ِDirectX 12 و Xbox One!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
d92670-1394381139.jpg

از نظر توانایی های گرافیکی اوضاع برای Xbox one بر وفق مراد نیست! چند ماه از عرضه این کنسول میگذره و بازیهای Xbox one از نظر گرافیک و فریم ریت و رزولوشن پشت سر PS4 قرار گرفته. ولی ما میدونیم که DX 12 به زودی روی این کنسول میاد و کاری که API انجام میده بیشتر از تاثیر گذاشتن روی فریم ریت و رزولوشن هست.
در واقع API نمیتونه مستقیما کاری برای بالا بردن رزولوشن انجام بده ولی کاری که انجام میده اینه که منابع بیشتری رو روی GPU با بهره گیری از شتاب دهنده های سخت افزاری آزاد میکنه.افکتهایی مثل Ray tracing ، SuperFog و افکتهای دیگه توسط این شتابدهنده ها اجرا خواهند شد و این به GPU فرصت میده تا رزولوشن و فریم ریت رو بهبود ببخشه.
این مسئله باعث میشه پورت بازیها از Xbox one به PC و برعکس راحت تر صورت بگیره اما بیشتر از هر چیز دیگه ای این مسئله نشون میده که GPU در Xbox one اون طور که در ابتدا گفته شده بود شباهتی به PS4 نداره و GPU این کنسول یک رادئون سری 7000 نیست.
به هر حال هرچه هست بدیهیه که از پتانسیل کامل Xbox one هنوز استفاده نشده . در حال حاضر مشکلات و محدودیتهایی در استفاده از eSRAM وجود داره ولی الان درک این موضوع آسونه که چرا مایکروسافت نگران نیست.نظر شما چیه؟

http://gamingbolt.com/dx12-may-allo...ender-ray-tracing-superfog-and-custom-effects

آخرین ویرایش:

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
اين d12 با ريختن ايديت جديد اجرا ميشه؟

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
هنوز که معلوم نیست اصلا چی به چی هست اول صبر کنید بیاد اصلا جریانش مشخص بشه روی pc که باید دانلود کنید البته به شرطی که کارت گرافیک dx12 داشته باشی direct 3d جدید روش کار میکنه توی x1 حتما با یه آپدیت ریخته میشه دیگه.

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
الان یه چند جا خوندم که dx12 ممکنه به کلود و اینترنت اینجور صحبتا ربط داشته باشه حالا شایعه هست و اینا هیچی ولی فقط خدا کنه مایکروسافت این گند و کثافت کاریارو فعلا روی pc نیاره که اصلا حال ندارم )xالبته نه اینکه بد باشه به درد ما که هیچی به درد 80 درصد مردم دنیا که حتی تو اروپا زندگی میکنن نمیخوره.

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,277
خیر گفتن ریل تایم !

Quantum Break running in real time on Xbox One - GameSector
تو فروم خود رمدی هم اگه بودی چندباری ازشون سوال شده و گفتن ریل تایم .

اینم سایت خودشون میتونی ببینی :

Quantum Break | Remedy

واقعا زشته اسم خودتون را میزارید فن یه کنسول بعد اطلاعات غلط دارید :D اگه ریل تایم نبود که ما بیخودی خودمون را الکی هایپ نمیکردیم :D
اگه منظورت اینه که real time رو x1 اجرا میشد فکر کنم داری اشتباه میکنی
این جمله معتی دیگه ای میده
Real Time in-engine

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365

real time in-engine یعنی اینکه داشته با انجین بازی ریل تایم اجرا میشده اگه میگفت فقط in engine ممکن بود منظورشون این باشه که با انجین بازی ساختنش ولی قبلا رندر شده sam lake تو کنفرانس مایکروسافت قشنگ اومد گفت این تصاویر real time in engine داره روی x1 اجرا میشه حتی بعدش یه مصاحبه کرد گفت گرافیک بازی از اینی که نشون دادیم بالاتر میره چون فرصت داریم تا بیشتر روش کار کنیم.
اون یکیم که نوشته running in real time on Xbox One که خیلی واضحه.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,811
نام
فرخ
این معنی کردنش اینهمه سخته ؟!
اگه تنها میگفت In-engine میشد گفت پردازشی توسط انجین انجام شده ولی در روی چه سیستمی ؟! مثلا ممکنه روی یه pc قدرتمند باشه . ولی وقتی اسم ریل تایم میاد یعنی دیگه با هر طرفندی هم اون گرافیک را نشون داده باشند یعنی همون لحظه داره روی x1 پردازش میشه .
real time on Xbox One

دیگه معنیش کاملا مشخصه نیاز به بحث اضافه هم نیست .

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,744
نام
محمد
چیزی که از QB نشون دادن In Engine بود و مسلما گرافیک In Game بازی در زمان نمایش (E3 2013) در حد چیزی که نمایش دادن نبود، چون در این صورت میگفتن In Game :D به هر حال امیدوارم یه چیزی در حد همون تریلر تحویلمون بدن ولی فعلا باید منتظر نمایش گیم پلی بازی موند.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
چیزی که از QB نشون دادن In Engine بود و مسلما گرافیک In Game بازی در زمان نمایش (E3 2013) در حد چیزی که نمایش دادن نبود، چون در این صورت میگفتن In Game :D به هر حال امیدوارم یه چیزی در حد همون تریلر تحویلمون بدن ولی فعلا باید منتظر نمایش گیم پلی بازی موند.

البته جسارت خدمت Remedy نباشه. ولي كلا رمدي بازي ساز خيلي خوبيه اما از نظر تكنيكي خيلي خوب نيست يعني حداقل تا الان نبوده مگه اينكه از زمان الن تغييرات عمده اي بوجود اومده باشه. بنظرم براي ديدن اصل گرافيك XO بايد تا اومدن هيلو صبر كرد

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
البته جسارت خدمت Remedy نباشه. ولي كلا رمدي بازي ساز خيلي خوبيه اما از نظر تكنيكي خيلي خوب نيست يعني حداقل تا الان نبوده مگه اينكه از زمان الن تغييرات عمده اي بوجود اومده باشه. بنظرم براي ديدن اصل گرافيك XO بايد تا اومدن هيلو صبر كرد
نور پردازیی که آلن ویک داشت من توی هیچ بازیی دیگه ای به این زیبایی ندیده بودم ...

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,046
توصیه میکنم بری نقدای DF از بررسی تکنیکی AW بخونی و یا خود بازیرو بازی کنی تکنیکای نورپردازی و سایه ی AW تو زمان خودش رو 360 دست کمی از معجزه نداشت درسته بازی یکم مشکل انیمیشن صورت و حرکت داشتو رزولوشن بازیم مناسب نبود اما باقی چیزاش عالی بودنو هنوزم یه شاهکار تکنیکیه بازی MP1,2 هم تو زمان خودشون از نظر تکنیکی بازیای فوق العاده ای بودن نمیدونم چجور میشه تیمی مثل رمدی رو از نظر تکنیکی ضعیف به حساب اورد

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,744
نام
محمد
اتفاقا از نظر تکنیکی خیلی عالی هستن ولی از نظر بهینه سازی مشکل دارن :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
اتفاقا از نظر تکنیکی خیلی عالی هستن ولی از نظر بهینه سازی مشکل دارن :D

اشتباه نشه من خودم به جرات ميتونم بگم بهترين بازي 360 الن ويك بوده imo

فقط از نظر تكنيكي فكر كنم يه مقدار با بازيايي مثل هيلو 4 يا گيرز فاصله داره. يعني اون انحصاري نيست كه بشه بعنوان اثبات قدرت 360 ازش استفاده كرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر