PlayStation Silent Hill 2 Remake

1666219058148.jpg

• عنوان Silent Hill 2 ساخته Bloober Team معرفی شد
• ساخته شده با Unreal Engine 5
• بازی انحصاری زمانی PS5 می باشد، همینطور برای PC هم منتشر میشود.
• حضرات Masahiro Ito و Akira Yamaoka برای تولید موسیقی بازی به طور نزدیک با Bloober همکاری کردند.
• کارگردان بازی Mateusz Lenart می باشد که Creative Director عنوان Medium بود .
• دوربین روی شانه و گیمپلی مدرن دارد
• طراحی صدای جدید
• تاریخ انتشار 2023

اطلاعات رسمی در مورد انجین بازی و ویژگی های بازی برای پلیرهای PS5 توسط بلوبرتیم (ترجمه اختصاصی):
عنوان Silent Hill 2 Remake ساخته شده با Unreal Engine 5 هست و ما در حال به‌روزرسانی آن هستیم. ما با امکانات Unreal Engine 5، شهر مه آلود و شوم را به روش هایی زنده می کنیم که تا این لحظه غیرممکن بود. این بازی بازیکنان PS5 را از نظر بصری، شنیداری و احساسی، بی اندازه به وجد خواهد آورد.

برخی از ویژگی‌های Unreal Engine 5 که واقعاً خواهند درخشید، Lumen و Nanite هستند. با این ویژگی ها گرافیک بازی را به سطوح جدید، بسیار دقیق و واقع گرایانه ارتقا می دهیم.

تکنیک Lumen یک راه حل برای نورپردازی جهان بازی است که کاملاً پویا است که بلافاصله به تغییرات صحنه و نور واکنش نشان می دهد. این بدان معناست که نور به طور واقع بینانه با محیط تعامل دارد، درست مانند دنیای واقعی باعث میشود کل محیط بازی به صورت طبیعی تری نورپردازی می شود.
از سوی دیگر، فناوری Nanite ابزار شگفت انگیزی برای طراحان سطوح است. با این تکنیک آن‌ها می‌توانند جهان‌هایی با جزئیات فوق‌العاده و محیط‌های واقعی‌تر ایجاد کنند که ظاهر و احساسی تقریباً واقعی دارند.

ویژگی های جدید PS5 اگرچه فقط گرافیک نیست. بسیاری از فضای استرس زای سایلنت هیل از موسیقی و طراحی صدا در آن ناشی می شود. به لطف قابلیت‌های صوتی سه بعدی PS5، بازیکنان می‌توانند مسیر دقیقی را که صدا از کدام طرف می‌آید را تعیین کنند. موتور صوتی WWise یک جلوه صوتی واقعی و باورپذیر ایجاد می کند که به بازیکنان کمک می کند احساس کنند واقعاً در بازی هستند.

البته کنترلر DualSense را فراموش نمی کنیم. ما قبلاً با عنوان قبلی خود یعنی The Medium نشان داده‌ایم که می‌توانیم در مورد بازخورد لمسی و محرک‌های تطبیقی بسیار خلاق باشیم. ما ایده‌های جدید بیشتری را برای Silent Hill 2 ارائه می‌کنیم، اما اجازه دهید فعلاً این را یک راز نگه داریم.

آخرین پیشرفت بزرگی که می خواهم به آن اشاره کنم، فناوری ذخیره سازی SSD است. جریان فوق سریع داده ها به این معنی است که بازیکنان هیچ صفحه بارگیری را نمی بینند، زیرا آنها به طور یکپارچه کل شهر Silent Hill را کاوش می کنند.

با استفاده از این فناوری‌ها، امیدواریم Silent Hill 2 را برای طرفداران قدیمی و جدید تجربه‌ای دلهره آور تر و فراموش‌نشدنی‌تر کنیم. ما مطمئن هستیم که می توانیم آن حس یونیک را در مورد عناوین کلاسیک فرقه ای را تکرار کنیم و جانی تازه در گیم پلی آن ببخشیم. نتیجه نهایی یک بازی سایلنت هیل خواهد بود که گرافیک و صدایی بهتر از هر بازی قبلی دارد. در حالی که توسعه هنوز تمام نشده است، ما نمی توانیم منتظر باشیم تا طرفداران آن را تجربه کنند.

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
دوستان بازی واسه اکس باکس هم رلیز میشه ؟
یا باید رو پی اس بزنیم ؟
نسخه اکسباکس نداره. شاید انحصار زمانی باشه ولی معلوم نیست چه مدت.
اگه رو PS نمیتونی بازی کنی رو PC بزن.

IMG_20230918_091824_455.jpg

احتمال نمایش ریمیک Silent Hill 2 در توکیو گیم شو هم هست، بنر قرارگرفته در صفحه‌ی استیم بازی Silent Hill 2 Remake باعث شده که طرفدارها فکر کنن شرکت کونامی می‌خواد تریلر جدید آن را در نمایشگاه Tokyo Game Show امسال نمایش بده .استودیو Bloober Team از مدت‌ها قبل مشغول بازسازی Silent Hill 2 هستش و گزارش‌ها قبلا به این اشاره کرده که این ریمیک در مراحل پایانی توسعه قرار داره.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
من با کلی شوق و ذوق نشستم Silent Hill The Short Message تموم کردم و گفتم بیام نظر کوتاه خودمو در موردش اینجا بگم. (بدون اسپویل)

اول از همه داستان بازی روایت گر زندگی یک دختر تینیجر که کودکی سختی داشته و حالا به این نتیجه رسیده که زندگی اون معنی و مفهوم خاصی نداره و وقتش رسیده تا به اون پایان بده. اما بعد از پایان دادن به زندگی خودش وارد یک محیط عجیب میشه و ادامه داستان... .

روند پیشروی، لول دیزاین، گرافیک و... بازی به شدت به عنوان Layers of Fears (نسخه آخری) شباهت داره. اصلا میشه گفت این یک نسخه جدید از Layers of Fears.
داستان تنها بخشی که گویا از فصل اول Life is Strange اومده و سازنده ها از اون الگو گرفتن.
روایت داستان مثل LoF از روی دست نوشته ها دنبال میشه. هر نوشته توسط شخصیت های مختلف نوشته شده و یا بخشی از یک روزنامه داخل محیط قرار داده شده تا داستان رو پیش ببره.
حتی به بخشی میرسیم که بازی به نقطه اول خودش برمیگرده (دقیقا LoF) و حالا ادامه با دست نوشته های جدید دنبال میشه.
ما هم در بخش وسیعی از بازی در حال قدم زدن در محیط و پیدا کردن این دست نوشته ها و کاغذ ها هستیم. در محیط های تاریک هم از نور گوشی استفاده میکنیم تا محیط رو برامون روشن کنه.

جریان کلی بازی هم داخل یک ساختمون در حال تخریب که به خاطر کرونا تخریبش متوقف و رها شده دنبال میشه. البته بخش هایی از بازی داخل محیط های دیگست اما در کل جریان اصلی داخل این ساختمون دنبال میشه.
یک عنوان شبیه ساز پیاده روی که بازیکن از این اتاق به اون اتاق می‌ره و با پیدا کردن دست نوشته ها داستان رو پیش می‌بره.
تو کل بازی هم یک دونه پازل (اگر اسمش رو بذاریم پازل) وجود داره که در عرض کمتر از دو دقیقه میشه حلش کرد.

طراحی هیولا بازی با این که نسبتا جالب از آب دراومده و از دل داستان بیرون اومده اما کاملا محدود شده به یک سری سگمنت اعصاب خورد کن که برای چند دقیقه پلیر باید از دست این هیولا تو محیط های تنگ و باریک فرار کنه. عملا بازی اصلا ترسناک نیست و تنها ترس رو همین هیولا تو بخش های خودش سعی می‌کنه به ما منتقل کنه که خب برای من اصلا جذاب نبود. (دوباره بگم مثل LoF).

بازی با موتور آنریل ۵ ساخته شده و از این لحاظ خیلی خوبه و دوباره به شدت به LoF آخری شباهت داره. اینجا ری تریسینگ هم داریم و البته افت فریم هم در بعضی از صحنه ها که با هیولا مواجه میشیم به چشم میخوره. ولی در کل از لحاظ بصری عنوان چشم نوازی محسوب میشه.

در کل از نظر من اگر با نام Silent Hill عرضه نشده بود، عنوان قابل احترامی بود که از لحاظ داستانی هم پیام خودش رو به خوبی منتقل می کرد. اما حالا که با نام سایلنت هیل منتشر شده باید بگم من اصلا خوشم نیومد ازش.
بازی هم سه تا چپتر داره که حدود ۲ ساعت زمان می‌بره برای اتمامش.

اینم فراموش کردم اضافه کنم. کوچک ترین شباهتی به PT نداره‌.

1000020891.jpg 1000020880.jpg 1000020881.jpg

پ.ن: این که بازی رو استودیو bloober نساخته جای تعجب داره چون دقیقا کپی کار های خودشون در اومده.

آخرین ویرایش:

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,300
نام
shahab
من فکر کنم جزو محدود افرادی بودم که هنوز امید داشتم بازی خوب دربیاد ولی واقعا کمبت بازی و مخصوصا انیمیشن بازی زباله بود و حسابی نیاز به پولیش شدن داره.
بازی می دادید رمدی و سم لیک ریمیک می کردن خب :D

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
من از نمایشش خوشم اومد ، ایرادی که دوستان میگیرن بابت بی روح بودن شخصیت نسخه ارجینال درسته ولی دقیقا همون نکته ای هست که من با نسخه اصلی مشکل داشتم ، تو هر شرایطی بی حس بود و هیچ حسی به بازیکن منتقل نمیکرد ، تو نسخه جدید کاملا احساس داره و تو جاهایی که لازمه حس ترس و ناراحتی رو کامل به بازیکن منتقل میکنه، تو بعضی از صحنه ها ممکنه این حس دست بده که شبیه عقب افتاده هاست :D ولی این به دلیل سیستم موشن کپچر صورت هست که یک مقدار اجزا صورت اغراق آمیزتر به نظر میرسن که بتونن احساسات رو واضح نمایش بدن

فقط بخش اکشن میتونه خیلی بهتر باشه که متاسفانه نمیشه از این تیم توقع بیشتری داشت و باید توقعاتمونو کمتر کنیم تا بتونیم از بازی لذت ببریم
کلا سری سایلنت هیل محکوم به داشتن بخش های اکشن ضعیف هست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Tatsumaru

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,363
نام
مــاکــان
البته که به نظرم واقعا حقش نیست که از روی همین تریلر هم بخوایم قضاوت نهایی رو انجام بدیم.
میتونه بعد انتشار کاملا ورق برگرده.

ولی اگه همونطور که فکر میکنیم بازی افتضاح در بیاد به نظرم مشکل اصلی نه بودجه کونامیه ، نه چیز دیگه.
فقط اعتماد به نفس عجیب غریب اعضای این استودیوست.
یه خود برتر بینی غلیظی دارن که قابل هضم نیست.

من ویدئوهای قبل انتشار Medium یادم نمیره که چطور از خودشون تعریف میکردن.
البته همه این کار رو میکنن ولی اینها تو یک سطح دیگه‌ای ادعاشون میشه.

آخرین ویرایش:

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
618
اتمسفر را مثل همیشه خیلی خوب دراوردن و به نظرم یکی از اصلی ترین وجه های silent hill همینه . میمونه داستان و موسیقی که باید دید . درمورد combat هم خیلی بد نبود قطعن جا

داره خیلی بهتر بشه ولی نمایش دیشب در کل بد بود نوعی که trailer ادیت شده بود و... بعد اینطوری که به نظرم امد konami بودجه ی زیادی برای بازی اختصاص نداده و احساس میکنم

کمتر از ریمیک های RE هستش . در کل بیشتر تقصیر konami تا bloober :D

• Like
Reactions: bigboss12

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
618
اینم اضافه کنم تریلر دیشب به نسبت پارسال یه داونگرید گرافیکی شدید داشته حالا یا از بیلد قدیمی بوده یا هر دلیلی داشته باید درست بشه چون اصلن قابل قبول نیست .

Booker DeWitt

کاربر سایت
Sep 13, 2022
172
گیم پلی بازی در حد بازی های درجه ۲ زمان ps2 بود. یعنی فیزیک و شوتینگ re4 اوریجینال از این چیزی که نشون دادن بهتره.
این بازی شوتینگ داره سیستم مبارزه داره اکشن داره چرا دادن دست استودیویی که با ساخت هیچکدوم اینا آشنا نیست

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
462
الان تریلر رو دیدم. اولین چیزی که با دیدن کرکتر جیمز اینجا یادم افتاد قیافه شخصیت اصلی دانپور بودش. نسخه ای که اصلا باهاش ارتباط نگرفتم و حتی تمومشم نکردم. اینجا همون شخصیت دانپوره انگار یکم بی ریخت تر 😅.
این عکسای شورت مسیج چقدر جذاب به نظر میرسن...

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
البته که به نظرم واقعا حقش نیست که از روی همین تریلر هم بخوایم قضاوت نهایی رو انجام بدیم.
میتونه بعد انتشار کاملا ورق برگرده.

ولی اگه همونطور که فکر میکنیم بازی افتضاح در بیاد به نظرم مشکل اصلی نه بودجه کونامیه ، نه چیز دیگه.
فقط اعتماد به نفس عجیب غریب اعضای این استودیوست.
یه خود برتر بینی غلیظی دارن که قابل هضم نیست.

من ویدئوهای قبل انتشار Medium یادم نمیره که چطور از خودشون تعریف میکردن.
البته همه این کار رو میکنن ولی اینها تو یک سطح دیگه‌ای ادعاشون میشه.
البته مدیوم بازی خیلی خوبی بود من که خیلی باهاش حال کردم بازی متفاوتی بود

• Like
Reactions: GPSY and Mohsen GT

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,149
تریلر جدید کلا خیلی عجیب بود. اینکه بعد از این‌ همه‌ مدت یه تریلر با محوریت کامبت اون هم با اون داونگرید گرافیکی نشون بدی بنظرم اشتباه بود. نقط قوت نسخه اصلی داستان و تم بازی بود. مخصوصا اینکه روی موضوعی دست گذاشته بود که کمتر بازی اون زمان یا حتی الان بهش پرداخته. بنظرم چیزی نشون نمیدادن بهتر بود. هرچند احتمالا بخاطر فشار طرفدارها و مدیا بوده که چند وقت پیش هم مجبور شدند اون بیانه رو بدن که بگن بازی کنسل نشده و همه چیز خوبه. به غیر از اون بنظرم آرت دایرکشن و فضاسازی بازی در کل خوبه و ظاهرا به نسخه اورجینال نزدیکه. امیدوارم تریلرهای بعدی و بازی نهایی بهتر باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر