بحث و تبادل نظر در مورد سری Silent Hill (خلاصه داستان در پست اول)

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    129

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831

d.png

خلاصه‌ی داستان سری بازیهای سایلنت هیل
مقدمه:

«Silent Hill» نامی برای یک بازی رایانه‌ای است که در سال 1999 و توسط شرکت Konami برای کنسول PS1 عرضه شد. از همان ابتدا مشخص بود که این نام، پتانسیل تبدیل شدن به یک فرانچایز بزرگ را دارد. داستانی فوق‌العاده غنی، مبهم و عمیق در ژانری به نسبت نوپا. همین غنی و مبهم بودن داستان، Konami را وادار ساخت تا در کتاب راهنمای قسمت سوم بازی (Silent Hill 3 Official Complete Guide) بخشی را با نام Lost Memories قرار بدهد. اما همین عنصر داستان،‌تبدیل به تیغی دو دم شد؛ از یک سو یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌ی دیوانه‌وار طرفدارانش و از سوی دیگر، پاشنه آشیل عنوان در جذب مخاطبان جدید. شماره‌ی 2 بازی در سال 2001، شماره 3 در سال 2003 ، شماره‌ی 4 در سال 2004 ، Silent Hill: Homecoming در سال 2008 عرضه شدند. اما از لحاظ خط داستانی، شماره‌های 2 و 4 و Homecoming (به نوعی) مجزا بودند و فقط شماره 3 در ادامه‌ی شماره اول عرضه شد. در متن حاضر سعی شده است خلاصه‌ای کوتاه از شماره‌های منتشر شده ارائه شود تا عزیزانی که تازه به جمع ساکنان سایلنت هیل می‌پیوندند، بتوانند راحت‌تر با این عنوان رابطه بر قرار کنند. لازم به یادآوری است که این متن به معنی واقعی کلمه، اسپویلر است.

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 1 به صورت ویدیویی

163949 163950

داستان سایلت هیل 1 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 2 به صورت ویدیویی

163952 172258

داستان سایلت هیل 2 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​
every.png
نویسنده ای به نام Harry Mason و همسرش در حین عبور از یک جاده، نوزادی را یافته و نام او را شریل می‌گذارند. چهار سال بعد همسر هری فوت می‌کند. سه سال پس از فوت همسرش، هری بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد با شریل به شهری که وی را در نزدیکی آن یافته بودند سفر کند. شب هنگام، در جاده‌ی کنار شهر، پلیسی موتورسوار از کنار آنها عبور کرده و توجه هری را جلب می کند. اندکی جلوتر، هری متوجه موتور پلیسی میشود که بدون سرنشین در کنار جاده افتاده در همین حین، در روبروی خود دختری را وسط جاده می‌بیند. برای اجتناب از تصادف با او، دیوانه‌وار فرمان را می چرخاند. اما ماشین منحرف شده و به دره‌ی کناری سقوط می‌کند. هری پس از به هوش آمدن، متوجه غیبت شریل می‌شود. در حین جستجو، شبح شریل را می‌بیند و به دنبال او می‌دود. در انتهای معبری تنگ، ناگهان همه‌چیز در تاریکی فرو می‌رود و چهره آنجا تغییر می‌کند. هری مصمم ادامه ‌می‌دهد اما در اثر حمله‌ی چند موجود هیولا مانند به حالت مرگ روی زمین می‌افتد.
وقتی هری بعد از آن حادثه در کافه ای بیدار می‌شود، با همان پلیس روبرو می‌شود. آنها با هم از اتفاقات عجیب شهر و حالت غیرعادی آن سخن می‌گویند. پلیس Cybil Bennet‌ نام دارد و به هری در یافتن شریل کمک می‌کند. حالت عادی شهر اینگونه است: خالی از سکنه، فرو رفته در مه، محصور شده توسط دره‌های عمیق و پر از هیولا. اما در حالت غیر عادی به تمامی این موارد تاریکی مطلق تکه گوشت های آویزان از در و دیوار سکوتی مرگبارتر هم اضافه میشود . هری در جستجوی شریل به مکان‌های زیادی از شهر مراجعه می‌کند: مدرسه، کلیسا، بیمارستان، فاضلاب، پارک تفریحی و در بعضی از آنها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شود. با پیرزن عجیبی به نام Dahlia Gillespie در کلیسا، دکتر Michael Kaufmann و پرستاری به نام Lisa Garland در بیمارستان. همچنین مرتب شبح دختری را می‌بیند که باعث تصادف او شده بود به نام Alessa. دالیا اطلاعات زیادی درباره‌ی هری و شهر دارد دکتر کافمن و لیزا هم هر کدام مطالب جدیدی به اطلاعات هری اضافه میکنند. در طول بازی اطلاعات زیادی از شهر به دست می‌آوریم خواه از لابلای روزنامه‌های باطله و کتاب‌ها و خواه از این شخصیت‌ها. شهر مکانی نفرین شده بوده و در سال‌های جنگ‌های داخلی، اعدام‌های زیادی در زندان آن صورت گرفته است. شهر قدمت زیادی دارد و قرن‌ها قبل، بومیان ساکن آنجا بودند. از همان زمان، آیینی شیطانی در شهر رواج داشته است. در سده‌های اخیر، پس از سکونت مهاجران در شهر، تلفیقی از آیین باستانی شهر با آیین‌های مهاجران پدید می‌آید که با نام The Order شناخته می‌شود. پیروان و سردمداران این فرقه اعتقادات عجیب و خطرناکی‌ دارند. این فرقه به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شود که یکی از آنها «مادر مقدس» می‌باشد. در راس این شاخه دالیا قرار دارد که آلسا دختر وی است. این فرقه به خدایی اعتقاد دارد که باید در روی زمین متولد شده سپس بهشت موعود فرقه را بنا کند. بر اساس مدارک به دست آمده، این خدا یک بار متولد شده و مرده است و حال باید برای بار دوم متولد یا فراخوانده شود. دالیا متوجه می‌شود که مشخصات دختر وی، آلسا، با مشخصات مادر خدا که در متون قدیمی پیش‌بینی شده هم‌خوانی دارد پس او را تربیت می‌کند تا مراسم تولد را انجام دهد. در این مراسم، باید مادر خدا سوزانده شود. مراسم در سن 7 سالگی آلسا انجام می‌شود و بدن کباب شده‌ی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند. اما او ناقص است. آلسا در نهایت درد و رنج، قسمتی از روح خودش را به صورت یک نوزاد از شهر بیرون می‌فرستد و با استفاده از قدرت ذهن خود، شهر را به جهنمی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. دالیا برای اتمام نقشه خود، توسط خود آلسا، شریل را فرا می‌خواند تا روح مادر خدا تکمیل شود. در این بین دکتر کافمن مسئول امور پزشکی آلساست.
آلسا در برابر دالیا مقاومت می‌کند اما دالیا با فریب هری، خود را به آلسا می‌رساند و مراسم را مجدداً انجام می‌دهد اما در همین حین هری سر می‌رسد. روح شریل به آلسا می‌پیوندد تا مادر خدا کامل گردد. دکتر کافمن به قصد نابودی این روح، دارویی را به سمت وی پرتاب می‌کند اما اینکار باعث می‌شود خدا (در شماره‌ی اول این خدا با نام «سامایل» معرفی می گردد) متولد شود. در اولین اقدام، سامایل، دالیا را آتش می‌زند. اما هری با سامایل می‌جنگد و او را شکست می‌دهد. پس از نابودی سامایل، مادر خدا ظاهر می‌شود و نوزادی را به هری می‌دهد سپس، راه فرار از آن مهلکه را به او نشان می‌دهد.
هری نوزاد را از شهر دور کرده و در جایی به طور ناشناس او را بزرگ می‌کند. نام این نوزاد را Heather می‌گذارد. هدر کودکی عادی نبود و گاها ، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌داد.
17 سال پس از این ماجرا، دختر نفر دوم فرقه، یعنی «Claudia Wolf» تصمیم می‌گیرد آن نوزاد را پیدا کند تا مراسم دوباره به جریان بیفتد. با کمک کشیش دیگری به نام «Vincent»، کاراگاهی به نام «Douglas Cartland» را استخدام می‌کند تا این کودک را پیدا کند. داگلاس هدر را پیدا می‌کند اما از نیت اصلی کارفرمایان خود اطلاع ندارد. روزی که هدر به مرکز خرید شهر رفته‌بود،‌ داگلاس را در مقابل خود می‌بیند. هدر بی خبر از همه‌جا به خیال اینکه داگلاس یک مزاحم است، می‌گریزد ولی داگلاس قبلاً محل او را به کلودیا و وینسنت اطلاع داده‌است. هدر به سمت خانه و نزد هری حرکت می‌کند اما اطراف او پر از هیولاهایی هولناک شده است. در اینجا برای اولین بار، کلودیا را ملاقات می‌کند. کلودیا درتلاش است تا هدر چیزی را به یاد بیاورد. هدر پس از گذشتن از مرکز خرید و ایستگاه مترو، درساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل سکونت خود با وینسنت روبرو می‌شود.
هدر به آپارتمان خود می‌رسد اما درآنجا پدرش، هری را غرق در خون و بی‌جان می‌یابد. او کلودیا را در پشت‌بام می‌بیند و او را مسئول قتل پدرش می داند. هدر قصد انتقام دارد اما کلودیا به سایلنت هیل می‌رود. هدر به همراه داگلاس (که کمابیش به واقعیت پی برده است) به سمت سایلنت هیل حرکت می‌کند.
هدر تقریباً گذشته‌ی خود را به یاد آورده است؛ او همان روح واحد آلسا و شریل است که توسط مادر خدا به هری سپرده شد. پس از حلول روح آلسا و شریل، جنین خدا هم وارد بدن او شده است اما تحت تاثیر فراموشی هدر، عقیم مانده و برای بارور شدن، نیاز دارد تا آتش خشم و نفرت در درون هدر شعله‌ور شود. کلودیا در تمام طول داستان سعی بر این دارد تا همین میراث آلسا را بیدار کند و برای همین منظور، هری را می‌کشد تا او را از سر راه بردارد. در این میان، وینسنت که منافع خود را با تولد خدا در خطر می‌بیند، سعی می‌کند توسط هدر، کلودیا و عقایدش را نابود کند.
پس از رسیدن به شهر، هدر به بیمارستان می‌رود. او با راهنمایی‌های علنی یا مخفیانه‌ی وینسنت،‌ پدر کلودیا یعنی «لئونارد» را که در بیمارستان زندانی شده می‌کشد تا متاترون را به دست آورد. متاترون، نماد خیر و روشنی و در مقابل سامایل است و وینسنت تصور میکند متاترون میتواند در مبارزه با کلادیا به هدر کمک کند. در ادامه،‌هدر به کلیسای فرقه می‌رسد. کلودیا، وینسنت را ، که به زعم او خیانت کرده‌است، می‌کشد. هری مقداری از داروی دکتر کافمن را به شکل یه قرص به هدر داده بود. هدر آن قرص را می‌بلعد و در نتیجه، جنین خدا را بالا می‌آورد. کلودیا جنین را می‌بلعد و آنرا به شکل ناقص بارور می‌کند. در نهایت کلودیا به دست خدای متولد شده نابود می‌شود و هدر هم وی را می‌کشد. تا بار دیگر تفکرات منحرف فرقه برای به وجود آوردن خدا عقیم بماند.

آنچه که شما در بالا مطالعه کردید تنها بخشی از شهر و اتفاقات رخ داده در آن است در شماره های دوم و چهارم و پنجم از بازی بخشی دیگر از توانایی های شهر حضور پر رنگی دارد و آن هم قضاوت و مجازات است ، شهر به خاطر اتفاقاتی که به خود دیده است دارای قدرتهایی خاص است یکی از این قدرتها فراخواندن افراد است در شماره های دوم و پنجم ما شاهد حضور افرادی در شهر هستیم که به نوعی گناهکارند و شهر برای قضاوت در مورد آن ها ، دعوتشان کرده است .
جیمز ساندرلند مردی که زن مریضش را کشته است و همینطور الکس شفرد که باعث مرگ برادر کوچکتر خود شده است با پا گذاشتن به شهر اماده پاسخگویی به اشتباهاتی میشوند که سعی در فراموش کردن آن ها داشته اند ، صد البته که نوع بازجویی و قضاوت در این شهر مرموز نیز متفاوت است به جای حضور قاضی و هیئت منصفه و دادگاه ، تمام اتفاقات پیرامون شخصیت ها به نوعی اشتباه شخصیت را گوشزد میکنند از موجوداتی که با آنها مبارزه می‌کنید گرفته تا افراد سرگردان دیگری در شهر که خود گناهکارند .گو اینکه این خاصیت شهر در تمامی شماره ها وجود دارد ولی در شماره های مذکور از فرع به اصل بدل شده و محوریت بازی بر عمل انجام گرفته توسط شخصیت اصلی قرار دارد و بحث فرقه ، آلسا و غیره کمتر پرداخته شده است .
در این میان شماره ی چهارم بازی اما فضائی اختصاصی داشت در این شماره یکی از دست پرورده های یتیم خانه ی تحت رهبری فرقه به نام والتر سالیوان که پیرو حزب مادر مقدس است قصد متولد کردن خدا توسط مراسمی به نام قربانی کردن 21 نفر را دارد ، والتر که در کودکی توسط خانواده ی خود رها شده است تصور میکرد اتاقی که در آن بدنیا آمده است مادر او و در حقیقت خداست والتر که تصور میکند مادرش به خواب رفته است سعی دارد از طریق مراسم ذکر شده او را بیدار کند ، هر کدام از افرادی که برای قربانی شدن انتخاب شده اند باید دارای مشخصه ای باشد آخرین نفر این لیست که هدایت آن را بازیباز بر عهده دارد و دریافت کننده ی دانش و تکمیل کننده ی مراسم است ، هنری تونزند نام دارد که حال در همان اتاق تولد والتر زندگی میکند و در طول بازی با پی بردن به ماجرا و کمک های جوزف شرایبر که قبل از هنری در آن اتاق زندگی میکرده است قصد دارد جلوی تکمیل این مراسم را بگیرد . در انتها هنری تونزند با مبارزه با موجودی که والتر به وجود می آورد رویای به وجود آوردن خدا را بار دیگر خراب میکند .
علاوه بر شماره های ذکر شده دو بازی Silent Hill: Origins و Silent Hill: Shattered Memories نیز از سری معرفی شده اند که در اولی به زمان سوزانده شدن آلسا توسط دالیا و چگونگی زنده ماندن آلسا پرداخته شده و در دیگری اتفاقات شماره ی اول بعد از سال ها توسط هری بازسازی میشوند، گر چه با پایان کار تیم سازنده ی اصلی بازی که کار ساخت 4 شماره ی اول بازی را بر عهده داشتند این شماره ها به خوبی پرداخته نشده و دارای نواقصی در حیطه‌ی داستانی هستند اما همچنان سری سایلنت هیل دارای یکی از بهترین داستان ها در طول تاریخ بازیهای رایانه ای است.
لازم به ذکر است بر اساس این بازی تاکنون دو فیلم سینمایی نیز ساخته شده که شماره دوم (تا زمان نگارش این مقاله) هنوز اکران نگردیده است. با توجه به نظر مخاطبان، فیلم اول یکی از برترین و موفق‌ترین فیلم های ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی می‌باشد.
همچنین شرکت کونامی در سال 2006 و به مناسبت اکران فیلم، مجموعه‌ای ویدیویی را بر روی رسانه‌ی UMD برای PSP عرضه نمود که با نام The Silent Hill Experience شناخته شده و شامل دو کمیک The Hunger و Dying Inside ، ترایلر شماره‌های 1 تا 4 بازی و فیلم، مصاحبه با آهنگ‌ساز افسانه‌ای سری به همراه کارگردان فیلم و برخی موسیقی‌های بازی می‌باشد.

دریافت خلاصه به صورت فایل pdf :دانلود
تهیه و تنظیم خلاصه : (msbazicenter)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقالات تحلیلی بازی نوشته شده توسط امیر حسین فرحزادی ( Bone Crusher ) :
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش اول )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش دوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش سوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش چهارم )

تاپیک تحلیل بازی نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی ( nemesis ) ( کامل نشده ):
The Lost Memories ---پایه و اساس بازی بزرگ "Silent Hill" -- تحلیلی بزرگ برای این بازی

مقالات مختلف در مورد سری سایلنت هیل:
Silent Hill: Homecoming Plot
Silent Hill: Origins Plot
Silent Hill Shattered Memories Plot
داستان (Silent Hill: Orphan)
شباهت بین Homecoming و Silent Hill 2
تاریخ وقایع Silent Hill و Shepherd's Glen
دانلود Silent Hill 2 - The movie
ترجمه یادداشت های سایلنت هیل 2
ترجمه فارسی دیالوگ های بازی Silent Hill 2: Born from a Wish
سایلنت هیل 4: پرونده قربانیان
ساکنین South Ashfield Heights apartments- قسمت اول - قسمت دوم
یادداشتی کوتاه بر SILENT HILL: HOMECOMING
داستان نسخه اول فیلم سایلنت هیل
Silent Hill: Original Memories
Silent Hill HD Collection Achievements Guide
Little Baroness
جودی میسون
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 1
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 2
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 3
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 4
خاطرات الکس شپرد

Attachments

• sh1.png
    sh1.png
    56.3 KB · مشاهده: 3,573
  • silenthill1.jpg
    silenthill1.jpg
    55.1 KB · مشاهده: 117
آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
فقط همینو نوشته:
Konami has stated that the corpse behind the wall was supposed to be a cameo of Solid Snake from the Metal Gear series, hence the military fatigues the corpse wears, and the silencer belonged to him
==============================
کسی تا حالا کمیک های سایلنت هیل رو خونده؟
فکر کنم تا حالا حدود 29 تا کمیک برای سایلنت هیل منتشر شده, 2 تا از این کمیک ها که اسمشون Silent Hill: Cage Of Cradle و Silent Hill: Double under Dusk هست رو آقای اُواکو نوشته.
Silent Hill: Cage Of Cradle در سال 2006 منتشر شد, داستانش هم در مورد لیزا گارلند هست. متاسفانه این کمیک فقط در ژاپن منتشر شده.

cage_of_cradle.jpg

Silent Hill: Double under Dusk در سال 2007 منتشر شد, داستان این کمیک هم در مورد مردی با اسم برایان هست که پس از مرگ پسر دوست داشتنیش, رونی, تبدیل به یه آدم بی احساس .
روزی برایان زنی به اسم Lindsay رو ملاقات میکنه که قیافش دقیقاََ شبیه زنی هست که توی کابوس هاش میدیده و بعد این دو نفر به سایلنت هیل میرند...این کمیک هم فقط در ژاپن منتشر شده.

51fdbb810aff.jpg

چند وقتیه رفتم توی فکر ترجمه چندتا از این کمیک ها...:-?
فقط تو ژاپن هم منتشر شده باشه حتما به انگليسی ترنسليت شده و می شه تو نت پيداش كرد.
برای ترجمه شون بهتره بيايد انيم ورلد اونجا كسایی هستن كه می شه با كمك شون سريع به صورت تيمی كار ترجمه اينا رو تموم كرد.
====
كاش لاقل از داستان يكی از اين كاميك ها به عنوان داستان هوم كامينگ يا داونپور استفاده می كردند!

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
ولی یکی به من بگه یه نامه مگه چقد وزن داره که غیر از این دوتا من چیز دیگه ای نمیتونم بردارم حتی اون یکی نامه رو ؟
جیمز باید برای دونستن حقیقت از همه چیزش بگذره.
15-1-023.jpg
نمی‌دونم کلمه‌ای یا جمله‌ای هست که بتونم حسم رو تو این صحنه توصیف کنم باهاش؟
نمی‌دونم در آینده آیا باز هم تو یه بازی شاهد همچین صحنه‌ای خواهیم بود؟

==============================
کسی تا حالا کمیک های سایلنت هیل رو خونده؟
فکر کنم تا حالا حدود 29 تا کمیک برای سایلنت هیل منتشر شده, 2 تا از این کمیک ها که اسمشون Silent Hill: Cage Of Cradle و Silent Hill: Double under Dusk هست رو آقای اُواکو نوشته.
Silent Hill: Cage Of Cradle در سال 2006 منتشر شد, داستانش هم در مورد لیزا گارلند هست. متاسفانه این کمیک فقط در ژاپن منتشر شده.

cage_of_cradle.jpg

Silent Hill: Double under Dusk در سال 2007 منتشر شد, داستان این کمیک هم در مورد مردی با اسم برایان هست که پس از مرگ پسر دوست داشتنیش, رونی, تبدیل به یه آدم بی احساس .
روزی برایان زنی به اسم Lindsay رو ملاقات میکنه که قیافش دقیقاََ شبیه زنی هست که توی کابوس هاش میدیده و بعد این دو نفر به سایلنت هیل میرند...این کمیک هم فقط در ژاپن منتشر شده.

51fdbb810aff.jpg

چند وقتیه رفتم توی فکر ترجمه چندتا از این کمیک ها...:-?
من درباره‌شون شنیده بودم اما خودشون رو هرگز ندیده بودم.
مگه ژاپنی بلدی؟:d

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
مشخص نکرده بود به کجاش ؟ فقط همینو نوشته:
Konami has stated that the corpse behind the wall was supposed to be a cameo of Solid Snake from the Metal Gear series, hence the military fatigues the corpse wears, and the silencer belonged to him
دوستان از آنجا كه من فن متال گيرم هستم اين جا به دو نكته از بازي متال گير اشاره شده يكي همين صدا خفه كن براي تفنگ هست كه از اولين نسخه متال گير اين آيتم وجود داشت و نكته ديگه اي كه وجود داره اينه كه در بازي متال گير PS1 1 در قسمتي از بازي بايد بمب c4 كار گذاشته بشه كه اين بمب ها رو بايد بر روي ديوارهايي كه رنگشون با بقيه فرق داره كار گذاشت دقيق مثل همين قسمت از سايلنت هيل 3 كه رنگ ديوارش با بقيه فرق داره و در نسخه 360 گرفتن اين 15G silencer امتياز آچيومنت به همراه خواهد داشت شايدم ده تا يادم نيست.

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
فقط تو ژاپن هم منتشر شده باشه حتما به انگليسی ترنسليت شده و می شه تو نت پيداش كرد.
برای ترجمه شون بهتره بيايد انيم ورلد اونجا كسایی هستن كه می شه با كمك شون سريع به صورت تيمی كار ترجمه اينا رو تموم كرد.
نه به انگلیسی ترجمه نشده, من خیلی گشتم, کسایی بودند که رفتند سمت ترجمه کردن این دو تا کمیک به زبان انگلیسی ولی نیمه کاره رهاش کردن...
من درباره‌شون شنیده بودم اما خودشون رو هرگز ندیده بودم.
مگه ژاپنی بلدی؟:d
نه به خدا, ژاپنی بلد نیستم!!!:d
من اصلاََ نمیخوام این دوتا کمیک رو ترجمه کنم, بقیشون که به زبان انگلیسی هست رو میخوام ترجمش کنم!:d مثل Silent Hill: Dying Inside یا Silent Hill: Paint It Black...

dying_inside_2.jpg
paint_it_black.jpg

دوستان از آنجا كه من فن متال گيرم هستم اين جا به دو نكته از بازي متال گير اشاره شده يكي همين صدا خفه كن براي تفنگ هست كه از اولين نسخه متال گير اين آيتم وجود داشت و نكته ديگه اي كه وجود داره اينه كه در بازي متال گير PS1 1 در قسمتي از بازي بايد بمب c4 كار گذاشته بشه كه اين بمب ها رو بايد بر روي ديوارهايي كه رنگشون با بقيه فرق داره كار گذاشت دقيق مثل همين قسمت از سايلنت هيل 3 كه رنگ ديوارش با بقيه فرق داره و در نسخه 360 گرفتن اين 15G silencer امتياز آچيومنت به همراه خواهد داشت شايدم ده تا يادم نيست.
دستت درد نکنه رضا جان
من که هیچ وقت فرصت نشد تا این سری متال گیر رو بازی کنیم...
ولی ببینید دوستان, سایلنت هیل و متال گیر هم همچین بی ربط به هم دیگه نیستند!:d:p

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
دستت درد نکنه رضا جان
من که هیچ وقت فرصت نشد تا این سری متال گیر رو بازی کنیم...
ولی ببینید دوستان, سایلنت هیل و متال گیر هم همچین بی ربط به هم دیگه نیستند!:d:p
خواهش ميكنم اميرجان دست خودت و بقيه دوستان درد نكنه كه اينهمه براي اين تاپيك زحمت ميكشيد به نظرم هنوز دير نيست حتما اين سريرو بازي كن چون به نظرم بهترين سري تاريخ بازي هاي رايانه اي محسوب ميشه و متال گيرم مانند سايلنت هيل مخصوصا نسخه اولش اتمسفر عالي اي داره و داستانشم پيچيده واين شباهت هارو دارن از طرفي هم مطمئنم كه استاد كوجيما ميتونه يه سايلنت هيل عالي بسازه و كارش محشره اينم با فاكس انجين چه شود خيلي رويايي ميشه.:d:p

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
سلام به همه دوستان گلم، امیدوارم هر کجا که هستید سلامت باشید.

خوب سرعت تاپیک یکم پایین رفته! نظر سنجی هم اگرچه دید خوبی می‌ده و نتیجه جالبی داشته تا الآن ولی خوب چندان قابل بحث نیست. یکم بحث هیولاهای نسخه چهارم باقی مونده بعد از تموم شدنش میریم سراغ نسخه دوم. برای پراکنده نشدن بحث‌ها هم به نظرم بهتره بحث برروی یک نسخه دیگه از سری رو شروع کنیم، تا اونجایی که به یاد دارم بحث نسخه دوم ناقص موند ولی به شخصه جرأت نمی‌کنم پیشنهاد بحث سر این نسخه رو بدم :d

2- Mothbat) Hummer)
3- Wall Man
4- Doublehead) Twin Victim)
5- Bottom
6- Rubber Face) Gum Head)
7- Patient
8- Toadstool
9- Whitestool
10- Tremer
11- Greedy Worm
12- Wheel Chair
14- (Walter's Victims (Ghosts

Old Types

New Types:

1- Cynthia Velasquez

victim_16.jpg

قربانی شانزدهم والتر سالیوان. دختر سفید پوست و جوان اسپانیایی - آمریکایی که با ضربات متعدد چاقو به وسیله والتر به قتل رسید. او در دنیای والتر به دام می‌افتد و والتر بر او غلبه می‌کند. هنری روح او را وقتی که برای بار دوم پا به دنیای مترو می‌گذارد می‌بیند.

روح سینتیا مانند روح بقیه قربانیان جدید بسیار قوی است و تأثیر بسیار زیادی بر روی سلامتی هنری می‌گذارد. سینتیا با استفاده از موهای مشکی بلندش هنری را به دام انداخته و حرکات او را کند می‌کند. وقتی سینتیا بر روی زمین می‌افتد بر روی زمین می‌خزد و صدای فریاد بلندی از آن شنیده می‌شود. حتی هنگامی که این روح بر روی زمین می‌افتد نمی‌توان به راحتی بر آن غلبه کرد. واکنش‌های این روح در برابر حرکات هنری با بقیه ارواح تفاوت دارد. هنگامی که یکی از شمع‌ها را جلوی روح سینتیا روشن کنیم می‌بینیم که او ایستاده، جیغ می‌کشد در حالی که موهای او در فضا شناور می‌شود. اگر هنری روح این قربانی رو در دنیای مترو به دام نیندازد او را دوباره در دنیای آپارتمان خواهد دید.

2- Jasper Gein

victim_17.jpg

جاسپر، قربانی هفدهم والتر سالیوان توسط آتش در یتم خانه Wish House سوزانده شد. هنری روح جاسپر را هنگامی که برای بار دوم وارد دنیای جنگل می‌شود می‌بیند.

آثار سوختگی شدید در روح جاسپر به وضوح دیده می‌شود، همچنین هنری روح او را در حال آتش گرفتن و جیغ کشیدن می‌بیند. روح جاسپر بسیار خطرناک است، این روح می‌تواند به سرعت از دیوارها عبور کند و ضربات شدیدی را به وسیله جامی که در دستش دارد به هنری وارد سازد. به سختی می‌توان به روح جاسپر نزدیک شد و بدون مجروح شدن به او ضربه وارد کرد.

3- Andrew DeSalvo

victim_18.jpg

قربانی هجدهم والتر سالیوان. اندرو به وسیله والتر در اتاق اعدام غرق شد. هنگامی که هنری برای بار دوم وارد دنیای زندان آبی می‌شود روح اندرو رو می‌بیند.

اندرو تنها قربانی‌ای می‌باشد که هنری باید روح او را به وسیله شمشیر به دام بیاندازد، چون او کلید مورد نیاز برای ادامه راه را به همراه دارد. روح اندرو بسیار چاق است و بدن او به واسطه غرق شدن در آب پف کرده است، عدد 18121 بر روی شکم اندرو حک شده است. روح اندرو مقاوم است و بدون استفاده از گلوله نقره بسیار سخت می‌توان بر او غلبه کرد. حضور اندرو تأثیر بسیار شدیدی بر سلامتی هنری دارد. شاید بتوان گفت قوی‌ترین روح در کل بازی روح اندرو باشد. وقتی هنری با روح اندرو مواجه می‌شود می‌توان آواز خواندن او را شنید:

And God said, 'At the time of fullness, cleanse the world with my rage. Gather forth the White Oil, the Black Cup and the Blood of the Ten Sinners. Prepare for the Ritual of the Holy Assumption.' And God said, 'Offer the Blood of the Ten Sinners and the White Oil.

4- Richard Braintree

victim_19.jpg

ریچارد همسایه هنری و قربانی نوزدهم والتر که به وسیله صندلی الکتریکی و برق گرفتگی کشته شد. هنری روح او را در دنیای آپارتمان برای بار دوم می‌بیند.

ریچارد تنها قربانی‌ای است که روحش به جای شناور بودن راه می‌رود. آثار برق گرفتگی و سوختگی پوست، در روح ریچارد دیده می‌شود. روح ریچارد بسیار سریع و قوی است و می‌تواند به سرعت خود را به پشت هنری برساند، این روح از یک دیلم به عنوان سلاح استفاده می‌کند. بعضی اوقات روح ریچارد متوقف می‌شود و پس از آن لرزشی دارد که این نشانی از برق گرفتگی است. این روح بسیار آزار دهنده است و بهتر است یکی از شمشیرها را برای به دام انداختنش استفاده کرد. اگر هنری روح ریچارد را برای اولین بار به دام نیندازد، آن را در اتاق 207 می‌بیند.

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
تا اونجایی که به یاد دارم بحث نسخه دوم ناقص موند ولی به شخصه جرأت نمی‌کنم پیشنهاد بحث سر این نسخه رو بدم :d
به خاطر وجود یک سری موضوعات که تنش زا شدن تو شماره ی دوم به نظرم برگشتن دوباره به این شماره صحیح نیست سرعت تاپیک پائین باشه به نظرم بهتر از این هست که درگیری ایجاد شه . ;)

ولی این comic ها خیلی خوبه اگر بشه در موردشون صحبت کنیم من خودم یه زمان شروع کردم به ترجمه ی یکیشون که یکم دچار گیجی شدم و بیخیالش شدم ، اگر امیر بخواد شروع کنه ما هم کمکی باشه دریغ نمیکنیم !
homecoming هم بد نیست در موردش حرف بزنیم ها درسته با شماره های قبلی قابل مقایسه نیست ولی خب اونقدرها هم بد نیست که نشه ازش حرف زد!

علی جان من دوباره قربانی ها رو لیست نکن همشون تو همین صفحات اخیر هستند دیگه ! :d

======

ویرایش : آهان الان فهمیدم فقط اون هائی که به عنوان روح میبینمشون هستند !

آخرین ویرایش:

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
درود بر همه

خوب پس بیخیال بحث نسخه دوم :d و با HC موافقم.

بچه‌ها دو تا ترک از REVELATIONS تو وب‌سایت Jeff Danna قرار گرفته:

Vincent Condemned و A Place of Lost Souls - Promise. ترک اول موسیقی سبک صنعتیه و ترک دوم همون Promise معروف یامائوکاست که با صدای ساز زهی همراهه. ترک دوم برای من جالب بود.

از اینجا بشنوید.

یه پوستر جدید از فیلم که برای ایتالیاست:

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
یه پوستر جدید از فیلم که برای ایتالیاست
این وینسنت بدجور رو مخه ! اصلا اون چیزی که تو بازی بود با این شکل و شمایل جور درنمیاد !
======
Original Memories 2

این دیگه انتهای توهمه.
90661543963354369844.jpg
55261659161936662921.jpg

87971395822307545511.jpg

21553496847023695305.jpg
مری: جیمز... کجائی جیمز؟
من منتظرم... من منتظرتم... لطفاً بیا پیشم.
ازم متنفری؟ به همین خاطره که نمیای؟ عجله کن.
راه رو گم کردی؟
من اینجام. همین نزدیکی‌ها انتظار میشکم.
صدام رو نمیشنوی؟
جیمز... خواهش میکنم... جیمز... جیمز... جیمز
======
هتلِ خیس و سوخته.
61922113709823600043.jpg
======
اگر قراره پایان‌های بد بازی رو نگیرید بهتره به این مکالمه گوش نکنید.
40279438044425151159.jpg
======
ُSilent Hill you're mean!
88474806168843433586.jpg
جیمز: مری .. داره میمیره؟ باید... باید شوخیت گرفته باشه.
دکتر: من خیلی متاسفم!
جیمز: اما تو یه دکتری. کار شما همینه که مردم رو معالجه کنید. چطور میتونید اجازه بدید که بمیره؟
دکتر: خواهش میکنم آروم باشید! به عنوان دکتر ایشون، قول میدم هر کاری که از دستم ساخته باشه انجام میدم.
اما... باز هم، هیچ درمان مؤثری برای شرایط ایشون وجود نداره.
جیمز: چقدر زمان داره؟
24807459847754942710.jpg

دکتر: متاسفانه نمیتونم دقیق بگم. نهایتاً 3 سال. احتمالاً 6 ماه. تشخیص زمان دقیقش ممکن نیست.
======
تغییرات نقشه و درهائی که معلوم نیست چه مسافتی رو طی میکنند.
19375149328397639936.jpg

00627074724136762091.jpg
======
پایان آنجلا:

همین حالا همه جا پر از آب نبود؟
69189339450079920571.jpg
به پایان بازی که نزدیک میشیم کلاً میزان توهّم افراد زیاد میشه.
64656841156402254486.jpg
آنجلا: مامان، مامان، من دنبالت میگشتم!
حالا دیگه فقط تو باقی موندی.
شاید بعدش... شاید بعدش، بتونم استراحت کنم.
78161445082802086576.jpg

مامان چرا فرار میکنی؟
67885035925448676991.jpg

تو که مامان من نیستی... این... توئی... من... متأسفم...
جیمز: نه آنجلا...
آنجلا: ممنونم که من رو نجات دادی... ولی ای کاش نمیدادی... حتی مامان هم این رو گفت... گفت که هر اتفاقی افتاده حقم بوده...
جیمز: نه آنجلا این حرف غلطه.
آنجلا: نه. برام دلسوزی نکن. من لیاقتش رو ندارم.
55353705546689687647.jpg

*تغییر لحن* یا شاید فکر میکنی میتونی من رو نجات بدی؟ عاشقم میشی؟
ازم مراقبت میکنی؟ همه‌ی دردهام رو دوا میکنی؟
*با نشنیدن جوابی از سمت جیمز* همونی که فکرش رو میکردم. چاقوم رو پس بده.
جیمز: نه، نمیدم.
آنجلا: برای خودت نگهش میداری؟
جیمز: من... نه. من هیچ وقت خودم رو نمیکشم.
34335310199152932516.jpg
جیمز: اینجا مثل جهنّم داغه.
آنجلا: تو هم میبینی؟ برای من همیشه همینطور بوده.
80882915451577176744.jpg
:((
======
ادامه دارد...

پاینده باشید !

آخرین ویرایش:

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
یه سوال!
مگه هتل, دو سال قبل از وقایع SH2, آتش نگرفته بود؟
پس چرا وقتی وارد هتل میشیم, اونجا کاملاََ سالمه؟ و چرا بعد از دیدن فیلم و فهمیدن حقیقت, هتل یه حالت سوخته ای به خودش میگیره؟
یعنی جیمز وقتی وارد هتل میشه, اونجا رو اونطوری که قبلاََ دیده بوده, میبینه؟

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
یه سوال!
پس چرا وقتی وارد هتل میشیم, اونجا کاملاََ سالمه؟ و چرا بعد از دیدن فیلم و فهمیدن حقیقت, هتل یه حالت سوخته ای به خودش میگیره؟
خب میدونیم که توی شهر هر اتفاقی میوفته.
بعد از اونم جیمز همیشه جوری رفتار میکنه انگار اتفاقی نیوفتاده و خودمونی تر میشه خودشو به خریت میزنه. اما وقتی حقیقت براش روشن میشه، چشماش باز میشن

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
فقط یه صحبت کوتاه از چند تا شخصیت شماره 2 انجام بدیم چی میشه مگه؟:((
حداقل از آنجلا بگیم
یه سوال!
خب مری،‌جیمز رو به محل مخصوص‌شون فرا خونده. پس محل مخصوص‌شون باید همون‌جوری باشه در دوره اقامت‌شون بوده.

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
سلام
یه زمانی من دنبال این کمیک ها بودم، همونطور که امیر جون گفت منم نتونستم نسخه های انگلیسی اون دو تا که اوواکوی عزیزم :D نوشته رو پیدا کنم
یه سوال در مورد فیلم
اومد رو پرده یا نه >؟

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
هوس کردم تو تاپیک BOM پرسه بزنم و با گوشه ای از داستانش آشنا شدم:
شما از یک پستچی یک بسته رو به عنوان کادوی تولدتون دریافت میکنید که Book Of Memories هست و ازSilent Hill پست شده ...
این کتاب همه گذشته شما رو شامل میشه و شما وقتی به خواب میرید به دنیای Silent hill میرسید !
به نظرم شروع جالبی داره.
نظر شما اصلا برام مهم نیست=))
ولی جدا از شوخی به نظرتون چجوریه؟ چند نفر بازیش کردن و میگن باحاله. البته به چشم یه عنوان دیگه. آخر هر منطقه هم یه باس فایت داره گویا!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر