PlayStation Final Fantasy XVI

سازنده
Creative Business Unit III
تاریخ انتشار
June 2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
Opera Snapshot_2022-04-08_114535_na.finalfantasyxvi.com.png
Some are kings, some knights, some naught but pawns—but all shall play
.their part in a game guided by the unforgiving hand of fate

-----------------------------------------------------------------------------------

استدیو سازنده: Square Enix Creative Business Unit III
ناشر: Square Enix
کارگردان: Hiroshi Takai
کارگردان خلاق و نویسنده اصلی: Kazutoyo Maehiro
کارگردان هنری: Hiroshi Minagawa
طراح شخصیت ها: Kazuya Takahashi
تهیه کننده: Naoki Yoshida
آهنگساز: Masayoshi Soken
پلتفرم: PS5
تاریخ انتشار: 22 ژوئن امسال (1 ام تیر ماه)

"شخصیت های اصلی"

"کلایو راسفیلد"
1683049798817.png

"جاشوا راسفیلد"
1683049928661.png

"جیل واریک"
1683050245354.png

Opera Snapshot_2022-04-09_165551_na.finalfantasyxvi.com.png
"ولیستیا"
Opera Snapshot_2022-04-08_111824_na.finalfantasyxvi.com.png

"آیکون‌ها و دامیننت‌های آن‌ها"

Opera Snapshot_2022-04-08_114149_na.finalfantasyxvi.com.png

"قلمروها های داخل ولیستیا"

Opera Snapshot_2022-04-08_113134_na.finalfantasyxvi.com.png
Opera Snapshot_2022-04-08_113350_na.finalfantasyxvi.com.png

"تریلر معرفی بازی"

Opera Snapshot_2022-04-08_114842_na.finalfantasyxvi.com.png

.تمامی اطلاعات پست اول توسط Reza.zareei ترجمه شده است.

آخرین ویرایش:

flesh & blood

کاربر سایت
Sep 27, 2012
322
نام
amir
خیلی وقت بود همچین بازی ای نکرده بودم و به پیشنهاد یکی از دوستام اینو به جای استار وارز گرفتم و واقعا خیلی حال میده
فقط این افت فرم نمیدونم دیگه چیه که انقدر رو اعصابه
نمیدونم مشکل ازین ps5 هستش یا بازی درست بهینه سازی نشده
کلا این مود فریم ریت و کوالیتی دیگه داره چیز مسخره ای میشه

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,495
نام
عرفان
ست پیس بازی رو می‌پسندم، نبرد ها بشدت پر زرق و برق هست و دوست داشتنی( هرچند ساده)، گرافیک خیره کننده، موسیقی شاهکار،. داستان مناسب مدیوم مورد نظر( هرچند تفکر برانگیز نیست و وادار به پرسش وجستجو در تو نمیکنه موردی که من در بازی های هایی که به اصطلاح میگن "شاهکار" انتظار دارم ولی لذت بخشه)

نکات منفی میتونم به منی که در دوران بعد از اسکایریم و ویچر و GOW 2018 زندگی میکنم،. عمق بازی برام خیلی کمه، با اون حس بشدت با اسکریپت شده و خطی بودن موافقم. این بازی پتانسیل های زیادی داشت، همین حالاش هم درخشیده ولی چی میشد یکم جاه طلبی بیشتری خرج میدادن...

هنوز بازی رو تموم نکردم.

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
731
نام
reza
منم ۹_۱۰ ساعت بازی کردم
یه حس خیلی مثبتی از بازی میگیرم
از دنیا فارغ میشم سر این بازی
تعداد باس و مینی باس ها از دشمنا معمولی بیشتره 😁
موقع نبرد با باس ها یه موسیقی پخش میشه یعنی قشنگ میخ‌کوب میشید
یه مورد که اگر بود به نظرم باحال تر میشد:
تو بازی Valkyrie asylum که همین اسکوئر هم ساختش، یه دشمن به عنصر آتش حساس بود، یه دشمن به عنصر یخ و ...
خب اینجا هم اینکار رو می‌کردید که انقد پشت کله هم آیکون هارو خالی نکنیم سر دشمن ها
مورد دیگ اینکه کاش به جای مجیک یه اسلحه دیگ میذاشتن، بعد میشد ضربات متنوع با دو تا اسلحه زد، گشت و گذار هم بهتر میشد اینطور، چون دائم دنبال یه اسلحه جدید و بهتر بودیم

در کل امیدوارم همین تیم با درس گرفتن از این بازی، ff دیگ ای بسازن و لذت ببریم
اگر ps5 دارید حتما تجربش کنید واقعا بازی حماسی و خوش ساختیه
بعد از اتمامش میرم سراغ FF7R، میرم ببینم کی تاسه انقد بچه ها می‌پرسیدن 😁

آخرین ویرایش:

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
تو بازی شمشیر زیاده، ولی آپگرید شمشیرها کاملا خطیه! یعنی صرفا و صرفا Atk میره بالا
قرار نیست بهت قابلیت خاص، عنصر خاص، یا هیچ چیز دیگه ای بده!
مثلا توی FF7 هر سلاح تعداد متریای خاص داره، Skill Treeه سلاحه متفاوت داره ، اسکیل مخصوص داره و ...
اینجا هیچ!

بعد بازی سیستم کرفتینگی که داره ته جوکه!
صرفا چند ساعت اول بازی به درد میخوره
بعدشم مثلا میری کرفت کنی، ولی خوب آیتمیه که از زدن بونتی هانت گرفتی، چه به عنوان ریوارد میدادن چه الان کرفت کنی تفاوتی نمیکرد حقیقتا:-"

در مورد پارتی ممبرها گفتن، پارتی صرفا کاراکتر همراه هست
یعنی حتی مثل KH یا FF VII R ، تو نمیتونی آیتم روشون ببندی یا کارهای ترکیبیی انجام بدی... پارتی در حد کاراکتر همراه آنچارتد و یا حتی با تعامل کمتر هست :D (و حتی فرصت نمیشه چندان اتک و اسکیل هاشون رو ببینی، چون تو یک سمت محیط مبارزه درگیری، بقیه یه سمت و سوی دیگه :D )

کلا اسم RPG اوردن کنار بازی خیلییییی اشتباهه! چون نیست! به صرف اینکه یک بازی ماموریت فرعی داشته باشه، بهش نمیشه گفت RPG :D

اون Abilityها جالبن، حال میدن، ولی خوب بازی ساده ست؛ و هیچ فرقی نمیکنه چندان از کدوم Ability استفاده کنی:D بیشتر نقش خوشگلی در مبارزات رو دارن و نه کارایی:D

چیزهایی که نام بردی شما بسیار نا امید کننده بود .... من ترجیح میدم برم FF12 یا Dragon Age Inquisition بازی کنم اگر دنبال گیم پلی نقش آفرینی درست باشم و یا Divinity
یادم رفته بود که Baldor's Gate داره میاد چند وقت دیگه !! 👌

خب با این تعریفایی که می کنین اینا احتمالا گیم رو زورکی ساختن با دستور مدیر عامل تا برگردن سر mmo عزیزشون

کاش از اول سر همین 14 عزیز می موندند و نمیرفتند سراغ 16 که این طور کیفیت 14 افت نکنه 😐😐😐

ببینیم جمعه توی Fanfest چی نشون میدن

• Like
Reactions: Reza.zareei

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
چیزهایی که نام بردی شما بسیار نا امید کننده بود .... من ترجیح میدم برم FF12 یا Dragon Age Inquisition بازی کنم اگر دنبال گیم پلی نقش آفرینی درست باشم و یا Divinity
یادم رفته بود که Baldor's Gate داره میاد چند وقت دیگه !! 👌
بازی برای من دقیقا نقطه مقابل FF12ه و در عین حال از نظرهایی شبیه به هم:D

من اونجا کاراکترها و داستان و ... برام جذاب نبود، ولی از اونطرف بازی خیلی کارا برای انجام دادن داشت و پر از موارد مخفی و جالب و چالش بر انگیز بود

اینجا پر از کاراکترهای خوب و جذاب ، صحنه های سینمایی و اپیک و ماندگار هست...
ولی از اونطرف گشت و گذار و ریواردینگ بودن بازی اصلا جالب نیست (جلوتر یکم بهتر میشه ولی همونم خیلی کمه:-" )

اگر FF16 و FF12 رو با هم قاطی کنند، اون موقع به نظرم یه بازی پرفکت رو خواهیم داشت:-"
در کل بازی ارزش بازی کردن رو داره حتما، اما انتظار یک بازی شاهکار بی ایراد...و یا حتی کم ایرادی که بشه ازش چشم پوشی کرد و بهش گفت شاهکار رو نداره:-"

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
نائوکی یوشیدا (Naoki Yoshida)، تهیه‌کننده Final Fantasy 16، نسبت به حواشی منفی ایجاد شده برای این بازی توسط برخی کاربران، واکنش نشان داده است.
Final Fantasy 16 بیشتر از یک ماه پیش منتشر شد و اتفاقاً نمرات مثبتی دریافت کرد اما با این وجود در سطح اینترنت، افرادی هستند که به اصطلاح آن را ترول می‌کنند. تهیه‌کننده سری که همیشه در فضای رسانه‌ای حاضر بوده و به حواشی حول فرنچایز واکنش نشان می‌دهد، در ویدیوی پشت صحنه مخصوصی که در تلویزیون ژاپن پخش شده، به صحبت درباره این افراد پرداخته است.
در این ویدیو که توسط رسانه Eurogamer کشف و به کوشش استریمر Audrey of Aitai Kimochi ترجمه شده است، یوشیدا ترول‌های منفی اینترنتی Final Fantasy 16 را «خسته‌کننده» می‌خواند:
«افراد زیادی وجود دارند که نه آن‌ها را دیده‌ام، ملاقات کرده‌ام یا باهاشان حرف زده‌ام و فقط سر شما فریاد می‌کشند. عجیب است. مگر ما با آن‌ها چه کرده‌ایم؟ شاید آن‌ها این حرف‌ها را از روی بدخواهی می‌نویسند. این خسته کننده است.»

نائوکی یوشیدا

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031
F14NYdqWAAAOD6d.png
کاشکی این سایت کوتاکو زودتر بسته شه اینا کی خفه میشن .ج.ا ک.شی تا چه حد
اینو یک شخصی که خیلی از بازی خوشش اومده گذاشته و متن این دو مقاله رو مقایسه کرده با هم. کسی خواست لینک رشته توییتو این زیر گذاشتم.
رشته توییت

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
بازی برای من دقیقا نقطه مقابل FF12ه و در عین حال از نظرهایی شبیه به هم:D

من اونجا کاراکترها و داستان و ... برام جذاب نبود، ولی از اونطرف بازی خیلی کارا برای انجام دادن داشت و پر از موارد مخفی و جالب و چالش بر انگیز بود

اینجا پر از کاراکترهای خوب و جذاب ، صحنه های سینمایی و اپیک و ماندگار هست...
ولی از اونطرف گشت و گذار و ریواردینگ بودن بازی اصلا جالب نیست (جلوتر یکم بهتر میشه ولی همونم خیلی کمه:-" )

اگر FF16 و FF12 رو با هم قاطی کنند، اون موقع به نظرم یه بازی پرفکت رو خواهیم داشت:-"
در کل بازی ارزش بازی کردن رو داره حتما، اما انتظار یک بازی شاهکار بی ایراد...و یا حتی کم ایرادی که بشه ازش چشم پوشی کرد و بهش گفت شاهکار رو نداره:-"

من 12 رو پانزده بار بازی کردم.
محبوب ترین شماره در این سری از لحاظ گیم پلی برای من بود.
هرگز خسته نمیشدم، دنیای بسیار غنی که دوست داشتی هر گوشه اش رو ببینی.
من تمام map ها رو تا آخرین قدم میرفتم بلکه treasure box تهش باشه.

بله داستان و کاراکترها خیلی معمولی بود در 12 متاسفانه.

الان هم هوس کردم روی PS4 بازیش کنم اما ندارمش.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
من در نظر دارم درخواست دیگری داشته باشم از دوستانی که بازی رو تمام کردن 🙏 🙏 🙏

ممنون میشم 5 تا عنوان محبوب از سری فاینال رو از بعد داستان مطرح کنید که من و یا شاید دیگران ببینیم که 16 در قیاس با بقیه ی شماره ها در کجا ایستاده از نظر جذابیت داستانی 🙌

• Like
Reactions: Arima Kishou

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,299
نام
مهدی
بازی رو تمام کردم.دقیقا جمع ماموریت های اصلی و فرعی باهم 30 ساعت بسیار لذت بخش شد.
انتظار نداشتم اینقدر بازی خوبی باشه.
داستان بازی و ارتباط با کارکترها بسیار عالی و احساسی جوری که اشک درمیاره، باس ها نه در حد خدای جنگ اما بسیار سطح کیفی بالایی داشتن هم در تنوع تعداد هم در سبک مبارزات، مبارزات شخصیت خودمون و گیم پلی فوق العاده متنوع و زیبا و تنوع قدرت ها بسیار عالی کار شده ، موسیقی دلنشین و گرافیک قابل قبول.طراحی محیط ها هم دوس داشتم هرچند محیط های شهری تنوع خوبی داشتن اما فضاهای باز زیادی خالی بودن.
بنظرم اگر بازی تنوع سلاح داشت و ماموریت های فرعی رو بهتر طراحی میکردن چون چنگلی به دل نمیزنن و همچنین پرفورمنس با ثبات روی ۶۰ میداد آنچنان نقطه ضعف خاصی نداشت. مطمنم سال آینده اگر ps5 pro بیاد یه پچ مخصوص میگیره و‌ ۶۰ فریم میده و دیگه بازی قشنگ میشه هلو.
در کل خیلی راضی بود.نمره من به بازی 9.5 هست .

آخرین ویرایش:

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031

فروش Final Fantasy 16 انتظارات بالای اسکوئر انیکس را برآورده نکرده است​

بازی Final Fantasy 16 بعد از آنکه در ماه گذشته منتشر شد، بیش از ۳ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفت و شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) مدت کوتاهی پس از آن اعلام کرد که فروش اولیه این اثر را بسیار قوی می‌داند. با این حال، به نظر می‌رسد که از آن زمان تاکنون شتاب فروش بازی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
ر اساس گزارش جدید بلومبرگ (Bloomberg)، تاکاشی کیریو (Takashi Kiryu)، رئیس کمپانی اسکوئر انیکس در جریان گزارش مالی سه ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۲۳/۲۰۲۴ این شرکت اعلام کرد که فروش Final Fantasy 16 مطابق انتظارات آن‌ها نبوده است. به گفته‌ی وی، پایگاه هواداران بازی روی PS5 تا حدودی در فروش کمتر از حد انتظار این اثر نقش داشته است.
از سوی دیگر، به طور کلی سود عملیاتی اسکوئر انیکس در سه ماهه‌ی اخیر با ۷۹% کاهش از ۱۴.۴ میلیارد ین به ۳ میلیارد ین رسیده است. اگرچه فروش بازی‌هایی مانند Final Fantasy 16 و Final Fantasy Pixel Remaster به افزایش فروش ودرآمد کمک کرد، هزینه‌های توسعه عناوین AAA مانند Final Fantasy 16 بخش زیادی از سود عملیاتی را از بین برده است.

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
تا حالا حدود دوساعت بازی کردم اکشن سریع و لذت بخشی داره
اما افت فریم بعضی جاها کمی اذیت میکنه
ماموریتهای فرعی هم که کلا تو دیوار
ادامه بدم ببینیم چی میشه ... 8->

• Like
Reactions: Starless

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,495
نام
عرفان
حدود 67 ساعت طول کشید تا تمام مراحل (اصلی + فرعی) و تمام هانت ها رو انجام بدم . از نیمه دوم بازی خیلی جذاب تر میشه ولی متاسفانه این بازی کلا نمیتونه لحظات ناب خودش رو حفظ کنه ی جاهایی واقعا غرق هیجان میشی و یک جاهایی از تکرار کردن یکسری کارها کلافه. با zantetsuken خیلی حال کردم . چه بیلد های خفنی میشه باهاش ساخت. متقاعدم کرد که یک نیوگیم پلاس دیگه باهاش برم.
داستان بازی هم با این که خوب و قابل قبول هست ، چیز خاصی در خودش نداشت ، حتی تعلیق و کشمکش های بازی هم تکراری بود . ولی باز قطعا توی این وضعیت فاجعه داستان نویسی و قصه گویی های صنعت بازی ، خوب عمل کرده.. یکسری شخصیت ها واقعا خوب ساخته شده بودند ولی خیلی ها هم تو دیوار بودند . رو اعصاب ترین بخش بازی هم رومانس های کلایو و جیل بود . هیچ حسی نسبت به این جیل نداشتم . وقتی مقایسش میکنم با بانوی باکمالاتی مثل ینیفر ، تازه متوجه عمق فاجعه میشم

بقیه قسمت های بازی مشکلی نداشت و خیلی خوب بود. موسیقی ، گرافیک ، صداپردازی و....
حرف برای گفتن زیاد هست . این بازی فرصت های سوخته زیادی داشت که اگر درست استفاده میشد ، با یک شاهکار درست و حسابی طرف بودیم .
خودم بهش 8.5 میدم.

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,116
نام
آرمان
گیم پلی و مبارزات بازی عالیه و همینطور گرافیکش مخصوصا تو مراحل خطی و نبرد Eikon ها کاملا نسل بعدی و فوق العادست. فقط کاش بازی رو کاملا خطی درست میکردن و مراحل جانبی رو به کل حذف میکردن. الان که دارم روی Final Fantasy Mode میرم و فقط مراحل اصلی رو انجام میدم بیشتر از بازی لذت میبرم.

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,885
نام
حسين
بعد از ۷۰%درصد از بازی:

۱. داستان اصلی بازی جذابه
۲. اما روایت داستان خوب نیست
۳. بازی به طرز ناعادلانه‌ای آسونه
۴. سیستم اپگرید بازی واقعا داغونه
۵. ماموریت های جانبی آبدوخیارین
۶.مبارزات حماسین ولی چلنجینگ نیستند.
۷. اون گپ بین خط اصلی داستان رو خیلی بد طراحی کردن و به پلیر حس وقت تلف کردن میدن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر