گفتگو درباره سریال های شرقی

amin_irt

کاربر سایت
Jun 4, 2009
1,510
نام
ali
اقا تروخدا حرف این سریالهای کره ایی رو نزنید که حالم ازشون بهم میخوره و کلا از کره متنفرم
فقط امریکا و ÷اپن
راستی چرا فیلمها و سریالهای ÷اپنی زیاد نیست؟؟
در کل صنعت فیلم ÷اپن چه جوریه؟؟؟
با کره اگر مقایسه کنم کدوم قوی تره؟؟؟

Haruna

کاربر سایت
Dec 16, 2011
47
نام
سروش
اقا تروخدا حرف این سریالهای کره ایی رو نزنید که حالم ازشون بهم میخوره و کلا از کره متنفرم
فقط امریکا و ÷اپن
راستی چرا فیلمها و سریالهای ÷اپنی زیاد نیست؟؟
در کل صنعت فیلم ÷اپن چه جوریه؟؟؟
با کره اگر مقایسه کنم کدوم قوی تره؟؟؟

سلام
اتفاقا سریالها و فیلمهای ژاپنی زیاده ولی خب زیاد اینجا شناخته شده نیست.
تا جایی که من میدونم ژاپن یکی از مطرحترین سینماها رو داره و قدمت سینماش به 1898 برمیگرده, چند سال بعد اینکه کلا ساخت فیلم رایج شد. ولی خب ژاپنیها بیشتر تو کار انیمیشن هستند!
مسلمه که ژاپن قویتره. این دو تا کشور با هم قابل مقایسه نیستند.

Haruna

کاربر سایت
Dec 16, 2011
47
نام
سروش
خب امروز یه سریال قشنگ ژاپنی رو بهتون معرفی میکنم که شاید قبلا اسمش رو شنیده باشید, چون تو تلویزیون خودمون پخش شده! ولی خوبه دوستانی که ندیدن نگاهش کنن.

نام فارسی : دستان ماهر ترو

نام انگلیسی: Godhand Teru

تعداد قسمت ها : 6

ساخت سال 2009 ژاپن

ژانر: پزشکی

q2zz3jtnqmwc2g7wlggc.jpg

داستان این سریال در مورد مرد جوانی به نام ترو ماهیگاشی هست. او که پسر یک جراح مشهوره در کودکی پدرش رو در یک سانحه ی هوایی از دست میده, اما پدرش با مرگش جون ترو رو نجات میده. در نتیجه ترو هم از پدرش الگو میگیره و تصمیم میگیره که مثل پدرش یک جراح بزرگ بشه و جون بیماران رو نجات بده.

4s0uqkd7pm395emfe8n.jpg

اما وقتی به عنوان یه تازه کار وارد بیمارستان والهالا میشه, به نظر نمیرسه توانایی انجام چنین کاری رو داشته باشه. تا اینکه یک روز وقتی او تنها جراح حاضر در بیمارستان بود, عمل دختر خردسالی رو که جراحت کشنده ای داشت, به عهده میگیره. ترو که سنگینی بار جان یک انسان رو در دستانش احساس میکنه, قسم میخوره تا هرگز نگذاره بیماری زیر دستش بمیره و اینجاست که هر گاه جون بیماران به خطر میفته, قدرت واقعیش که از پدرش به ارث برده, به شکل دستانی خدایی ظهور میکنه و بهش امکان میده تا سخت ترین عملهای جراحی رو با موفقیت به انجام برسونه.

b31aqe4dy3pfxd7m5ri2.jpg

این سریال که 6 قسمت داره سال 2009 ساخته و از شبکه ی TBS ژاپن پخش شد.

مشخصات کاملتر:

• Title: ゴッドハンド輝
  • Title (romaji): Godhand Teru
  • Format: Renzoku
  • Genre: Medical
  • Episodes: 6
  • Viewership rating: 8.7 (Kanto)
  • Broadcast network: TBS
  • Broadcast period: 2009-Apr-11 to 2009-May-16
  • Air time: Saturday 20:00
  • Theme song: Around the World Shonen by ONE OK ROCK
برخی از بازیگران این سریال هم هستند :

Hiraoka Yuta در نقش Mahigashi Teru​
h5by306slodrfs86a5uw.jpg

Mizukawa Asami در نقش Shinomiya Kozue
3hodzj9rvlqfozmrp70s.jpg

از نکات جالب این سریال اینه که در قسمت 4 ترو با سازنده ی خیالی بازی monster hunter هم ملاقات میکنه!

اطلاعات کاملتر در d-addicts

آخرین ویرایش:

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
خیلی ممنون Haruna جان. اگه ممکنه لینک دانلود این سریال رو برام پی ام کنید. اگه زیرنویس فارسی هم داشت که چه بهتر....:d
خلیل جان این زیرنویس فارسی سریال مادر چی شد؟ من منتظرما...:d اگه زیر نویسی نمیکنی بریم همونطوری نگا کنیم.o:-)

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
خیلی خیلی کم پیش میاد که یه سریال رو دوبار بشینم از اولش دوباره ببینم. نشستم دوباره امپراطور دریا رو نگاه کردم... خیلی خیلی حال داد. درسته که چند سال پیش دیده بودم ولی اونقدر تاثیرگذار و زیباست که احساس تکرار نمیکنه آدم. هر روز یه نیم قسمتشو نگاه میکردم. 3 ماه طول کشید تا تمومش کنم. نمیخواستم تموم بشه.:( فقط نفهمیدم چرا آخرش جان بوگو خریت کرد و ....:d ولی خوشم اومد که آخرش خیلی متفاوت تموم شد. آخه تو سریالهای کره ای پدر و مادر و دوستا و ... همه کس شخصیت اول میمیرن ولی آخرش طرف میره یا پادشاه میشه و یا وزیری چیزی و به خوبی و خوشی تموم میشه... ولی این پایان فوق العاده ترازدیکی داشت. حالا میپرسین چرا دارم سریال 3 سال پیش رو تحلیل میکنم:d خواستم تایپیک از خلوت بودن در بیاد... همچنان منتظر معرفی سریالهای تاپ دوستان.:x

Haruna

کاربر سایت
Dec 16, 2011
47
نام
سروش
سریال معلم گانگستر (Gokusen)

خب امروز یه سریال دیگه ی ژاپنی رو معرفی میکنم که شاید بعضی دوستان دیده باشید, ولی چون خیلی خوبه نتونشتم بی خیالش بشم.
نام این سریال Gokusen به زبان ژاپنی مخفف Gokudo no Sensei به معنی معلم گانگستر هست.

نام فارسی : معلم گانگستر

نام انگلیسی:
Gangester Teacher)Gokusen)

تعداد قسمت ها : 12

ساخت 2002 ژاپن

ژانر: کمدی, مدرسه

53120337685838807385.jpg

33872465318722921055.jpg

خلاصه ی داستان

سریال Gokusen به معنی معلم گانگستر که از مانگایی به همین نام ساخته شده, درباره ی کومیکو یاماگوچی ( Yamaguchi Kumiko ) , خانم معلم جوان و ایده آل گرایی هست که به تازگی فارغ التحصیل شده. او که همیشه آرزوی معلم شدن داشته, حالا به عنوان معلم ریاضی وارد دبیرستان Shirokin میشه و امیدهای زیادی به دانش آموزان آینده اش بسته. اما وقتی اولین روز کاریش رو شروع میکنه متوجه میشه معلم کلاس 3-D بدترین و شلوغ ترین کلاش این دبیرستان شده. کلاسی که دانش آموزاش با موهای رنگ شده و فشن و یونیفرم های شل و ول, به خلافکار و دردسرساز بودن مشهورند.

16461264283838032215.jpg

33531948064800686233.jpg

64254168455786205517.jpg

20221125698479522638.jpg

اونها که هیچکدوم خاطره ی خوبی از معلم ها ندارن, کوچکترین اهمیتی به کومیکو نمیدن و در عوض شرط میبندن تا کاری کنن که کومیکو همون روز اول مدرسه رو ترک کنه و شروع به دست انداختن و اذیت کردن او میکنن. اما خبر ندارن که Yamaguchi Kumiko خانم معلم ساده, عینکی و بچه مثبتشون, وارث و چهارمین نسل از گروه اوئدو یکی از خاندان های مشهور یاکوزاست که پدربزرگش Kuroda Ryuichiro بر اون ریاست میکنه.با اینکه تمام خانواده دوست دارن تا کومیکو رهبر آینده ی اونها پس از پدربزرگش باشه اما این واقعیت رو که کومیکو آرزو داره تا یه معلم موفق باشه میدونن و این رو پذیرفتند.

42271890110619913979.jpg

23725816310063358301.jpg

30447618497954897420.jpg

ساوادا شین (Sawada Shin) رهبر دار و دسته ی بچه های خلافکار کلاس هم که بخاطر کتک زدن یکی از معلم های سابقش بین بچه ها محبوب شده و دانش آموز تنبل و کم حرفی به نظر میرسه, متوجه تفاوت کومیکو با بقیه ی معلم ها میشه و کم کم بهش علاقه مند میشه. بقیه ی بچه های کلاس هم کم کم یاد میگیرن تا در مقابل وفاداری معلمشون به اونها, بهش احترام بذارن و باهاش خودمونی میشن.

این سریال سال 2002 در دوازده قسمت از شبکه ی Nippon TV پخش شد.

این رو هم اضافه کنم که خودم این سریال زیبا رو دیدم. در کنار کمدی بودن این سریال لحظه های عمیق و بسیار زیبایی داره که آدم رو تحت تاثیر قرار میده. توی این سریال به وضوح میشه روح ژاپنی بودن رو حس کرد. اینجا حتی یاکوزا ها هم انسان هایی باشرف هستند که به عقاید و باورهاشون پایبندند و کومیکو خودش تجلی همچین شخصیتی هست.

مشخصات کاملتر:

برخی از بازیگران این سریال هستند:

Nakama Yukie در نقش Yamaguchi Kumiko

88877691320953439172.jpg

03278844438597676814.jpg

Matsumoto Jun که یکی از مشهورترین بازیگرها و خواننده های ژاپنی و عضو گروه مشهور Arashi ( آراشی ) هست اینجا در نقش Sawada Shin (ساودا شین) رهبر بچه های کلاس ظاهر شده. البته این جزو اولین کارهای او هست که هنوز خیلی حرفه ای نشده بود.

99050516763459024875.jpg

Oguri Shun در نقش Uchiyama Haruhiko

40241361448851719489.jpg

اطلاعات کاملتر در d-addicts

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
آقا بحث سریال های شرقی هستش ما هم بیایم یه اظهار فضلی بکنیم.:d
یانگوم و جومونگ ها به کنار که خیلی دوسشون دارم با افسانه ی شجاعان و افسانه ی عقاب های مبارز هم خیلی حال کردم.:d

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
یانگوم و جومونگ ها به کنار که خیلی دوسشون دارم با افسانه ی شجاعان و افسانه ی عقاب های مبارز هم خیلی حال کردم.
افسانه شجاعان که خدا بود!!! تو کوچه بازار همه جا اسم لین خو بود :D اون شعر اولش چی بود خیلی باحال بود :))
ولی عقاب های مبارز یهو پخشش رو قطع کردن هیچ وقت معلوم نشد آخرش چی شد!!

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
افسانه شجاعان که خدا بود!!! تو کوچه بازار همه جا اسم لین خو بود :D اون شعر اولش چی بود خیلی باحال بود :))
ولی عقاب های مبارز یهو پخشش رو قطع کردن هیچ وقت معلوم نشد آخرش چی شد!!

عشق من لینخو چو بود....اون موقع که TV نشونش میداد من راهنمایی بودم ولی بعدها رفتم نسخه ی بدون سانسورش رو با زیرنویس انگلیسی خریدم و دیدم.

اون عقاب های مبارز که اتفاقاته خیلی باحالی توش و افتاد و مبارزات آخرش در حد خدا بود.یادمه اون موقع که پخشش قطع شد گفتن که ترویج مذهب کنفسیوس رو می کنه و از این جور حرفا.....:|

Haruna

کاربر سایت
Dec 16, 2011
47
نام
سروش
عشق من لینخو چو بود....اون موقع که TV نشونش میداد من راهنمایی بودم ولی بعدها رفتم نسخه ی بدون سانسورش رو با زیرنویس انگلیسی خریدم و دیدم.

اون عقاب های مبارز که اتفاقاته خیلی باحالی توش و افتاد و مبارزات آخرش در حد خدا بود.یادمه اون موقع که پخشش قطع شد گفتن که ترویج مذهب کنفسیوس رو می کنه و از این جور حرفا.....:|

من همیشه این دوتا سریال رو با هم قاطی میکنم. ولی اونی که پخشش قطع شد ( عقابهای مبارز ) فوق العاده بود. من هم اون موقع سنم کم بود ولی بد جور تو کفش مونده بودم. آخرش هم هیچ وقت نتونستم بقیش رو ببینم :(
حالا این لینخوچو کیه؟ پسره است؟اون دختره ی ولگرد هم خیلی باحال بود :d فکر میکنم یکی از بازیگرای مشهور چینی باشه!! چون زیاد دیدمش.
این قضیه ی کنفسیوس رو از کجا شنیدی؟! آخه کنفسیوس مگه چشه؟ :d

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
من همیشه این دوتا سریال رو با هم قاطی میکنم. ولی اونی که پخشش قطع شد ( عقابهای مبارز ) فوق العاده بود. من هم اون موقع سنم کم بود ولی بد جور تو کفش مونده بودم. آخرش هم هیچ وقت نتونستم بقیش رو ببینم :(
حالا این لینخوچو کیه؟ پسره است؟اون دختره ی ولگرد هم خیلی باحال بود :d فکر میکنم یکی از بازیگرای مشهور چینی باشه!! چون زیاد دیدمش.
این قضیه ی کنفسیوس رو از کجا شنیدی؟! آخه کنفسیوس مگه چشه؟ :d

لینخو پسره بود ین ین هم دختره بود :d

افسانه شجاعان یکی از کارهایی بود که تا حالا 3 بار دیدمش

افسانه عقاب های مبارزم بعد از توقفش رفتم اصلش رو گرفتم تا اخر دیدم

بعد از اون هم بازگشت عقاب های مبارز بود که از نظر بازیگردی ربطی بهم نداشتن من دارمش ولی هنوز ندیدم میگن خیلی کار خوبی هستش

در کل همونطور که قبلآ گفتم چینی ها سریال های خوبی دارند اگر یکم واقع گرایانه تر بسازند سریال رو یکم از خالی بندیشون کم کنن :d

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
كنفسيوس چش نيست گوشه!:dمن از يكي از دوستام كه تو صدا سيما بود شنيدم(باباش الته تو صدا سيما بود.)
لينخو چو همون پسره ي نقش اصلي تو افسانه ي شجاعان بود و اون دختر ولگرده هم كه براي عقاب هاي مبارز بود كه اسمش رو يادم نيست ولي خيلي خوشگل بود:">

Yin Yin هم جزء بازيگراي خيلي خفن چين محسوب ميشه و خيلي كارش درسته البته الان فكر كنم حدود 50 رو داشته باشه ديگه.اون موقع كه خيلي خوشگل بود.:dعشق سريال چيني به خالي بندي بودنشه.خيلي حال ميده.

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
Good Life ~Arigatou, Papa. Sayonara

qljepbi8c5wnyvcb663i.jpg

این سریال که به اسم زندگی خوب شناخته میشه البته من اسم ژاپنیش رو ترجیح میدم محصول سال 2011 ژاپن هست و و در ژانر درام ساخته شده

داستان سریال در مورد یه پدر به نام ساموتو هست که زیاد به خانواده و دوستان و همکارانش اهمیت نمیده و تنها چیزی که براش مهم هست کارشه و تقریبآ احساسات اطرافیان خودش رو درک نمیکنه

همسر اون که از این وضعیت خسته شده تصمیم میگیره که از ساموتو جدا بشه و حتی پسر خودش رو هم رها کنه و بره در این بین ساموتو که درگیر مسائل طلاق خودش هست طی یک اتفاق متوجه میشه که پسرش مبتلا به سرطان خون هست و اون تصمیم میگیره که با تمام وجود از پسرش مراقبت کنه تا اون بهبود پیدا کنه ولی در همین حین متوجه میشه که ........

این سریال در 11 قسمت تقریبآ 45 دقیقه ای ساخته شده و یکی از کارهای خوش ساخت ژاپنی هستش این سریال دارای صحنه های بسیار احساسی هستش که بعضی وقت ها باعث میشه اشک تو چشمانتون حلقه بزنه و به یکی از صحنه های فوق العاده سریال بخوام اشاره کنم :

اسپویل داستانی :​
یکی از صحنه های مورد علاقه من تو این سریال جایی بود که پسر ساموتو برای یه روز خاص که قراره به بیرون از بیمارستان بره تا پدر اون 5 تا از ارزوهاش رو براورده که به عنوان ارزوی اخرش دیدن مادرش رو انتخاب میکنه و وقتی پدر اون اون رو برای دیدن مادرش به موزه میبره اوکاکان که مادرش رو اونطرف خیابون میبینه به مادرش پشت میکنه و ارزوی دیدن مادرش رو با لی لی بازی کردن با پدرش عوض میکنه​
rbo2wz92fpr00oqdqa6g.jpg
n7b9moisc7okevkj79em.jpg

4frcg0tnwyhci49mnmab.jpg

شخصیت پردازی تو سریال خوب کار شده و موسیقی های خوب و به جایی داره که مناسب سریال ساخته شده

نظر شخصی : کار خوبی بود و به همه ی دوست دارن این ژانر توصیه میشه​

Blaugrana

کاربر سایت
Mar 19, 2011
4,549
نام
امين

الان همشون با زيرنويس فارسي اومده تو بازار هست:d هم عقاباي مبارز(هردو سريش) هم افسانه شجاعان...

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
13490.jpg

Tada, Kimi wo Aishiteru
Heavenly Forest

2006

دیشب فیلم قشنگ ژاپنی ای دیدم، بهترین جایی که میشه اون رو پیشنهاد کرد رو، همین تاپیک دیدم.

ماجرای فیلم درباره ی پسری به نام Makoto هست که در جشن ورودی دانشگاه، به مراسم دیر میرسه. در راه با دختر عجیبی به نام Shizuru آشنا میشه که هر دوی اونها سال اولی در یه دانشگاه و یه کلاس هستند.

HeavenlyForest08.jpg

HeavenlyForest03.jpg

Makoto علاقه بسیار خاصی به گرفتن عکس داره و همیشه دوربین عکس برداری ای رو همراه خودش داره. این علاقه کم کم هم در Shizuru بوجود میاد و همراه Makoto، وقت های خالی خودشون رو مشغول گرفتن عکس از طبعیت میشند.

HeavenlyForest09.jpg

داستان این فیلم بر اساس یه رمان نوشته شده (از Ichikawa Takuji) و یک درام عاطفی قشنگی رو به تصویر میکشه که از مضمون اون، واقعاً خوشم امد. بازیگر دو نقش اصلی آقا و خانم Aoi Miyazaki, Hiroshi Tamaki خیلی خوب نقش ـشون رو بازی کردند، بخصوص حانم Aoi Miyazaki هم صدای جالبی داشت و هم خوب تو شخصیت ـش فرو رفته بود.

ریتم فیلم تو 2 ساعت پخش اون، بسیار عالی بودش و اصلاً احساس خستگی نمیکردم و بیشتر درگیر بودم که بعدش چی میشه! موسیقی کار معمولی بودش ولی در دو سه قسمت، خیلی خوب ظاهر شد و به جو فیلم، خیلی کمک میکرد.

بطور کلی برای من فیلم خوبی بودش، هر چند قبل از دانلود تو Comment ها گفته بودند، اثری هست که اشک خیلی ها در آورده! ولی ظاهراً من جزء اون خیلی ها نشدم. ولی بازم راضی از پای فیلم بلند شدم.

یه چیزی رو دوست دارم بگم ولی بهتره که تو SP قرار بدم، هر چند که SP داستانی نیست. در هر حال خودتون تو فیلم ببنید و متوجه بشید، خیلی بهتره.
یکی از حرف های قشنگ ای که تو فیلم گفته شد...خوشبختی یه نفر در این دنیا، در دستان تو قرار داره و اون نفر در حال انتظار تویه که با تو خوشحال باشه، پس سعی کن که حتماً خوشحال کنی (خوشحال نگهش داری)

دوست دارم یخورده بی پروا تر بگم،
دختران (زن ها) واقعاً مخلوقات (انسان) خارقالعادهای هستند، درک احساسات و کشف اونها عجیب تر هستش. احساسات ـشون و نوع بیانشون با پسرها (مردها) واقعاً متفاوته. مفهوم عشق و صداقت براشون و دیدشون به زندگی متفاوتر هستش

اسپویل داستانی
اول دوست داشتم رو مرگ Shizuru بیشتر برنامه ریزی میکردند، ولی بعد از پایان، نظرم عوض شد...این احساس کاملاً وجود داشت که Shizuru هنوز زندس و تو وجود Makoto، هنوز وجود داره (زندگی میکنه)
رابطه ی عشقی بین ـشون رو خیلی دوست دارم...Shizuru دوست داشت که تمام Makoto مال خودش باشه و میخواست کاری کنه که همیشه اون رو خوشحال کنه.

در نهایت این فیلم، داستان و ریت بسیار خوبی داره و به دوستداران درام عاطفی، پیشنهاد میکنم بخاطر لوکیشن های قشنگ ـش، حتماً 720p اون نگاش کنند.

P.S
البته باید بگم که زیرنویس فارسی نداره ولی درجه ی سختی دیالوگ بسیار پایین هستش
P.SS
قصد دارم یکی دیگه از کارهای Ichikawa Takuji رو بیارم که در قالب یه سریال و یه فیلم سینمایی جدا از هم هستش، به نام Be With You و یا ima, ai ni yukimasu شناخته میشه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر