ثبت میکنم توی پست اول تا یادمون نره!

cris2.jpg cris3.jpg

=============
ScourgeBringer: یه پلتفرمر روگ لایت که شخصا منو یاد بازی Sundered میندازه...البته در اون حد زیبا نیست و انیمیشن‌های Hand Drawn نداره ولی از نظر گیم‌پلی خیلی بنظرم شباهت دارن. شخصا راضی بودم از دمو و هم مبارزات درگیرکننده بود و هم محیط‌ها و دشمنا جذاب بودن ولی نوآوری خاصی نداشت که بخوام بگم حتما باید بازیش کنیم...

scourge.jpg

=============
Mayhem Brawler: این رسما یکی از بدبخت‌ترین بازیهای تاریخه و مطمئنم سازنده‌اش دو دستی داره میزنه توی سرش :D:| دلیلشم اینه که اگه قبل از Streets of Rage 4 و عطش طرفدارای این سری عرضه میشد، فروشش تضمین بود ولی بعد از بازی کردن SOR4 (با اینکه اونم بازی پرفکتی نبود واسه طرفدارای نسخه‌های کلاسیک)، این دمو از هر نظر بهش نگاه کنی یه lvl از SOR4 پایینتره و معلومه با بودجه کم و کاملا از روی عشق و علاقه به سری شورش در شهر در حال ساخته...بدبختی اینه طرف فقط یکی از شخصیت‌های قابل بازی رو تکمیل کرده و حتی کات سین هم نداشت بازی و قبل از ورود به گیم‌پلی و مرحله اول نوشته بود "کات سین در حال توسعه"! یعنی با این وضعیت وقتی تموم بشه توسعه‌اش، خیلی کار سختی در مقابل انتظارات طرفدارای سبک Beat em up دو بعدی داره.

brawler.jpg

=============

Bite The Bullet: اوکی، این رسما عجیب غریب ترین بازی بود بین این دموها...فقط به این نگاه کنید، دیگه لازم نیست چیزی بگم :D :

eat1.jpg

شعار بازی اینه: Bite The Bullet is the world's first Run & Gun & Eat :))
شوخی هم ندارن...میزنی دشمنا رو نابود میکنی، بعدش میخوریشون...چه آدم باشه، چه زامبی باشه، چه ربات باشه! همه چی رو میتونی بخوری :D توجیه داستانی هم داره...یه جورایی آخرالزمان شده و مواد غذایی خیلی کم شده و برای مقابله باهاش، یه راهی پیدا کردن که آدما رو جهش بدن تا بتونن هر چیزی رو بخورن...یا یه همچین چیزی!
زیر نوار سلامتی یه نوار چربی داره، هر چقدر بیشتر بخوری و گنده‌تر بشی، در مقابل گلوله‌ها و ضربات مقاوم‌تری ولی از چابکی‌ات کم میشه...
نمیدونم نظرم در موردش چیه ولی کلی سیستم آپگرید و اسلحه‌های مختلف و محیط‌های متفاوت توی دمو دیدم و معلومه هر چقدرم ایده‌اش مسخره به نظر برسه، تا آخرش پاش وایستادن!

eat2.jpg

=============

SkateBIRD: خوب این Mehترین دمویی بود که بازی کردم چون تقریبا غیر از ایده‌اش که یه پرنده اسکیت سواری میکنه، چیزی نداشت و کلا یه محیط Free roam گذاشته بود که حرکت‌های مختلف بزنی و بری توی در و دیوار...کلی باگ هم توی دمو بود...کلا از اون دموهای متوسطی بود که توی Dreams مشابه‌اش رو خیلی میسازن. ولی دوست داشتید دمو رو امتحان کنید...شاید شما خوشتون اومد.

bird.jpg

==============

The Ambassador: Fractured Timelines: این بدجوری سوپرایزم کرد چون اصلا به قیافش یا اسمش نمیخورد اینقدر خوب باشه...اصلا حق نداشت اینقدر خوب باشه! سبکش یه جورای تویین‌استیک شوتره ولی یکمی فرق داره...سلاح‌ها توی بازی اکثرا سلاح سرده ولی به جای اینکه از نزدیک مبارزه کنی، اسلحه رو پرت می‌کنی و بعدش برمیگرده دست خودت. یه جوری انگار خیلی GOW 2018 رو دوست داشتن چون محیط‌ها و حس و حالش مشابهه و حتی شخصیت اصلی هم یه پیرمرده ریشوئه :D ولی مهمتر از همه چی یه مکانیکی مثل Leviathan Axe درست کردن، خیلی هم فان هستش. سوپرایزکنندگی بازی هم توی مبارزاتشه چون اول فکر میکنی جواب نمیده همچین سبکی ولی بشدت جذاب و متفاوته. یه مکانیک هم واسه توقف زمان توی بازی هست که تنوع ایجاد کرده. اینم دموش یکی دو ساعت بود و داخلش کلی محیط متنوع و اسلحه و زره نشون میدن و کلا بهش میاد بازی خیلی مطمئنیه و یه باس خفن هم آخرش داشت و پتانسیل بازی رو خیلی خوب توی این دمو نشون دادن. کلا خیلی ازش لذت بردم، اسم اینم در کنار Cris Tales توی پست اول ثبت میکنم، تا یادمون بمونه.

am2.jpg am.jpg

==============

فعلا همینا، دموهای دیگه‌ای هم دانلود کردم ولی هنوز نرفتم سراغشون، عنوان جالبی پیدا کردم، اینجا میگم. بازم بگم تا سه روز دیگه هستش دمو‌ها، برید بازی کنید!

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
Cris Tales: این اولین چیزیه که دانلود کردم و از همون موقع معرفی رویداد هم خیلی به خاطر آرت استایل خفن‌‌اش دنبالش بودم...
واقعا آرت استایل بازی شاهکاره و اگه گیم‌پلی زباله هم تحویل میدادن، بازم راضی بودم :D
بازی RPGیه و شخصا یکمی یاد Child of Light می‌افتادم، هم به خاطر گرافیک هنری و هم به خاطر گیم‌پلی و شخصیت اصلی. توی تصاویر خودتون می‌بینید که بازی چقدر چشم‌نوازه ولی از نظر موسیقی و صداپیشگی هم خیلی خوبه. ایده اصلی گیم‌پلی اینه که همزمان میتونی آینده، حال و گذشته رو توی محیطی که هستی ببینی...توی تصویر اول هم مبینید، با اون دو تا خطی که کشیده شده صفحه به سه قسمت تقسیم شده. دمو حدود 2 ساعت بود که خیلی خوب پتانسیل این قابلیت رو نشون داد...مثلا یه جا توی دو راهی قرار میگیری و باید توی گذشته یه انتخابی انجام بدی که آینده رو توی بازی تغییر میده. این ایده زمان خیلی استفاده شده مخصوصا توی بازیهای مستقل و اینجا از این نظر خفنه که توی مبارزات نوبتی بازی هم ازش استفاده شده! مثلا با یه دشمن قدرتمند که یه شیلد قوی مقابلش داره روبه‌رو میشی و نمیتونی بهش دمیج بدی، ولی همون جا می‌تونی به آینده سفر کنی و می‌بینی که شیلد طرف کهنه شده و ترک برداشته...اینطوری راحت میزنی میترکونی طرف رو :)
کلا خیلی لذت بردم از دمو و اسمشم ثبت میکنم توی پست اول تا یادمون نره!

اتقاقا همین دیشب با یکی از دوستان سر این بازی بحث می کردیم... عجیب چیز خوبی به نظر میرسه :D :x:x

Timey Wimey

عضو تحریریه
Aug 15, 2014
260
نام
محمد زمانی
156662

CrossCode
فعلاً با همین شروع میکنم. این از اون بازی‌هاییه که به‌نظرم لایق‌ تیتر تاپیکه. کاملاً هم اتفاقی و به‌خاطر نقدش برای بازی‌سنتر بهش برخوردم. بازی در واقع یک اکشن نقش آفرینی با گرافیک الهام‌گرفته از بازی‌های رتروئه که در واقع وقایع بازی در جهان یه بازی ویدیویی MMO جریان داره. حتی اگه زلداهای کلاسیک رو هم دوست دارید تجربه‌اش کنید.
بازی بعد چند سال ارلی اکسس، سال قبل برای PC اومد و اخیراً هم نسخه‌های کنسولی اومده.

purslaniac

کاربر سایت
Jun 4, 2020
90
THE LONGING

156749

خودشون نوشتن میکس ایدل و ادونچر.تو این بازی پادشاه جهان زیرین در یک خواب 400 روزه فرو میره و شما در نقش یه خدمتکار طور باید این 400 روز رو سپری کنید و شرایط رو برای بعد از بیداری شاه آماده کنید.یه روز شمار اون بالا داره.میتونید بازی رو ببینید و 400 روز بعد دوباره وارد بازی شین و اندینگ رو ببینین، یا خودتونو تو دنیای بازی مشغول کنید و کارای مختلفی انجام بدین تا این زمان بگذره.(مثلا لیترالی کتاب بخونین:D)لزوما تموم کردنش 400 روز طول نمیکشه ولی من هنوز مشغولم.نکته اش اینه که بازی ریتمش خیلی کنده.مثل فیلمای کند باید فازش رو داشته باشید و قشنگ دل بدین و پاش وقت بذارین.به خصوص اینکه تو طول بازی تنهایین و آرت بازی هم فضا رو سنگین تر کرده.به نظر من شاهکار نیست ولی ویژست و یه چیزایی ازش تو آدم ته نشین میشه.تو شرایط قرنطینه الان هم بازی کردنش یه حال و هوای متفاوتی داره.

آخرین ویرایش:

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
امروز برای بار دوم تونستم katamari damacy رو تموم کنم :) چرا ارزش تجربه داره؟ یه دنیای شاد، کلی آهنگ زیبا، گرافیک شاخ و التبه کلی ایده های ژاپنی توی بازی هست که قطعا خود ژاپنی ها الان هم باید تعجب بنمایند از این حجم زیاد ایده پردازی!! داستان، ساختن آسمان و برگردوندن ستاره ها و ماه پس از ناپدید شدن شون هست و با خرت و پرت هایی که از زمین شما جمع می کنید و به توپی به نام کاتاماری می چسبونید، شاهد این قضیه خواهید بود!!!! فکر نمی کنم بیشتر از این نیاز به توضیح داشته باشه که بفهمید چقدر این بازی عجیب عمل می کنه!! البته لازم به ذکره که بازی به شدت معروف هست تو دنیا، اما تو ایران چندان شناخته شده نیست.

Ali_Reza

کاربر سایت
Sep 25, 2005
538
نام
علیرضا
منم یه بازی کوچیک و فان میگم:

APE OUT یه بازیه سادست که راجع به یه Ape هست که از زندانی که توشه فرار میکنه و نگهبانها قصد متوقف کردنش رو دارن.
موسیقی بازی Jazz هست که با حرکتهای شخصیت بازی ریتمش رو عوض میکنه.
کنترل ساده ای داره که به فان بودنش کمک میکنه.
برای روزهایی خوبه که اعصابتون خورده و میخواین سر یه چیزی یا کسی خالی کنین!! حرص آدم رو خالی میکنه!!
حتما امتحانش کنین!

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
اومدم در مورد Haven بگم! :x

8.jpg

این تا حدودی شناخته‌شده‌ست، انقدر که توی مراسم‌های مختلف نمایشش دادن...ولی نه به اندازه کافی!
عجب دمویی بود! به نظرم بازی وقتی منتشر بشه خیلی قراره تحویل گرفته بشه. استدیو توسعه‌دهنده‌اش همون سازنده Furi هستش که احتمالا بازی کردید یا حداقل آشنایی دارید باهاش...ولی Haven خیلی خیلی فرق داره و اینجا تمرکز روی سختی و شکست دادن باس نیست و بازی قرار نیست دهنتونو سرویس کنه!
گیم‌پلی و آرت استایل فوق‌العادست و یه جورایی واسه من یادآور Gravity Rush هست! <:-P

6.jpg 4.jpg 2.jpg

یه نگاهی به اسکرین شات‌هایی که گرفتم بندازید...مانور توی محیط‌های بزرگ بازی و با موسیقی خفنی که بازی داره، خیلی کیف میده. کلا یه حس سبک‌بالی و پرنشاطی داره کنترل شخصیت‌ها و با اینکه دمو حدود 1 تا 2 ساعت بود، قشنگ پتانسیل خودشو نشون میده. مبارزات هم ریل تایمه ولی اون نظم و تاکتیکال بودن مبارزاتِ نوبتی رو داره! در واقع یه زمان‌بندی هستش بین اتک‌هایی که میتونی بدی و ضرباتی که دریافت میکنی و مثلا مهمه قبل از اینکه دشمن ضربه بزنه، سر موقع سپر رو فعال کنی...نکته منحصربفردشم اینه که کنترل دو شخصیت رو همزمان به عهده داری و سمت چپ کنترلر به یه شخصیت و سمت راست هم به شخصیت دیگه مربوط میشه و اگه همزمان باهاشون حمله کنی، قدرت ضربه بیشتر میشه و کلا این رابطه و هماهنگی بین دو شخصیت خیلی مهمه. یه چیزی که خیلی خوشم اومد اینه که وقتی توی مبارزات برنده میشی، دشمنا (یه سری موجودات باحال و دوست‌داشتنی‌!) رو نابود نمی‌کنی و برعکس تبدیلشون میکنی به موجودات اهلی و آروم که توی همون محیط به زندگی‌اشون ادامه میدن و دیگه از خودشون رفتار مهاجمانه نشون نمیدن :x

5.jpg 9.jpg

داستان و گیم‌پلی هم از این نظر یونیکه که کنترل یه زوج جوون رو به عهده داریم که خیلی باعث شده بار درام و عاطفی بازی حتی در حین گیم‌پلی بالا بره و دیالوگ‌ها بشدت دوست‌داشتنی و پخته‌ست. یه Hub هم توی بازی هست که محل زندگی این دو نفره و فعالیت‌هایی باحالی مثل غذا درست کردن میشه داخلش انجام داد و کلا به شخصیت پردازی خیلی کمک میکنه.

1.jpg 3.jpg

شاید این حرفم از روی جوگیری باشه چون بی‌نهایت از دمو لذت بردم ولی حس میکنم مثل Outer Wilds که پارسال گفتم قراره جوایز بازیهای مستقل رو درو کنه، اینم تا حدودی یه همچین حسی دارم بهش امسال...البته اگه تاخیر نخوره و واقعا 2020 عرضه بشه.

7.jpg

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
منم یک چند تا بازی بگم

خیلی برام جالبه راجع به بازی های ایندی نه تاپیک زده میشه دیگه نه صحبتی میشه
Creaks خیلی باحاله... بازی جدید سازنده‌های Machinarium :x
یه جورایی ورژن تکامل‌یافته از همون آرت استایل و پازل‌های خفنه...

creaks.gif

Ali_Reza

کاربر سایت
Sep 25, 2005
538
نام
علیرضا
اینم برام خیلی جالب بود تعجب کردم کسی تاپیکشو نزد
اتفاقا اینور اونور سایت صحبت این بازی شده.
این بازی کمی بدشانسی آورد که با بازی The Outer Worlds توی یه سال عرضه شدن.
ضمن اینکه این بازی یه بازی ایندی هست که تیم کوچیکی هم داشته.

کلا خیلی از این نگرانم که توی این دنیایی که فورتنایت و بازیهای آنلاین ملت رو علاف خودشون کردن، کم کم تجربه ایده های منحصر بفرد از بین بره.
استریمرهایی مثل Ninja میلیونی پول درمیارن ولی دولوپرهای با استعداد با ایده های ناب ممکنه برای توسعه پروژه کوچیکشون به مشکل بودجه بخورن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر