اخبار و شایعات مربوط به کنسول بعدی Nintendo Switch

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1625579392353.png

نزدیک به شش سال و نیم از عرضه کنسول محبوب نینتندو سوییچ می گذرد.
قابلیت های جالب، قیمت به صرفه و کاتالوگ شگفت انگیز بازی های متنوع و با کیفیت عواملی بودند که باعث شدند نینتندو سوییچ علی رغم عرضه در اوج عملکرد کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، سریعترین فروش بین کنسول های هم نسل خود را داشته باشد.

نینتندو بعد از عرضه Switch Lite در سال 2019 از سوییچ به عنوان «خانواده سوییچ» یاد می کند که تا حد زیادی بیانگر این است که احتمالا این خانواده اعضای دیگری نیز به غیر از سوییچ عادی و لایت در آینده داشته باشد.

کنجکاوی پیرامون کنسول بعدی خانواده سوییچ دو سه سالی است که باعث انتشار شایعات و اخبار متفاوتی در مورد دستگاه بعدی نینتندو می شود.

هدف این تاپیک جمع آوری، آرشیو، اشتراک و بحث در مورد اخبار و شایعات پیرامون کنسول بعدی خانواده نینتندو سوییچ یا کنسول نسل بعدی نینتندو به صورت کلی است

===========================

لیست اخبار، شایعات و اطلاعات منتشر شده

اطلاعات بدست اومده از دیتاماین کردن فریم 10.0.2 نینتندو سوییچ

اطلاعات لیک شده توسط Nate The Hate (عرضه 2021 و مشخصات کلی دستگاه)

گزارش سایت Sina از تولید کننده های مربوط

گزارش بلومبرگ از سفارشات نینتندو به سامسونگ جهت تولید صفحات OLED جدید

شایعات مربوط به توقف تولید چیپ های Tegra +X1 و Tegra X1 از طرف انویدیا

گزارش سوم بلومبرگ (غیرقابل دسترس از طرف عموم) در رابطه با تاریخ عرضه، قیمت و پیش بینی فروش + تکمیلی

شایعه استفاده از تکنولوژی معماری Ada Lovelace انویدیا در ورژن بعدی سوییچ

گزارش Nikkei از برنامه نینتندو برای سال مالی 2021 و تایید وجود کنسول قویتر از طرف نینتندو برای عرضه در این بازه زمانی

معرفی کنسول جدید سوییچ قبل از E3 2021 به گزارش تاکاشی موچیزوکی، یوروگیمر و امیلی راجرز

گزارش Vandal از تولید کننده چینی و مشخصات ظاهری کنسول جدید سوییچ + تکمیلی

اطلاعات در مورد خروجی تصویر سوییچ از تایوان (1440p/30FPS داک - 720p/120FPS دستی)

معرفی رسمی مدل OLED سوییچ توسط نینتندو + اطلاعات تکمیلی

11 دولوپر مختلف کامل به کیت 4K ـی سوییچ دسترسی داشته اند

4K ready بودن داک جدید مدل OLED

لو رفتن ویژگی های تراشه سوییچ بعدی (معماری Ampere، پشتیبانی از Ray Tracing و DLSS) براساس لیک های انویدیا

غیر قابل مشاهده شدن ویدیوهای معرفی مدل OLED و Lite و آغاز دوباره گمانه زنی ها

گزارش Nikkei از برنامه های نینتندو و مذاکرات این شرکت با کارخانه ها جهت تولید انبوه کنسول بعدی

گزارش VGC از برنامه نینتندو برای عرضه کنسول بعدی خود در سال 2024

گزارش VGC از نمایش نینتندو از کنسول نسل بعدی نینتندو با سازندگان در گیمزکام 2023 + امکان اجرای Matrix Awakens روی کنسول

لیک Nate the Hate از نمایش پشت پرده گیمزکام، اجرای Zelda: Breath of the Wild به صورت 4K60 بدون هیچ گونه لودینگ

گزارش یوروگیمر و دیجیتال فاندری از چیپ T239 (گرافیک احتمالی نسل بعد نینتندو) و توانایی های آن

پست اول به مرور زمان با اخبار مختلف بروزرسانی می شود.​

آخرین ویرایش:

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
حالا من اینو به پست اول اضافه می کنم، چون عملا شایعه است.
منتها، اول این که به شدت بعیده نینتندو دنبال Ray Tracing باشه. دلیل این که خیلیا DLSS رو محتمل میدونن اینه که صفحه نمایش خود کنسول 720p ـه. یعنی نه نینتندو نه هیچ سازنده دیگه ای از این ابزار رو حالت دستی استفاده نمی کنه و واسه حالت داک کنسوله و قرار نیست فشاری به دستگاه تو حالت دستی که متکی به باتریه بیاره. اینو نمیشه واسه ری تریسینگ هم گفت.
یه چیزی که این جا همیشه باید لحاظ شه اینه که چقدر Resource هم از لحاظ مالی، هم از لحاظ مصرف انرژی این تکنولوژی ها دارن. چون اولا داریم در مورد نینتندو صحبت می کنیم (که خساست اش شهره ی عام و خاصه :D) هم این که اینا دارن کنسول دستی میزنن. فیچرهای گرافیکی هیچ وقت الویت نیستن موقع ساخت کنسول دستی به نسبت عمر باتری و صفحه نمایش و... . به کار بردن معماری چیپی که هنوز عرضه تجاری نشده و آزمون شو پس نداده کلا به روش کاری نینتندو نمیخوره

البته خود یارو هم این جا گفته. احتمال زیاد همون دم و دستگاه Orin باشه.
در هر صورت سوییچ پرو تنها سیستمی نیست که نینتندو قراره تا آخر عمرش بده. قرارداد اینا هم با انویدیا ظاهرا خیلی طولانیه. بعید نیست معماری Ada رو واسه کلا نسل بعدی کنسول های خانواده نیتنندو نگه دارن و تو این مدت شخصی سازیش کنن تا بیشتر به درد کنسول دستی بخوره

(جدا از همه ی اینا جهشی که از Ada نسبت به Maxwell هست، خییییلی زیاده :D به چه درد نینتندو میخوره واسه دستگاه میان نسلی اش :D)

در کل بعید است
من به همون Orin هم خوشبین نیستم و فکر می کنم نینتندو با Xavier به هدفش میرسه :D

It's a Bookmark War Then :D >:)

ظاهرا SOCـه سوییچ بعدی بر پایه معماری نسل آینده GPUهای nvidia،معماری Ada Lovelace هست.هر چند که خبر تایید رسمی نشده..
با توجه به شایعات پشتیبانی Ray Traycing(البته شاید به لطف DLSS) در یک فریم قابل قبول رو سوییچ بعدی،بهره وری از معماری Ada Lovelace ،رو این موضوع صحه میزاره..
next-gen-nintendo-switch-rumored-to-feature-nvidia-ada-lovelace

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین

حاجی به دل نگیرها
ولی کلا هیچ چیزی که ما این جا گفتیم و من تو پست اول لینکشون رو گذاشتم تایید رسمی نشده :))
رسما شایعات و گزارش اند. من داشتم فقط می گفتم چقدر امکان داره درست باشه :D (همون اول هم گفتم که به عنوان شایعه تو پست اول لینک شو میذارم)

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
صدرصد این سویچ نسخه بعدی خریدمه!اما اگر براش بازی جدید باید که رو قبلیا پلی نشه! مخصوصا متروید که کلا الگی هی گفت و نیومد!
ایندی هم که رو کنسولای دیگه ادم بازی میکنه!

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
View attachment 199537

این چارته ولی کلا از اون مطلب خیلی خوبه
به استثنای خط آخرش که خیلی شیک زده Ada Lovelace رو سوییچ 2021 ـه :D
یعنی اگه نینتندو چنین سخت افزاری رو تو کنسولش به کار گرفت من به معجزه ایمان میارم:D
بعد کسی که اینو ساخته فکر نکرده خب... استفاده اون چند تا آخری خودروهای هوشمند بوده نه اصلا وسیله قابل حمل... و کلا یه مدته رفتن اون سمت. بعد یهو آفتاب از کدوم سمت درمیاد فقط مختص سوییچ (یه گجت هندهلد) یه چیزی میزنن؟ :D

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
حاجی به دل نگیرها
ولی کلا هیچ چیزی که ما این جا گفتیم و من تو پست اول لینکشون رو گذاشتم تایید رسمی نشده :))
رسما شایعات و گزارش اند. من داشتم فقط می گفتم چقدر امکان داره درست باشه :D (همون اول هم گفتم که به عنوان شایعه تو پست اول لینک شو میذارم)
من رو آپدیت میکنید چه خبره؟ الان خبری شده؟ از بس اخبار و شایعه اومده آدم گیج میشه.

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
8
من رو آپدیت میکنید چه خبره؟ الان خبری شده؟ از بس اخبار و شایعه اومده آدم گیج میشه.

من دارم رو گوشی می نویسم
ممکنه غلط های املایی اش زیاد باشه
ولی کلا از اواخر 2019 که new York times میزنه سوئیچ پرو وجود داره مدام زمزمه این که این نسخه فرضا پرو، چیه و چجوریه است پخش میشه
یه جایی حتی ملت فرض می کنن ممکنه دو صفحه ای باشه
ولی در کل خیلی شایعه محکمی پخش نمیشه و خبر خاصی نمیشه
تا 6 ماه پیش
از مهر و آبان به این ور nate the hate و mvg که از اینسایدرهای معتبر یوتیوب و ارا اند، میگن از وجود کنسول مطمئن اند و DLSS داره. منتها بازم اینا دو تا اینسایدر بیشتر نیستن هر چقدر هم معتبر باشن نمیشه روشون کامل حساب وا کرد.

یه ماه بعد این قضیه از دیتاماین فریمور آخر سوئیچ، هکرها از دو تا دستگاه سوئیچ جدید با کد نیم Aula و cilco مطلع میشن
یکیشون که کلا یه دستگاه تماما خونگیه که بیشتر فیچرهای سوئیچ رو نداره. که بهش میخوره Dev kit باشه
اون یکی که aula باشه جالبه. که از یه ورژن بوست شده ی همین تگرا x1 فعلی، یه صفحه OLED و یه چیپ upscale از Realtek انگار استفاده می کنه. این لیکه اون موقع خیلی قانع کننده بود (هنوزم میشه بهش به چشم آلترناتیوی که اتفاق بیفته نگاه کرد، ولی حالا جلوتر میگم چی میشه ملت بیشتر نقض اش می کنن. به این ورژن احتمالی میگیم ورژن aula)

تا این که دو ماه پیش یهو لیک ها شدت فراوون میگیرن
بلومبرگ کزارش میزنه که سوئیچ بعدی صفحه OLED 7 اینچی 720p داره و خروجی 4k میده رو حالت داک.
اینسایدرهای ارا و nate the hate میگن از حداقل یه بازی انحصاری (تردپارتی) واسه این ریویژن مطمئن اند و احتمالا بازی های انحصاری بیشتر هم از طرف تردپارتی ها تو راه باشه.
Imran خان و دو نفر دیگه هم میگن Dev kit های کنسول پخش شده بین یه سری سازنده و دلیل شدت گرفتن لیک ها احتمالا همینه
این سه تا تقریبا با هم میان و پخش میشن. گزارش بلومبرگ هم از همشون معتبرتر. براساس اون گزارش نمیشد aula رو نقض کرد چون اونم دقیقا به OLED اشاره داشت و میتونست خروجی 4k بده. منتها مابقی گزارشات که در مورد بیرون رفتن Dev kit ها و DLSS داشتن کنسول بود رسما با aula جور در نمیومد. چون چیپ تگرا رسما نمیتونه از tensor core هایی که DLSS بهش متکی اند پشتیبانی کنه. و اصولا یه چیپ مشابه که اورکلاک و بوست شده Dev Kit جدید نمیخواد

بعد یه لیک دیگه میاد که انگار انویدیا میخواد تولید تگرا ایکس ها رو متوقف کنه، (که منطقی میزنه، تکنولوژی اون چیپ ها واسه تقریبا 6 سال پیش اند)

از اون ور بلومبرگ تو دو تا گزارش دیگه عملا میاد میگه نه تنها کنسول DLSS داره و معماری چیپ اس با تگرا فرق داره، بلکه تا آخر سال میلادی هم منتشر میشه و قیمت اش به نسبت سوئیچ حداقل 20 درصد رشد داره (تو یه گزارش دیگه بلومبرگ تحلیل می کنه که نینتندو میتونه 400 دلار هم بفروشه دستگاه رو و کسی خم به ابرو نمیاره) جزئیاتش تو پست های قبلی هست

تقریبا این دو تا گزارش اون شایعه AULA رو خاک می کنن و می‌رسیم به وصعیت فعلی
اکثر اطلاعات رو لینگ هاش رو پست اول گذاشتم میتونی چک کنی

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
Nintendo raises Switch output to record 30m on stay-at-home demand

خبرگزاری ژاپنی Nikkei هم یه گزارش دادن که نینتندو میخواد واسه سال مالی جاری، 30 میلیون واحد سوییچ تولید کنه که بین شون مدل جدید سوییچ با گرافیک قویتر هست
گزارش خیلی کلی ـه ولی عملا یه سورس متفاوت داره تقریبا همون چیزهایی رو میگه که موچیزوکی ماه مارس تو بلومبرگ گفته بود.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد

خبرگزاری ژاپنی Nikkei هم یه گزارش دادن که نینتندو میخواد واسه سال مالی جاری، 30 میلیون واحد سوییچ تولید کنه که بین شون مدل جدید سوییچ با گرافیک قویتر هست
گزارش خیلی کلی ـه ولی عملا یه سورس متفاوت داره تقریبا همون چیزهایی رو میگه که موچیزوکی ماه مارس تو بلومبرگ گفته بود.
بنظرت کی بالاخره معرفی میشه؟ شاید میگم در اونت اش بالاخره بعضی از بازی هاشون رو نشون دادن.:(

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
بنظرت کی بالاخره معرفی میشه؟ شاید میگم در اونت اش بالاخره بعضی از بازی هاشون رو نشون دادن.:(

شناختی که من از نینتندو دارم
اینا احتمالا دوباره با یه زلدا میدن بیرون ریویژن رو
تا حالا نشده یه چیزی با زلدا بدن بیرون و خطا بره :D

دیگه بقیش به روند ساخت زلدا
و شرایط تولیدی بستگی داره :-? :-?
بعید میدونم فعلا نینتندو تو شرایط تولیدی مشکلی داشته باشه. دو کیت ها رو هم که میدونیم حداقل از فوریه پخش شدن بین سازنده

روی هم حدس من همون زمستون 2022 ـه. از Fiscal Year جاری اون ور تر نمیره

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
من اصلا نفهمیدم چی شد؟ چی ، چیچی شد؟ ?
خیلی مبهم بود برام
خلاصه به زبان ساده بگو

حاجی اینی که گفتم خلاصه اش بود تازه :))
هر چیشو نفهمیدی بگو دقیق تر توضیح بدم

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین

من یادم رفت اینم بگم
Nikkei همون یاروهایی اند که میان DSi و مشخصات و قابلیت هاش رو لیک می کنن.
نینتندو فرداش کل مقاله رو نقض می کنه و میگه خبر خاصی نیست
و 4 روز بعد متن تکذیبیه، میگیره DSi رو معرفی می کنه :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
ببخشید این رو اینجا میپرسم ولی بخش نینتندو دایرکت کجا رفت ؟

بخش کنفرانس ها

نینتندو دایرکت | Nintendo Direct

===========

واسه این که آف تاپیک نشه
@kourooshkabir25 یه پستی تو بخش آمار فروش گذاشت

توش نینتندو رکورد هزینه های بخش R&D خودشو زده بود.(که به طرز عجیبی هر سال هم در حال افزایش اند)
تو نشست مالی که سوال پرسیدن، دلایل اش رو سه تا آوردن
1. هزینه ساخت بازی ها که طبیعتا بالاتر رفته. مخصوصا حالا که گزینه هاشون برای پورت های ساده از Wii U به سوییچ عملا ته کشیده و بازی های جدید هم باید یه جد مینیمومی از کیفیت رو داشته باشن
2. هزینه جذب و همکاری و کلا افزایش قیمت قطعات
3. طبق معمول، ساخت کنسول جدید :D کلا زیر این قضیه رو نمی زنن ولی طبیعتا یه سخت افزار جدید تو نینتندو همیشه در حال تولیده
این افزایش هزینه های R&D با پیش بینی عجیب غریب فروش 25 میلیون نسخه ای تو سال جاری (وقتی PS5 و XSX قراره کم کم از حالت کمبود موجودی دربیان) اونم جوری که عملا دارن میگن ما پیش بینی رو به خاطر کمبود قطعات این قدر دادیم، یعنی عملا به جای این که On demand باشه پیش بینی شون، On Stock ـه
یا باید بازی خفنی داشته باشن
یا کنسول جدید
حدس من رو جفت شونه :D
امیدوارم ناامید نکنن :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر