PlayStation Until Dawn

0emf0u8pohueith8u2k6.jpg

عنوان بازی : Until Dawn
سازنده :Supermassive Games
ناشر : Sony Computer Entertainment
پلتفرم : PlayStation 4
ژانر : Horror
8 نوجوان که واسه سالگرد مرگ یکی از دوستانشان دور هم جمع شدند درگیر یک سری مسائل وحشتناک مربوط به
یه قاتل زنجیره ای میشوند ...
44115108486444330593.png

wdjc2r6tv3oymk73a84v.jpg

720P

تصاویر :

آخرین ویرایش:

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,478
نام
آرش
اصلا از گیم‌پلی بازی راضی نبودم. به نظر نمیاد داستان مناسبی داشته باشه چون موضوع کلی‌اش هم کلیشه‌ای هست. دوستانی که می‌گن بازی بر اساس QTE بنا شده و به همین دلیل مشکلی نیست باید بگم که واقعا دارید اشتباه می‌کنید. چون QTE شدیدا به بازی لطمه می‌زنه، تو بعضی بازی‌ها جواب می‌ده ولی اکثر مواقع تنها ضعف سازنده رو نشون می‌ده. بازی می‌خواد شبیه «Beyond: Two Souls»—که بازی به شدت بدی بود—و کلا بازی‌های کیج (که خب بدبختانه این سبکی که خود کیج هم داره از دهه‌ی ۸۰ بوده و چیز جدیدی نیست که بخواد یه تجربه‌ی جدید باشه؛ فقط گرافیک بالا رفته) بشه اما بین بازی‌های ادونچر و این سبک مونده. مخصوصا کنترل بازی که نه تنها نکته‌ی تازه‌ای نداره بلکه به نظر میاد به شدت بی‌هویت هست و خواستن یه چیزی بین PS Move و کنترل عادی باشه. بازی می‌خواد شبیه فیلم باشه اما یه فیلم خوب داستان رو کش نمی‌ده. حدس می‌زنم همون بلایی که سر «Beyond: Two Souls» و «The Order: 1886» اومد سر اینم بیاد. البته هنوز چیز زیادی معلوم نیست و اگه داستان خوبی داشته باشه می‌تونه مثل «TWD» هم موفق بشه، ولی اون چیزی که من دیدم فقط روی سینمایی بودن بازی مانور می‌داد که خب بدون گیم‌پلی درست و حسابی یک بازی شکست خورده هست. احتمالا اگه گرافیک بازی پایین بود می‌تونست رو پلتفرم‌های دیگه هم بیاد، ولی مثل این که سونی می‌خواد روی قدرت PS4 مانور بده. متاسفانه این استودیو سابقه‌ی خوبی هم نداره که خوش‌بین باشیم.

9_880120_L600.jpg

:d

Jeffy_Original

کاربر سایت
May 23, 2010
64
نام
امین
خود سازنده ها اومدن گفتن ما داریم یه بازی با داستان ترسناک کلیشه ای میسازیم که گیمر خودش با اوضاع و اتفاقاتی که میفته کاملا آشنا باشه. پس نباید به داستان "بد" بازی ایرادی گرفت.

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,061
نام
AmiR
خود سازنده ها اومدن گفتن ما داریم یه بازی با داستان ترسناک کلیشه ای میسازیم که گیمر خودش با اوضاع و اتفاقاتی که میفته کاملا آشنا باشه. پس نباید به داستان "بد" بازی ایرادی گرفت.

داستان که کلیشه ایه ، اینو همون موقع نمایش گفتم ، گیم پلی هم مثلا میخواسته از قابلیت های حرکتی DS4 استفاده کنه که ر... !:D
میمونه یه ویترین از صحنه های خوب گرافیکی که اونم من 60 دلار از حاصل دسترنج خودم رو بابتش نمیدم:d والسلام!

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483

ازون حرفا تاریخی بودا...
پس فردا سازنده بیاد بگه ما داریم بازی افتضاح میسازیم پس به افتضاح بودنش نباید گیر بدیم و 9 و 10 سرازیر کنیم براش...
کلیشه با بد خیلی فرق داره الان داستان آنچارتد ها کلیشس ولی روایت و دیالوگها خیلی خوبه.
این جور بازیها داستان و تاثیرات انتخابها توش چیز مهمی هست اگه "بد" باشه چه از نظر منتقدین چه از نظر مخاطبین موفق نمیشه!

- - -ویرایش - - -

مشکل اون QTE هاش که باید تو کمتر از 2 ثانیه دکمه رو بزنی و اشتباه هم بزنی اون پروانه بالای صفحه میاد و سیو میشه!
خوراک نمره کم کردنه!:d
خول ممد جان اینکه یه چیز عادی هست تو واکینگ دد هم یسری از همین انتخابا وجود داره و اتفاقا انتخاب های موثری هستن ...
همبن انتخابهای سریع و تاثیرشونه که گیم پلی هیجانی و ست پیس های این بازی رو شکل میده! :D

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
ازون حرفا تاریخی بودا...
پس فردا سازنده بیاد بگه ما داریم بازی افتضاح میسازیم پس به افتضاح بودنش نباید گیر بدیم و 9 و 10 سرازیر کنیم براش...
کلیشه با بد خیلی فرق داره الان داستان آنچارتد ها کلیشس ولی روایت و دیالوگها خیلی خوبه.
این جور بازیها داستان و تاثیرات انتخابها توش چیز مهمی هست اگه "بد" باشه چه از نظر منتقدین چه از نظر مخاطبین موفق نمیشه!
احتمالا بگن از اول داریم یه بازی افتضاح میسازیم تاثیره خودش رو داره D: سطحه انتظارها میاد پایین بعد نمره ها و متا میره بالاتر تا اینکه خودشون رو بکشن که Masterpiece ساختن D:

به نظره من بازیش یه تیپه سلیقه ای باشه . یعنی به این تیپ بازیام میخوره که ممکنه کسایی که احله این تیپ داستانها و سبکها هستن بدون توجه به متا لذته خودشون رو ببرن. به هر حال امیدوارم که بازیه خوبی در بیاد

amir_clk500

کاربر سایت
Aug 26, 2007
783
نام
امیرحسین
گرافیک بازی واقعا مو بر تن سیخ کننده هستش!! یعنی چهره ها بقدری طبیعی هستن تو هیچ بازی ایی تا حالا لنگه اش دیده نشده.

سبک بازیش مثل فارنهایت هست! و کسانی که فارنهایت رو دوست داشتن قطعا از این بازی هم خوششون میاد. من خودم عاشق فارنهایت بودم و مطمنم از این هم خوشم خواهد آمد.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
نمیدونم این چه فازیه که یه عده دارن که هی بیان بگن بازی بد میشه و ما بدمون میاد!
بازیهای این سبک و یه لول بالاتر بازی های کیج مخاطب های خودشو داره و تاکیدی هم نیست همه خوششون بیاد پس لزومی هم نداره مدام تکرار کنید اه اه این بازیها گیم پلی ندارند.
با وجود این همه سایت و پیش نمایش دیگه ملت میدونن چی به چیه قضیه.
این کلیشه هم داستان جالبی پیدا کرده و به هر چیزی که حال نکنن میچسبونن!
اگه این طور بخایم نیگاه کنیم 90 درصد موضوع ها تو همین کلیشه ها غرق میشن.
در کل من خودم به شخصه بازی رو انجام میدم سوای اینکه فلان منتقد کجای دنیا میخاد چند بده بازیش.
این سبک رو هم مثل بقیه سبکها دوست دارم و تو "فازه" خودش باهاش حال میکنم:d

hhhh4736

کاربر سایت
Aug 16, 2012
388
اول درباره کلیشه ای بودن داستان بگم که پیدا کردن یم ایده جدید کار سختی هست و از اون سخت تر پروروندن اون ایده هست پس نباید انتظار داشته باشیم که توی هر بازی با یک داستان جدید رو به رو باشیم.
در این سبک بازی ها کلا به غیر از سلیقه ای بودنش باید یکمی موقع بازی کردن به بازی فرصت بدیم که خودش رو نشون بده همونطور که the walking dead داستان کلیشه ای داشت و گرافیکش هم سبک خاصی داشت و میشه گفت همه پسند نبود اما به خاطر روایت خوب داستان و تغییرات داستان با توجه به انتخاب های پلیر بازیه جذابی شد و امتیاز های بالایی گرفت حتی خود من اوایل اصلا از بازیش خوشم نیومد ولی یکمی که رفتم جلو خیلی تمایل داشتم که تا اخر بازی رو برم.
در مورد until dawn هم همین مورد صدق میکنه البته به نظرم داستانش به اون شکل کلیشه ای نیست و یک سری شاخ و برگ هایی به داستانش اضافه شده تا داستان رو از یکنواختی و کلیشه ای بودن دربیاره و فکر میکنم این که پلیر رو مجبور میکنه که سریع تصمیم بگیره که چیکار کنه هیجان خیلی زیادی رو به همراه داره.
در کل به شدت به این بازی امیدوارم :D

Te Quiero 021

کاربر سایت
Apr 16, 2015
145
مگه این بازی beyond two souls نبود که متاش فک کنم 7 شد!!!!! این بازی یکی از بهترین بازیهای عمریه من هستش و خواهد بود. من خودم از دیوونه های این جور بازیا هستم، فارنهایت و هوی رین هم به اینا تو این سبک اضافه میشن!! اگه متای beyond، سه هم میشد این بازی واسه من شاهکار بود!! البته یکی از دلایلی که این جور بازیا و شاید هم بازیهای آر پی جی تو ایران که زیاد فن ندارن میتونه نداشتن سطح زبان انگلیسی باشه که این جور بازیا و حتی بازیی مثل ویتچر میخاد تا بازی براتون شاهکار بشه! من خودم زبانم فول نیست ولی با همین زبان upper intermediate با ویچر زندگی میکنم! تازه بدون اغراق میگم که شاید 40 درصد سطح زبانی که الان من دارم مدیون بازیها هستم به ویژه بازیهای اینچنینی که با زبان سر و کار داره.و خدارو شکر با این قابلیت ps4 که خیلی راحت میشه با کیفیت بالا از خود بازی فیلم گرفت. شاید برای خیلی ها خنده دار باشه ولی خودم وقتی اینجور بازیا رو بازی میکنم شاید چند ماه طول بکشه و جاهایی رو که خیلی دوست دارم رو، رکورد میکنم و میشینم با زیرنویس داخل بازی یا بدون زیرنویس دوباره اون صحنه های داخل بازی رو میبینم!!(با این روش زندگی میکنم)، اصلا هم برای من خسته کننده نیست و حتی با چند بار نگاه کردن به بعضی از صحنه های بازیها، جمله های انگلیسیش به خورد مغزم میره!

خیلی حرف زدم ببخشید. اینایی که گفتم فقط و فقط نظر شخصی من بود. مرسی

3cret

کاربر سایت
Aug 21, 2014
98
دوستان نمیدونم هنوز بازی که نیومده چرا انقدر بد میگید دربارش؟
به شخصه عاشق این سبک بازیا هستم که آدمو گیج کنه و همش حول داشته باشی.و البته ترسناک
فکر کنم این بازی خفن به من بچسبه :d

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
نمیدونم این چه فازیه که یه عده دارن که هی بیان بگن بازی بد میشه و ما بدمون میاد!
بازیهای این سبک و یه لول بالاتر بازی های کیج مخاطب های خودشو داره و تاکیدی هم نیست همه خوششون بیاد پس لزومی هم نداره مدام تکرار کنید اه اه این بازیها گیم پلی ندارند.
با وجود این همه سایت و پیش نمایش دیگه ملت میدونن چی به چیه قضیه.
این کلیشه هم داستان جالبی پیدا کرده و به هر چیزی که حال نکنن میچسبونن!
اگه این طور بخایم نیگاه کنیم 90 درصد موضوع ها تو همین کلیشه ها غرق میشن.
در کل من خودم به شخصه بازی رو انجام میدم سوای اینکه فلان منتقد کجای دنیا میخاد چند بده بازیش.
این سبک رو هم مثل بقیه سبکها دوست دارم و تو "فازه" خودش باهاش حال میکنم:d

اگه این‌طوری باشه می‌تونیم بگیم بدترین بازی سال هم مخاطب خودش رو داره. :d به عنوان کسی که بازی‌های هم‌سبک «Until Dawn» رو که از دهه‌ی ۸۰ تا الان بازی کرده می‌گم که بازی ایده‌ی جدیدی نداره و «بی‌هویت» هست. برای چی می‌گم بی‌هویت؟ برای این که اگه نمایش بازی رو نگاه کنید فکر می‌کنید بازی کیج یا TT Games هست. فکر می‌کنی دوست دارم بازی بدی از آب در بیاد؟ :d اتفاقا دوست دارم بازی خوبی بشه و به سرنوشت بازی‌های کیج دچار نشه. ولی این چیزی که من دیدم نکته‌ی خاصی نداره. من این سبک رو بیشتر از هر سبک دیگه‌ای دوست دارم و دنبال می‌کنم، واقعا بدم نمیاد این بازی موفق بشه. ولی این قضیه‌ی مخاطب خاص و اینا یه ذره قدیمی نشده؟ کیج که این سبک رو به وجود نیاورده. جالبه بدونی قبل از این که سبک‌های رایج بیاد این نوع بازی‌ها بیشترین فروش رو داشتن و تقریبا یه زمانی اکثر بازی‌ها همین‌طوری بودن، از همون دهه‌ی ۸۰ که بازی‌های ماجراجویی عالی میومدن. ایده‌ای نیست که تازه باشه و فقط یه عده خوششون بیاد. اینقدری تو این سبک بازی اومده که بازی‌های اخیر کیج (فارنهایت رو فاکتور می‌گیرم) از نظر کیفیت و ایده حتی چند لول پایین‌تر به نظر بیان.

آخرین ویرایش:

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
اگه این‌طوری باشه می‌تونیم بگیم بدترین بازی سال هم مخاطب خودش رو داره. :d به عنوان کسی که بازی‌های هم‌سبک «Until Dawn» رو که از دهه‌ی ۸۰ تا الان بازی کرده می‌گم که بازی ایده‌ی جدیدی نداره و «بی‌هویت» هست. برای چی می‌گم بی‌هویت؟ برای این که اگه نمایش بازی رو نگاه کنید فکر می‌کنید بازی کیج یا TT Games هست. فکر می‌کنی دوست دارم بازی بدی از آب در بیاد؟ :d اتفاقا دوست دارم بازی خوبی بشه و به سرنوشت بازی‌های کیج دچار نشه. ولی این چیزی که من دیدم نکته‌ی خاصی نداره. من این سبک رو بیشتر از هر سبک دیگه‌ای دوست دارم و دنبال می‌کنم، واقعا بدم نمیاد این بازی موفق بشه. ولی این قضیه‌ی مخاطب خاص و اینا یه ذره قدیمی نشده؟ کیج که این سبک رو به وجود نیاورده. جالبه بدونی قبل از این که سبک‌های رایج بیاد این نوع بازی‌ها بیشترین فروش رو داشتن و تقریبا یه زمانی اکثر بازی‌ها همین‌طوری بودن، از همون دهه‌ی ۸۰ که بازی‌های ماجراجویی عالی میومدن. ایده‌ای نیست که تازه باشه و فقط یه عده خوششون بیاد. اینقدری تو این سبک بازی اومده که بازی‌های اخیر کیج (فارنهایت رو فاکتور می‌گیرم) از نظر کیفیت و ایده حتی چند لول پایین‌تر به نظر بیان.

PUen3.gif

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین

اینکه اعتقاد داری بازی های کیج سرنوشت بدی داشتن! نشون میده با این سبک خوب ارتباط نمیگیری چون خوب یا بد بودن رو من فقط تو تاثیری که بازی روی من میزاره میسنجم نه اینکه متا با فروش چقدر بوده.

تو معقوله فیلم میتونم نبود هویت رو درک کنم ولی تو بازی نگاه سخت گیرانه میدونمش.
بازی قراره چند ساعتی مارو درگیر خودش کنه و فکر کنم این بازی تو این زمینه کشش لازم رو برای علاقمنداش فراهم کنه + کسانی که ترس های این مدلی رو دوست دارن.
به عنوان مثال واسه منی که عاشق هر دو این موارده میتونه به اندازه کافی لذت بخش باشه.

مخاظب خاص تو هر موضوعی وجود داشته و داره و خاهد بود!
بعضی چیزها تو هر موردی مخاطب بیشتری داره و .... که خارج از موضوعه.
ولی بازیهای کیج و کلن این دست بازیها رو نمیتونیم عام پسند بدونیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر