Silent Hill Game Community (خلاصه داستان در پست اول)

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟


 • مجموع رای دهنده‌ها
  110

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,827
نام
Amir
sh1.png
خلاصه‌ی داستان سری بازیهای سایلنت هیل
مقدمه:

«Silent Hill» نامی برای یک بازی رایانه‌ای است که در سال 1999 و توسط شرکت Konami برای کنسول PS1 عرضه شد. از همان ابتدا مشخص بود که این نام، پتانسیل تبدیل شدن به یک فرانچایز بزرگ را دارد. داستانی فوق‌العاده غنی، مبهم و عمیق در ژانری به نسبت نوپا. همین غنی و مبهم بودن داستان، Konami را وادار ساخت تا در کتاب راهنمای قسمت سوم بازی (Silent Hill 3 Official Complete Guide) بخشی را با نام Lost Memories قرار بدهد. اما همین عنصر داستان،‌تبدیل به تیغی دو دم شد؛ از یک سو یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌ی دیوانه‌وار طرفدارانش و از سوی دیگر، پاشنه آشیل عنوان در جذب مخاطبان جدید. شماره‌ی 2 بازی در سال 2001، شماره 3 در سال 2003 ، شماره‌ی 4 در سال 2004 ، Silent Hill: Homecoming در سال 2008 عرضه شدند. اما از لحاظ خط داستانی، شماره‌های 2 و 4 و Homecoming (به نوعی) مجزا بودند و فقط شماره 3 در ادامه‌ی شماره اول عرضه شد. در متن حاضر سعی شده است خلاصه‌ای کوتاه از شماره‌های منتشر شده ارائه شود تا عزیزانی که تازه به جمع ساکنان سایلنت هیل می‌پیوندند، بتوانند راحت‌تر با این عنوان رابطه بر قرار کنند. لازم به یادآوری است که این متن به معنی واقعی کلمه، اسپویلر است.

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 1 به صورت ویدیویی

163949 163950

داستان سایلت هیل 1 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 2 به صورت ویدیویی

163952 172258

داستان سایلت هیل 2 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​
نویسنده ای به نام Harry Mason و همسرش در حین عبور از یک جاده، نوزادی را یافته و نام او را شریل می‌گذارند. چهار سال بعد همسر هری فوت می‌کند. سه سال پس از فوت همسرش، هری بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد با شریل به شهری که وی را در نزدیکی آن یافته بودند سفر کند. شب هنگام، در جاده‌ی کنار شهر، پلیسی موتورسوار از کنار آنها عبور کرده و توجه هری را جلب می کند. اندکی جلوتر، هری متوجه موتور پلیسی میشود که بدون سرنشین در کنار جاده افتاده در همین حین، در روبروی خود دختری را وسط جاده می‌بیند. برای اجتناب از تصادف با او، دیوانه‌وار فرمان را می چرخاند. اما ماشین منحرف شده و به دره‌ی کناری سقوط می‌کند. هری پس از به هوش آمدن، متوجه غیبت شریل می‌شود. در حین جستجو، شبح شریل را می‌بیند و به دنبال او می‌دود. در انتهای معبری تنگ، ناگهان همه‌چیز در تاریکی فرو می‌رود و چهره آنجا تغییر می‌کند. هری مصمم ادامه ‌می‌دهد اما در اثر حمله‌ی چند موجود هیولا مانند به حالت مرگ روی زمین می‌افتد.
وقتی هری بعد از آن حادثه در کافه ای بیدار می‌شود، با همان پلیس روبرو می‌شود. آنها با هم از اتفاقات عجیب شهر و حالت غیرعادی آن سخن می‌گویند. پلیس Cybil Bennet‌ نام دارد و به هری در یافتن شریل کمک می‌کند. حالت عادی شهر اینگونه است: خالی از سکنه، فرو رفته در مه، محصور شده توسط دره‌های عمیق و پر از هیولا. اما در حالت غیر عادی به تمامی این موارد تاریکی مطلق تکه گوشت های آویزان از در و دیوار سکوتی مرگبارتر هم اضافه میشود . هری در جستجوی شریل به مکان‌های زیادی از شهر مراجعه می‌کند: مدرسه، کلیسا، بیمارستان، فاضلاب، پارک تفریحی و در بعضی از آنها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شود. با پیرزن عجیبی به نام Dahlia Gillespie در کلیسا، دکتر Michael Kaufmann و پرستاری به نام Lisa Garland در بیمارستان. همچنین مرتب شبح دختری را می‌بیند که باعث تصادف او شده بود به نام Alessa. دالیا اطلاعات زیادی درباره‌ی هری و شهر دارد دکتر کافمن و لیزا هم هر کدام مطالب جدیدی به اطلاعات هری اضافه میکنند. در طول بازی اطلاعات زیادی از شهر به دست می‌آوریم خواه از لابلای روزنامه‌های باطله و کتاب‌ها و خواه از این شخصیت‌ها. شهر مکانی نفرین شده بوده و در سال‌های جنگ‌های داخلی، اعدام‌های زیادی در زندان آن صورت گرفته است. شهر قدمت زیادی دارد و قرن‌ها قبل، بومیان ساکن آنجا بودند. از همان زمان، آیینی شیطانی در شهر رواج داشته است. در سده‌های اخیر، پس از سکونت مهاجران در شهر، تلفیقی از آیین باستانی شهر با آیین‌های مهاجران پدید می‌آید که با نام The Order شناخته می‌شود. پیروان و سردمداران این فرقه اعتقادات عجیب و خطرناکی‌ دارند. این فرقه به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شود که یکی از آنها «مادر مقدس» می‌باشد. در راس این شاخه دالیا قرار دارد که آلسا دختر وی است. این فرقه به خدایی اعتقاد دارد که باید در روی زمین متولد شده سپس بهشت موعود فرقه را بنا کند. بر اساس مدارک به دست آمده، این خدا یک بار متولد شده و مرده است و حال باید برای بار دوم متولد یا فراخوانده شود. دالیا متوجه می‌شود که مشخصات دختر وی، آلسا، با مشخصات مادر خدا که در متون قدیمی پیش‌بینی شده هم‌خوانی دارد پس او را تربیت می‌کند تا مراسم تولد را انجام دهد. در این مراسم، باید مادر خدا سوزانده شود. مراسم در سن 7 سالگی آلسا انجام می‌شود و بدن کباب شده‌ی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند. اما او ناقص است. آلسا در نهایت درد و رنج، قسمتی از روح خودش را به صورت یک نوزاد از شهر بیرون می‌فرستد و با استفاده از قدرت ذهن خود، شهر را به جهنمی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. دالیا برای اتمام نقشه خود، توسط خود آلسا، شریل را فرا می‌خواند تا روح مادر خدا تکمیل شود. در این بین دکتر کافمن مسئول امور پزشکی آلساست.
آلسا در برابر دالیا مقاومت می‌کند اما دالیا با فریب هری، خود را به آلسا می‌رساند و مراسم را مجدداً انجام می‌دهد اما در همین حین هری سر می‌رسد. روح شریل به آلسا می‌پیوندد تا مادر خدا کامل گردد. دکتر کافمن به قصد نابودی این روح، دارویی را به سمت وی پرتاب می‌کند اما اینکار باعث می‌شود خدا (در شماره‌ی اول این خدا با نام «سامایل» معرفی می گردد) متولد شود. در اولین اقدام، سامایل، دالیا را آتش می‌زند. اما هری با سامایل می‌جنگد و او را شکست می‌دهد. پس از نابودی سامایل، مادر خدا ظاهر می‌شود و نوزادی را به هری می‌دهد سپس، راه فرار از آن مهلکه را به او نشان می‌دهد.
هری نوزاد را از شهر دور کرده و در جایی به طور ناشناس او را بزرگ می‌کند. نام این نوزاد را Heather می‌گذارد. هدر کودکی عادی نبود و گاها ، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌داد.
17 سال پس از این ماجرا، دختر نفر دوم فرقه، یعنی «Claudia Wolf» تصمیم می‌گیرد آن نوزاد را پیدا کند تا مراسم دوباره به جریان بیفتد. با کمک کشیش دیگری به نام «Vincent»، کاراگاهی به نام «Douglas Cartland» را استخدام می‌کند تا این کودک را پیدا کند. داگلاس هدر را پیدا می‌کند اما از نیت اصلی کارفرمایان خود اطلاع ندارد. روزی که هدر به مرکز خرید شهر رفته‌بود،‌ داگلاس را در مقابل خود می‌بیند. هدر بی خبر از همه‌جا به خیال اینکه داگلاس یک مزاحم است، می‌گریزد ولی داگلاس قبلاً محل او را به کلودیا و وینسنت اطلاع داده‌است. هدر به سمت خانه و نزد هری حرکت می‌کند اما اطراف او پر از هیولاهایی هولناک شده است. در اینجا برای اولین بار، کلودیا را ملاقات می‌کند. کلودیا درتلاش است تا هدر چیزی را به یاد بیاورد. هدر پس از گذشتن از مرکز خرید و ایستگاه مترو، درساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل سکونت خود با وینسنت روبرو می‌شود.
هدر به آپارتمان خود می‌رسد اما درآنجا پدرش، هری را غرق در خون و بی‌جان می‌یابد. او کلودیا را در پشت‌بام می‌بیند و او را مسئول قتل پدرش می داند. هدر قصد انتقام دارد اما کلودیا به سایلنت هیل می‌رود. هدر به همراه داگلاس (که کمابیش به واقعیت پی برده است) به سمت سایلنت هیل حرکت می‌کند.
هدر تقریباً گذشته‌ی خود را به یاد آورده است؛ او همان روح واحد آلسا و شریل است که توسط مادر خدا به هری سپرده شد. پس از حلول روح آلسا و شریل، جنین خدا هم وارد بدن او شده است اما تحت تاثیر فراموشی هدر، عقیم مانده و برای بارور شدن، نیاز دارد تا آتش خشم و نفرت در درون هدر شعله‌ور شود. کلودیا در تمام طول داستان سعی بر این دارد تا همین میراث آلسا را بیدار کند و برای همین منظور، هری را می‌کشد تا او را از سر راه بردارد. در این میان، وینسنت که منافع خود را با تولد خدا در خطر می‌بیند، سعی می‌کند توسط هدر، کلودیا و عقایدش را نابود کند.
پس از رسیدن به شهر، هدر به بیمارستان می‌رود. او با راهنمایی‌های علنی یا مخفیانه‌ی وینسنت،‌ پدر کلودیا یعنی «لئونارد» را که در بیمارستان زندانی شده می‌کشد تا متاترون را به دست آورد. متاترون، نماد خیر و روشنی و در مقابل سامایل است و وینسنت تصور میکند متاترون میتواند در مبارزه با کلادیا به هدر کمک کند. در ادامه،‌هدر به کلیسای فرقه می‌رسد. کلودیا، وینسنت را ، که به زعم او خیانت کرده‌است، می‌کشد. هری مقداری از داروی دکتر کافمن را به شکل یه قرص به هدر داده بود. هدر آن قرص را می‌بلعد و در نتیجه، جنین خدا را بالا می‌آورد. کلودیا جنین را می‌بلعد و آنرا به شکل ناقص بارور می‌کند. در نهایت کلودیا به دست خدای متولد شده نابود می‌شود و هدر هم وی را می‌کشد. تا بار دیگر تفکرات منحرف فرقه برای به وجود آوردن خدا عقیم بماند.

آنچه که شما در بالا مطالعه کردید تنها بخشی از شهر و اتفاقات رخ داده در آن است در شماره های دوم و چهارم و پنجم از بازی بخشی دیگر از توانایی های شهر حضور پر رنگی دارد و آن هم قضاوت و مجازات است ، شهر به خاطر اتفاقاتی که به خود دیده است دارای قدرتهایی خاص است یکی از این قدرتها فراخواندن افراد است در شماره های دوم و پنجم ما شاهد حضور افرادی در شهر هستیم که به نوعی گناهکارند و شهر برای قضاوت در مورد آن ها ، دعوتشان کرده است .
جیمز ساندرلند مردی که زن مریضش را کشته است و همینطور الکس شفرد که باعث مرگ برادر کوچکتر خود شده است با پا گذاشتن به شهر اماده پاسخگویی به اشتباهاتی میشوند که سعی در فراموش کردن آن ها داشته اند ، صد البته که نوع بازجویی و قضاوت در این شهر مرموز نیز متفاوت است به جای حضور قاضی و هیئت منصفه و دادگاه ، تمام اتفاقات پیرامون شخصیت ها به نوعی اشتباه شخصیت را گوشزد میکنند از موجوداتی که با آنها مبارزه می‌کنید گرفته تا افراد سرگردان دیگری در شهر که خود گناهکارند .گو اینکه این خاصیت شهر در تمامی شماره ها وجود دارد ولی در شماره های مذکور از فرع به اصل بدل شده و محوریت بازی بر عمل انجام گرفته توسط شخصیت اصلی قرار دارد و بحث فرقه ، آلسا و غیره کمتر پرداخته شده است .
در این میان شماره ی چهارم بازی اما فضائی اختصاصی داشت در این شماره یکی از دست پرورده های یتیم خانه ی تحت رهبری فرقه به نام والتر سالیوان که پیرو حزب مادر مقدس است قصد متولد کردن خدا توسط مراسمی به نام قربانی کردن 21 نفر را دارد ، والتر که در کودکی توسط خانواده ی خود رها شده است تصور میکرد اتاقی که در آن بدنیا آمده است مادر او و در حقیقت خداست والتر که تصور میکند مادرش به خواب رفته است سعی دارد از طریق مراسم ذکر شده او را بیدار کند ، هر کدام از افرادی که برای قربانی شدن انتخاب شده اند باید دارای مشخصه ای باشد آخرین نفر این لیست که هدایت آن را بازیباز بر عهده دارد و دریافت کننده ی دانش و تکمیل کننده ی مراسم است ، هنری تونزند نام دارد که حال در همان اتاق تولد والتر زندگی میکند و در طول بازی با پی بردن به ماجرا و کمک های جوزف شرایبر که قبل از هنری در آن اتاق زندگی میکرده است قصد دارد جلوی تکمیل این مراسم را بگیرد . در انتها هنری تونزند با مبارزه با موجودی که والتر به وجود می آورد رویای به وجود آوردن خدا را بار دیگر خراب میکند .
علاوه بر شماره های ذکر شده دو بازی Silent Hill: Origins و Silent Hill: Shattered Memories نیز از سری معرفی شده اند که در اولی به زمان سوزانده شدن آلسا توسط دالیا و چگونگی زنده ماندن آلسا پرداخته شده و در دیگری اتفاقات شماره ی اول بعد از سال ها توسط هری بازسازی میشوند، گر چه با پایان کار تیم سازنده ی اصلی بازی که کار ساخت 4 شماره ی اول بازی را بر عهده داشتند این شماره ها به خوبی پرداخته نشده و دارای نواقصی در حیطه‌ی داستانی هستند اما همچنان سری سایلنت هیل دارای یکی از بهترین داستان ها در طول تاریخ بازیهای رایانه ای است.
لازم به ذکر است بر اساس این بازی تاکنون دو فیلم سینمایی نیز ساخته شده که شماره دوم (تا زمان نگارش این مقاله) هنوز اکران نگردیده است. با توجه به نظر مخاطبان، فیلم اول یکی از برترین و موفق‌ترین فیلم های ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی می‌باشد.
همچنین شرکت کونامی در سال 2006 و به مناسبت اکران فیلم، مجموعه‌ای ویدیویی را بر روی رسانه‌ی UMD برای PSP عرضه نمود که با نام The Silent Hill Experience شناخته شده و شامل دو کمیک The Hunger و Dying Inside ، ترایلر شماره‌های 1 تا 4 بازی و فیلم، مصاحبه با آهنگ‌ساز افسانه‌ای سری به همراه کارگردان فیلم و برخی موسیقی‌های بازی می‌باشد.

دریافت خلاصه به صورت فایل pdf :دانلود
تهیه و تنظیم خلاصه : (msbazicenter)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقالات تحلیلی بازی نوشته شده توسط امیر حسین فرحزادی ( Bone Crusher ) :
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش اول )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش دوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش سوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش چهارم )

تاپیک تحلیل بازی نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی ( nemesis ) ( کامل نشده ):
The Lost Memories ---پایه و اساس بازی بزرگ "Silent Hill" -- تحلیلی بزرگ برای این بازی

مقالات مختلف در مورد سری سایلنت هیل:
شباهت بین Homecoming و Silent Hill 2
تاریخ وقایع Silent Hill و Shepherd's Glen
دانلود Silent Hill 2 - The movie
ترجمه یادداشت های سایلنت هیل 2
ترجمه فارسی دیالوگ های بازی Silent Hill 2: Born from a Wish
داستان (Silent Hill: Orphan)
سایلنت هیل 4: پرونده قربانیان
ساکنین South Ashfield Heights apartments- قسمت اول - قسمت دوم
Silent Hill: Origins Plot
Silent Hill Shattered Memories Plot
Halo of the sun
یادداشتی کوتاه بر SILENT HILL: HOMECOMING
داستان نسخه اول فیلم سایلنت هیل
Silent Hill: Original Memories
Silent Hill HD Collection Achievements Guide
Little Baroness
جودی میسون
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 1
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 2
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 3
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 4
خاطرات الکس شپرد
 

Attachments

 • Team.png
  Team.png
  31.2 KB · مشاهده: 557
 • silenthill1.jpg
  silenthill1.jpg
  55.1 KB · مشاهده: 74
آخرین ویرایش:

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,827
نام
Amir
خب بچه ها ما در مورد همه صحبت کردیم به غیز از همسر "هری میسون":d
خودم شخصاََ خیلی دوست داشتم در مورد این شخصیت بیشتر بدونم.;;)

attachment.php

Jodie Mason

طبق اطلاعاتی که از رمان سایلنت هیل 1 به دست میاریم, هری و جودی در آغاز سال دوم دبیرستان با هم دیگه آشنا میشند.
زمانی که جودی با دوست Boy قبلی خودش بهم میزنه, هری فرصت رو مناسب میبینه و از اون درخواست میکنه تا با هم دیگه به گردش برند.
جودی در زندگی هری تبدیل به شخص خیلی مهمی میشه و این دو به زودی عاشق هم دیگه میشند و چند وقت بعد در کلیسا با هم دیگه ازدواج میکنند و 9 سال در کنار هم زندگی میکنند.
وقتی که هری 25 سالش بوده, اونا یه نوزاد کوچولو رو کنار یه جاده پیدا میکنند و تصمیم میگرند تا نوزاد رو به فرزندی قبول کنند و بزرگش کنند. جودی اسم "شرل" رو برای بچه انتخاب میکنه.
در سایلنت هیل 1 مشخص میشه که هری و جودی در طول ازدواجشون آرزوی بچه داشتند ولی به خاطر مریضی جودی این مورد امکان پذیر نبوده.
در بازی سایلنت هیل 1 مشخص میشه که جودی بر اثر یه بیماری فوت میکنه و همچنین در راهنمایی که برای بازی منتشر شده بوده این مورد رو تایید میکنه.
ولی در رمانی که برای بازی منتشر شده بوده, دلیل مرگ جودی رو تصادف رانندگی توصیف میکنه! زمانی که جودی از سر کار برمیگشته, پلیس در تعقیب اتومبیل یه سارق بوده, اما در حین
تعقیب و گریز اتومبیل سارق از جاده خارج میشه و با ماشین جودی برخورد میکنه و باعث میشه که اون کشته بشه.
نکته قابل توجه دیگه اینه که چه در بازی و چه در راهنمایی که برای بازی منتشر میشه, اسم همسر هری گفته نمیشه ولی در رمان اسم همسر هری, جودی هست!
در سایلنت هیل 3 و nدر آپارتمان هری, یه تابلو نقاشی به دیوار هست به شکل زیر:
به نظر میاد این نقاشی جودی باشه که دست هدر و شریل رو گرفته!(شایدم آلسا باشه:d)

attachment.php


خیلی از فن ها معتقد هستند که ممکنه جودی یه رگه ژاپنی داشته باشه, چون توی فیلمی که اول سایلنت هیل 1 نشون داده میشه, اون لباسی بر تن داره که روش طرح شکوفه های گیلاس داره.
همچنین اون موها و چشمانی مشکی داره, علاوه بر این در طول بازی ارجاعاتی به چیزهای ژاپنی هم میشه!:d
در سایلنت هیل 3, هدر در یه قسمتی به زبان ژاپنی صحبت میکنه(تا اونجایی که یادمه توی Hiltop center, توی یه سالن رقص, هدر وقتی که داره با یدونه از این هیولا ها مبارزه میکنه, به زبان ژاپنی یه سری چیزایی میگه!)
همچنین در سایلنت هیل 3 تعدادی لباس وجود داره که الهام گرفته شده از فرهنگ ژاپنه! لباس هایی مثل:
Golden Rooster, Royal Flush, Onsen, Transience, Killer Rabbit, God of Thunder, Princess Heart
در قسمت Gallery of Fine Arts, نقاشی به شکل زیر بر روی دیوار هست :


attachment.php

اگر نقاشی رو بررسی کنید, هدر میگه با دیدن این اثر احساس آرامش میکنه.
در همون گالری, هدر یه katana هم پیدا میکنه! دیگه katana رو که خودتون میدونید چیه!:ninja::d


 

Attachments

 • family.jpg
  family.jpg
  32.5 KB · مشاهده: 79
 • japan.jpg
  japan.jpg
  69 KB · مشاهده: 81
 • 200px-Harryswife.jpg
  200px-Harryswife.jpg
  33.6 KB · مشاهده: 75
آخرین ویرایش:
 • Like
Reactions: residen

oxford

کاربر سایت
May 11, 2009
246
نام
حمید
یاالله
سلام.
والا چی بگم،من در مورد شماره 5ش کمی تحقیق کردم.مثل اینکه طرفدار کم داره.اما شماره 6ش میگن خوبه.اقا ما دوباره داریم این شماره 2 بازی میکنیم.خدا وکیلی نادخل مارو شیفته کرده.لامصبا چی ساختن.والا ما کال اف میزدیم و فقط تو کف گرافیک بودیم.همین بلک اوپس جدیده اومده خدای گرافیک ولی تو بگو دو زار داستان و فلسفه.هیچی بخدا.
اقا راستی من رفتم یه ذره هم شماره 3 بازی کردم.الان دارم یه کم 2 بازی میکنم. یه کم 3.از یه چیزی میترسم.اگه خیالمو راحت کنین میرم یه کله میشینم 3 بازی میکنم.
دادا ما میترسیم این شماره رو بازی کینم کلی سوال و نقطه های مبهم پیش بیاد برامون.اونوقت هی فرط و فرط باید بیام سوال بپرسم.
داش امیر این مقاله ای که بالا نوشتی توش گفتی زن هری جودی بوده.والا من تو مقاله اقا امیر حسین خوندم زنش یکی دیگه بوده.نمیدونم والا.خودمم گیج شدم.
 

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,827
نام
Amir
یاالله
سلام.
والا چی بگم،من در مورد شماره 5ش کمی تحقیق کردم.مثل اینکه طرفدار کم داره.اما شماره 6ش میگن خوبه.اقا ما دوباره داریم این شماره 2 بازی میکنیم.خدا وکیلی نادخل مارو شیفته کرده.لامصبا چی ساختن.والا ما کال اف میزدیم و فقط تو کف گرافیک بودیم.همین بلک اوپس جدیده اومده خدای گرافیک ولی تو بگو دو زار داستان و فلسفه.هیچی بخدا.
اقا راستی من رفتم یه ذره هم شماره 3 بازی کردم.الان دارم یه کم 2 بازی میکنم. یه کم 3.از یه چیزی میترسم.اگه خیالمو راحت کنین میرم یه کله میشینم 3 بازی میکنم.
دادا ما میترسیم این شماره رو بازی کینم کلی سوال و نقطه های مبهم پیش بیاد برامون.اونوقت هی فرط و فرط باید بیام سوال بپرسم.
داش امیر این مقاله ای که بالا نوشتی توش گفتی زن هری جودی بوده.والا من تو مقاله اقا امیر حسین خوندم زنش یکی دیگه بوده.نمیدونم والا.خودمم گیج شدم.

حمید جان شما تا دلت میخواد بیا اینجا سوال بپرس, من و بقیه بچه آماده جواب دادنیم!:d
کجای مقاله امیر حسین نوشته شده زن هری یکی دیگس؟ میتونی اون قسمتش رو برام پیدا کنی؟:d

پ.ن: نظرسنجی هم که خرابه!!!:|
 
آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,662
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
اینو میگم باو:D
تا حدی موافقم. بعد از شنیدن صدای فریاد در راهروی آپارتمان و قبل از دیدن جسد جلوی تلویزیون، جیمز و سرهرمی در دو سوی حفاظ میله‌ای همدیگه رو ملاقات می‌کنند. این حفاظ رو هم به آینه‌ای تشبیه می‌کنند. حتی در تحلیل گرفتن چاقوی سرهرمی توسط جیمز گفته شده که: «جیمز و سرهرمی هر دو شبیه هم هستند پس چرا از یک ابزار استفاده نکنند.»
خب بچه ها ما در مورد همه صحبت کردیم به غیز از همسر "هری میسون":d
خودم شخصاََ خیلی دوست داشتم در مورد این شخصیت بیشتر بدونم.;;)

attachment.php

Jodie Mason

طبق اطلاعاتی که از رمان سایلنت هیل 1 به دست میاریم, هری و جودی در آغاز سال دوم دبیرستان با هم دیگه آشنا میشند.
زمانی که جودی با دوست Boy قبلی خودش بهم میزنه, هری فرصت رو مناسب میبینه و از اون درخواست میکنه تا با هم دیگه به گردش برند.
جودی در زندگی هری تبدیل به شخص خیلی مهمی میشه و این دو به زودی عاشق هم دیگه میشند و چند وقت بعد در کلیسا با هم دیگه ازدواج میکنند و 9 سال در کنار هم زندگی میکنند.
وقتی که هری 25 سالش بوده, اونا یه نوزاد کوچولو رو کنار یه جاده پیدا میکنند و تصمیم میگرند تا نوزاد رو به فرزندی قبول کنند و بزرگش کنند. جودی اسم "شرل" رو برای بچه انتخاب میکنه.
در سایلنت هیل 1 مشخص میشه که هری و جودی در طول ازدواجشون آرزوی بچه داشتند ولی به خاطر مریضی جودی این مورد امکان پذیر نبوده.
در بازی سایلنت هیل 1 مشخص میشه که جودی بر اثر یه بیماری فوت میکنه و همچنین در راهنمایی که برای بازی منتشر شده بوده این مورد رو تایید میکنه.
ولی در رمانی که برای بازی منتشر شده بوده, دلیل مرگ جودی رو تصادف رانندگی توصیف میکنه! زمانی که جودی از سر کار برمیگشته, پلیس در تعقیب اتومبیل یه سارق بوده, اما در حین
تعقیب و گریز اتومبیل سارق از جاده خارج میشه و با ماشین جودی برخورد میکنه و باعث میشه که اون کشته بشه.
نکته قابل توجه دیگه اینه که چه در بازی و چه در راهنمایی که برای بازی منتشر میشه, اسم همسر هری گفته نمیشه ولی در رمان اسم همسر هری, جودی هست!
در سایلنت هیل 3 و nدر آپارتمان هری, یه تابلو نقاشی به دیوار هست به شکل زیر:
به نظر میاد این نقاشی جودی باشه که دست هدر و شریل رو گرفته!(شایدم آلسا باشه:d)

attachment.php


خیلی از فن ها معتقد هستند که ممکنه جودی یه رگه ژاپنی داشته باشه, چون توی فیلمی که اول سایلنت هیل 1 نشون داده میشه, اون لباسی بر تن داره که روش طرح شکوفه های گیلاس داره.
همچنین اون موها و چشمانی مشکی داره, علاوه بر این در طول بازی ارجاعاتی به چیزهای ژاپنی هم میشه!:d
در سایلنت هیل 3, هدر در یه قسمتی به زبان ژاپنی صحبت میکنه(تا اونجایی که یادمه توی Hiltop center, توی یه سالن رقص, هدر وقتی که داره با یدونه از این هیولا ها مبارزه میکنه, به زبان ژاپنی یه سری چیزایی میگه!)
همچنین در سایلنت هیل 3 تعدادی لباس وجود داره که الهام گرفته شده از فرهنگ ژاپنه! لباس هایی مثل:
Golden Rooster, Royal Flush, Onsen, Transience, Killer Rabbit, God of Thunder, Princess Heart
در قسمت Gallery of Fine Arts, نقاشی به شکل زیر بر روی دیوار هست :


attachment.php

اگر نقاشی رو بررسی کنید, هدر میگه با دیدن این اثر احساس آرامش میکنه.
در همون گالری, هدر یه katana هم پیدا میکنه! دیگه katana رو که خودتون میدونید چیه!:ninja::d


انصافاً نکته‌ی ظریفی بود. حتی تو بحث شخصیت‌ها، ما همسر هری رو جا انداختیم.
چهره‌ی جودی (با تشکر از امیرجان، از این به بعد اون رو جودی صدا می‌کنیم) خیلی شبیه شرقی‌هاست. چهره‌ی شریل هم به نوعی کپی چهره‌ی جودیه با اینکه هیچ قرابت خونی ندارند. شبیه دختربچه‌ها ژاپنی.
پ.ن: نظرسنجی هم که خرابه!!!:|
بفرما.
انقدر عجله کردید بچه ناقص شد. :d
 

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,827
نام
Amir
بچه ها اول این عکس رو ببینید:d:

attachment.php


حالا یه سوال! به نظرتون این مه (یی) که توی شهر هست, فقط افرادی که قلب تاریکی دارند میبینند, یا نه این مه جزئی از شهره و ربطی به این چیزا نداره؟:-/
 

Attachments

 • Silenthillcomics.jpg
  Silenthillcomics.jpg
  44.2 KB · مشاهده: 94

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,827
نام
Amir
خب نظرسنجی هم درست شد! :d ممنون
به نظر من بهترین سایلنت هیل, همین Silent Hill : Book of Memories!!>:d<
کاملاََ به ریشه ها برگشته بود! درست مثل سایلنت هیل (1 تا 4) دوربین از بالا نشون داده میشه, کله هرمی هم که توش هست, شخصیتمون رو هم خودمون میتونیم طراحی کنیم!
معماهای جالب, از همه مهمتر یه داستان فلسفی خیلی عمیقی هم داشت که به موقعش باید با هم دیگه در موردش بحث کنیم!
نظر شما دوستان چیه؟
 

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر فعال
Sep 4, 2011
12,976
نام
تونی آلمِیدا
خب من به Origin رای دادم. چیزی که واضحه اینه که نظر اتمسفر و موسیقی و همه چی به شماره های قبلی وفادار بود. فقط داستان بود که باز متوسط بود. نه خوب و نه بد.
 

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
خوب بعنوان دومین رأی دهنده به ORigin رای دادم
درمورد عکس هم می خوام بگم من که مهی نمی بینم !!!!
نه اینکه دلم کلا پاکه !!!!
 

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,415
نام
Ashkan
خب ، نظر سنجی هم بعد از مدت ها رایزنی و نظرات متفاوت به این چیزی که الان میبینید تغییر کرد ، ممنون از فردین جان که این بار زحمت نظر سنجی روی دوش ایشون افتاد !
من هم خب با این که bom و دانپور رو اصلا بازی نکردم و شترد مموریز رو هم تموم نکردم به origins رای دادم خب این شماره از خیلی لحاظ به اصول سری پایبند بود به غیر از یک سری کوتاهی ها توی شخصیت پردازی ها بازی داستان خوبی هم داشت کلا میشد به عنوان یک سایلنت هیل ازش یاد کرد !
پاینده باشید !
 

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
سلام
خب من خیلی فکر کردم که بین " سر آغاز" و " رگبار " به کدوم رأی بدم، یه جورایی روایت داستان "رگبار" به نظرم خیلی زیبا بود در حد کارای تیم سایلنت نبود ولی بین کارای غیر از این تیم داستان جالب و روایت در نوع خودش منحصر به فردی رو داشت، یه ذره فقط فضای بازی بود که منو یادِ AW می انداخت البته باز هم به نظرم این که این بار به جای مه و برف، باران رو دخیل کرده بودن خیلی جالب و نوآورانه بود. باز این که قسمتهایی از شهر رو بهمون نشون داد که قبلا ندیده بودیم، شماره های دیگه از جمله " سرآغاز" یه جورایی کپی از روی شماره های قبلی بود.
البته بازم بگم که من Shattered Memories و BOM رو اصلا تو این نظر سنجی حتی به عنوان بازی معمولی هم حساب نکردم چه برسه به یکی از نسخه های سایلنت هیل :D

باز هم سپاس از همه ی دوستان برای تعویض نظرسنجی
 

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
1,895
نام
اسماعیل
سلام دوستان ببخشيد اگه ميشه راهنماي قدم به قدم فارسی سايلنت هيل داونپور رو قرار بديد ممنون ميشم
 

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,827
نام
Amir
سلام
خب من خیلی فکر کردم که بین " سر آغاز" و " رگبار " به کدوم رأی بدم، یه جورایی روایت داستان "رگبار" به نظرم خیلی زیبا بود در حد کارای تیم سایلنت نبود ولی بین کارای غیر از این تیم داستان جالب و روایت در نوع خودش منحصر به فردی رو داشت، یه ذره فقط فضای بازی بود که منو یادِ AW می انداخت البته باز هم به نظرم این که این بار به جای مه و برف، باران رو دخیل کرده بودن خیلی جالب و نوآورانه بود. باز این که قسمتهایی از شهر رو بهمون نشون داد که قبلا ندیده بودیم، شماره های دیگه از جمله " سرآغاز" یه جورایی کپی از روی شماره های قبلی بود.
البته بازم بگم که من Shattered Memories و BOM رو اصلا تو این نظر سنجی حتی به عنوان بازی معمولی هم حساب نکردم چه برسه به یکی از نسخه های سایلنت هیل :D

باز هم سپاس از همه ی دوستان برای تعویض نظرسنجی
Shattered Memories مگه چش بود؟:|:d
من اصلاََ با این قضیه که توی هر شماره میخوان فسمت جدیدی از شهر رو نشون بدن مشکل دارم!:|
خوبه مثلاََ گفتن سایلنت هیل یه شهر کوچیکه! الان فکر کنم از لس آنجلس هم بزرگتر شده!:|
 

silent hill72

کاربر سایت
Jan 8, 2012
539
نام
henry
بین hc و origins شک داشتم به کدوم رای بدم ولی بلاخره به hc رای دادم:x هر چی باشه از dp و sh m و bom خیلی بهتر بود:| و اون جو همیشگی رو نسبت به این 3 شماره ضعیف بهم رسوند....origins هم واقعا عالی بود و ایرادی به اون صورت نداشت ولی دلم با hc بود!
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر