اخبار و شایعات مربوط به کنسول بعدی Nintendo Switch

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1625579392353.png

نزدیک به شش سال و نیم از عرضه کنسول محبوب نینتندو سوییچ می گذرد.
قابلیت های جالب، قیمت به صرفه و کاتالوگ شگفت انگیز بازی های متنوع و با کیفیت عواملی بودند که باعث شدند نینتندو سوییچ علی رغم عرضه در اوج عملکرد کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، سریعترین فروش بین کنسول های هم نسل خود را داشته باشد.

نینتندو بعد از عرضه Switch Lite در سال 2019 از سوییچ به عنوان «خانواده سوییچ» یاد می کند که تا حد زیادی بیانگر این است که احتمالا این خانواده اعضای دیگری نیز به غیر از سوییچ عادی و لایت در آینده داشته باشد.

کنجکاوی پیرامون کنسول بعدی خانواده سوییچ دو سه سالی است که باعث انتشار شایعات و اخبار متفاوتی در مورد دستگاه بعدی نینتندو می شود.

هدف این تاپیک جمع آوری، آرشیو، اشتراک و بحث در مورد اخبار و شایعات پیرامون کنسول بعدی خانواده نینتندو سوییچ یا کنسول نسل بعدی نینتندو به صورت کلی است

===========================

لیست اخبار، شایعات و اطلاعات منتشر شده

اطلاعات بدست اومده از دیتاماین کردن فریم 10.0.2 نینتندو سوییچ

اطلاعات لیک شده توسط Nate The Hate (عرضه 2021 و مشخصات کلی دستگاه)

گزارش سایت Sina از تولید کننده های مربوط

گزارش بلومبرگ از سفارشات نینتندو به سامسونگ جهت تولید صفحات OLED جدید

شایعات مربوط به توقف تولید چیپ های Tegra +X1 و Tegra X1 از طرف انویدیا

گزارش سوم بلومبرگ (غیرقابل دسترس از طرف عموم) در رابطه با تاریخ عرضه، قیمت و پیش بینی فروش + تکمیلی

شایعه استفاده از تکنولوژی معماری Ada Lovelace انویدیا در ورژن بعدی سوییچ

گزارش Nikkei از برنامه نینتندو برای سال مالی 2021 و تایید وجود کنسول قویتر از طرف نینتندو برای عرضه در این بازه زمانی

معرفی کنسول جدید سوییچ قبل از E3 2021 به گزارش تاکاشی موچیزوکی، یوروگیمر و امیلی راجرز

گزارش Vandal از تولید کننده چینی و مشخصات ظاهری کنسول جدید سوییچ + تکمیلی

اطلاعات در مورد خروجی تصویر سوییچ از تایوان (1440p/30FPS داک - 720p/120FPS دستی)

معرفی رسمی مدل OLED سوییچ توسط نینتندو + اطلاعات تکمیلی

11 دولوپر مختلف کامل به کیت 4K ـی سوییچ دسترسی داشته اند

4K ready بودن داک جدید مدل OLED

لو رفتن ویژگی های تراشه سوییچ بعدی (معماری Ampere، پشتیبانی از Ray Tracing و DLSS) براساس لیک های انویدیا

غیر قابل مشاهده شدن ویدیوهای معرفی مدل OLED و Lite و آغاز دوباره گمانه زنی ها

گزارش Nikkei از برنامه های نینتندو و مذاکرات این شرکت با کارخانه ها جهت تولید انبوه کنسول بعدی

گزارش VGC از برنامه نینتندو برای عرضه کنسول بعدی خود در سال 2024

گزارش VGC از نمایش نینتندو از کنسول نسل بعدی نینتندو با سازندگان در گیمزکام 2023 + امکان اجرای Matrix Awakens روی کنسول

لیک Nate the Hate از نمایش پشت پرده گیمزکام، اجرای Zelda: Breath of the Wild به صورت 4K60 بدون هیچ گونه لودینگ

گزارش یوروگیمر و دیجیتال فاندری از چیپ T239 (گرافیک احتمالی نسل بعد نینتندو) و توانایی های آن

پست اول به مرور زمان با اخبار مختلف بروزرسانی می شود.​

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
الان این همونه که شایعه‌ش به عنوان سوییچ پرو مطرح بود یا اون هنوز معرفی نشده؟ :D

نه اون احتمالا حداقل بره تا آخرای 2022 به بعد با این وضع.
چون از همون چند ماه پیش هم یه عده مثل Nate the Hate و Digital Fundry رو این ایده که دو تا مدل داریم که یکیش ملا XL ـه و فقط صفحه بهتر داره کار می کردن. که حداقل XL ـه درست دراومد.
شایعات اون چیپ Orin که تازه یکی دو ماه پیش Taped Out شده بود هم پابرجاست. جایی نرفته.

اگه عین پروسه 3DS بخوان ببرن جلو... اون مدل Pro احتمالا جلوتره

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
668
نام
Mohammadreza Sayari
مسئله اتصال به ایرپادها رو تو یکی از همین آپدیت های فریمور حل نکردن؟ من یادمه یه چیزایی خونده بودم که یه کارایی داشتن می کردن.
بلوتوث ام آره حیفه. خودش کلی در دیگه وا می کنه.

===

ری اکشن ها از چیزی که انتظار داشتم مثبت ترن :))

View attachment 215749
من سویچم دیگه داغون شده باطریش کلا 2 ساعت دووم میاره و ریل های جویکانش نابود شده. باید عوضش میکردم حالا خدارو شکر این معرفی شد

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
nintendo-switch-oled-model.original (2).jpg
این چیه؟

نه اون احتمالا حداقل بره تا آخرای 2022 به بعد با این وضع.
چون از همون چند ماه پیش هم یه عده مثل Nate the Hate و Digital Fundry رو این ایده که دو تا مدل داریم که یکیش ملا XL ـه و فقط صفحه بهتر داره کار می کردن. که حداقل XL ـه درست دراومد.
شایعات اون چیپ Orin که تازه یکی دو ماه پیش Taped Out شده بود هم پابرجاست. جایی نرفته.

اگه عین پروسه 3DS بخوان ببرن جلو... اون مدل Pro احتمالا جلوتره

در مورد این چیپ Orin بیشتر توضیح میدی. چه سطحی از قدرت رو ارائه میده؟

پ.ن: این تم سیاه و سفید چرا اینقدر ترند شده XBSS،PS5 حالا هم سویچ جدید:-?

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
View attachment 215770
این چیه؟

در مورد این چیپ Orin بیشتر توضیح میدی. چه سطحی از قدرت رو ارائه میده؟

پ.ن: این تم سیاه و سفید چرا اینقدر ترند شده XBSS،PS5 حالا هم سویچ جدید:-?

همون جور که 2016 شایعه شد نینتندو داره از چیپ تگرای شخصی سازی شده ی انویدیا استفاده می کنه
از اوایل 2021 هم یه سری شایعه درمیاد که نینتندو دوباره داره با انویدیا سر ساخت یه چیپ این بار Orin شخصی سازی همکاری می کنه واسه سخت افزار بعدیش.

چیپ Orin چیه؟ تو این پست یه چارت هست از چیپ های گرافیکی موبایل انویدیا که قشنگ توضیح میده فرقاشون رو

حالا همچین چیزی هست؟
نمیدونم خداییش :D
شایعه اند دیگه. هیچ وقت آدم نمیتونه بگه کدوما غلطه کدوما درست. :D همین تاپیک کلی شایعه غلط و درست داریم. (منم قرار نیست از این به بعد بیخیال پوشش شایعات نینتندویی بشم. وقتی کلی شون درست از آب درمیان کلی شون هم نه :D دوز فان اش بالاس) اینسایدرهایی که این رو گفتن آدمای چیپ ـی نیستن. چندین و چندبار قبلا برنامه های نینتندو رو ریز یا درشت فاش کردن و بعضا خیلی هم گردن کلفتن تو حوزه روی هم (یوروگیمر - Nate The Hate - بلومبرگ و...) (شرایر این وسط خبری نداشت استثناءً، اطلاعات اون از تیم آسیای بلومبرگ میومد)

پس دلیل این تناقضات چیه؟

کسی که چیزی نمیگه ولی چیزی که ملت فکر می کنن اینه که اینسایدرها قاطی کردن یحتمل. شما از یه طرف اخبار یه چیپ جدید رو داری.
از یه طرف هم اخبار عرضه یه ریویژن جدید از طرف نینتندو تا آخر 2021 که صفحه OLED داره و...
میگی خب این دو تا یه چیز اند دیگه :D
اینسایدرها تازه حول و حوش آوریل-می 2021 می فهمند که این چیپ Orin نینتندو داره از مرحله Tape-out (یه مرحله از توسعه چیپ های سخت افزاری) میاد بیرون، همون جا یه سری مثل دیجیتال فاندری و Nate the Hate بدبین شدن به عرضه این مدل بعدی با این چیپ تو 2021 و اصن اون تئوری دو مدله بودن ادامه سوییچ از همون جا شکل گرفت. چون اصن هیچ رقمه نمی شد همچین چیزی رو به 2021 رسوند. خلاصه من فکر نمی کنم اون شایعات نینتندو واسه کار روی یه چیپ دیگه دروغ باشن. ولی الان دیگه نمیدونم میره برای سوییچ بعدی یا ورژن پرو

نینتندو هم که کار خودشو می کنه :D
مدل XL شو میده، مشتری ها هم راضین ظاهرا :D اون اصن یه بحث جداست

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,291
نام
مــاکــان
من درک نمیکنم ملت چجوری راضین؟
اگه فقط به این آپدیتهای معمولی بود، باید اینطور میبود که کنسول جدید جای سوییچ فعلی میگرفت با همون قیمت 300 دلار.
سوییچ فعلی هم کاهش قیمت 50دلاری میدادن.

با این شرایط اگر نسخه پرو هم در حال توسعه باشه، قطعا قیمتش بالای 400 دلار هست که دیگه با منطق جیب من جور در نمیاد.

من واقعا ناامید شدم.
بیشتر از 8-7 ماه رویاپردازی کردیم=((
خب طبق معمول بیش از حد معمول از نینتندو انتظار داشتیم.

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
من درک نمیکنم ملت چجوری راضین؟
اگه فقط به این آپدیتهای معمولی بود، باید اینطور میبود که کنسول جدید جای سوییچ فعلی میگرفت با همون قیمت 300 دلار.
سوییچ فعلی هم کاهش قیمت 50دلاری میدادن.

با این شرایط اگر نسخه پرو هم در حال توسعه باشه، قطعا قیمتش بالای 400 دلار هست که دیگه با منطق جیب من جور در نمیاد.

من واقعا ناامید شدم.
بیشتر از 8-7 ماه رویاپردازی کردیم=((
خب طبق معمول بیش از حد معمول از نینتندو انتظار داشتیم.

یه نگاه به کنسولای دستی قبلی نینتندو بنداز متوجه میشی چجوری ملت راضین

نینتندو کنسول میده همه کف میکنن

نینتندو همون کنسول رو با صفحه بزرگتر میده ملت میمیرن براش

نینتندو همون کنسول رو با بدنه متفاوت تر میده ملت آدم میکشن براش

وقتی هم آخرش یه کنسول یکم قویتر میده به جاش شارژر نمیزاره تو جعبه و اینجوری مثل اپل میشه خداوندگار نوآوری

فن بیس نینتندو هرچی بهشون بدی راضین دیگه از کنسول بدون شارژر و یه مقوا بدتر نیست که این سوئیچ جدیده

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,291
نام
مــاکــان
یه نگاه به کنسولای دستی قبلی نینتندو بنداز متوجه میشی چجوری ملت راضین
دقیقا بخاطر اخبار و لیکهای بظاهر قوی این سری خیلیهامون واقعافکر میکردیم دارن یک کاری میکنن.
من تو این 7-8 ماه کلی مطلب خوندم و ویدیو دیدم و اخبار دنبال میکردم.

اما آخرش همون اخبار scene درست دراومد.
تا حالا اینجوری سرکار نرفته بودم.

با این شرایط باز هم صبر میکنم، سوییچ فعلی اصلا برام جذابیت برای خرید نداره.
جز اینکه کاهش قیمت خوبی داشته باشه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1625593534546.png

منطقی میزنه.
روشی که دوران DS و 3DS و GBA و GB هم جواب داده:-??

وای عالی بود این مدل جدید
چقدر زیبا و خوش استایل بود امیدوارم موفق بشه
فکر کنم نیتندو سوییچ اونقدر داره میفروشه که فعلا از مدل pro صرف نظر کردن
یه کنسول شیک ارزان با دنیایی از بازی های شاهکار قشنگ بهشت بچگیمونه

فروششون هم این قدر خوب نبود، باز هم با وضع کمبود قطعات عمرا میتونستن همچین مدلی رو به 2021 برسونن

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,633
نام
milad
وای عالی بود این مدل جدید
چقدر زیبا و خوش استایل بود امیدوارم موفق بشه
فکر کنم نیتندو سوییچ اونقدر داره میفروشه که فعلا از مدل pro صرف نظر کردن
یه کنسول شیک ارزان با دنیایی از بازی های شاهکار قشنگ بهشت بچگیمونه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,291
نام
مــاکــان
وقتی نظر میزام برام یکسره شکلک پوکر فیس میزارید
تازه الان به حرف من رسیدید ☺️

انتظارتون از نینتندو خیلی بیش از حد و ماورایی بوده ?
از کنسولا دستی اولیه نینتندو تا الان
همیشه کنسول دستی نینتندو از بقیه ضعیفتر بوده

مثلاً sega game gear با gameboy مقایسه کن
سگا گیم گیمر صفحه رنگی ، بازیا با گرافیک بالا و ..... گیم بوی صفحه سیاه و سفید

حتی با آتاری لاینکس با gameboy مقایسه کن
گیم بوی شبیه جوک بوده ?
تا الان
خب چون شما عاشق سخت افزاری.
برای امثال من محتوا اولویت داره، همین الان اگه سوییچ فعلی تخفیف منطقی بخوره با کله میخرم.
چون بازیهاش هیچ جای دیگه وجود خارجی نداره.

اما این دفعه شایعه ها بقدری قوی بود، یا حداقل من این سری خیلی جدی دنبالش کردم که سوییچ پرو برام خیلی جذاب بود.

همیشه کنسول دستی نینتندو از بقیه ضعیفتر بوده
البته همه مشخصات همون هست که لیک شد به غیر از تغییر چیپ و ساپورت Dlss.
کسی انتظار نداشت از باقی کنسولها قوی تر باشه، برای من همینکه با Dlss بتونه 1080 یا نهایتا 2k و 60 فریم خروجی پیوسته بده بیش از حد راضی کننده می بود.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,291
نام
مــاکــان
View attachment 215794

فروششون هم این قدر خوب نبود، باز هم با وضع کمبود قطعات عمرا میتونستن همچین مدلی رو به 2021 برسونن
یعنی با این تعداد فروش و پرفروش ترین کنسول ماه بودن بطور متوالی، این حرکت چیپ برای نینتندو میتونه منطقی باشه؟:Thinking:
این جف گراب هم یک وقتهایی حرفهای بچه گونه میزنه ها.

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
فقط منم که با این مدل جدیده مشکلی ندارم ؟ تازه با اینکه ۲ ۳ ماهه سوییچ گرفتم اما بدم نمیاد این جدیده رو بگیرم. اینکه شما مایوس شدید به نظرم بر میگرده به سطح انتظاراتتون. سوییچ کنسولیه که یک جنبه ی استفاده ش فقط مربوط میشه به گرافیک که بیشتر وقتی به حالت داکت هست برمیگرده(بر خلاف کنسول های دیگه که اگه پیشرفت گرافیکی نداشته باشن، خریدشون توجیهی نداره) ولی اگه از جنایب دیگه نگاه کنید مثلا تو حالت هندهلد، که من خودم اکثرا تو این حالت ازش استفاده میکنم، این فوق العادست که اسکرینش بزرگتر و با کیفیت تره و باتری بیشتری نگه میداره، یا مثلا تو حالت tabletop باز این عالیه که استندش و اسپیکرش بهتر شده. بنظرم این چیزاییه که اپگرید کردن بی ارزش نیست و دقیقا اومدن نقاط ضعف کنسول رو برطرف کردن و اونو به حالت ایده ال نزدیک تر کردن.
در کل این قابلیت هایی که سوییچ در حال حاضر ارائه میده بی رقیبه نسبت به کنسول های دیگه و برای بهتر کردنش روی همین نقاط ضعفش کم کم کار کنن کافیه.
بعلاوه ابنکه ۳۵۰ دلار برای یک کنسولی که انقدر میتونه سرگرم کننده باشه برای اکثر مردم دنیا چیزی نیست، برای منو شما که تو ایرانیم مسئله سازه:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
یعنی با این تعداد فروش و پرفروش ترین کنسول ماه بودن بطور متوالی، این حرکت چیپ برای نینتندو میتونه منطقی باشه؟:Thinking:
این جف گراب هم یک وقتهایی حرفهای بچه گونه میزنه ها.

فکر کنم بد متوجه شدی

تو این جوری نگاه کن (جفت مون مثال خوبی از قضیه ایم اتفاقا)
همین جوریش که ما نمی خریم... خب؟ یا مثل من یکی سوییچ داره و بعد سه چهار سال دنبال ارتقاس، یا مثل تو به سوییچ فعلی علاقه نداره و یه چیز قویتر میخواد، درست؟
و فروش فعلی این قدره. تو بهش به چشم پول و فروش نگاه نکن. به چشم تقاضا نگاه کن.

الان نینتندو مدل OLED رو میده. نه برای من مدل خوبیه که دنبال ارتقائم. نه برای تو...
ولی همون جور که گراب میگه، دو عده میخرن.
یه عده که همون خریدارای قبلی اند و میخوان برای بار اول سوییچ بخرن و الان یه آپشن یخورده گرون تر، با چند تا امکانات بیشتر دارن. چه بهتر
و یه عده هم که کلا بدشون نمیاد از ارتقاهای ریز و بعدشم کنسول قدیمی شون رو دست دو ارزون تر میفروشن به اینستال بیس جدید. که اونام دو قشر اند، یکی قشر مرفح :D (که منظور گراب همینان) یکی دیگه هم به قول فرشاد قشر فن های خر و بی شعور و خل و چل و خلاصه هر چی میخوای نثارشون کن نینتندو که کلا هر چی نینتندو میذاره جلوشون میخرن (Contrary to Belief... این قشر هیچ وقت سوپاپ اطمینان نینتندو نیست و کلی محصول نینتندو از Virtual Boy تو دهه 90 تا همین Labo شکست تجاری خوردن با وجود حمایت این قشر)

که یعنی این محصول با این که دو تا جامعه مشتری بزرگ رو به خودش جذب نمی کنه.
باز دو تا جامعه مشتری دیگه رو داره نگه میداره. این یعنی عملا تقاضا رو داره تو همین حدی که هست، فقط تا یه مدت بیشتری نگه میداره
چرا؟

چون تو فکر کن همین الانش، سوییچ عرضه اش به زور با تقاضاش یکیه. (خودشون اقرار کردن رسما) ایکس باکس و پلی استیشن با اون همه دم و دستگاه نتونستن عرضه و تقاضا رو تو وضع فعلی اندازه هم نگه دارن (سوییچ تو همین بازه زمانی تازه داره از جفت شون بیشتر میفروشه) بعد تو فکر کن تو این بازه زمانی سوییچ یهو بخواد در رو برای اون دو عده دیگه که ماها باشیم باز کنه. مسئله سود و ضررش رو ول کن، به لحاظ فیزیکی برای کمپانی اصن شدنیه عرضه در همچین سطحی؟ پارسال بالای 25 میلیون دستگاه شیپ کردن، بیشتر از این مخصوص اگه یه خط دستگاه کاملا خط تولیدش نابالغ و نو باشه هم به کمپانی ضرر میزنه، هم به من و تو که خریدارشیم (چون عمرا سال اول پیدا شه)
کاهش قیمت هم دوباره همین کار رو می کنه، صرفا تقاضا رو میبره بالا وقتی کمپانی زورش نمیرسه
اگه هر چی، نینتندو با 3DS و Wii U نشون داده قبلا که سریعتر از هر کمپانی دیگه ای اگه تقاضا به خاطر قیمت کم باشه حاضره قیمت رو بیاره پایین (ضرر خوبی هم کرد پاش اون سال ها)
ولی الان رسما هر دو تا آپشن کنسول پرو و کاهش قیمت قشنگ مثل اینه نینتندو با تیر بزنه به پای خودش.

مدل OLED مدل چیپی ـه ها. قبول دارم، عملا Safe ترین و چیپ ترین راه ممکن واسه افزایش اینستال بیس کنسوله. ولی فعلا بهترین چیزیه که نینتندو میتونه بده بازار بدون این که به همش بریزه.

رییس استدیو لاریان یه حرف قشنگی میزد که اگه نینتندو کنسول قوی نده بازار تو چند سال آتی هم اعتماد دولوپرها رو از دست میده هم اعتماد مشتری ها رو. با ری اکشنی که من به معرفی امروز دیدم. چیزی که این بشر می گه هنوز نرسیده. اینا هنوز وقت دارن. سوییچ لعنتی واقعا عمرش تو بازار بیشتر از حالت معموله

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر