بحث و تبادل نظر در مورد سری Silent Hill (خلاصه داستان در پست اول)

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    129

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831

d.png

خلاصه‌ی داستان سری بازیهای سایلنت هیل
مقدمه:

«Silent Hill» نامی برای یک بازی رایانه‌ای است که در سال 1999 و توسط شرکت Konami برای کنسول PS1 عرضه شد. از همان ابتدا مشخص بود که این نام، پتانسیل تبدیل شدن به یک فرانچایز بزرگ را دارد. داستانی فوق‌العاده غنی، مبهم و عمیق در ژانری به نسبت نوپا. همین غنی و مبهم بودن داستان، Konami را وادار ساخت تا در کتاب راهنمای قسمت سوم بازی (Silent Hill 3 Official Complete Guide) بخشی را با نام Lost Memories قرار بدهد. اما همین عنصر داستان،‌تبدیل به تیغی دو دم شد؛ از یک سو یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌ی دیوانه‌وار طرفدارانش و از سوی دیگر، پاشنه آشیل عنوان در جذب مخاطبان جدید. شماره‌ی 2 بازی در سال 2001، شماره 3 در سال 2003 ، شماره‌ی 4 در سال 2004 ، Silent Hill: Homecoming در سال 2008 عرضه شدند. اما از لحاظ خط داستانی، شماره‌های 2 و 4 و Homecoming (به نوعی) مجزا بودند و فقط شماره 3 در ادامه‌ی شماره اول عرضه شد. در متن حاضر سعی شده است خلاصه‌ای کوتاه از شماره‌های منتشر شده ارائه شود تا عزیزانی که تازه به جمع ساکنان سایلنت هیل می‌پیوندند، بتوانند راحت‌تر با این عنوان رابطه بر قرار کنند. لازم به یادآوری است که این متن به معنی واقعی کلمه، اسپویلر است.

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 1 به صورت ویدیویی

163949 163950

داستان سایلت هیل 1 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 2 به صورت ویدیویی

163952 172258

داستان سایلت هیل 2 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​
every.png
نویسنده ای به نام Harry Mason و همسرش در حین عبور از یک جاده، نوزادی را یافته و نام او را شریل می‌گذارند. چهار سال بعد همسر هری فوت می‌کند. سه سال پس از فوت همسرش، هری بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد با شریل به شهری که وی را در نزدیکی آن یافته بودند سفر کند. شب هنگام، در جاده‌ی کنار شهر، پلیسی موتورسوار از کنار آنها عبور کرده و توجه هری را جلب می کند. اندکی جلوتر، هری متوجه موتور پلیسی میشود که بدون سرنشین در کنار جاده افتاده در همین حین، در روبروی خود دختری را وسط جاده می‌بیند. برای اجتناب از تصادف با او، دیوانه‌وار فرمان را می چرخاند. اما ماشین منحرف شده و به دره‌ی کناری سقوط می‌کند. هری پس از به هوش آمدن، متوجه غیبت شریل می‌شود. در حین جستجو، شبح شریل را می‌بیند و به دنبال او می‌دود. در انتهای معبری تنگ، ناگهان همه‌چیز در تاریکی فرو می‌رود و چهره آنجا تغییر می‌کند. هری مصمم ادامه ‌می‌دهد اما در اثر حمله‌ی چند موجود هیولا مانند به حالت مرگ روی زمین می‌افتد.
وقتی هری بعد از آن حادثه در کافه ای بیدار می‌شود، با همان پلیس روبرو می‌شود. آنها با هم از اتفاقات عجیب شهر و حالت غیرعادی آن سخن می‌گویند. پلیس Cybil Bennet‌ نام دارد و به هری در یافتن شریل کمک می‌کند. حالت عادی شهر اینگونه است: خالی از سکنه، فرو رفته در مه، محصور شده توسط دره‌های عمیق و پر از هیولا. اما در حالت غیر عادی به تمامی این موارد تاریکی مطلق تکه گوشت های آویزان از در و دیوار سکوتی مرگبارتر هم اضافه میشود . هری در جستجوی شریل به مکان‌های زیادی از شهر مراجعه می‌کند: مدرسه، کلیسا، بیمارستان، فاضلاب، پارک تفریحی و در بعضی از آنها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شود. با پیرزن عجیبی به نام Dahlia Gillespie در کلیسا، دکتر Michael Kaufmann و پرستاری به نام Lisa Garland در بیمارستان. همچنین مرتب شبح دختری را می‌بیند که باعث تصادف او شده بود به نام Alessa. دالیا اطلاعات زیادی درباره‌ی هری و شهر دارد دکتر کافمن و لیزا هم هر کدام مطالب جدیدی به اطلاعات هری اضافه میکنند. در طول بازی اطلاعات زیادی از شهر به دست می‌آوریم خواه از لابلای روزنامه‌های باطله و کتاب‌ها و خواه از این شخصیت‌ها. شهر مکانی نفرین شده بوده و در سال‌های جنگ‌های داخلی، اعدام‌های زیادی در زندان آن صورت گرفته است. شهر قدمت زیادی دارد و قرن‌ها قبل، بومیان ساکن آنجا بودند. از همان زمان، آیینی شیطانی در شهر رواج داشته است. در سده‌های اخیر، پس از سکونت مهاجران در شهر، تلفیقی از آیین باستانی شهر با آیین‌های مهاجران پدید می‌آید که با نام The Order شناخته می‌شود. پیروان و سردمداران این فرقه اعتقادات عجیب و خطرناکی‌ دارند. این فرقه به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شود که یکی از آنها «مادر مقدس» می‌باشد. در راس این شاخه دالیا قرار دارد که آلسا دختر وی است. این فرقه به خدایی اعتقاد دارد که باید در روی زمین متولد شده سپس بهشت موعود فرقه را بنا کند. بر اساس مدارک به دست آمده، این خدا یک بار متولد شده و مرده است و حال باید برای بار دوم متولد یا فراخوانده شود. دالیا متوجه می‌شود که مشخصات دختر وی، آلسا، با مشخصات مادر خدا که در متون قدیمی پیش‌بینی شده هم‌خوانی دارد پس او را تربیت می‌کند تا مراسم تولد را انجام دهد. در این مراسم، باید مادر خدا سوزانده شود. مراسم در سن 7 سالگی آلسا انجام می‌شود و بدن کباب شده‌ی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند. اما او ناقص است. آلسا در نهایت درد و رنج، قسمتی از روح خودش را به صورت یک نوزاد از شهر بیرون می‌فرستد و با استفاده از قدرت ذهن خود، شهر را به جهنمی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. دالیا برای اتمام نقشه خود، توسط خود آلسا، شریل را فرا می‌خواند تا روح مادر خدا تکمیل شود. در این بین دکتر کافمن مسئول امور پزشکی آلساست.
آلسا در برابر دالیا مقاومت می‌کند اما دالیا با فریب هری، خود را به آلسا می‌رساند و مراسم را مجدداً انجام می‌دهد اما در همین حین هری سر می‌رسد. روح شریل به آلسا می‌پیوندد تا مادر خدا کامل گردد. دکتر کافمن به قصد نابودی این روح، دارویی را به سمت وی پرتاب می‌کند اما اینکار باعث می‌شود خدا (در شماره‌ی اول این خدا با نام «سامایل» معرفی می گردد) متولد شود. در اولین اقدام، سامایل، دالیا را آتش می‌زند. اما هری با سامایل می‌جنگد و او را شکست می‌دهد. پس از نابودی سامایل، مادر خدا ظاهر می‌شود و نوزادی را به هری می‌دهد سپس، راه فرار از آن مهلکه را به او نشان می‌دهد.
هری نوزاد را از شهر دور کرده و در جایی به طور ناشناس او را بزرگ می‌کند. نام این نوزاد را Heather می‌گذارد. هدر کودکی عادی نبود و گاها ، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌داد.
17 سال پس از این ماجرا، دختر نفر دوم فرقه، یعنی «Claudia Wolf» تصمیم می‌گیرد آن نوزاد را پیدا کند تا مراسم دوباره به جریان بیفتد. با کمک کشیش دیگری به نام «Vincent»، کاراگاهی به نام «Douglas Cartland» را استخدام می‌کند تا این کودک را پیدا کند. داگلاس هدر را پیدا می‌کند اما از نیت اصلی کارفرمایان خود اطلاع ندارد. روزی که هدر به مرکز خرید شهر رفته‌بود،‌ داگلاس را در مقابل خود می‌بیند. هدر بی خبر از همه‌جا به خیال اینکه داگلاس یک مزاحم است، می‌گریزد ولی داگلاس قبلاً محل او را به کلودیا و وینسنت اطلاع داده‌است. هدر به سمت خانه و نزد هری حرکت می‌کند اما اطراف او پر از هیولاهایی هولناک شده است. در اینجا برای اولین بار، کلودیا را ملاقات می‌کند. کلودیا درتلاش است تا هدر چیزی را به یاد بیاورد. هدر پس از گذشتن از مرکز خرید و ایستگاه مترو، درساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل سکونت خود با وینسنت روبرو می‌شود.
هدر به آپارتمان خود می‌رسد اما درآنجا پدرش، هری را غرق در خون و بی‌جان می‌یابد. او کلودیا را در پشت‌بام می‌بیند و او را مسئول قتل پدرش می داند. هدر قصد انتقام دارد اما کلودیا به سایلنت هیل می‌رود. هدر به همراه داگلاس (که کمابیش به واقعیت پی برده است) به سمت سایلنت هیل حرکت می‌کند.
هدر تقریباً گذشته‌ی خود را به یاد آورده است؛ او همان روح واحد آلسا و شریل است که توسط مادر خدا به هری سپرده شد. پس از حلول روح آلسا و شریل، جنین خدا هم وارد بدن او شده است اما تحت تاثیر فراموشی هدر، عقیم مانده و برای بارور شدن، نیاز دارد تا آتش خشم و نفرت در درون هدر شعله‌ور شود. کلودیا در تمام طول داستان سعی بر این دارد تا همین میراث آلسا را بیدار کند و برای همین منظور، هری را می‌کشد تا او را از سر راه بردارد. در این میان، وینسنت که منافع خود را با تولد خدا در خطر می‌بیند، سعی می‌کند توسط هدر، کلودیا و عقایدش را نابود کند.
پس از رسیدن به شهر، هدر به بیمارستان می‌رود. او با راهنمایی‌های علنی یا مخفیانه‌ی وینسنت،‌ پدر کلودیا یعنی «لئونارد» را که در بیمارستان زندانی شده می‌کشد تا متاترون را به دست آورد. متاترون، نماد خیر و روشنی و در مقابل سامایل است و وینسنت تصور میکند متاترون میتواند در مبارزه با کلادیا به هدر کمک کند. در ادامه،‌هدر به کلیسای فرقه می‌رسد. کلودیا، وینسنت را ، که به زعم او خیانت کرده‌است، می‌کشد. هری مقداری از داروی دکتر کافمن را به شکل یه قرص به هدر داده بود. هدر آن قرص را می‌بلعد و در نتیجه، جنین خدا را بالا می‌آورد. کلودیا جنین را می‌بلعد و آنرا به شکل ناقص بارور می‌کند. در نهایت کلودیا به دست خدای متولد شده نابود می‌شود و هدر هم وی را می‌کشد. تا بار دیگر تفکرات منحرف فرقه برای به وجود آوردن خدا عقیم بماند.

آنچه که شما در بالا مطالعه کردید تنها بخشی از شهر و اتفاقات رخ داده در آن است در شماره های دوم و چهارم و پنجم از بازی بخشی دیگر از توانایی های شهر حضور پر رنگی دارد و آن هم قضاوت و مجازات است ، شهر به خاطر اتفاقاتی که به خود دیده است دارای قدرتهایی خاص است یکی از این قدرتها فراخواندن افراد است در شماره های دوم و پنجم ما شاهد حضور افرادی در شهر هستیم که به نوعی گناهکارند و شهر برای قضاوت در مورد آن ها ، دعوتشان کرده است .
جیمز ساندرلند مردی که زن مریضش را کشته است و همینطور الکس شفرد که باعث مرگ برادر کوچکتر خود شده است با پا گذاشتن به شهر اماده پاسخگویی به اشتباهاتی میشوند که سعی در فراموش کردن آن ها داشته اند ، صد البته که نوع بازجویی و قضاوت در این شهر مرموز نیز متفاوت است به جای حضور قاضی و هیئت منصفه و دادگاه ، تمام اتفاقات پیرامون شخصیت ها به نوعی اشتباه شخصیت را گوشزد میکنند از موجوداتی که با آنها مبارزه می‌کنید گرفته تا افراد سرگردان دیگری در شهر که خود گناهکارند .گو اینکه این خاصیت شهر در تمامی شماره ها وجود دارد ولی در شماره های مذکور از فرع به اصل بدل شده و محوریت بازی بر عمل انجام گرفته توسط شخصیت اصلی قرار دارد و بحث فرقه ، آلسا و غیره کمتر پرداخته شده است .
در این میان شماره ی چهارم بازی اما فضائی اختصاصی داشت در این شماره یکی از دست پرورده های یتیم خانه ی تحت رهبری فرقه به نام والتر سالیوان که پیرو حزب مادر مقدس است قصد متولد کردن خدا توسط مراسمی به نام قربانی کردن 21 نفر را دارد ، والتر که در کودکی توسط خانواده ی خود رها شده است تصور میکرد اتاقی که در آن بدنیا آمده است مادر او و در حقیقت خداست والتر که تصور میکند مادرش به خواب رفته است سعی دارد از طریق مراسم ذکر شده او را بیدار کند ، هر کدام از افرادی که برای قربانی شدن انتخاب شده اند باید دارای مشخصه ای باشد آخرین نفر این لیست که هدایت آن را بازیباز بر عهده دارد و دریافت کننده ی دانش و تکمیل کننده ی مراسم است ، هنری تونزند نام دارد که حال در همان اتاق تولد والتر زندگی میکند و در طول بازی با پی بردن به ماجرا و کمک های جوزف شرایبر که قبل از هنری در آن اتاق زندگی میکرده است قصد دارد جلوی تکمیل این مراسم را بگیرد . در انتها هنری تونزند با مبارزه با موجودی که والتر به وجود می آورد رویای به وجود آوردن خدا را بار دیگر خراب میکند .
علاوه بر شماره های ذکر شده دو بازی Silent Hill: Origins و Silent Hill: Shattered Memories نیز از سری معرفی شده اند که در اولی به زمان سوزانده شدن آلسا توسط دالیا و چگونگی زنده ماندن آلسا پرداخته شده و در دیگری اتفاقات شماره ی اول بعد از سال ها توسط هری بازسازی میشوند، گر چه با پایان کار تیم سازنده ی اصلی بازی که کار ساخت 4 شماره ی اول بازی را بر عهده داشتند این شماره ها به خوبی پرداخته نشده و دارای نواقصی در حیطه‌ی داستانی هستند اما همچنان سری سایلنت هیل دارای یکی از بهترین داستان ها در طول تاریخ بازیهای رایانه ای است.
لازم به ذکر است بر اساس این بازی تاکنون دو فیلم سینمایی نیز ساخته شده که شماره دوم (تا زمان نگارش این مقاله) هنوز اکران نگردیده است. با توجه به نظر مخاطبان، فیلم اول یکی از برترین و موفق‌ترین فیلم های ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی می‌باشد.
همچنین شرکت کونامی در سال 2006 و به مناسبت اکران فیلم، مجموعه‌ای ویدیویی را بر روی رسانه‌ی UMD برای PSP عرضه نمود که با نام The Silent Hill Experience شناخته شده و شامل دو کمیک The Hunger و Dying Inside ، ترایلر شماره‌های 1 تا 4 بازی و فیلم، مصاحبه با آهنگ‌ساز افسانه‌ای سری به همراه کارگردان فیلم و برخی موسیقی‌های بازی می‌باشد.

دریافت خلاصه به صورت فایل pdf :دانلود
تهیه و تنظیم خلاصه : (msbazicenter)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقالات تحلیلی بازی نوشته شده توسط امیر حسین فرحزادی ( Bone Crusher ) :
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش اول )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش دوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش سوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش چهارم )

تاپیک تحلیل بازی نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی ( nemesis ) ( کامل نشده ):
The Lost Memories ---پایه و اساس بازی بزرگ "Silent Hill" -- تحلیلی بزرگ برای این بازی

مقالات مختلف در مورد سری سایلنت هیل:
Silent Hill: Homecoming Plot
Silent Hill: Origins Plot
Silent Hill Shattered Memories Plot
داستان (Silent Hill: Orphan)
شباهت بین Homecoming و Silent Hill 2
تاریخ وقایع Silent Hill و Shepherd's Glen
دانلود Silent Hill 2 - The movie
ترجمه یادداشت های سایلنت هیل 2
ترجمه فارسی دیالوگ های بازی Silent Hill 2: Born from a Wish
سایلنت هیل 4: پرونده قربانیان
ساکنین South Ashfield Heights apartments- قسمت اول - قسمت دوم
یادداشتی کوتاه بر SILENT HILL: HOMECOMING
داستان نسخه اول فیلم سایلنت هیل
Silent Hill: Original Memories
Silent Hill HD Collection Achievements Guide
Little Baroness
جودی میسون
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 1
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 2
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 3
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 4
خاطرات الکس شپرد

Attachments

• sh1.png
    sh1.png
    56.3 KB · مشاهده: 3,573
  • silenthill1.jpg
    silenthill1.jpg
    55.1 KB · مشاهده: 117
آخرین ویرایش:

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
Congratulations!
از بین سایلنت هیل ها اگه منظورته که SH Downpour و HD Collection و HC. اگه کلی منظورته به نظر من اول Uncharted 3 رو بگیر که در اولویته! هرچی ما حسرت به دلمون موند بازی کنیم شما بازی کن:d

دیروز بعد از ظهر دستم رسید کنسول تا دیشب روی هارد 50 درصد Uncharted 3 رو رفتم جلو !!!! جلدالخالق !!! عجب بازی توپیه این Uncharted !!!

GANJI KING

کاربر سایت
Apr 13, 2012
100
نام
GANJI MEHR
خب این خیلی خوبه که یکی از مخالفان ما به راه راست هدایت شد :d

به جمع ما:................................. :welcome:
-----------------------------------------------------------

اگه نسخه های 1-3 ،3d هم بشن ،من همون نسخه های کیفیت پایین رو بازی میکنم!(نمیدونم چرا :d)اما بدجوری مایلم! نسخه ی hd شده ی sh4 رو تجربه کنم(نمیدونم چرا :d) ... علی امیدوارم حرفات به واقعیت بدل شه(البته قسمتِ دومش نه!)
من کی مخالف بودم .. .من فقط میخواستم راهنماییتون کنم ... بگذریم

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
شهام جان شرمنده ولی Origins و Shattered Memories رو نمیتونی با ps3 بازی کنی ، فکر کنم باید منزل رو برای خریدن ps2 هم مجاب کنی :d
=====================
بچه ها یه گله ، چرا یه بحث رو اینقدر کش میدید تا بکشه به توصیه های ایمنی ، یه نظری داده شد منظور هم که بد نبود دلیلی نداره اینقدر روش مانور بدید !
=====================
اگر این چند روز عجله کردم توی تموم کردن لیست والتر به این خاطر بود که (تراژیک)- مسعود توی اخرین کلماتش قبل از کوچ جان گدازش دست روی دستم گذاشت و ازم قول گرفت OM 2 رو شروع کنم ما هم که دل نازک همراه با سیل اشک و خون قبول کردیم-(تراژیک) ، خلاصه سعی میکنم شیوه ی مسعود رو ادامه بدم البته همونطور که تا به حال حتما دستگیرتون شده بنده یکم بیمزه تشریف دارم خلاصه اگر چیزی نوشتم درباره عکس ها که چرت و پرت بود بذارید به حساب همین موضوع و تحمل کنید :

Original Memories 2

52213376784402265793.jpg
دیدن این ارم تار عنکبوت بسته انچنان احساسی مخلوط از ترس و لذت به ادم میداد که وصف ناپذیر بود
جالبه همین نام های بازی میشه کلی مطلب ازش برداشت کرد و کل قضایا رو برای ادم شرح میده
=======
03441404119966299443.jpg
خانم ها اقایان این شما و این هم قهرمان (؟!!!؟) قصه ی ما جیمز ساندرلند
=======
20248304877247674517.jpg
آره جیمز عزیز دمی برآسای که به محض پا گذاشتن به شهر دیگه رنگ آسایش رو نخواهی دید
======
42184633230081037712.jpg
یادت رفته مری کجاست ؟ روش های خوبی برای یادآوری این موضوع سراغ داریم
======
49997831302692782104.jpg

99877637920858377363.jpg

26695166775741901834.jpg
یه نامه از زنی که مرده و انتظارش توی مکان مخصوصتون ، من که فکر نکنم عاقبت خوبی انتظارت رو بکشه رفیق
======

93555931517838486138.jpg
جای مخصوص ؟ شاید منظور مری پارکی باشه که یک روز تمام رو با هم اونجا گذروندید و فقط به اب نگاه کردید بهتره روی نقشه علامتش بزنی
======
51191959579298868804.jpg

85377831528224117211.jpg
خب به نظر میرسه راه ماشین رو مسدوده و باید از جنگل رفت اشکال نداره طبیعت همیشه با ادم مهربونه
======
40976621275871993196.jpg
چیز دیگه ای هم نباید انتظار داشته باشی
======
94264653877544927750.jpg
این هم کلی خون با بک گراند جیمز
======
18459468804039837468.jpg

36589062423315153912.jpg
ببین کی اینجاست سلام به بزرگ بانوی سری
======
49465586492104941470.jpg
گم شدی ؟ نترس شهر هدایتت خواهد کرد
======
93642015757020845013.jpg
اون چیزی که مشکل داره شهر نیست شما دو نفرید آنجلای عزیز
======
55609142878941819865.jpg
عارضه فراموشی چیزی هست که شهر به خوبی درمانش خواهد کرد
======
81049003193845951343.jpg
حالا دیگه میشه گفت به تپه ی خاموش خوش اومدی جیمز عزیز
======
91527390496847325097.jpg
نه بابا بد به دلت راه نده ، تو شهر جشن گوجه برپاست
======
66317635769208738643.jpg
یا من اشتباه میکنم یا راننده های این شهر یکم عجیب به نظر میاند
======
69986482621605451731.jpg
مطمئنا دنبال کردن رد خون ادم رو به جای خوبی نمیرسونه
======
92448430010279525527.jpg
یکی از دغدغه های بزرگ من با شنیدن صدای رادیو وقتی داشتیم به این تونل نزدیک میشدیم برطرف شد مگه میشه سایلنت هیل بدون نوای دل انگیز این رادیو
======
19920641047009395617.jpg

27429252172272089196.jpg
واقعا چطور ممکنه یه رادیو توجه آدم رو بیشتر از یه موجودی مثل این جلب کنه
=========
طولانی شد سعی میکنم کمی آرومتر جلو برم !

پ.ن : خوشحالم که بحث آنچارتد هم توی تاپیک مطرح شد. اشکان وقتی که خوشحاله )x
:d

پاینده باشید !

آخرین ویرایش:

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
من کی مخالف بودم .. .من فقط میخواستم راهنماییتون کنم ... بگذریم

سلام دوست گرامی ...
من نمی خوام این آتیشی که خاموش شده ارو چوب بزنم تا دوباره گر بگیره ...
مطالب شمارو خوندم و جواب دوستان رو هم مطالعه کردم ...
تنها چیزی که می تونم بگم اینه که شاید کل بچه های تاپیک سایلنت هیل رو ، رو هم بزاری ( البته اونایی که واقعا عاشق دلسوخته سایلنت هیل هستن ) جمعش به اندازه انگشتهای دو دست نرسه اما همون تعداد اندک سالهاست این تاپیک روسر پا نگه داشتن نه باین خاطر که بهش وفادار بمونن بلکه به خاطر اینکه سایلنت هیل بخش از زندگیشون شده اما نه مهمترین بخش زندگیشون !!!
یه مثال فرعی می زنم . من به شخصه خودم هر هفته می شینم و فوتبال می بینم . بازی های لیگ خودمون و لیگ های خارجی ارو می بینم ( انگلیس ، اسپانیا ، ایتالیا ) . درموردش بحث می کنم . اخبارورزشی می بینم ، روزنامه های مربوط به اونو می خونم . نود رو نگاه می کنم . اخبارش رو دنبال می کنم و لحظه به لحظه سایت های ورزشی ارو چک می کنم و ...
اما آیا می تونم بگم فوتبال همه چیز زندگی منه ؟ نه من شاغلم و متأهل ... بالطبع چیزهای خیلی مهمتر تو زندگی برام وجود داره که هیچوقت به خودم اجازه نمی دم هیچ چیزی ( حتی سایلنت هیل که اینقدر عاشقشم ) تأثیری توی اون بخش مهم زندگیم بزاره ...
مطمئن باشید تمام بچه هایی که تو این تاپیک فعالیت می کنن همشون همین حالت رو دارن . مهمترین کسی که می تونم بهش اشاره کنم محمد مهدی هستش که با اینکه اینقدر عاشق سایلنت هیل بود و یه جورایی ما اونو استاد و رهبر خودمون می دونیم اما بعد از گرم شدن تاپیک به علت مشکلاتی ، سایلنت هیل رو گذاشت کنار و دیگه به تاپیک نیومد ... فکر نکن که سایلنت هیل رو فراموش کرده و دیگه شسته و گذاشته کنار ... نه !!! مطمئن باش چیزهای مهمتری براش وجود داشته که سایلنت هیل دوست داشتنی اشو ترک کرده ...
به هرحال بچه های این تاپیک سایلنت هیل رو با همه وجودشون درک می کنن و باهاش زندگی می کنن اما مطمئن باشین چیزهای مهمتر از سایلنت هیل تو زندگیشون دارن ...

اینو می نویسم اسپم طلقی نشه !!!
آقا سایلنت هیل Origins رو هم روی PS3 می شه بازی کرد ؟ SHM هم واسه PS3 اومده ؟

تصحیح !!!
اشکان جان به خدا داشتم می نوشتم آخر مطلبم رو وقتی ثبت کردم دیدم قبل از اینکه من نظرم رو بنویسم تو جوابم رو دادی !!!
داداش آنلاین مارو عشقه !!!

آخرین ویرایش:

GANJI KING

کاربر سایت
Apr 13, 2012
100
نام
GANJI MEHR
سلام دوست گرامی ...
من نمی خوام این آتیشی که خاموش شده ارو چوب بزنم تا دوباره گر بگیره ...
مطالب شمارو خوندم و جواب دوستان رو هم مطالعه کردم ...
تنها چیزی که می تونم بگم اینه که شاید کل بچه های تاپیک سایلنت هیل رو ، رو هم بزاری ( البته اونایی که واقعا عاشق دلسوخته سایلنت هیل هستن ) جمعش به اندازه انگشتهای دو دست نرسه اما همون تعداد اندک سالهاست این تاپیک روسر پا نگه داشتن نه باین خاطر که بهش وفادار بمونن بلکه به خاطر اینکه سایلنت هیل بخش از زندگیشون شده اما نه مهمترین بخش زندگیشون !!!
یه مثال فرعی می زنم . من به شخصه خودم هر هفته می شینم و فوتبال می بینم . بازی های لیگ خودمون و لیگ های خارجی ارو می بینم ( انگلیس ، اسپانیا ، ایتالیا ) . درموردش بحث می کنم . اخبارورزشی می بینم ، روزنامه های مربوط به اونو می خونم . نود رو نگاه می کنم . اخبارش رو دنبال می کنم و لحظه به لحظه سایت های ورزشی ارو چک می کنم و ...
اما آیا می تونم بگم فوتبال همه چیز زندگی منه ؟ نه من شاغلم و متأهل ... بالطبع چیزهای خیلی مهمتر تو زندگی برام وجود داره که هیچوقت به خودم اجازه نمی دم هیچ چیزی ( حتی سایلنت هیل که اینقدر عاشقشم ) تأثیری توی اون بخش مهم زندگیم بزاره ...
مطمئن باشید تمام بچه هایی که تو این تاپیک فعالیت می کنن همشون همین حالت رو دارن . مهمترین کسی که می تونم بهش اشاره کنم محمد مهدی هستش که با اینکه اینقدر عاشق سایلنت هیل بود و یه جورایی ما اونو استاد و رهبر خودمون می دونیم اما بعد از گرم شدن تاپیک به علت مشکلاتی ، سایلنت هیل رو گذاشت کنار و دیگه به تاپیک نیومد ... فکر نکن که سایلنت هیل رو فراموش کرده و دیگه شسته و گذاشته کنار ... نه !!! مطمئن باش چیزهای مهمتری براش وجود داشته که سایلنت هیل دوست داشتنی اشو ترک کرده ...
به هرحال بچه های این تاپیک سایلنت هیل رو با همه وجودشون درک می کنن و باهاش زندگی می کنن اما مطمئن باشین چیزهای مهمتر از سایلنت هیل تو زندگیشون دارن ...

اینو می نویسم اسپم طلقی نشه !!!

تصحیح !!!
اشکان جان به خدا داشتم می نوشتم آخر مطلبم رو وقتی ثبت کردم دیدم قبل از اینکه من نظرم رو بنویسم تو جوابم رو دادی !!!
داداش آنلاین مارو عشقه !!!

ما هی آب میریزیم خاموش کنیم بحثو شما بیا بدترش کن ...
آقا یه موضوعی بود تموم شد رفت چقدز کشش میدین

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
درود بر همه

خوب تقریباً بحث نسخه چهارم تموم شده و اشکان عزیز هم OM نسخه دوم رو شروع کردند (خیلی هم زیبا، لذت بریدم اشکان خان)، در کنارش بحث مخلوقات نسخه چهارم هم تموم می‌کنیم.

یه پیشنهاد: وقتی دارید OMایی که اشکان خان زحمتش رو کشیدند می‌خونید ترک Forest رو هم گوش بدید، فوق‌العادست این ترک.

سلام به بزرگ بانوی سری

این سفارشی از طرف مسعود خان بودا ! :d

Origins و SM رو می‌تونید با شبیه ساز رو PC هم بازی کنید. رو PS3 اولویت با DP هست!

آخرین ویرایش:

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
1- Sniffer Dog

2- Mothbat) Hummer)

3- Wall Man

4- Doublehead) Twin Victim)
11f9e533f285.jpg

شمایل:

قربانی‌های دوقلو جثه بزرگی دارند که از دو دست بزرگشان برای حرکت کردن استفاده می‌کنند، سر این موجود چهره دو نوزاد به چسبیده است. این موجود یک پوشش ژنده و سیاه به تن دارد.

خصوصیات:

قربانی‌های دوقلو در ابتدا با انگشت خود به هنری اشاره می‌کنند و کلمه receiver را زمزمه می‌کنند (اشاره به نماد هنری یعنی Reciever of Wisdom دارد)، این موجودات بسیار سریع هستند و در صورت نزدیک شدن یا حمله هنری به آن‌ها با ضربه زدن یا پریدن روی هنری به او حمله می‌کنند. این موجودات آزار دهنده هستند و مبارزه با آن‌ها کمی دشوار است.هنگام ضربه خوردن صدایی مانند صدای هق هق یک بچه از آن‌ها شنیده می‌شود.

مکان‌ها:

Water Prison World / Forest World / Apartment World

توضیحات (+ نظر شخصی):

1- در واقع این موجود نمادی از قربانی‌های هفتم و هشتم والتر سالیوان با نام‌های Billy و Miriam Locane هستند. بیلی و میریام دو کودک و دانش آموز دبستانی بودند که به طرز وحشیانه‌ای به وسیله تبر به قتل رسیدند.

2- در نسخه دوم بازی جیمز روزنامه‌ای را پیدا می‌کند که در آن به ماجرای قتل این خواهر و برادر اشاره می‌شود.

3- بیلی و میریام تنها قربانیانی هستند که در طول بازی به شکل یک مخلوق ظاهر می‌شوند، در صورتی که بقیه قربانی‌ها را به صورت روح می‌بینیم (چرا؟)

4- در بعضی از تریلرهای بازی صدای این موجود به صورت صدای گریه یک نوزاد بوده که برای انتشار این بازی در اروپا، این قسمت سانسور شده و صدای خرخر روی آن گذاشتند. (مانند تغییر دادن ظاهر Mumblerها در نسخه اول)

آخرین ویرایش:

silent hill72

کاربر سایت
Jan 8, 2012
539
نام
henry
البته نسخه چهارمم پیچوندند:( نباید کوتاه بیایم.من اگه تا الان HD coleection رو نخریدم به خاطر ناقص بودنش بود. باز یکم ارزونتر شه میصرفه.به خصوص که 360 پچ نداره.

اره واقعا این نبود شماره 4 توی hd c داغی بر روی دل من گذاشت که حالا حالا ها باک نمیشه:d:( ولی اگه بخوایم بدون بچ حساب کنیم نسخه 360 سرتره

---------- نوشته در 04:52 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:46 PM ارسال شده بود ----------

خب این خیلی خوبه که یکی از مخالفان ما به راه راست هدایت شد :d

به جمع ما:................................. :welcome:
-----------------------------------------------------------

اگه نسخه های 1-3 ،3d هم بشن ،من همون نسخه های کیفیت پایین رو بازی میکنم!(نمیدونم چرا :d)اما بدجوری مایلم! نسخه ی hd شده ی sh4 رو تجربه کنم(نمیدونم چرا :d) ... علی امیدوارم حرفات به واقعیت بدل شه(البته قسمتِ دومش نه!)

یعنی میشد یه روزی رو ببینم که sh4 و origins و sh m روی ایکس باکس بیاد:crying1: اره منم قبول دارم اصلا نسخه ارجینال یه چیز دیگه ست تا نسخه hd ...ولی خوبیش اینه که achievement بهش اضافه شده:d اگه شماره 4 بیاد همه شو باز میکنم

---------- نوشته در 04:57 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:52 PM ارسال شده بود ----------

به سلامتی و میمنت و با الطاف الهی بالاخره ما به جمع PS3 داران ملحق شدیم ...
لدیز اند جنتلمنز !!! بگین چی می شه واسه PS3 گرفت از سایلنت هیل !!!
گرا بدین من بکوبم ... چه نسخه هایی واسه PS3 هست لطفا بگین من بدجور آتیشیم !!!

حالا که گرفتی مبارک باشه ولی کاش 360 میگرفتی:d اخه توی همه بازی های مشترک برتره و از همه مهمتر ایکس باکس لایو و کینکت...

---------- نوشته در 04:58 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:57 PM ارسال شده بود ----------

سایلنت 4 نسخه ps2 رو با شبیه ساز بازی کن فقط کافیه تنظیمات رو رو hd بزاریش بازی کیفیت گرافیکش چند برابر میشه من نسخه pc رو با نسخهps2 مقایسه میکردم نسخه ps2 خیلی سر تر از pc بود

---------- نوشته در 10:19 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:07 AM ارسال شده بود ----------

2,3, home coming,downpour
با pc چند تا از بازی های ps2 رو بازی کردم ولی سرعتش به طرز وحشتناکی بایین میومد

---------- نوشته در 05:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:58 PM ارسال شده بود ----------

1- Sniffer Dog

2- Mothbat) Hummer)

3- Wall Man

4- Doublehead) Twin Victim)
11f9e533f285.jpg

شمایل:

قربانی‌های دوقلو جثه بزرگی دارند که از دو دست بزرگشان برای حرکت کردن استفاده می‌کنند، سر این موجود چهره دو نوزاد به چسبیده است. این موجود یک پوشش ژنده و سیاه به تن دارد.

خصوصیات:

قربانی‌های دوقلو در ابتدا با انگشت خود به هنری اشاره می‌کنند و کلمه receiver را زمزمه می‌کنند (اشاره به نماد هنری یعنی Reciever of Wisdom دارد)، این موجودات بسیار سریع هستند و در صورت نزدیک شدن یا حمله هنری به آن‌ها با ضربه زدن یا پریدن روی هنری به او حمله می‌کنند. این موجودات آزار دهنده هستند و مبارزه با آن‌ها کمی دشوار است.هنگام ضربه خوردن صدایی مانند صدای هق هق یک بچه از آن‌ها شنیده می‌شود.

مکان‌ها:

Water Prison World / Forest World / Apartment World

توضیحات (+ نظر شخصی):

1- در واقع این موجود نمادی از قربانی‌های هفتم و هشتم والتر سالیوان با نام‌های Billy و Miriam Locane هستند. بیلی و میریام دو کودک و دانش آموز دبستانی بودند که به طرز وحشیانه‌ای به وسیله تبر به قتل رسیدند.

2- در نسخه دوم بازی جیمز روزنامه‌ای را پیدا می‌کند که در آن به ماجرای قتل این خواهر و برادر اشاره می‌شود.

3- بیلی و میریام تنها قربانیانی هستند که در طول بازی به شکل یک مخلوق ظاهر می‌شوند، در صورتی که بقیه قربانی‌ها را به صورت روح می‌بینیم (چرا؟)

4- در بعضی از تریلرهای بازی صدای این موجود به صورت صدای گریه یک نوزاد بوده که برای انتشار این بازی در اروپا، این قسمت سانسور شده و صدای خرخر روی آن گذاشتند. (مانند تغییر دادن ظاهر Mumblerها در نسخه اول)

3: شاید چونکه از میان قربانی ها فقط این دوتا طفل معصوم یه جورایی نسبت به بقیه بی گناه بودن...غم رو میشه از چشماشون دید

راستی بچه ها میگم وقتی من o m 4 و اقا اشکان o m 2 رو میذاره نظر یادتون نره که به بیشرفت کار کمک بشه و حدااقل نظرتونو بدونیم:-/

آخرین ویرایش:

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
- بیلی و میریام تنها قربانیانی هستند که در طول بازی به شکل یک مخلوق ظاهر می‌شوند، در صورتی که بقیه قربانی‌ها را به صورت روح می‌بینیم (چرا؟)
شاید چون برای والتر همیشه زندن ! خوب میدونیم والتر این دو تا بچه رو از روی کینه و حسادت کشته، شاید براش خیلی همیشه زنده و تو خاطراتش ترسناک بودن
(چرا صدای گریه رو عوض کردن براشون؟!)

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
(چرا صدای گریه رو عوض کردن براشون؟!)

چون با صدای گریه بچه، این موجودات بیش از پیش شبیه به یک کودک می‌شدند و به علت قانون منع کشتار کودکان در بازی‌های رایانه‌ای در اروپا این صدا رو تغییر دادند!

تو نسخه اول بازی هم برای همین قانون به جای Grey Childها (Demon childها) از Mumblerها استفاده کردند. Grey Child چیزی شبیه به موجوداتی بودند که تو نسخه اول فیلم دیدیم. چون شباهت زیادی به یک کودک خردسال داشتند، تو ظاهرشون تغییر ایجاد کردند.

22abfa379f38.jpg

آخرین ویرایش:

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
چون با صدای گریه بچه، این موجودات بیش از پیش شبیه به یک کودک می‌شدند و به علت قانون منع کشتار کودکان در بازی‌های رایانه‌ای در اروپا این صدا رو تغییر دادند!

تو نسخه اول بازی هم برای همین قانون به جای Grey Childها (Demon childها) از Mumblerها استفاده کردند. Grey Child چیزی شبیه به موجوداتی بودند که تو نسخه اول فیلم دیدیم. چون شباهت زیادی به یک کودک خردسال داشتند، تو ظاهرشون تغییر ایجاد کردند.

22abfa379f38.jpg
سوال من هم بود! این عکسی که گذاشتی الان نسخه ی اروپایی هستش؟! یعنی من نسخه ی اروپایی رو بازی کردم دیگه آره؟! اگه ژاپنی میبود باید زیرنویس ژاپنی واسش میگذاشتند، درسته؟
دوستان نسخه ی ژاپنی رو کسی نداره؟ جبران میکنم:((هم SH1 و هم SH4! حالا هرکودومش رو که داشتید!
خوشم میاد ژاپن در سبک ترس هیچ محدودیتی نداره:d من کلا عاشق ژاپن هستم، فک کنم تا به حال متوجه شده باشید:d نه فقط به خاطر SH...
شهام جان، به حرفای مسعود زیاد دقت نکن!:d ایکس باکس فنه دیگه:d

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
آقا من بدبختو بگو گفتم به یاد قدیما silent hill colection HD رو گرفتم خراب بود عجب ضدحالی خوردم...
چرا؟ نسخه PS3 ـش كه شنيدم كلا مشكل داره! (از لحاظ اجرا شدن، نسخه كپی منظورمه)
Downpour رو هم همينو می گفتن، البته با تاخير رو PS3 قابل بازی‌ شد، موقعی كه من نسخه 360 ـش رو تموم كردم!

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
یه سوال
SH1 منوهاش صدا داشت یا نه؟
من از توی کمدم بازیش را آوردم بیرون که یه تجدید خاطرات کنم، اما بازی همه جا صدا داره، به جز دموها
همین بود از اول یا من بازیم مشکل داره؟

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
این سفارشی از طرف مسعود خان بودا ! :d
رفاقتمون به کنار ، من سر آنجلا با مسعود هم شوخی ندارم :d ما سالهاست دل در گروی این بزرگ بانو داریم ! :d

در بعضی از تریلرهای بازی صدای این موجود به صورت صدای گریه یک نوزاد بوده که برای انتشار این بازی در اروپا، این قسمت سانسور شده و صدای خرخر روی آن گذاشتند. (مانند تغییر دادن ظاهر Mumblerها در نسخه اول)
که چقدر هم این تغییر ظاهر تاثیر این موجودات رو توی بازی کم کرد من الان هر دو نسخه ی با و بدون این بچه ها رو دارم ، مدرسه بدون این کوچولوها اصلا اون جو رعب رو ایجاد نمیکنه !

================
Original Memories

92582395604018525620.jpg

78335882841744475146.jpg
یک پیروزی دیگه با سلاح های سرد !
======
38767560644105731712.jpg
قاعدتا صدا از اون دنیا نباید هم به خوبی برسه
======
86334969844853306675.jpg
بیشتر از اون چیزی که فکرش رو بکنی بهش نیاز خواهی داشت
======
23010195790083214089.jpg
به نظر رسیدن به پارک به اون راحتی ها هم که خیال میکردیم نیست
======
42177012704714057743.jpg

95684005236038474690.jpg

33544740038020587853.jpg

46822877632694464675.jpg

55365939011645807699.jpg

82385724034459328617.jpg

71024948005776429187.jpg

02293402547989960769.jpg

18767626387688352356.jpg
میخوام تمام چیزهائی که تا به حال یاد گرفتم رو بنویسم شاید بتونه یجورائی بهت کمک کنه، اگر داری این رو میخونی احتمالا به این معنیه که من دیگه مردم. من اون هیولاها رو دیدم، اونجا بودند ، مطمئنم. اما دوستم میگه هیچی ندیده، اگر راست باشه، یعنی چیزی که من دیدم توهم بوده؟ اما چه اون هیولاهای آدم‌خوار واقعی بوده باشند چه توهمی باشند که توی ذهن من ایجاد شده، چیزی که مطمئنم اینه که تمام امیدم رو از دست دادم! به نظر میاد اون ها به سمت نور کشیده میشند، به همین خاطر کسائی که برای دیدن به نور احتیاج دارند شکار اون ها هستند . در ضمن اون‌ها شدیدا به صدا واکنش نشون میدند. اگر میخوای زنده بمونی بهتره که یه جائی تو تاریکی بشینی و ساکت بمونی. اگر چه احتمالا این هم نمیتونه نجاتت بده. اگر میخوای با اون‌ها بجنگی مهمترین نکته خونسردیه. خیلی خطرناکه که وقتی از شدت ترس به سرت زده یه تفنگ رو آتیش کنی. اول خوب نشونه بگیر بعد ماشه رو بچکون. در ضمن یادت نره که حتما کارشون رو تموم کنی. به نظر اکثر اون موجودات رو میشه کشت اگر چه به نظر از آدم سفت و سخت‌ترند !
در رو ! در رو ! در رو !
خوبه ادم تجربیاتش رو در اختیار دیگران بگذاره اما شما رو نمیدونم، اگر من تو جائی مثل سایلنت هیل گیر بیفتم بعید میدونم دستم به قلم بره!
======
43694129303713389023.jpg
همیشه یه در باز باعث امیدواریه ، حالا میخواد در خونه باشه ، در ماشین باشه یا در استادیوم!
======
71010520690780050351.jpg
خب به نظر میاد مقصد بعدی مشخص شد !
======
07608830934937053787.jpg
انگاری زمین دهن باز کرده و بعد هم خودش بسته شده مگه میشه همچین چیزی؟!؟!
======
81767712059009527930.jpg

43050361188134502986.jpg
خب الان که توی باریم ، اون یکی دایره رو هم که ازش اومدیم بقیه جاها که بستن یا خط خوردن میمونه اون ساختمون و اون علامت سوال بریم ببینیم چی میشه
======
58366127900010838323.jpg
خب به نظر درست اومدیم ! راستی هر چی مرده تو این شهر پیدا میشه شبیه هری لباس پوشیدن . به این نکته توجه کردید تا به حال ؟
======
24488846395400342474.jpg
با تشکر از کسی که اون علامت ها رو روی نقشه گذاشته بود !
======

پاینده باشید !

======
SH1 منوهاش صدا داشت یا نه؟
من از توی کمدم بازیش را آوردم بیرون که یه تجدید خاطرات کنم، اما بازی همه جا صدا داره، به جز دموها
همین بود از اول یا من بازیم مشکل داره؟
منو یا دمو ؟
منوی اول بازی که موسیقی خاصی نداره ، دموها هم اون هائی که مکالمه توش هست صداداره ، از پیش رندر شده ها فقط صدا ندارند !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر