اخبار و شایعات مربوط به کنسول بعدی Nintendo Switch

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
1625579392353.png

نزدیک به شش سال و نیم از عرضه کنسول محبوب نینتندو سوییچ می گذرد.
قابلیت های جالب، قیمت به صرفه و کاتالوگ شگفت انگیز بازی های متنوع و با کیفیت عواملی بودند که باعث شدند نینتندو سوییچ علی رغم عرضه در اوج عملکرد کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، سریعترین فروش بین کنسول های هم نسل خود را داشته باشد.

نینتندو بعد از عرضه Switch Lite در سال 2019 از سوییچ به عنوان «خانواده سوییچ» یاد می کند که تا حد زیادی بیانگر این است که احتمالا این خانواده اعضای دیگری نیز به غیر از سوییچ عادی و لایت در آینده داشته باشد.

کنجکاوی پیرامون کنسول بعدی خانواده سوییچ دو سه سالی است که باعث انتشار شایعات و اخبار متفاوتی در مورد دستگاه بعدی نینتندو می شود.

هدف این تاپیک جمع آوری، آرشیو، اشتراک و بحث در مورد اخبار و شایعات پیرامون کنسول بعدی خانواده نینتندو سوییچ یا کنسول نسل بعدی نینتندو به صورت کلی است

===========================

لیست اخبار، شایعات و اطلاعات منتشر شده

اطلاعات بدست اومده از دیتاماین کردن فریم 10.0.2 نینتندو سوییچ

اطلاعات لیک شده توسط Nate The Hate (عرضه 2021 و مشخصات کلی دستگاه)

گزارش سایت Sina از تولید کننده های مربوط

گزارش بلومبرگ از سفارشات نینتندو به سامسونگ جهت تولید صفحات OLED جدید

شایعات مربوط به توقف تولید چیپ های Tegra +X1 و Tegra X1 از طرف انویدیا

گزارش سوم بلومبرگ (غیرقابل دسترس از طرف عموم) در رابطه با تاریخ عرضه، قیمت و پیش بینی فروش + تکمیلی

شایعه استفاده از تکنولوژی معماری Ada Lovelace انویدیا در ورژن بعدی سوییچ

گزارش Nikkei از برنامه نینتندو برای سال مالی 2021 و تایید وجود کنسول قویتر از طرف نینتندو برای عرضه در این بازه زمانی

معرفی کنسول جدید سوییچ قبل از E3 2021 به گزارش تاکاشی موچیزوکی، یوروگیمر و امیلی راجرز

گزارش Vandal از تولید کننده چینی و مشخصات ظاهری کنسول جدید سوییچ + تکمیلی

اطلاعات در مورد خروجی تصویر سوییچ از تایوان (1440p/30FPS داک - 720p/120FPS دستی)

معرفی رسمی مدل OLED سوییچ توسط نینتندو + اطلاعات تکمیلی

11 دولوپر مختلف کامل به کیت 4K ـی سوییچ دسترسی داشته اند

4K ready بودن داک جدید مدل OLED

لو رفتن ویژگی های تراشه سوییچ بعدی (معماری Ampere، پشتیبانی از Ray Tracing و DLSS) براساس لیک های انویدیا

غیر قابل مشاهده شدن ویدیوهای معرفی مدل OLED و Lite و آغاز دوباره گمانه زنی ها

گزارش Nikkei از برنامه های نینتندو و مذاکرات این شرکت با کارخانه ها جهت تولید انبوه کنسول بعدی

گزارش VGC از برنامه نینتندو برای عرضه کنسول بعدی خود در سال 2024

گزارش VGC از نمایش نینتندو از کنسول نسل بعدی نینتندو با سازندگان در گیمزکام 2023 + امکان اجرای Matrix Awakens روی کنسول

لیک Nate the Hate از نمایش پشت پرده گیمزکام، اجرای Zelda: Breath of the Wild به صورت 4K60 بدون هیچ گونه لودینگ

گزارش یوروگیمر و دیجیتال فاندری از چیپ T239 (گرافیک احتمالی نسل بعد نینتندو) و توانایی های آن

پست اول به مرور زمان با اخبار مختلف بروزرسانی می شود.​

آخرین ویرایش:

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
665
نام
Mohammadreza Sayari
فکر کنم بد متوجه شدی

تو این جوری نگاه کن (جفت مون مثال خوبی از قضیه ایم اتفاقا)
همین جوریش که ما نمی خریم... خب؟ یا مثل من یکی سوییچ داره و بعد سه چهار سال دنبال ارتقاس، یا مثل تو به سوییچ فعلی علاقه نداره و یه چیز قویتر میخواد، درست؟
و فروش فعلی این قدره. تو بهش به چشم پول و فروش نگاه نکن. به چشم تقاضا نگاه کن.

الان نینتندو مدل OLED رو میده. نه برای من مدل خوبیه که دنبال ارتقائم. نه برای تو...
ولی همون جور که گراب میگه، دو عده میخرن.
یه عده که همون خریدارای قبلی اند و میخوان برای بار اول سوییچ بخرن و الان یه آپشن یخورده گرون تر، با چند تا امکانات بیشتر دارن. چه بهتر
و یه عده هم که کلا بدشون نمیاد از ارتقاهای ریز و بعدشم کنسول قدیمی شون رو دست دو ارزون تر میفروشن به اینستال بیس جدید. که اونام دو قشر اند، یکی قشر مرفح :D (که منظور گراب همینان) یکی دیگه هم به قول فرشاد قشر فن های خر و بی شعور و خل و چل و خلاصه هر چی میخوای نثارشون کن نینتندو که کلا هر چی نینتندو میذاره جلوشون میخرن (Contrary to Belief... این قشر هیچ وقت سوپاپ اطمینان نینتندو نیست و کلی محصول نینتندو از Virtual Boy تو دهه 90 تا همین Labo شکست تجاری خوردن با وجود حمایت این قشر)

که یعنی این محصول با این که دو تا جامعه مشتری بزرگ رو به خودش جذب نمی کنه.
باز دو تا جامعه مشتری دیگه رو داره نگه میداره. این یعنی عملا تقاضا رو داره تو همین حدی که هست، فقط تا یه مدت بیشتری نگه میداره
چرا؟

چون تو فکر کن همین الانش، سوییچ عرضه اش به زور با تقاضاش یکیه. (خودشون اقرار کردن رسما) ایکس باکس و پلی استیشن با اون همه دم و دستگاه نتونستن عرضه و تقاضا رو تو وضع فعلی اندازه هم نگه دارن (سوییچ تو همین بازه زمانی تازه داره از جفت شون بیشتر میفروشه) بعد تو فکر کن تو این بازه زمانی سوییچ یهو بخواد در رو برای اون دو عده دیگه که ماها باشیم باز کنه. مسئله سود و ضررش رو ول کن، به لحاظ فیزیکی برای کمپانی اصن شدنیه عرضه در همچین سطحی؟ پارسال بالای 25 میلیون دستگاه شیپ کردن، بیشتر از این مخصوص اگه یه خط دستگاه کاملا خط تولیدش نابالغ و نو باشه هم به کمپانی ضرر میزنه، هم به من و تو که خریدارشیم (چون عمرا سال اول پیدا شه)
کاهش قیمت هم دوباره همین کار رو می کنه، صرفا تقاضا رو میبره بالا وقتی کمپانی زورش نمیرسه
اگه هر چی، نینتندو با 3DS و Wii U نشون داده قبلا که سریعتر از هر کمپانی دیگه ای اگه تقاضا به خاطر قیمت کم باشه حاضره قیمت رو بیاره پایین (ضرر خوبی هم کرد پاش اون سال ها)
ولی الان رسما هر دو تا آپشن کنسول پرو و کاهش قیمت قشنگ مثل اینه نینتندو با تیر بزنه به پای خودش.

مدل OLED مدل چیپی ـه ها. قبول دارم، عملا Safe ترین و چیپ ترین راه ممکن واسه افزایش اینستال بیس کنسوله. ولی فعلا بهترین چیزیه که نینتندو میتونه بده بازار بدون این که به همش بریزه.

رییس استدیو لاریان یه حرف قشنگی میزد که اگه نینتندو کنسول قوی نده بازار تو چند سال آتی هم اعتماد دولوپرها رو از دست میده هم اعتماد مشتری ها رو. با ری اکشنی که من به معرفی امروز دیدم. چیزی که این بشر می گه هنوز نرسیده. اینا هنوز وقت دارن. سوییچ لعنتی واقعا عمرش تو بازار بیشتر از حالت معموله
آره حالا که فکر میکنم سال 2021 نسبت به 2020 برای سویچ کاهش فروش معناداری نداشتیم(در واقع تا حدودی افزایش فروش بوده) . این مدل اولد شاید اون سویچ پرو مد نظر ما نباشه ولی حداقل یه سال دیگه میتونه فروش نینتندو سویچ رو در حد 2020-2021 نگه داره و فرض کنیم که هر سال 25 میلیون باشه میشه 75 میلیون که اگه عملی بشه تا مارس 2023 میشه 134 میلیون واحد فروش برای سویچ که فوق العاده‌ست.
در مورد اون چیپ جدید که بحثش مطرحه فکر میکنم نینتندو اونو برای نسل بعدی کنسولاش نگه میداره و در قالب سویچ پرو عرضه‌ش نمی کنه.

حرفای رئیس استودیو لاریان به نظر من صحیح نیستن چون که تاریخچه نینتندو نشون داده کنسولای نینتندو وقتی موفقن که نینتندو خودش با خودش صحیح عمل کنه، برای مثال وی کنسولی بود که موقع لانچ دولوپرها خیلی هم ازش راضی نبودن ولی به شدت موفق بود و موفقیتش باعث شد کمپانی ها براش بازی بسازن ولی گیم کیوب که بهترین ساپورت ثردپارتی کنسولای نینتندو رو داشت شکست خورد یا همین وی یو زمان عرضه بع شدت مورد توجه ثرد پارتی ها بود و بازیای مس افکت و تکن و فیفا و بتمن و واچ داگز و... حتی با محتوای انحصاری براش لانچ میشدن همین سویچ هم نسبت به وی یو با ساپورت کمتری از ثردپارتی ها عرضه شد و یه بتسدا خیلی باهاش اوکی بود ولی موفقیتش باعث شدکمپانی ها سمت بازارش بیان، یادمه رئیس نامکو گفته بود بابت اینکه فکر میکرده سویچ شکست میخوره متاسفه و بعد از اون این شرکت خیلی جدی تر پشت سویچ وایستاد.
کلا شما به بازار بازیای سویچ هم نگاه کنی بازیای AAA مولتی توش جایگاهی به بزرگی پی اس ندارن. بزرگترین سهم مال بازیای خود نینتندو هست و بعدش بازیای ایندی و در آخر بلاک باستر های مولتی پلتفرم، بازیای نینتندو به کنار ، بازی های ایندی هم معمولا اونقدر سنگین نیستن که سویچ براشون دردسری باشه و مشکلی ندارن. کمپانی هایی که بخوان از بازار سویچ سهمی ببرن مثل کپکام یه سری بازی مثل MH رو از اول برای سویچ توسعه میدن که باز مشکلی براشون پیش نمیاد.بر این اساس من فکر نمی کنم نینتندو از این عمر طولانی سویچ ضربه بخوره.
-------------
در مورد کنسول بعدی نینتندو هم یه نگاه دیگه هست اونم اینه که نینتندو بخواد آیفون وار نسلشو عوض کنه که اصلا یه بحث جداست، ولی اگه نینتندو بخواد به شکل سنتی به نسل بعدی منتقل بشه به نظرم تا آخر 2023 این کارو نمی کنه.

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
من نمیدونم این چه حسیه درست و غلطشم کاری ندارم فقط از این که زلدا بعدی با خیال راحت بازی میکنم و هی به این فکر نمیکنم که رو کنسول جدیده داره بهتر اجرا میشه، خوشحالم.

• Like
Reactions: Z-fan and RONIIN

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
من نمیدونم این چه حسیه درست و غلطشم کاری ندارم فقط از این که زلدا بعدی با خیال راحت بازی میکنم و هی به این فکر نمیکنم که رو کنسول جدیده داره بهتر اجرا میشه، خوشحالم.
منم دقیقا همچین مدل آدمیم :D

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
665
نام
Mohammadreza Sayari
خداکنه موتورش رو بهینه کرده باشن تا دیگه اون افت فریم ها توی بازی نباشن

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
صدرصد سویچ پرو هم هم در کاره فقط دارن قضیه 3ds رو پیش میبرن سال دیگه سویچ جدیدی هم در کار هست
من واقعا دیگه نمیتونم بعضی بازیها رو با لق و افت فریم بازی کنم
نه دیگه تو این قرن و نسل

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
یه سوال داک مدل جدید رو جدا گونه میفروشن و میگن روی مدل قدیمی کار میکنه این داک جدید چه خصوصیتی داره ؟

به جای سه تا پورت USB، دو تا پورت USB داره، ولی پورت LAN تو خودش داره این بار (قبلا باید جدا میخریدی با USB وصل می کردی)
و این که خوشگل تره :D (Main Reason)

• Like
Reactions: Mostafa.m.m

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
باید صبر کن کنسول جدید و نسل ۹ ی نینتندو بیاد
بعد خرید
سوییچ برا نسل ۸ هم ضعیف حساب میشه دیگه نسل ۹ جا خود داره

اگر نده کنسول نسل ۹ نینتندو
میشه یه پلتفرم که اکثر بازیا 2d و indie برایش میاد و از بازیا روز و aaa و نسل ۹ ی روش خبری نیست
واقعا دیگه طوری هست که بعضی بازیارو میاره اما اونقدر گرافیک پایین هست یا لق داره ادم ترجیح میده رو کنسول سونی یا ماکروسافت همون رو بازی کنه

• Like
Reactions: Sega_genesis

s3000

کاربر سایت
Jul 3, 2015
311
به جای سه تا پورت USB، دو تا پورت USB داره، ولی پورت LAN تو خودش داره این بار (قبلا باید جدا میخریدی با USB وصل می کردی)
و این که خوشگل تره :D (Main Reason)
همین ؟ usb مال من به اندازه کافی هست دستگامم کرکیه پس به درد من نمیخوره فکر کردم خروجی بهتری میده روی حالت خونگی

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
نمیدونم جاش درسته یا نه ولی امروز ششمین سالگرد درگذشت ساتورو ایواتای فقید بود
دانش‌آموزی که از بازی کردن با ماشین حساب‌های مهندسی به یکی از بلند آوازه‌ترین افراد صنعت گیم تبدیل شد..
توی توییتر حرف های قشنگی راجبش خوندم و واقعا جاش در صنعت گیم خالی خواهد بود

iwata-1009221_copy_327x180.jpg

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
دقیقا بخاطر اخبار و لیکهای بظاهر قوی این سری خیلیهامون واقعافکر میکردیم دارن یک کاری میکنن.
من تو این 7-8 ماه کلی مطلب خوندم و ویدیو دیدم و اخبار دنبال میکردم.

اما آخرش همون اخبار scene درست دراومد.
تا حالا اینجوری سرکار نرفته بودم.

با این شرایط باز هم صبر میکنم، سوییچ فعلی اصلا برام جذابیت برای خرید نداره.
جز اینکه کاهش قیمت خوبی داشته باشه.
در مورد بازی هاش که شکی نیست ماکان بازی هاش خاص هستن و جایی دیگه نیست
گرافیک بازی هاشم کاملا قابل قبوله اما افت فریم توی بازی هاش بیداد می کنه از اونجایی که خیلی کنسول داغیم هست من اورکلاکش پیشنهاد نمی کنم مشابه ویتا نیست که اصلا داغ نکنه یا خیلی کم باشه ابلته باز سری جدیدش بهتر شده

بحث طرفدارهای نینتندو خوب اکثرا کم سن و سال هستن ببین خارح از ایران محدودیت سنی هست و خیلیم سخت گیرن خودشون البته قانونمند هستن اما می بینی که در ایران که محدودیت سنی نیست و باشه هم کسی قانون نمی دونه چیه مخصوصا در این زمینه ها که قانون صفت و سختیم نداره سوییچ یا کلا نینتندو محبوبیت خاصی نداره
توی ایران پلی استیشن و کامپیوتر اولن بعدشم ایکس باکس اخر سرم نینتندو هست
با این حال به عنوان کنسول دوم و کنسول قابل حمل 100 درصد پیشنهاد می شه من با همین کانفیکشم مشکلی ندارم فقط مطمئنم dpi ش توی ذوق می زنه

• Like
Reactions: Sega_genesis

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
391
در مورد بازی هاش که شکی نیست ماکان بازی هاش خاص هستن و جایی دیگه نیست
گرافیک بازی هاشم کاملا قابل قبوله اما افت فریم توی بازی هاش بیداد می کنه از اونجایی که خیلی کنسول داغیم هست من اورکلاکش پیشنهاد نمی کنم مشابه ویتا نیست که اصلا داغ نکنه یا خیلی کم باشه ابلته باز سری جدیدش بهتر شده

بحث طرفدارهای نینتندو خوب اکثرا کم سن و سال هستن ببین خارح از ایران محدودیت سنی هست و خیلیم سخت گیرن خودشون البته قانونمند هستن اما می بینی که در ایران که محدودیت سنی نیست و باشه هم کسی قانون نمی دونه چیه مخصوصا در این زمینه ها که قانون صفت و سختیم نداره سوییچ یا کلا نینتندو محبوبیت خاصی نداره
توی ایران پلی استیشن و کامپیوتر اولن بعدشم ایکس باکس اخر سرم نینتندو هست
با این حال به عنوان کنسول دوم و کنسول قابل حمل 100 درصد پیشنهاد می شه من با همین کانفیکشم مشکلی ندارم فقط مطمئنم dpi ش توی ذوق می زنه
البته جسارتا خارج از ایران مطلقا طرفداری نینتندو کم سن و سال نیستن بر عکس تصورات. اکثرا اتفاقا بین ۲۰-۴۰ ساله هستن که بچگی با بازی های نینتندو بزرگ شدن و الان هم کلی با بازیهاش حال میکنن. کلا شگفت زده میشید وقتی ببینید چه قدر آدم جا افتاده عاشق مثلا smash یا animals crossing هستن. زلدا هم که کلا حرفش رو نمیزنیم، اون کلا قابل رقابت نیست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر