معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

mehran

کاربر سایت
Jul 16, 2006
809
نام
Wander
دقیق خودمم نمیدونم ولی احتمال زیاد اره چون هر سخت افزاری یه ایدی مشخصی داره و شما دوتا فلش مموری همسان هم برای اولین بار بزنی به pc درایورش قبل شناسایی نصب میشه
حالا میتونی سوییچ رو در همون حالت باز بودن لیتیوم یا بردن به حالت rcm یا همون خاموش بودن کابل وصل کنی ببینی درایور رو شناسایی میکنه خود کامپیوتر چون قبلا نصب شده و اگه شناسایی کرد و ایکون نصب درایور در تسکبار دیدی میتونی بعد تست کنی وگرنه باید از نو نصب کنی
خدا تو رو برا ما نگهداره ایشالا
دمت گرم داداش . چند بار درایور نصب کردم تا بالاخره درست شد

• Like
Reactions: alitriple and Z-fan

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
دقیق خودمم نمیدونم ولی احتمال زیاد اره چون هر سخت افزاری یه ایدی مشخصی داره و شما دوتا فلش مموری همسان هم برای اولین بار بزنی به pc درایورش قبل شناسایی نصب میشه
حالا میتونی سوییچ رو در همون حالت باز بودن لیتیوم یا بردن به حالت rcm یا همون خاموش بودن کابل وصل کنی ببینی درایور رو شناسایی میکنه خود کامپیوتر چون قبلا نصب شده و اگه شناسایی کرد و ایکون نصب درایور در تسکبار دیدی میتونی بعد تست کنی وگرنه باید از نو نصب کنی

علی جان من دسته ps3 گرفتم این فایلی که گذاشتی واسه بی سیم وصل شه تو کجا باید بریزم ؟ بعد دسته ps3 چطوری میره تو حالت سینک شدن ممنونم ازت

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علی جان من دسته ps3 گرفتم این فایلی که گذاشتی واسه بی سیم وصل شه تو کجا باید بریزم ؟ بعد دسته ps3 چطوری میره تو حالت سینک شدن ممنونم ازت
دسته ps3 در حالت بی سیم فعلا ساپورت نمیشه و دسته های زیر فقط ساپورت میشن.یه دسته فیک ps4 الان 400 تا 500 قیمتش هست یکی بگیر میصرفه.
  • Nintendo Wiimote + Nunchuck, Classic/Classic Pro extensions
  • Nintendo Wii U Pro Controller
  • Sony Dualshock4 Controller
  • Microsof Xbox One S Controller

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال

همونطور که میدونید این قابلیت قبلا مختص sxos بود که بعدها با استفاده از ورژن خاصی از گلدلیف این امکان بصورت ناقص و فقط با فرمت fat32 وجود داشت که چندان کاربردی نبود برای بازیهای پرحجم و در حال حاضر این امکان با استفاده از برنامه Tinleaf بصورت کامل و فرمت exfat پشتیبانی میشه.

با استفاده از اخرین ورژن برنامه Tinleaf این امکان به شما داده میشه تا از فلش یا هارد جانبی که حالا بطور مستقیم در صورت داشتن پورت usb-c یا با استفاده از تبدیل یا وصل کردن فلش یا هارد به داک امکان نصب بازیها را دارید.

برای اینکار ابتدا فلش یا هارد مورد نظر باید فرمت به exfat بشه تا توسط برنامه قابل شناسایی باشه.
بعد کافیه بازیهای مورد نظرتون داخلش بریزید و به دستگاه وصل کنید و حتما قبل اجرای برنامه وصل کنید تا اروری دریافت نکنید.
حالا کافیه از لینک زیر برنامه مورد نظر دانلود و همراه با پوشه به مموری در پوشه switch بریزید که مسیر باید بشه این دقیقا Switch\Tinleaf
لینک دانلود Tinleaf
حالا برنامه رو بصورت فول رم اجرا کنید( گرفتن دکمه R و همزمان اجرای یک بازی)
طبق عکس زیر گزینه ای که مشخص کردم برید و بعد با انتخاب بازیهاتون و در اخر دکمه + رو بزنید تا بازیها نصب بشن و در اخر هم ازتون میپرسه فایل نصبی بازیها رو پاک کنم یا نه که دیگه تصمیم با خودتونه.

Tinleaf.jpg

ویرایش: برنامه Tinwoo هم مشابه برنامه Tinleaf هست میتونید از اینم استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

arianat

کاربر سایت
Oct 15, 2011
7
سلام
من تازه سوییچ گرفتم و قبلا همش پلی استیشن داشتم. قبلا بیشتر زیرنویس‌های پی سی بازی‌ها رو برای پلی ۴ هم تبدیل میکردم و خواستم توی سوییچ هم این کار رو امتحان کنم و متوجه شدم که در سوییچ استفاده از مادها خیلی راحت‌تر از پلی استیشن است.
اگه خواستید مترو ۲۰۳۳ رو دوبله بازی کنید، این فایل رو دانلود کنید و پوشه 0100D4900E82C000 رو درون پوشه contents اتمسفر یا هر کاستوم رام دیگری دارید کپی کنید.
Metro Dubbed for Switch

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علی جان سیگ پچ برای اپدیت 11.0.1 نیومده هنوز؟
و اگه بخوام دانگرید کنم به چه ورژنی دانگرید کنم
سلام.چرا اومده ولی من توصیه میکنم فعلا روی همون 10.2 بمونید فریمور 11 و 11.0.1 هنوز اتمسفر روش استیبل کامل نشده و هنوز خیلی از بازیهای جدید فریمور 9.2 براشون کافیه و همون 10.2 تا کلی وقت دیگه جوابگو هست نیازی نیست فوری اپدیت کنید هر فریموری اومد.
لینک دانلود سیگ پچ 11.0.1 که بهتره اتمسفر هم به روز کنید روی 0.16.1

Mojtabaalone

کاربر سایت
Dec 10, 2019
24
سلام.چرا اومده ولی من توصیه میکنم فعلا روی همون 10.2 بمونید فریمور 11 و 11.0.1 هنوز اتمسفر روش استیبل کامل نشده و هنوز خیلی از بازیهای جدید فریمور 9.2 براشون کافیه و همون 10.2 تا کلی وقت دیگه جوابگو هست نیازی نیست فوری اپدیت کنید هر فریموری اومد.
لینک دانلود سیگ پچ 11.0.1 که بهتره اتمسفر هم به روز کنید روی 0.16.1
الان یه کنسول هست که اپدیت شده به 11 بنظرت دانگرید کنم به 10.2 یا میشه با همون 11 راهش انداخت

• Like
Reactions: arianat

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
الان یه کنسول هست که اپدیت شده به 11 بنظرت دانگرید کنم به 10.2 یا میشه با همون 11 راهش انداخت
همونطور که گفتم اپدیت 10.2 بدون مشکل هست و 11 بعضی برنامه ها کرش میکنن در موقع اجرا که باید صبر کرد ورژن جدیدشون بیاد ولی بازیها موردی نداره و اگه فقط قصدت اجرای بازی هست روی همون 11 هک رو بریز مشکلی نداره

MM7D

کاربر سایت
Oct 17, 2020
8
سلام داداش.خواهش میکنم
شما باید اولین کار درایور سوییچ روی کامپیوتر نصب کنی و بعضی کامپبوترها هستن بد قلق هستن این درایور درست جواب نمیده و یه دلیلش مثلا شما درایورهای کامپیوترت تا ویندوز 7 ساپورت میکنه و میری روی ویندوز 10 و مثلا با برنامه های اپدیت درایور و غیره اون ویندوز یه جوری راه میندازی ولی اون درایورها چندان سازگار نیست و برای همین درایور سوییچم نصب کنی جواب درست نمیده روی اون ویندوز وگرنه که نصبشم راحته

حالا کاری که میگم بکن امیدوارم کارت راه بیفته

شما فایل زیر که درایور سوییچ هست کافی هست نصب کنی و یه ریستارت هم کامپیوتر بکن و این راحت ترین نصب این درایور بود که گفتم و بعد باید تاینفول از قسمت برنامه ها اجرا کنی و اون موقع کابل وصل کن بین کامپیوتر و سوییچ تا درایور شناسایی بشه

Tinfoil Driver

بعد میتونی طبق این اموزش اقدام به نصب بازی با تاینفول یا لیتیوم کنی و البته قسمتهای مربوط به نصب درایور رو دیگه با نصب فایل بالا نمیخواد انجام بدی

اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium

روش دوم هم نصب بازیها به وسیله Goldleaf و Awoo-Installer که بازم نکته اولیش نصب همون فایل درایور هست که اول گفتم

بعد باید راه انداز جاوا روی کامپیوتر ورژن 9 به بالا نصب کنی

راه انداز جاوا (نسخه اخر یا 9 به بالا نصب کن)

بعد اخرین نسخه گلدلیف که باید بریزی تو پوشه switch در مموری و حتما همین نسخه باشه

Goldleaf v8

بعد فایل اجرایی کامپیوتر که جاوا هست دانلود میکنی به اسم Quark

Quark

بعد باید از قسمت برنامه ها گلدلیف اجرا کنی و به بصورت فول رم اجرا کن قسمت برنامه ها و از گالری نرو(گرفتن دکمه R و همزمان اجرای یه بازی تا وارد قسمت برنامه ها بشه)
گلدلیف که اجرا شد از قسمت اول explore content انتخاب کن و بعد اینجا برو سراغ کامپیوتر و Quark اجرا کن و در اخر remote pc via usb انتخاب کن و حالا باید درایوهای هارد کامپیوتر ببینی و میتونی بری مسیری که بازیهات هستن و اقدام به نصب کنی

برای برنامه Ns Usbloader میتونی از لینک زیر بگیری
لینک دانلود Awoo-Installer

این برنامه هم شبیه گلدلیف هست تقریبا ولی مراحل کار فرق داره و باید اول فایل جاوا کامپیوتر رو دانلود کنی در زیر

Ns Usbloader

بعد در کامپیوتر Ns Usbloader اجرا و از تیک تنظیمات بالای برنامه میزاری روی تاینفول چون بصورت پیش فرض روی گلدلیف هست و بعد بازیهات رو انتخاب میکنی در برنامه با گزینه select files و در اخر روی گزینه سبز رنگ upload to ns میزنی و بعد برنامه Awoo-Installer در سوییچ اجرا میکنی و گزینه سوم install over usb انتخاب میکنی و بازیت نصب میکنی

در اخر اگه بازم موفق نشدی مربوط به همون دریوار سوییچ هست و باید راه حلی پیدا کنی تا نصب کنی و در مواردی به کابل مورد استفاده بین سوییچ و کامپیوتر هم مربوطه که دیگه خودت باید ببینی مشکل از چیه

نکته اخر هم بگم که با برنامه Ns Usbloader با گلدلیف هم میشه بازی نصب کرد ولی در تنظیماتش بای بزاری روی گلدلیف قبل نصب بازی
آقا دمت گرم شدید. دوباره با Zdiag درایورو نصب کردم و با Ns Usbloader و Awoo-Installer تونستم بازیو بریزم.

• Love
Reactions: alitriple

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
دوستان سلام.
انگار به وسیله این libusbhsfs برنامه میشه رو هارد اکسترنال بازی نصب کرد.کسی میدونه قضیش چیه و چطوری میشه این کارو کرد
سلام
چند وقتیه اومده و فعلا داره تو بعضی برنامه ها گنجونده میشه این قابلیت و این اموزش بخونید همین قابلیت به برنامه Tinleaf برای خوندن بازی از حافظه جانبی اضافه شده و به مرور این قابلیت نصب بازی روی فلش یا هارد اکسترنال هم اضاف میشه مثل sxos و روش ساده ای مثل همین اموزش بالا اومد سعی میکنم بزارم و فعلا که خبری نیست.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: sub+zero and rosgod

sub+zero

کاربر سایت
Nov 12, 2012
67
سلام
چند وقتیه اومده و فعلا داره تو بعضی برنامه ها گنجونده میشه این قابلیت و این اموزش بخونید همین قابلیت به برنامه Tinleaf برای خوندن بازی از حافظه جانبی اضافه شده و به مرور این قابلیت نصب بازی روی فلش یا هارد اکسترنال هم اضاف میشه مثل sxos و روش ساده ای مثل همین اموزش بالا اومد سعی میکنم بزارم و فعلا که خبری نیست.
ممنون بابت جواب.من اون برنامه رو استفاده کردم فقط من میخاستم بدونم امکان این که رو هارد اکسترنال بازی نصب کرد هم هست یا نه؟

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
ممنون بازت جواب.من اون برنامه رو استفاده کردم فقط من میخاستم بدونم امکان این که رو هارد اکسترنال بازی نصب کرد هم هست یا نه؟
خواهش.فعلا روشی من ندیدم برای اتمسفر و sxos هم که این قابلیت خودش داشته از قبل و لینک زیر علاقه مندی میتونی دنبال کنی دارن روش کار میکنن عده ای.

WIP - libusbhsfs - USB Mass Storage Class Host + Filesystem Mounter static library.

• Like
Reactions: sub+zero

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
علی آقای عزیز. روی فریمور 10.2.0 و اتمسفر 0.14.4 کلی بازی ریختم و بدون مشکل جواب می‌ده فقط سه بازی لوییجی، سوپر اسمش و سونیک رو که می‌ریزم پیغام خطا میاد با کلید Check و وقتی اون رو کلیک می‌کنم پس از چند دقیقه پیغام می‌ده باید دوباره بازی رو دانلود کنم. گفتم شاید فایلی که دارم مشکل داره دوباره دانلود کردم و نشد. به نظر شما مشکل چیه؟ sigpatch رو هم از روی اتمسفر شما ریختم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر