اخبار و شایعات مربوط به کنسول بعدی Nintendo Switch

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1625579392353.png

نزدیک به شش سال و نیم از عرضه کنسول محبوب نینتندو سوییچ می گذرد.
قابلیت های جالب، قیمت به صرفه و کاتالوگ شگفت انگیز بازی های متنوع و با کیفیت عواملی بودند که باعث شدند نینتندو سوییچ علی رغم عرضه در اوج عملکرد کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، سریعترین فروش بین کنسول های هم نسل خود را داشته باشد.

نینتندو بعد از عرضه Switch Lite در سال 2019 از سوییچ به عنوان «خانواده سوییچ» یاد می کند که تا حد زیادی بیانگر این است که احتمالا این خانواده اعضای دیگری نیز به غیر از سوییچ عادی و لایت در آینده داشته باشد.

کنجکاوی پیرامون کنسول بعدی خانواده سوییچ دو سه سالی است که باعث انتشار شایعات و اخبار متفاوتی در مورد دستگاه بعدی نینتندو می شود.

هدف این تاپیک جمع آوری، آرشیو، اشتراک و بحث در مورد اخبار و شایعات پیرامون کنسول بعدی خانواده نینتندو سوییچ یا کنسول نسل بعدی نینتندو به صورت کلی است

===========================

لیست اخبار، شایعات و اطلاعات منتشر شده

اطلاعات بدست اومده از دیتاماین کردن فریم 10.0.2 نینتندو سوییچ

اطلاعات لیک شده توسط Nate The Hate (عرضه 2021 و مشخصات کلی دستگاه)

گزارش سایت Sina از تولید کننده های مربوط

گزارش بلومبرگ از سفارشات نینتندو به سامسونگ جهت تولید صفحات OLED جدید

شایعات مربوط به توقف تولید چیپ های Tegra +X1 و Tegra X1 از طرف انویدیا

گزارش سوم بلومبرگ (غیرقابل دسترس از طرف عموم) در رابطه با تاریخ عرضه، قیمت و پیش بینی فروش + تکمیلی

شایعه استفاده از تکنولوژی معماری Ada Lovelace انویدیا در ورژن بعدی سوییچ

گزارش Nikkei از برنامه نینتندو برای سال مالی 2021 و تایید وجود کنسول قویتر از طرف نینتندو برای عرضه در این بازه زمانی

معرفی کنسول جدید سوییچ قبل از E3 2021 به گزارش تاکاشی موچیزوکی، یوروگیمر و امیلی راجرز

گزارش Vandal از تولید کننده چینی و مشخصات ظاهری کنسول جدید سوییچ + تکمیلی

اطلاعات در مورد خروجی تصویر سوییچ از تایوان (1440p/30FPS داک - 720p/120FPS دستی)

معرفی رسمی مدل OLED سوییچ توسط نینتندو + اطلاعات تکمیلی

11 دولوپر مختلف کامل به کیت 4K ـی سوییچ دسترسی داشته اند

4K ready بودن داک جدید مدل OLED

لو رفتن ویژگی های تراشه سوییچ بعدی (معماری Ampere، پشتیبانی از Ray Tracing و DLSS) براساس لیک های انویدیا

غیر قابل مشاهده شدن ویدیوهای معرفی مدل OLED و Lite و آغاز دوباره گمانه زنی ها

گزارش Nikkei از برنامه های نینتندو و مذاکرات این شرکت با کارخانه ها جهت تولید انبوه کنسول بعدی

گزارش VGC از برنامه نینتندو برای عرضه کنسول بعدی خود در سال 2024

گزارش VGC از نمایش نینتندو از کنسول نسل بعدی نینتندو با سازندگان در گیمزکام 2023 + امکان اجرای Matrix Awakens روی کنسول

لیک Nate the Hate از نمایش پشت پرده گیمزکام، اجرای Zelda: Breath of the Wild به صورت 4K60 بدون هیچ گونه لودینگ

گزارش یوروگیمر و دیجیتال فاندری از چیپ T239 (گرافیک احتمالی نسل بعد نینتندو) و توانایی های آن

پست اول به مرور زمان با اخبار مختلف بروزرسانی می شود.​

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
  • The performance of this revision is expected to be in line with the PS4 PRO and XBOX One X
  • Zelda is a strong launch game candidate with several round out titles to accompany it.

آره اینا هم تو اون گزارشه بوده ظاهرا
ولی خیلی با اما و اگر و اینا بوده

ولی اگه باشه عملا Switch 2 ئه... بدون اسم Switch 2 :D
I'm Skeptical :D

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
آره اینا هم تو اون گزارشه بوده ظاهرا
ولی خیلی با اما و اگر و اینا بوده

ولی اگه باشه عملا Switch 2 ئه... بدون اسم Switch 2 :D
I'm Skeptical :D
حقیقتا خسته شدم از ۱۵-۲۰ فریم بودن بازی ها :D امیدوارم درست باشه این شایعه. حالا مثلا تو یه سری بازی مثل smash ultimate , mario, Diablo زیاد اذیت نمیکنه ولی خب زلدا مثلا خیلی اوضاعش ناجوره. دیگه دراپ کردم حقیقتا تا ببینیم این مدل جدید چجوریاس. حیف میشن زیر۶۰ فریم اینجور بازیا

• Like
Reactions: omid0 and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
حقیقتا خسته شدم از ۱۵-۲۰ فریم بودن بازی ها :D امیدوارم درست باشه این شایعه. حالا مثلا تو یه سری بازی مثل smash ultimate , mario, Diablo زیاد اذیت نمیکنه ولی خب زلدا مثلا خیلی اوضاعش ناجوره. دیگه دراپ کردم حقیقتا تا ببینیم این مدل جدید چجوریاس. حیف میشن زیر۶۰ فریم اینجور بازیا

زلدا که اکثرا 30 فریم ـه... فقط یادمه لحظه ای که وارد جنگل Korok ها میشدی بازی قشنگ افت فریم داشت
ولی Hyrule Warriors فاجــــــــــعه است :D یعنی فاجعه ها :D من بعد دموش رسما بیخیال شدم :D
بعد کلا جالبه از 3DS به New 3DS هم مشکل اصلی سر Hyrule Warriors 1 رو اون دستگاه بود :)) قشنگ تاریخ دوباره داره تکرار میشه
(یادم افتاد الان، مانستر هانتر جنریشن هم اون موقع خیلی بحثش داغ بود :D)

از اون طرف خود نینتندو هم سر هم پورت Pikmin 3 و هم Bowser's Fury رسما خوردن به سقف قدرت دستگاه (Bowser's Fury تو حالت دستی 30 فریم اجرا میشه. که جوابگوئه ولی در نظر بگیرید آدیسی کامل 60 فریم اجرا می شد و اون قدر بازی خوشگلی بود)

یه یارویی دوباره لیست کرده بود تو ریست ارا کیفیت اجرایی بازی های نینتندو رو. اگه این قدر ظالمانه بن ام نمی کردن، میرفتم درش میاوردم

آخرین ویرایش:

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
New Switch would be:
-release later this year
-7-inch, 720p OLED screen
-DLSS equipped
-better CPU,
more memory
-with a lot of games
-analysts tip as much as $399.99 price tag

The U.S. company’s new chipset will also bring a better CPU and increased memory. DLSS support will require new code to be added to games, so it’ll primarily be used to improve graphics on upcoming titles, said the people, including multiple game developers. Bloomberg News previously reported that the new Switch is likely to include a 7-inch OLED screen from Samsung Display Co. and couple the console’s release with a bounty of new games

Nintendo to Use New Nvidia Graphics Chip in 2021 Switch Upgrade

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
زلدا که اکثرا 30 فریم ـه... فقط یادمه لحظه ای که وارد جنگل Korok ها میشدی بازی قشنگ افت فریم داشت
ولی Hyrule Warriors فاجــــــــــعه است :D یعنی فاجعه ها :D من بعد دموش رسما بیخیال شدم :D
بعد کلا جالبه از 3DS به New 3DS هم مشکل اصلی سر Hyrule Warriors 1 رو اون دستگاه بود :)) قشنگ تاریخ دوباره داره تکرار میشه
(یادم افتاد الان، مانستر هانتر جنریشن هم اون موقع خیلی بحثش داغ بود :D)

از اون طرف خود نینتندو هم سر هم پورت Pikmin 3 و هم Bowser's Fury رسما خوردن به سقف قدرت دستگاه (Bowser's Fury تو حالت دستی 30 فریم اجرا میشه. که جوابگوئه ولی در نظر بگیرید آدیسی کامل 60 فریم اجرا می شد و اون قدر بازی خوشگلی بود)

یه یارویی دوباره لیست کرده بود تو ریست ارا کیفیت اجرایی بازی های نینتندو رو. اگه این قدر ظالمانه بن ام نمی کردن، میرفتم درش میاوردم
سر چی بن شدی حالا (یه بار دیدم یه بنده خدایی تحت عنوان "boy club behavior" بن شد در کل مدیران ارا استالین مخفی به تمام معنا هستن تصور اینکه اینا یه وقت جایی به قدرت برسن مو به تنم سیخ میکنه)

جهت در آمدن از اف تاپیک :D : توی spawn wave یه تحلیل قشنگی از اون شایعه چنتا پست بالا داشت، می گفت احتمالاً منظور اینه که همون تناسب از Full Hd به 4K ارتقاع پیدا کردن بازیها مد نظر هست نه قدرتی توی بازه 4 تا 6 ترافلاپس.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
New Switch would be:
-release later this year
-7-inch, 720p OLED screen
-DLSS equipped
-better CPU,
more memory
-with a lot of games
-analysts tip as much as $399.99 price tag

Nintendo to Use New Nvidia Graphics Chip in 2021 Switch Upgrade

با این رسما دیگه میشه اون قضیه Aula رو کرد زیر خاک :D
مخصوصا این که 400 دلاره.

من به شخصه آرزومه که قیمتش از 350 دلار بالاتر نره
ولی چیزی که موچیزوکی میگه درسته
پوست من و شما کنده میشه، ولی نینتندو راحت تو همون 400 دلار میتونه همچین محصولی رو بفروشه.

الان تنها نگرانی های من، مشکلات و پیامدهای استفاده از OLED ـه که ممکنه منجر به پیکسل سوخته و اینا شه.
+ این که اصن ممکنه به آخر امسال برسه با این وضع کمبود چیپ و این چیزها؟

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
با این رسما دیگه میشه اون قضیه Aula رو کرد زیر خاک :D
مخصوصا این که 400 دلاره.

من به شخصه آرزومه که قیمتش از 350 دلار بالاتر نره
ولی چیزی که موچیزوکی میگه درسته
پوست من و شما کنده میشه، ولی نینتندو راحت تو همون 400 دلار میتونه همچین محصولی رو بفروشه.

الان تنها نگرانی های من، مشکلات و پیامدهای استفاده از OLED ـه که ممکنه منجر به پیکسل سوخته و اینا شه.
+ این که اصن ممکنه به آخر امسال برسه با این وضع کمبود چیپ و این چیزها؟
من فقط زلدا و استرال چین 60 فریم میخوام:D 400 دلار ارزش داره به نظرم. با این لایبرری سوییچ حیفه این همه بازی رو ساب 720 و 25 فریم ران بشن خدایی:D

اوضاع الان:
tenor.gif

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
من فقط زلدا و استرال چین 60 فریم میخوام:D 400 دلار ارزش داره به نظرم. با این لایبرری سوییچ حیفه این همه بازی رو ساب 720 و 25 فریم ران بشن خدایی:D

اوضاع الان:
View attachment 199236

با این که الان کلی گزارش و لیک و اینا داریم
به نظرم وقتشه نظرسنجی بذاریم؟ :D

=====

دو هفته دیگه احتمالا موضوع نظرسنجی رو عوض می کنم.

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
ظاهرا SOCـه سوییچ بعدی بر پایه معماری نسل آینده GPUهای nvidia،معماری Ada Lovelace هست.هر چند که خبر تایید رسمی نشده..
با توجه به شایعات پشتیبانی Ray Traycing(البته شاید به لطف DLSS) در یک فریم قابل قبول رو سوییچ بعدی،بهره وری از معماری Ada Lovelace ،رو این موضوع صحه میزاره..
next-gen-nintendo-switch-rumored-to-feature-nvidia-ada-lovelace

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
دوستان
این خبر هایی که می زارید یک نکته هم مد نظر داشته باشید که کنسول نینتندو هست نه مایکروسافت/سونی :D

SoC اه Switch Pro همون Mariko اه که یکمی کلاکش رفته بالاتر.
اینو بوکمارک کنید واسه روزی که ریلیز شد :D

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,918
دوستان
این خبر هایی که می زارید یک نکته هم مد نظر داشته باشید که کنسول نینتندو هست نه مایکروسافت/سونی :D

منم والا در این گفته شما شک ندارم
ولی دوستان نینتندو رو نشناختن واقعا
تازه باید دعا کنید یه وقت ضعیفتر نباشه :))

• Like
Reactions: Thonkeyes and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
ظاهرا SOCـه سوییچ بعدی بر پایه معماری نسل آینده GPUهای nvidia،معماری Ada Lovelace هست.هر چند که خبر تایید رسمی نشده..
با توجه به شایعات پشتیبانی Ray Traycing(البته شاید به لطف DLSS) در یک فریم قابل قبول رو سوییچ بعدی،بهره وری از معماری Ada Lovelace ،رو این موضوع صحه میزاره..
next-gen-nintendo-switch-rumored-to-feature-nvidia-ada-lovelace

حالا من اینو به پست اول اضافه می کنم، چون عملا شایعه است.
منتها، اول این که به شدت بعیده نینتندو دنبال Ray Tracing باشه. دلیل این که خیلیا DLSS رو محتمل میدونن اینه که صفحه نمایش خود کنسول 720p ـه. یعنی نه نینتندو نه هیچ سازنده دیگه ای از این ابزار رو حالت دستی استفاده نمی کنه و واسه حالت داک کنسوله و قرار نیست فشاری به دستگاه تو حالت دستی که متکی به باتریه بیاره. اینو نمیشه واسه ری تریسینگ هم گفت.
یه چیزی که این جا همیشه باید لحاظ شه اینه که چقدر Resource هم از لحاظ مالی، هم از لحاظ مصرف انرژی این تکنولوژی ها دارن. چون اولا داریم در مورد نینتندو صحبت می کنیم (که خساست اش شهره ی عام و خاصه :D) هم این که اینا دارن کنسول دستی میزنن. فیچرهای گرافیکی هیچ وقت الویت نیستن موقع ساخت کنسول دستی به نسبت عمر باتری و صفحه نمایش و... . به کار بردن معماری چیپی که هنوز عرضه تجاری نشده و آزمون شو پس نداده کلا به روش کاری نینتندو نمیخوره

البته خود یارو هم این جا گفته. احتمال زیاد همون دم و دستگاه Orin باشه.
در هر صورت سوییچ پرو تنها سیستمی نیست که نینتندو قراره تا آخر عمرش بده. قرارداد اینا هم با انویدیا ظاهرا خیلی طولانیه. بعید نیست معماری Ada رو واسه کلا نسل بعدی کنسول های خانواده نیتنندو نگه دارن و تو این مدت شخصی سازیش کنن تا بیشتر به درد کنسول دستی بخوره

(جدا از همه ی اینا جهشی که از Ada نسبت به Maxwell هست، خییییلی زیاده :D به چه درد نینتندو میخوره واسه دستگاه میان نسلی اش :D)

در کل بعید است
من به همون Orin هم خوشبین نیستم و فکر می کنم نینتندو با Xavier به هدفش میرسه :D

دوستان

It's a Bookmark War Then :D >:)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mr-game&watch

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر