اخبار و شایعات مربوط به کنسول بعدی Nintendo Switch

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
1625579392353.png

نزدیک به شش سال و نیم از عرضه کنسول محبوب نینتندو سوییچ می گذرد.
قابلیت های جالب، قیمت به صرفه و کاتالوگ شگفت انگیز بازی های متنوع و با کیفیت عواملی بودند که باعث شدند نینتندو سوییچ علی رغم عرضه در اوج عملکرد کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، سریعترین فروش بین کنسول های هم نسل خود را داشته باشد.

نینتندو بعد از عرضه Switch Lite در سال 2019 از سوییچ به عنوان «خانواده سوییچ» یاد می کند که تا حد زیادی بیانگر این است که احتمالا این خانواده اعضای دیگری نیز به غیر از سوییچ عادی و لایت در آینده داشته باشد.

کنجکاوی پیرامون کنسول بعدی خانواده سوییچ دو سه سالی است که باعث انتشار شایعات و اخبار متفاوتی در مورد دستگاه بعدی نینتندو می شود.

هدف این تاپیک جمع آوری، آرشیو، اشتراک و بحث در مورد اخبار و شایعات پیرامون کنسول بعدی خانواده نینتندو سوییچ یا کنسول نسل بعدی نینتندو به صورت کلی است

===========================

لیست اخبار، شایعات و اطلاعات منتشر شده

اطلاعات بدست اومده از دیتاماین کردن فریم 10.0.2 نینتندو سوییچ

اطلاعات لیک شده توسط Nate The Hate (عرضه 2021 و مشخصات کلی دستگاه)

گزارش سایت Sina از تولید کننده های مربوط

گزارش بلومبرگ از سفارشات نینتندو به سامسونگ جهت تولید صفحات OLED جدید

شایعات مربوط به توقف تولید چیپ های Tegra +X1 و Tegra X1 از طرف انویدیا

گزارش سوم بلومبرگ (غیرقابل دسترس از طرف عموم) در رابطه با تاریخ عرضه، قیمت و پیش بینی فروش + تکمیلی

شایعه استفاده از تکنولوژی معماری Ada Lovelace انویدیا در ورژن بعدی سوییچ

گزارش Nikkei از برنامه نینتندو برای سال مالی 2021 و تایید وجود کنسول قویتر از طرف نینتندو برای عرضه در این بازه زمانی

معرفی کنسول جدید سوییچ قبل از E3 2021 به گزارش تاکاشی موچیزوکی، یوروگیمر و امیلی راجرز

گزارش Vandal از تولید کننده چینی و مشخصات ظاهری کنسول جدید سوییچ + تکمیلی

اطلاعات در مورد خروجی تصویر سوییچ از تایوان (1440p/30FPS داک - 720p/120FPS دستی)

معرفی رسمی مدل OLED سوییچ توسط نینتندو + اطلاعات تکمیلی

11 دولوپر مختلف کامل به کیت 4K ـی سوییچ دسترسی داشته اند

4K ready بودن داک جدید مدل OLED

لو رفتن ویژگی های تراشه سوییچ بعدی (معماری Ampere، پشتیبانی از Ray Tracing و DLSS) براساس لیک های انویدیا

غیر قابل مشاهده شدن ویدیوهای معرفی مدل OLED و Lite و آغاز دوباره گمانه زنی ها

گزارش Nikkei از برنامه های نینتندو و مذاکرات این شرکت با کارخانه ها جهت تولید انبوه کنسول بعدی

گزارش VGC از برنامه نینتندو برای عرضه کنسول بعدی خود در سال 2024

گزارش VGC از نمایش نینتندو از کنسول نسل بعدی نینتندو با سازندگان در گیمزکام 2023 + امکان اجرای Matrix Awakens روی کنسول

لیک Nate the Hate از نمایش پشت پرده گیمزکام، اجرای Zelda: Breath of the Wild به صورت 4K60 بدون هیچ گونه لودینگ

گزارش یوروگیمر و دیجیتال فاندری از چیپ T239 (گرافیک احتمالی نسل بعد نینتندو) و توانایی های آن

پست اول به مرور زمان با اخبار مختلف بروزرسانی می شود.​

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
البته جسارتا خارج از ایران مطلقا طرفداری نینتندو کم سن و سال نیستن بر عکس تصورات. اکثرا اتفاقا بین ۲۰-۴۰ ساله هستن که بچگی با بازی های نینتندو بزرگ شدن و الان هم کلی با بازیهاش حال میکنن. کلا شگفت زده میشید وقتی ببینید چه قدر آدم جا افتاده عاشق مثلا smash یا animals crossing هستن. زلدا هم که کلا حرفش رو نمیزنیم، اون کلا قابل رقابت نیست!
من خودم یکی از اون طرفدارم اما حرف منو نفهمیدین می گین این افراد کنسول اولشون سوییچ نیست

Nintendo Switch attracting more women, wider age ranges over time​

در مقام مقایسه قطعا سوییچ برای سنین کم و دخترها خیلی بیشتر جذاب هست

ضمنا خود نینتندو هم توی همه ی تبلیغاتش خانواده و دخترها و پسرهای کم سن و سال هستن و تاکیدش روی همین مسئله هم هست

• Like
Reactions: Sega_genesis

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
665
نام
Mohammadreza Sayari
من خودم یکی از اون طرفدارم اما حرف منو نفهمیدین می گین این افراد کنسول اولشون سوییچ نیست

Nintendo Switch attracting more women, wider age ranges over time​

در مقام مقایسه قطعا سوییچ برای سنین کم و دخترها خیلی بیشتر جذاب هست

ضمنا خود نینتندو هم توی همه ی تبلیغاتش خانواده و دخترها و پسرهای کم سن و سال هستن و تاکیدش روی همین مسئله هم هست
تمرکز روی بچه ها چیزیه که توی تبلیغات وی یو انجام شد نه سویچ ، توی تبلیغات سویچ صرفا یه بخشی از کمپین بودن نه محوریتش.

سویچ به طور مشخص دستگاهیه که بزرگترین رنج مخاطب رو داره، شما بازی ای مثل زلدا و آسترال چین رو که مشخصا خیلی برای گیمرهای هاردکور جذاب هستن رو فقط روی سویچ می بینی ، از سمت دیگه بازیایی مثل انیمال کراسینگ برای مولتی پلیر آنلاین، بازی هایی مثل رینگ فیت ادونچر و... پلیر های کژوال رو شدیدا جذب میکنن و بازی هایی مثل اسپلاتون و اسمش براس و... برای هوادارای بازی های رقابتی طراحی شدن. نینتندو سویچ برای جذب هر طیفی از افراد دلایل کافی رو ایجاد کرده و بزرگترین رنج مخاطب رو داره و نمیشه اینو کتمان کرد.
زمان نسل هفتم مشخصا بالای 80 درصد مخاطب ها دنبال بازیایی مثل وی اسپورتس بودن و نینتندو یه کمپانی کاملا کژوال بود و کمتر بازی هاردکور و مولتی پلیر رقابتی ای داشت ، زمان گیم کیوب و 64 هم نینتندو با شعار Play With Power عمیقا رو هاردکور ها تمرکز داشت. ولی سویچ یه حد اعتدال بین همه ی این هاست که برخلاف وی یو که همه رو فراری میداد تونست همه رو جذب کنه.

لیست فروش بازیای سویچ نشون میده که تمام 50 بازی که تونستن بالای 1 میلیون فروش به صورت رسمی روی سویچ داشته باشن یا بازی هایی بودن که اختصاصا روی سویچ طراحی شدن یا بازیای ایندی بودن و موفق ترین بازیای AAA ثرد پارتی مولتی پلتفرم روی سویچ ویچر و اسکایریم بودن که کلا 500K فروش داشتن. این یعنی شبکه بازی های نینتندو و کنسول نینتندو یه شبکه فراگیر و در عین حال ایزوله هست (مثل اپل) و واقعا تحلیل هایی مثل عقب افتادن سخت افزاری و... به خاطر بی رقیب بودن نینتندو در یک حوضه بی معنا میشه چون سویچ خودش یه قطبه مستقل از بقیه هست. حالا سویچ کنسول اول باشه یا دوم یا سوم یا زن باهاش بازی کنه یا مرد هیچ فرقی نداره مهم اینه که نینتندو در حال حاضر بزرگترین رنج مخاطب، بیشترین فروش کنسول و فروش بازی رو توی صنعت گیم داره و این یعنی موفقیت!

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
حالا سویچ کنسول اول باشه یا دوم یا سوم یا زن باهاش بازی کنه یا مرد هیچ فرقی نداره مهم اینه که نینتندو در حال حاضر بزرگترین رنج مخاطب، بیشترین فروش کنسول و فروش بازی رو توی صنعت گیم داره و این یعنی موفقیت!

من به شدت با این بخش موافقم...

به استثناء مجرمین قانونی (:D) عملا هر نوع مخاطبی رو یه کمپانی هدف بگیره و به موفقیت برسه من حق ندارم بگم "چرا" و "نه" و "بدرد خودشون میخوره" و...
در بهترین حالت شما هم حال می کنید با خدمات و محصولات کمپانی
در بدترین حالت میگید که واسه من نیست و میرید کنار.

مشکل وقتیه که کمپانی نتونه مخاطب هدفشو راضی کنه... که خب فعلا نینتندو با یه اختلاف فجیعی از حاشیه همچین خطری به دوره.

البته میشه دقیق بحث کرد چجوری نینتندو با سوییچ تونسته این دامنه از مخاطب رو نگه داره
آدم های وحشتناکی تو نینتندو سرکارن. وحشتناک باهوش! خوب میدونن چی و چقدر به درد چه مخاطبی میخوره. البته همیشه هم موفق نیستن. ولی خودتون کاتالوگ بازی ها رو نگاه کنید سریع متوجه میشید

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,560

به استثناء مجرمین قانونی (:D) عملا هر نوع مخاطبی رو یه کمپانی هدف بگیره و به موفقیت برسه من حق ندارم بگم "چرا" و "نه" و "بدرد خودشون میخوره" و...

مشکل وقتیه که کمپانی نتونه مخاطب هدفشو راضی کنه... که خب فعلا نینتندو با یه اختلاف فجیعی از حاشیه همچین خطری به دوره.

البته میشه دقیق بحث کرد چجوری نینتندو با سوییچ تونسته این دامنه از مخاطب رو نگه داره
آدم های وحشتناکی تو نینتندو سرکارن. وحشتناک باهوش! خوب میدونن چی و چقدر به درد چه مخاطبی میخوره. البته همیشه هم موفق نیستن. ولی خودتون کاتالوگ بازی ها رو نگاه کنید سریع متوجه میشید
مشکل نینتندو اینه که با عرضه سوییچ یکمی, خب.... دزد شده:-"

بازی ها مثل همیشه خوبن درست, اما کیفیت جوی کان و حتی خود سوییچ و فروختن ریمستر و کالکشن, میراث نینتندو رو زیر سوال میبره, همونطور که بی کیفیت بودن کنترلرهای PS4.5 و نداشتن بکوارد کامل لگاسی PS رو زیر سوال برد و البته پدیده جدید دایرکتورز کات :|

تقصیر مشتری هم هست که با وجود بی کیفیت بودن هی میخرن.

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
665
نام
Mohammadreza Sayari

دقیقا! اپل یه رنج گسترده از مردم رو با آیفون هدف گرفت و طبعا یه عده رو اسکیپ کرد (مثل کسایی مثل بالمر که موبایلشون ماشین ایمیل بود ولی چون آیفون کیبرد نداشت برای ایمیل مناسب نبود) اپل بهترین سرویس موزیک رو توی آیفون آورد، بهترین برنامه پیام رسانی، نقشه و... رو برای آیفون فراهم کرد و نتیجه ی این تمرکز و استراتژی شد ایجاد یه بازار عظیم ، رنج بزرگ مخاطب و فضای ایزوله که سال هاست اپل رو نگه داشته حالا اپل تا پارسال موبایل با صفحه LCD با رزولیشن ساب HD روی موبایلش میذاشت ولی اثر منفی خاصی روی کارشون نداشت.
الان نینتندو هم همینه اون دسته ای که گرافیک و بازی AAA مولتی میخوان رو عملا اسکیپ کرده و توی یه سری موارد خاص ترکونده و شرایط عالی ای رو ایجاد کرده طوری که میشه سویچ رو اصلا یه کتگوری جدا از کنسول توی زمینه گیمینگ به حساب آورد.
تنها ایرادی که میشه به نینتندو گرفت مسائلی مثل قیمت های گرون و مسائلی مثل جوی کان دریفت هست.

• Like
Reactions: Sega_genesis

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
این مقاله موچیزوکی واقعا جالبه، تحلیل کاملی رو کل قضیه است

Nintendo Switch’s Big Price Hike Takes Gamers Into New Territory

میگه عملا تو دوره ای که کمپانی های گیمینگ وسط عمر کنسول شون به محصولاتشون Price Cut میزنن تا عمرشو حفظ کنن، نینتندو کامل داره خلاف آب شنا می کنه و نه تنها پرایس کات نمیزنه اصن، بلکه داره یه Tier گرون تر از دستگاهشو میده بیرون تا عمر دستگاه رو حفظ کنه. که خود موچیزوکی نمیدونه اصن جواب بده یا نه، ولی در کل به نظرش حرکت Bold ـیه تو بازار ویدیو گیم.

بعدشم میاد میگه سوییچ جدید اورآل تقریبا 10~12 دلار بیشتر از سوییچ قبلی احتمالا خرج برمیداره تولیدش. اینو موچیزوکی با یوشیو توزورا که تو این حیطه حرفه ایه بررسی کرده. کلا نمایشگر جدیدی که از سامسونگ گرفته نینتندو تقریبا 3 تا 5 دلار گرون تر LCD های قبلیه. اون 32 گیگ حافظه بیشتر هم دوباره تقریبا 3.5 دلار خرج برمیدارن تو پروسه ساخت. با اسپیکر اضافه و ورودی LAN و پایه جدید و Component های دیگه جمعا نباید خرج ساخت این نسخه بیشتر از 15 دلار گرون تر از نسخه قبلی باشه و به وضوح نینتندو داره سود حاصله از فروش سخت افزارشو افزایش میده تو این پروسه

میگه این تغییرات تو ژاپن خیلی شیب اش بیشتره به خاطر قیمت ثابتی که کنسول ها تو چند سال اخیر داشتن.

1626342445531.png

یکی دیگه از آنالیزورهای بلومبرگ، هیدکی یاسودا، گفته که اگه این روش نینتندو که وسط عمر کنسول قیمت رو این جوری بردن بالا بتونه مومنتوم فروش دستگاه رو نه کاهش، بلکه افزایش بده، احتمال این که این سیستم قیمت گذاری تو بازار تبدیل به یه الگو بشه میره بالا.

این تیکه اش هم جالبه. میگه با وضع اخیر عرضه تقاضای پلی استیشن 5، خیلی واضحه که سونی می تونسته با قیمت بیشتر هم حتی کنسول رو بفروشه (وقتی با این سرعت کنسول ها تو بازار فروش می رفته و همون اول کاری بازار فروش دست دوم اش داغ میشه) حالا، خود سونی به گفته یکی از کارمندای بخش پلی استیشن که نمیخواسته اسمش فاش شه، داره تحت نظر میگیره روند اخیر نینتندو با Switch OLED رو که ببینند به کجا میرسه (که دوباره دلیلش، همون جور که بالا خود موچیزوکی گفت، اون خلاف روند بودنش، نتیجه اش رو با اهمیت تر می کنه)

میگه واکنش سهامدارای کمپانی به Switch OLED خیلی مثبت نبوده و بعد معرفی، سهام نینتندو 5 درصد سقوط کرده. آنالیزورها هم کلا واکنش ضد و نقیض دارن نسبت به این قضیه. یه سری میگن این حرکت غیر منطقیه و چیزهایی که اضافه شده با قیمت اش نمی خونن و نمیتونه نظر جلب کنه و یه سری هم میگن با توجه به تقاضای فعلی، اتفاقا 50 دلار کشیدن رو این دستگاه خیلی هم منطقیه و فروشش رو راحت می کنه.

آخر مطلب هم موچیزوکی این نقل قول رو از طرف تاکایوکی میاجیما، رییس بخش جلسه های اقتصادی سونی آورده
Nintendo made a real bold decision because it’s obvious that people would spend more on services and less on goods going forward

From a macroeconomic viewpoint, the move couldn’t be made if they have even a slight concern on how well the console would do.

BoG-sNiP3 nintendo

کاربر سایت
Jul 13, 2021
16
آقا دعوا بسه...
بنظرتون نسخه اولد سوییچ کنسول نسل نهمی نینتندو هست؟ من که فکر نمیکنم
طبیعتا زیاد تغییر خاصی نکرده فقط صفحه نمایش بهتر و بزرگتر شده و خوشگل تر شده
من مطمئنم نینتندو برا نسل ۹ خیلی برنامه داره

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
آقا دعوا بسه...
بنظرتون نسخه اولد سوییچ کنسول نسل نهمی نینتندو هست؟ من که فکر نمیکنم
طبیعتا زیاد تغییر خاصی نکرده فقط صفحه نمایش بهتر و بزرگتر شده و خوشگل تر شده
من مطمئنم نینتندو برا نسل ۹ خیلی برنامه داره

Of Fucking Course Not :D
کی کنسول نسل نهم شو یهو وسط یه روز افتابی تو توییتر معرفی می کنه :D
این صرفا یه ریویژن دیگه از سوییچه و احتمال زیاد حتی آخرین ریویژن دستگاه هم نباشه و یه ریویژن دیگه داشته باشیم تا کنسول نسل بعدی نینتندو

BoG-sNiP3 nintendo

کاربر سایت
Jul 13, 2021
16
Of Fucking Course Not :D
کی کنسول نسل نهم شو یهو وسط یه روز افتابی تو توییتر معرفی می کنه :D
این صرفا یه ریویژن دیگه از سوییچه و احتمال زیاد حتی آخرین ریویژن دستگاه هم نباشه و یه ریویژن دیگه داشته باشیم تا کنسول نسل بعدی نینتندو
سوییچ در حال حاضر موفقه
ولی نمیدونم چرا احساس میکنم نینتندو داره با این ریویژن و احتمالا با یه ریویژن دیگه به قول شما
گند میزنه به موفقیت سوییچ:|
هنوز قیمت مشخص نیست(مشخص شده؟خیلی وقته اخبار رو ندیدم)اما احتمال میدم قیمت یه باندل AC رو داشته باشه این سوییچ جدید:|

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
665
نام
Mohammadreza Sayari

ویدیوی گیم پلی Metroid Dread روی نینتندو سویچ اولد مدل

سویچ اولد مادل شاید یه آپگرید ضروری نباشه ولی قطعا یه ورژن تا حدود خیلی زیادی بهبود یافته هست که ایرادای مختلفی مثل استند ضعیف، نبود لن و البته تغییر صفحه LCD مسخره ی سویچ رو انجام داده و این برای شخصی مثل من و هرکس که دنبال یه تجربه کامله و سویچ استاندارد ناامیدش کرده بود خیلی خوبه

به طور کلی نینتندو نینتندو به جز جویکان دریفت عملا تمام ایراد هایی که سویچ داشت مخصوصا مورد اتصال ایرپاد رو اخیرا به شکل های مختلفی حل کرده

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
هو هو هو >:)
هیچی مثل یه مقاله از بلومبرگ نمیتونه من رو برگردونه به این تاپیک جهنمی >:) >:)

1632951980039.png

Developers Are Making Games for a Nintendo 4K Console That Doesn’t Exist

Employees at 11 game companies said their teams were in possession of Nintendo’s 4K development kit for the Switch. The companies span the globe, ranging from large publishers to small studios and include at least one that has never made a console game before, Zynga Inc., according to the employees, who asked not to be identified because they weren’t authorized to discuss their projects publicly.

طبق معمول مقاله جالبیه
موچیزوکی میگه بلومبرگ الان دقیقا میدونه 11 تا دولوپر کوچیک و بزرگ (که یکیشون Zynga است که اصن تا حالا بازی کنسولی نساخته) به کیت 4K واسه سوییچ دسترسی داشتن و بعضا سر این معرفی OLED حسابی گیج شدن و برنامه هاشون به هم ریخته.
و کلا این معرفی OLED خیلی به سهام نینتندو گند زده و وقتی دو تا کمپانی دیگه تو کل سال به خاطر کنسول های جدید شون ارزش سهام شون رشد داشته نینتندو 20 درصد سقوط رو تجربه کرده تو جولای (ماه معرفی OLED)

جلوتر گفته مشکلات کمبود قطعه حسابی گریبان گیر نینتندو شده. این که به خاطر همین سوییچ 4K کلا رفته عقب معلوم نیست، میتونه فاکتور باشه، ولی همین جوریش هم واسه پیش بینی 25.5 میلیون دستگاهی که میخوان تو سال مالی امسال شیپ کنن شدید گیر کردن و یکی از خطوط تولیدشون میگه کامل عقب اند از پروسه، یکی دیگه شون میگه به زور میرسیم ولی یحتمل تو دوران تعطیلات کمیاب شه کنسول و...

In a recent interview with Bloomberg, Toshiba Corp. singled out demand from game console makers as an area where it’s struggling to catch up. One specific class of component, ABF substrates, is necessary for the 4K Nintendo product, but supplies of those parts are now fully booked until 2025, said executives at component suppliers to Nintendo who asked not to be identified.

خود نینتندو تو جواب به بلومبرگ گفته مقاله تون دقیق نیست و "inaccurate" ـه. این که کجاش درست ـه و کجاش غلط رو اصن مشخص نکردن

پ.ن: It never ends :D

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
@Z-fan آقا چند ساعت بعد از پست بالات من یه بیانیه (به انگلیسی) از طرف نینتندو دیدم که بنظر سر تا پای گزارش بلومبرگ رو کلا رد میکنن. مطمئن نیستم ولی فکر کنم قبلا فقط به ژاپنی منتشر شده بود، ولی به هر حال برگشتن مستقیم گفتن گزارش سوئیچ 4K درست نیست و اینکه در حال حاضر جز مدل OLED هیچ برنامه دیگه ای برای کنسول جدید ندارن:

پ.ن: این توئیت دنیل احمد، سرور و سالار عرصه Dad jokes هم فوق العادست :D :)) :

IMG_20210930_040815_436.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر