معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
سلام
علی اقا من هنوز با امولاتور psp مشکل دارم - بازیا ران میشه ولی لگ دارن :( کلی یوتوب و سایتهای خارجی هم گشتم هرجور امولاتور هم بود ریختم جواب نداد - فقط من یه مشکل تو اورکلاک دارم فکر میکنم کار نمیکنه ورژن اتمسفرم آخریه هست که تو سایتشه
کلی تنظیماتم ور رفتم و از نت پیدا کردم بازم لگ داره

• Like
Reactions: .SoRoUsH.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
دمت واقعا گرم

فقط یه مورد اینکه من گشتم نتونستم ورژن pythonش رو لینکی ازش پیدا کنم،اگر امکانش باشه یه لینک از pythonش بم بدی خیلی خیلی ممنون میشم
(اون دو پوشه title bd و conf رو پاک کردم ولی تاثیری نداشت،حالا این پایتون و nut 2.2رو تست کنم ایشالله جواب باشه!)
تو همون سایت تاینفول همه رو گذاشته اون پایینش قسمت دانلود
https://tinfoil.io/repo/nut.src.latest.zip

• Like
Reactions: ashkan_saremi

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام
علی اقا من هنوز با امولاتور psp مشکل دارم - بازیا ران میشه ولی لگ دارن :( کلی یوتوب و سایتهای خارجی هم گشتم هرجور امولاتور هم بود ریختم جواب نداد - فقط من یه مشکل تو اورکلاک دارم فکر میکنم کار نمیکنه ورژن اتمسفرم آخریه هست که تو سایتشه
کلی تنظیماتم ور رفتم و از نت پیدا کردم بازم لگ داره

اخرین ورژن خود امولاتور که 1.9 هست تو سایت اصلی و میتونی از اول بریزی و با تنظیمات دیفالت اجرا کنی یه بار بدون دست زدن به چیزی البته همراه با اورکلاک
https://www.ppsspp.org/files/1_9_0/ppsspp_switch.7z

من خودم مشکل چندانی ندارم البته بعضی از بازیها مثل یکی از نسخه های گاد او وار لگ داره کلا با این امولاتور و بعضی بازیهای دیگه که کاریش نمیشه کرد و اورکلاک هم sys-clk تا اخرین فریمور جواب میده
روش صحیح هم باز یاد میدم طبق اموزش زیر عمل کن

اول فایل زیر دانلود و تو مموری تو مسیرهای گفته شده بریز که طبق پوشه بندی که کرده سادس ریختنش
https://github.com/retronx-team/sys-clk/releases/download/0.13.0/sys-clk-0.13.0.zip

بعد برنامه sys-clk-Editor رو دانلود کن و تو پوشه switch در مموری بریز
https://github.com/Sun-Research-Uni...r/releases/download/v2.0.1/sys-clk-Editor.nro

همین برنامه sys-clk-Editor رو باز کن و همون اول که وارد میشی اورکلاک رو فعال کن
حالا تو برنامه برو قسمت بازیهات یه بازی که همیشه روی سوییچ نصب داری و پاک نمیکنی برو قسمت تنظیماتش و در حالت دستی یا همه حالتها کلاک رو ببر بالا تو همه موارد و از برنامه خارج شو
حالا همون بازی که انتخاب کردی رو به حالت فول رم اجرا کن (گرفتن دکمه R و تاچ کردن روی همون بازی) تا وارد قسمت برنامه ها بشی و الان نگاه کنی اگه توی برنامه ها با انالوگ یا d-pad به راست حرکت کنی سریعتر از قبل شده و لگ نداره و این نشون میده اورکلاک فعاله و حالا امولاتور رو اجرا کن و حداقل لگ کمتر باید شده باشه(نکته میتونی بجای بازی یه برنامه مثل dev menu هم همون تنظیمات اورکلاک براش انجام بدی یا هر برنامه ای که فایل nsp نصبی داره)

• Like

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
تو همون پست اولی گفتم برای فریمور 8 به بالا باید از ماژول برای اینکار استفاده بشه که با این فرقی نداره و اموزش زیر رو با دقت بخون.

اموزش اورکلاک سوییچ فریمور 8 تا 9 از طریق فعال کردن ماژول بر روی فریمور اتمسفر یا کاسموس اتمسفر

فایل زیر رو دانلود کنید و پس از خارج کردن از حالت فشرده دقیقا همه رو انتخاب و در مموریتون کپی کنی تا در مسیرهای مربوطه ریخته بشه

لینک دانلود
sys-clk v0.13.0

حالا کافیه دستگاه رو ریستارت کنید تا حالت اورکلاک در حالت دستی فعال بشه و من خودم فعالش کردم در حالت پیش فرض

برای غیر فعال و یا دوباره فعال کردنش برنامه KosmosToolbox رو در برنامه هاتون باز کنید و از قسمت بگراند سرویس غیر فعال یا فعالش کنید و هر دفه هم باید ریستارت کنید تا تغییرات اعمال بشه و در عکس براتون نشون دادم در اخر پست و من فقط اورکلاک رو برای شما در حالت دستی تنظیم کردم و اگه میخواید خودتون تنظیم کنید برید برنامه sys-clk Editor در برنامه هاتون باز کنید و وارد گزینه اول Games و بعد بازم گزینه اول q launch بشید و در اینجا اگه روی 0 بود یعنی حالت پیش فرض خود سوییچ و چند حالت هم هست که سه تای اولی مال حالت گذاشتن سوییچ روی داک هست و اون سه تا handed اخری هم مال حالت دستی بدون وصل کردن سیم شارژ که ما بیشتر با همین دوتا کار داریم و روی هر کدوم از این حالتها استفاده میکردید همون رو هر بار تنظیم کنید و هر دو هم میشه تنظیم کرد و اورکلاک gpu هم بهتره بیشتر 768 بالاتر نبرید دستگاه بهش فشار نیاد در حالت داک و بعد از هر دفه تغییرات هم برگردید در برنامه به منوی اول گزینه سوم Sys clk enabled رو یه بار دیزیبل و باز enabled کنید تا تنظیمات اعمال بشه و یه مدت باهاش کار کنید چم و خم کار دستتون میاد.

چند نکته ای درباره ماژول اورکلاک:
اگه گزینه q launch رو بزارید روی حالت دیفالت یا استوک و همه 0 باشه برنامه طبق پروفایلهای ساخته شده خودش عمل میکنه مثلا در بازی زلدا موقعی که بازی اجرا بشه فعال میشه طبق پروفایلی که تنظیم شده براش و cpu و غیره رو افزایش میده و وقتی هم از بازی خارج بشید برمیگرده به حالت اول که از باتری بیشتر استفاده نشه و یا موقعی که بازی سگا جنسیس رو اجرا میکنید کلاک رو میاره پایینتر از پیش فرض که باتری کمتر مصرف میشه و پروفایلهای زیادی در برنامه برای بازیها گذاشته شده که طبق تجربه سازنده و استفاده کنندگان از برنامه تنظیم شده و خود شما هم برای هر بازی دلخواه میتونید تنظیم کنید و اضافه کنید در فایل config.ini برنامه.

در اخر اورکلاکی که من در برنامه تنظیم کردم اورکلاک کلی هست یعنی همه سوییچ تحت تاثیر هست و بهتره طولانی مدت استفاده نشه و برای بازیها و برنامه های خاص مثل همین امولاتور psp استفاده بشه تا هم باتری مصرف نشه و هم دستگاتون یه موقع فشار نیاد بهش و اسیب نبینه در طولانی مدت و هر وقت نخواستید غیر فعالش کنید همونطور که گفتم.موفق باشید

در اخر چندتا عکس میزارم تا بهتر متوجه بشید.

برنامه KosmosToolbox

3z3e_1.jpg

4kbm_2.jpg

برنامه sys-clk Editor

vmeq_3.jpg

s8bx_4.jpg

yu0d_5.jpg
داداش برای برنامه sysclk توی حالت دستی و بدون شارژر اگر cpu روی ۱۷۸۵ و gpu روی ۴۶۰ و رم روی ۱۶۰۰ باشه که مشکلی برای دستگاه پیش نمیاره؟بالاترین گزینه هایی که میشه برای حالت دستی انتخاب کرد که امن هم باشه فکر میکنم همین اعداد باشه،درسته؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
داداش برای برنامه sysclk توی حالت دستی و بدون شارژر اگر cpu روی ۱۷۸۵ و gpu روی ۴۶۰ و رم روی ۱۶۰۰ باشه که مشکلی برای دستگاه پیش نمیاره؟بالاترین گزینه هایی که میشه برای حالت دستی انتخاب کرد که امن هم باشه فکر میکنم همین اعداد باشه،درسته؟
ببین مشکل خاصی پیش نمیاد و نیومده و بیشتر مصرف باتری میره بالا قبلا هم گفتم و طولانی مدت بهتره نباشه و هر بازی هم بهتره تنظیم بشه این حالت براش با برنامه sys-clk Editor و حالت دستی از یه کلاکی شما هر چی هم بالاتر بزاری خودش نمیره و در حالت داک یا وصل بودن اداپتور و usb که برق وصل میشه بهتره رعایت بشه چون در این حالت تا اخرین حد میره و توی تنظیمات sys-clk Editor هم نگاه کنی متوجه میشی خودت تا چه حد برای هر حالتی زده و بیشتر cpu و رم رو ببر بالا هیچ مشکلی هم نداره تا اخرین حدش و بیشتر سعی کن gpu تا نبری بالا و اینم طبق تجربه تو فورمهای خارجی دیدم که میگم بیشتر دستگاه گرم میشه

• Like

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
خسته نباشید دوستان من اخر نتونستم دسته ps4 چه با سیم چه بدون سیم وصل کنم به سوییچ کسی راه حلی براش پیدا کرده ؟ sxos هست هکم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
خسته نباشید دوستان من اخر نتونستم دسته ps4 چه با سیم چه بدون سیم وصل کنم به سوییچ کسی راه حلی براش پیدا کرده ؟ sxos هست هکم
چرا نتونستی مشکل چیه و اون ماژول که گفتم دانلود کن تو تابیک برنامه های کاربردی و طبق اموزش بریز روی مموریت و یه ریستارت کن کنسول باید کار بده و فقطم سیمی کار میکنه مثل دسته ps4 یا غیره با سیم وصل میکنی به داک و راحت کار میده و بصورت بی سیم بعضی از دسته ها که دانگل دارن مثل ایکس باکس 360 یا بعضی دسته های دانگل دار بلوتوثی دانگل رو به داک میزنی و کار میده و روی همه کاستوم فریمورها هم کار میده چه sxos چه اتمسفر و غیره و میوتنی اتمسفر هم تست کنی

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
چرا نتونستی مشکل چیه و اون ماژول که گفتم دانلود کن تو تابیک برنامه های کاربردی و طبق اموزش بریز روی مموریت و یه ریستارت کن کنسول باید کار بده و فقطم سیمی کار میکنه مثل دسته ps4 یا غیره با سیم وصل میکنی به داک و راحت کار میده و بصورت بی سیم بعضی از دسته ها که دانگل دارن مثل ایکس باکس 360 یا بعضی دسته های دانگل دار بلوتوثی دانگل رو به داک میزنی و کار میده و روی همه کاستوم فریمورها هم کار میده چه sxos چه اتمسفر و غیره و میوتنی اتمسفر هم تست کنی
علی جان من اخرین ورژنش دانلود کردم 2 هفته پیش 5.3 بعد ریختم تو مموری تو 3 تا پوشه هر جا بگی برای اطمینان ریختم که اشتباهی صورت نگیره و بعد دوباره پیلوت زدم دستگاه ولی دسته نشناخت منظور از ریست کردن متوجه نمیشم یعنی هک از بین ببرم ؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علی جان من اخرین ورژنش دانلود کردم 2 هفته پیش 5.3 بعد ریختم تو مموری تو 3 تا پوشه هر جا بگی برای اطمینان ریختم که اشتباهی صورت نگیره و بعد دوباره پیلوت زدم دستگاه ولی دسته نشناخت منظور از ریست کردن متوجه نمیشم یعنی هک از بین ببرم ؟
منظورم ار ریستارت کنسول رو مجداد راه اندازی کن یعنی خاموش کن دوباره پیلود بزن و شاید با sxos یه مشکلی داره یا ورژن sxos پایین هست و میتونی بجای sxos از اتمسفر استفاده کنی و نیازی هم نیست هک قبلی از بین بره فولدرهای اتمسفر میریزی داخل مموری و با پیلود اتمسفر بالا میاری یا میتونی به غیر از پوشه نینتندو در مموریت همه فولدرها رو کپی کنی تو کامپیوتر و بکاب بگیری در کل و هک اتمسفر استفاده کنی و یا از اموزش زیر استفاده کنی که هر سه تا کاستوم فریمور رو یکجا داشته باشی و فقط تو نت سرچ کن اخرین ورژن بگیر

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
منظورم ار ریستارت کنسول رو مجداد راه اندازی کن یعنی خاموش کن دوباره پیلود بزن و شاید با sxos یه مشکلی داره یا ورژن sxos پایین هست و میتونی بجای sxos از اتمسفر استفاده کنی و نیازی هم نیست هک قبلی از بین بره فولدرهای اتمسفر میریزی داخل مموری و با پیلود اتمسفر بالا میاری یا میتونی به غیر از پوشه نینتندو در مموریت همه فولدرها رو کپی کنی تو کامپیوتر و بکاب بگیری در کل و هک اتمسفر استفاده کنی و یا از اموزش زیر استفاده کنی که هر سه تا کاستوم فریمور رو یکجا داشته باشی و فقط تو نت سرچ کن اخرین ورژن بگیر
ممنون ولی احساس خوبی نسبت به هک اتمسفر یا چیزای دیگه ندارم حس میکنم یه مقدار دردسر داره اجرای بازیشون یا چیزای دیگشون
علی جان الان بری تو سایت برای دانلود ورژن 5.3 هست که 3 تا فایل برای دانلود گذاشته دوتاش سورس کد هست حالا هر کدومشون کلی پوشه فایل دارن هر 3 تا باید دانلود شه ؟ یعد چه مدلی باید ریخته شه باور کن من هر 3 تا رو بیشتر از 3 جای مموری ریختم روت پوشه نینتندو پوشه sxos هر جا فکر کنی ریختم هک هم اخرین ورژن ریختم

پس من هک اتمسفر دانلود کنم بریزم تو مموری با پیلوت اتمسفر بیام بالا مشکلی پیش نمیاد برای کنسول ؟ بازیام سیو بازیام بعد تنظیمات حالت rcm اینا عوض نمیشه ؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
ممنون ولی احساس خوبی نسبت به هک اتمسفر یا چیزای دیگه ندارم حس میکنم یه مقدار دردسر داره اجرای بازیشون یا چیزای دیگشون
علی جان الان بری تو سایت برای دانلود ورژن 5.3 هست که 3 تا فایل برای دانلود گذاشته دوتاش سورس کد هست حالا هر کدومشون کلی پوشه فایل دارن هر 3 تا باید دانلود شه ؟ یعد چه مدلی باید ریخته شه باور کن من هر 3 تا رو بیشتر از 3 جای مموری ریختم روت پوشه نینتندو پوشه sxos هر جا فکر کنی ریختم هک هم اخرین ورژن ریختم

پس من هک اتمسفر دانلود کنم بریزم تو مموری با پیلوت اتمسفر بیام بالا مشکلی پیش نمیاد برای کنسول ؟ بازیام سیو بازیام بعد تنظیمات حالت rcm اینا عوض نمیشه ؟

ببین تو پوشه atmosphere یه پوشه به اسم contents و محتویات این پوشه که 690000000000000D هست رو بریز تو مسیر sxos/titles در مموریت و پوشه config هم بریز تو روت مموری(روت مموری یعنی همون اول که وارد مموری میشی) و بعد هم فقط بصورت سیمی باید وصل کنی دسته و اموزش زیر هم بخون اون تیک هم تو تنظیمات که عکس گذاشتم اعمال کن

اگرم نشد هک اتمسفرم درست انجام بدی مشکلی پیش نمیاد و چیزی عوض نمیشه و بجای sxos شما اتمسفر بالا میاری و نخواستی هم برمیگردی قبلی و توضیح دادم در پست قبل چیکار کنی و بکاب فراموش نشه از فایلهای مموریت

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
ببین تو پوشه atmosphere یه پوشه به اسم contents و محتویات این پوشه که 690000000000000D هست رو بریز تو مسیر sxos/titles در مموریت و پوشه config هم بریز تو روت مموری(روت مموری یعنی همون اول که وارد مموری میشی) و بعد هم فقط بصورت سیمی باید وصل کنی دسته و اموزش زیر هم بخون اون تیک هم تو تنظیمات که عکس گذاشتم اعمال کن

اگرم نشد هک اتمسفرم درست انجام بدی مشکلی پیش نمیاد و چیزی عوض نمیشه و بجای sxos شما اتمسفر بالا میاری و نخواستی هم برمیگردی قبلی و توضیح دادم در پست قبل چیکار کنی و بکاب فراموش نشه از فایلهای مموریت
همه جا ریختم این محتویات پوشه 69000000D ریختم همونجایی که گفتین با سیم دسته وصل شد بدون مشکل البته اخرین هکsxos هم ریختم دستت درد نکنه فعلا پس به صورت بی سیم موفق نشدن دسته ps4 وصل کنن ؟ جدا بلوتوس هم وصل کنیم باز نمیشه ؟ به pc راحت وصل میکنم دسته با ماژول بلوتوس ولی به سوییچ میزنم اصلا روشن نمیشه ماژول

آخرین ویرایش:

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
همه جا ریختم این محتویات پوشه 69000000D ریختم همونجایی که گفتین با سیم دسته وصل شد بدون مشکل البته اخرین هکsxos هم ریختم دستت درد نکنه فعلا پس به صورت بی سیم موفق نشدن دسته ps4 وصل کنن ؟ جدا بلوتوس هم وصل کنیم باز نمیشه ؟ به pc راحت وصل میکنم دسته با ماژول بلوتوس ولی به سوییچ میزنم اصلا روشن نمیشه ماژول
نه نمیشه منم دسته بلوتوثی دارم فقط با سیم وصل میشه - گندشون بزنن نمیدونم چرا نمیتونن بدون سیم هم اوکی کنن - میدونم بخدا تا برم دسته بخرم ورژن بدون سیم هم میدن :)))))

• Like
Reactions: dishdish

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
فعلا امکان وایرلس اضاف نشده و اگه دسته xbox360 با دانگل وایرلس مخصوص اون داشته باشی میشه و بعضی از دسته های دانگل دار بلوتوث هم میشه

• Like
Reactions: dishdish

xbla69

کاربر سایت
Oct 4, 2014
518
نام
سید
سلام علی جان قبلا یادمه ویچر ۳ رو عکس گذاشته بودی زیرنویس فارسی اضافه کرده بودی. میشه زیر نویس فارسی رو به L.A NOIRE اضافه کرد ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر