Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
بابا کونترات گرفتید هر پستی که میبینید چرا حذف می کنید؟ خداوکیلی پست من چه ایرادی داشت که حذف شد؟ آقا من میخوام بدونم چرا حذف شد، بابا بیخود پست حذف می کنید حال آدم گرفته میشه!
من حتی کوچک ترین اشاره ای به داستان فیلمی که دیدم نکردم چرا پستم حذف شد؟
عکس 25 کیلو بایتی با سایز 220 از ویکی پدیا فیلم گذاشتم پستو حذف کردین؟ این عکس تو صفحه قبل حجمش 185 کیلو بایته (10 برابر ) و سایزشم چهار پنج برابر عکس منه، بخاطر عکسی که گذاشتم پست حذف کردید؟
قانون شماره 1:
لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید

پست اول 3 تا قانون بیشتر نداره، یه دور بخونید تا مشکلی پیش نیاد :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
وقتی اسم فیلم تابلو تو عکسش هست چرا اسمش هم باید جدا بنویسیم ؟:-/
واسه اینکه ممکنه عکس واسه یکی باز نشه، ممکنه آپلود سنتر عکس چند وقت دیگه بترکه یا فیــــلتر بشه یا ...، اون موقع یه توضیح می مونه و یه امتیاز و فیلمی که معلوم نیست اسمش چی هست :D

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
من اسم فیلم رو پایین عکس اول نوشتم بعد دیدم اصلا زشته وقتی انقدر واضح تو عکس با فونت گنده نوشته شده باز بیام دوباره کاری کنم. اصلا ما اسم فیلم رو برای چی میزاریم؟ برای اینکه فیلم شناخته بشه دیگه؟ حالا من یه عکس کم حجم و سایز کوچیک گذاشتم که به نظر کاربرها هم فکر کنم بهتر میاد.
اصلا بگذریم، همین الان من تو همین تاپیک بگردم میتونم پستی رو پیدا کنم که اسم فیلم رو ذکر نکرده، در هر حال دلیلتون اصلا قانع کننده نبود، بیشتر شبیه توهین بود تا دلیل!

the sorvinho

کاربر سایت
Jul 29, 2014
746
نام
سروش
واقعا این اسمه فیلمه مهمه.من یبار یکی از بچه ها با عکس فیلمشو معرفی کرده بود شاید یه سال پیش.که عکسش واسه من لود نمیشد.اسمشو تو یه پست جداگانه ازش پرسیدم که خب بهتره کلا از اول اسمو بنیوسیم.اما اون لحظه،بعضیا مث من یه خط مینویسن و یه نمره و کاری نداره واسمون دوباره همون پستو بدیم اما بعضیا زحمت میکشن و چندتا فیلم مثلا نمره میدن یا مطلب خوب و زیاد مینویسم که شاید دفعه بعد یادشون بره اینارو پاک نکنین یه ضرب بهتره.یه جوری باشه که مطلب اولیه در دسترس باشه که اون شخص بتونه دوباره ویرایش کنه.کلا در مورد پست های طولانی و زحمت کشیده شده اینطوری باشه خوبه.
عکس بندانگشتیم گیر ندین خیلی سخت میشه:D همون عکس ویکی پدیا سایزش واقعا خوبه اونو به جای بندانگشتی قبول کنین.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
من اسم فیلم رو پایین عکس اول نوشتم بعد دیدم اصلا زشته وقتی انقدر واضح تو عکس با فونت گنده نوشته شده باز بیام دوباره کاری کنم. اصلا ما اسم فیلم رو برای چی میزاریم؟ برای اینکه فیلم شناخته بشه دیگه؟ حالا من یه عکس کم حجم و سایز کوچیک گذاشتم که به نظر کاربرها هم فکر کنم بهتر میاد.
اصلا بگذریم، همین الان من تو همین تاپیک بگردم میتونم پستی رو پیدا کنم که اسم فیلم رو ذکر نکرده، در هر حال دلیلتون اصلا قانع کننده نبود، بیشتر شبیه توهین بود تا دلیل!
شما لطف کنید از این به بعد توهین هایی (!) که تو کامنت اول نوشته شده رو رعایت کنید تا کامنتتون پاک نشه. نمردیم و فهمیدم قانون یعنی توهین! این بحث هم دیگه تمومه، قوانین کامنت اول مشخصه، این توضیحات هم دادم تا متوجه همون قوانین (توهین ها!) بشید. لطفا دیگه در این مورد کامنتی ارسال نشه چون پاک میشه.

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,388
نام
Matthew
ZBx9A.jpg

فیلم محافظین کهکشان یکی از بلاک باستر های پرفروش امسال هست که تونست هم در گیشه و هم در نقد موفق باشه.
داستان از هم در دنیاهای مارول هست و شخصیت های دوست داشتنی و یا ویلن های خوفناک :p.

نقاط مثبت این فیلم در وهله ی اول بنظر جلوه های ویژه ی باشکوه و با عظمت آن است اما کمی عمیق تر نگاه کنیم، شخصیت پردازی افراد اصلی در داستان خیلی خوب بود.
فیلم از جانب یک سرگرمی، فوق العادست. لحظات شاد و ثانیه های زیادی خنده برای شما به ارمغان میاره.
قطعا یکی از موفق ترین فیلم ها در پروژه ی مارول همین " محافظین کهکشان " است. فیلم دارای نکات ریزی هست که داستان رو به دنیا ها و شخصیت های دیگر دنیای مارول مثل ثور و یا فیلمای Avengers ربط میده، که احتمالا در وهله ی اول حداقل نصف اونها از دیده بیننده دوره.

کریس پرت در نقش یه دزد کهکشانی، کارهای جالب و خاطره انگیزی انجام میده که همون ابتدای فیلم، شخصیت وی نیز تا حد زیادی شمارا مجذوب می کند.
یکی از بهترین شخصیت های داستان، گروت هست که هم شما رو می خندونه و هم زیبایی های زیادی به فیلم میده.
شخصیت دیگر و طنز و پرشور داستان، راکون شیطون و پردردسر هست که با تمامی کارایی که انجام میده، تو دل به خوبی جا میگیره :x.
شخصیت دیگر زن حرفه ای داستان یعنی گامورا هست که در پی اقداماتی با گروه همراه میشه.
و شخصیت آخر، با بازی کشتی کج کار قدیمی، دیو باتیستا، یه جورایی نقش گنده لات گروهه :d

خلاصه که این فیلم میتونه لحظات شاد و مفرحی رو برای حتی در کنار خانوادتون ایجاد کنه.

واما...
فعلا من نمره ای رو نمی دم چون دوست دارم یبار دیگه فیلم رو با جزئیات دقیق تر و بررسی موشکافانه تر(:d :p) ببینم. ... ;;)

ولی از این خندم گرفت که چرا همچین فیلمی رو با The Dark Knight مقایسه کردید. تعجبم از اینه که دوستان چرا یه همچین فیلمی که صرفا برای سرگرمی هست رو با TDK که
موضوع و داستان و شخصیت هاش فراتر از هر چیز دیگری هستند...
TDK یکی از بهترین فیلمایی هست که تگ سوپر هیرویی داره ولی جملات و موضوع و شخصیت هاش نه تنها فراتر از هر فیلم سوپرهیرویی ـه، بلکه یکی از بزرگترین فیلم های تاریخ سینمای جهان خواهد بود.
حالا حالا هم به جرات میگم، فیلمی نه حتی از خود DC و نه از مارول به این شکل با عظمت نخواهد آمد. البته من قصد هیچگونه ایراد یا توهین به نظرات دوستان عزیز ندارم. هر کسی نظری داره.

Guardians of The Galaxy : -- / 10​

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
url

In Bruges

کاری های مک دونا رو واقعا دوست دارم ! واقعا فیلم هاش لذت بخش هست و هر فیلمش کاراکتر های خارق العاده و به معنای واقعی کلمه فراموش نشدنی دارن . Seven Psychopaths هم عالی بود . جو و فضای این فیلم خیلی عالی در اومده ! شاید یه چیز اون ور تر عالی ! اخرین کارگردانی که تو کار هاش دوست داشتم برم اونجا و قبل مردنم اونجا باشم وودی الن بود ولی لامصب این فیلم نرفته عاشق بروجز میشی . یه داستان نهایت شسته رفته که اگه بخوام خلاصه اش رو بگم شاید دو خط هم نشه ولی انقدر روایت بی نظیر هست که میگی گور بابای بیس داستان ! عالی شروع و عالی تموم میشه . موسیقی های فیلم و دیالوگ های فیلم هم از بزرگترین نقاظ قوتش هستند . شدید توصیه میشه که کلا کار های مک دونا رو ببینید .

9/10

Sherytto

کاربر سایت
Jul 26, 2011
1,906
نام
شروین
url

In Bruges

کاری های مک دونا رو واقعا دوست دارم ! واقعا فیلم هاش لذت بخش هست و هر فیلمش کاراکتر های خارق العاده و به معنای واقعی کلمه فراموش نشدنی دارن . Seven Psychopaths هم عالی بود . جو و فضای این فیلم خیلی عالی در اومده ! شاید یه چیز اون ور تر عالی ! اخرین کارگردانی که تو کار هاش دوست داشتم برم اونجا و قبل مردنم اونجا باشم وودی الن بود ولی لامصب این فیلم نرفته عاشق بروجز میشی . یه داستان نهایت شسته رفته که اگه بخوام خلاصه اش رو بگم شاید دو خط هم نشه ولی انقدر روایت بی نظیر هست که میگی گور بابای بیس داستان ! عالی شروع و عالی تموم میشه . موسیقی های فیلم و دیالوگ های فیلم هم از بزرگترین نقاظ قوتش هستند . شدید توصیه میشه که کلا کار های مک دونا رو ببینید .

9/10
این فیلم واقعا عالیه منم خیلی باهاش حال کرده بودم

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,194
نام
ماکان
Interstellar

9/10

من سعی کردم هیچ اطلاعاتی در مورد خود فیلم ندم و هیچی رو اسپویل نکنم. هرچی نوشتم فقط نظرم نسبت به کل فیلمه.

"در میان ستارگان" برای من از بسیاری جهات فیلم نا امید کننده ای بود. بعد از تجربه Inception شاهکاری که نولان به واسطه افکار یونگ ساخته بود وقتی شنیدم داستان فیلم بعدی ایشون توی فضا اتفاق میفته خیلی هیجان زده شدم و از همون لحظه تا زمان دیدن فیلم مشتقا بودم ببینم چی تو فکر نولان میگذره و چی ساخته. نمیدونم شایدم من انتظار بی جایی داشتم اما درست یا غلط انتظارم از فیلم یه چیز معنی گرا بود که نولان توش سعی داره توی اعماق فضا یه سری بحث فلسفی رو مطرح کنه. عین ادیسه 2001 استنلی کوبریک که به بهترین شکل ممکن رابطه بین انسان و ابزار ساخت بشر رو به نقد میکشید. اینکه انسان ابزار رو برای آسایش خودش میسازه اما این ابزار انقدر پیشرفت میکنه تا جایی که صاحب هوش میشه و از خود انسان میزنه جلو. اما متاسفانه Interstellar با توجه به این انتظار من در درجه اول خالی از ان معنی و مفهومی بود که دوست داشتم. در نتیجه لازم به گفتن نیست که بعد از اتمام فیلم چقدر سرخورده شدم.

اما از ساب لیل های سناریو که بگذریم من چندان پلات فیلم رو هم دوست نداشتم. یعنی هیچ چیز خاصی نبود. داستان از نظر من یه چیز عجیبی نبود، اتفاقا برعکس خیلی قابل پیش بینی بود. مثلا من همون اول فیلم حدس زده بودم داستان ان اتفاقات متافیزیکی که میفتاد چیه. یا نگاهی که نولان به نظریه نسبیت خاص و عام اینیشتین داشت. یه تعبیر جدید نبود و باز از این تعبیر مثلا برداشت استعاری نداشت که در راستای یه تز فکری خاص ازش استفاده کرده باشه. یعنی نه در ان حدی که من فکر میکردم. ضمن اینکه بخش زیادی از فیلم نامه و سکانس های فیلم صرف توضیح همین تئوری ها شده بود. Interstellar فیلم طولانی هست. و این طولانی بودن بخاطر این هست که ایشون سعی داشته در همین مدت کوتاه بیاد با زبان عامیانه تئوری نسبیت رو به مخاطب عام توضیح بده. البته که در اینکار موفق بوده و فکر میکنم هرکسی که هیچ اطلاعات و ویا پیش زمینه ای از فیزیک مدرن یا همون مکانیک کوانتوم هم نداشته باشه میتونه فیلم رو بفهمه اما این مهم چیزی از بورینگ بودن حداقل نصف فیلم کم نمیکنه! بنظر من ایراد کار نولان در اینجاست که ایشون قبلا با Inception هم کار مشابه رو انجام داده. انجا هم کامل میاد به مخاطب عام در مورد روانشناسی تحلیلی یونگ، تئوری ناخود آگاه جمعی و کلا مفاهیم سنگین روانشناسی توضیح میده و برای بیننده عام جا میندازه بدون اینکه فیلمش لحظه ای فرم کلاس درس رو پیدا کنه و خسته کننده بشه اما Interstellar علی رغم اینکه میتونست به واسطه تم ذاتن جذابش خیلی بهتر باشه اینطور نبود.

اینها ایراداتی بودن که از نظر من به فیلم وارد بودن و نکته اینه که شاید اصلا ایراد نباشن و نولان هم کارش رو درست انجام داده باشه و این منم که انتظارات بی جا از فیلم داشتم که در این صورت واقعا جای شکایتی باقی نمیمونه. اما از اینها که بگذریم Interstellar از حیث فرم و دیالوگ ها باز هم از نظر من یک شاهکاره. فیلم نامه Interstellar بر مبنی یک ساختار کلی به نام Hero's Journey نوشته شده که یعنی "سفر قهرمان". فرم سفر قهرمان بنا به دو تعریف کلی که ازش موجوده یا 12 مرحله داره (که بهش بیشتر میگن سفر نویسنده) یا 17 مرحله که سفر قهرمان با الگوی ژوزف کمپل هست که باز برداشتی از نظریات فروید و یونگه. فیلم نامه های زیادی بز این مبنی نوشته شدن مثل ماتریکس و گلادیاتور و آنچارتد 2 و لست آو آس و ... اما Interstellar بنظرم یه چیز جدیدی تو این ساختار هست. برادران نولان توی مطابقت دادن سفری که شخصیت طی میکنه با یه سفر درون شناختی که شخصیت اصلی برای شناخت خودش انجام میده گام بزرگی برداشتن. یعنی تونستن به یک الگوی روانشناختی محض برسن که خیلی برای من جذاب بود. مثلا توی سفر قهرمان بخشی هست به نام Meeting with Goddess. یا ملاقات با زن اغواگر (Lady in Red). توی فرم معمول و داستان وار این شخص واقعا یک زنه که مرد رو گول میزنه تا کاری که میخواد رو بکنه یا تحت تاثیر قرار بده. مثل ترینیتی تو میتریکس. اما تو معنی روانشناختیش این الهه در واقع Anima یا زن درونه. توی Interstellar این مرحله وحشتانک عالی نمایش داده میشه و آنا هتوی یه زن معمولی که برای یه رمنس آبکی تو فیلم گنجونده شده نیست. و تو سکانس پایانی فیلم نولان وحشتماک عالی یکی شدن Anima و Animous (یعنی رسیدن به کمال انسانی) رو نشون میده. سکانسی که باز بنظرم طعنه به داستان آدم و حوا هم داره و از این حیث داستان آفرینش انسان رو بیان میکنه. منتها نه روی زمین بلکه میلیون ها سال نوری انورتر از کره زمین و در میان ستارگان.

از تصویر و جلوه های ویژه چیز زیادی دستگیرم نشد چون پرواضح هست که نسخه پرده ای رو دیدم و کلا همه چیز تاریک بود! یعنی کیفیت بصری چیزی که من دیدم در یک کلام افتضاح بود. صداش هم همینطور اما با این حال من کار هنس زیمر رو بشدت دوست داشتم. موسیقی فیلم از نظر من مسحور کننده بود و شدیدا معتقدم انهایی میگن کار هنس زیمر جنریک هست (با دشنام فراوان بر سینا عزیز برای باب کردن این لغت در این سایت) رو باید با گیوتین اعدام کرد.

در مجموع باید بگم که من Interstellar رو دوست داشتم. خصوصا اینکه این فیلم رو بعد از کلی فیلم مزخرف دیدم. مثل گودزیلا (که حتی نتونستم کامل ببینمش)، 47 رونین (مزخرف محض)، اج آو تومارو (وات د فا..ک به روایت تصویر)، مالفیسنت (خریت خودم که اصلا رفتم اینو دنلد کردم!) و ... که باعث شد یه لذت اساسی از فیلم ببرم. ایراداتی که از نظر من به فیلم وارده یه مقدار برای من شخصی هستن. اما جدای از انها من این فیلم رو یک کار خیلی خوب از نولان ها میدونم که توش پر از دیالوگ های سنگین، سکانس های فوق خفن و کلا لحظات نابه. یه جاهایی هم خسته کننده میشه که خوب... به قول استاد بزرگوار "nobody's perfect"!

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
در مجموع باید بگم که من Interstellar رو دوست داشتم. خصوصا اینکه این فیلم رو بعد از کلی فیلم مزخرف دیدم. مثل گودزیلا (که حتی نتونستم کامل ببینمش)، 47 رونین (مزخرف محض)، اج آو تومارو (وات د فا..ک به روایت تصویر)، مالفیسنت (خریت خودم که اصلا رفتم اینو دنلد کردم!) و ... که باعث شد یه لذت اساسی از فیلم ببرم. ایراداتی که از نظر من به فیلم وارده یه مقدار برای من شخصی هستن. اما جدای از انها من این فیلم رو یک کار خیلی خوب از نولان ها میدونم که توش پر از دیالوگ های سنگین، سکانس های فوق خفن و کلا لحظات نابه. یه جاهایی هم خسته کننده میشه که خوب... به قول استاد بزرگوار "nobody's perfect"!

ببخشید ماکان جان، ولی بهتر نیست نظر شخصیتونو با گفتن wtf , مزخرف محض و.... خراب نکنی؟ بالاخره کسایی مثل من با همین مزخرفات حال کردند! پس بهتره اینقدر توهین نکنید برای بالا کشیدن یه فیلم دیگه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر