معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

faraz_n

کاربر سایت
Oct 26, 2007
831
نام
فراز
1-طبق عکس زیر این مرحله که میرسی تنظیمات دیفالت همینه که میزارم دیگه Start nsp dump process بزن تا ساخته بشه و البته به همون اندازه حجم بازی هم تو مموریت جا داشته باشه

dump.jpg

2- کلیدها که گفتی در اوردی با پیلود Lockpick RCM.bin و دوتا هست که میره تو مموری پوشه switch و ما با یکیش فقط کار داریم به اسم Prod.keys که همین رو به همون اسمی که گفتم تغییر نام بده کلا
علی جان تین فویل دیگه روی کاسموس کار نمیکنه؟؟
من امدیت کردم قاطی کرد اصلا احرا نکرد مجبور شدم قدیمیه رو ران کنم
فریمورم ۹.۲
اتمسفر .0.10.4

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

faraz_n

کاربر سایت
Oct 26, 2007
831
نام
فراز
1-طبق عکس زیر این مرحله که میرسی تنظیمات دیفالت همینه که میزارم دیگه Start nsp dump process بزن تا ساخته بشه و البته به همون اندازه حجم بازی هم تو مموریت جا داشته باشه

dump.jpg

2- کلیدها که گفتی در اوردی با پیلود Lockpick RCM.bin و دوتا هست که میره تو مموری پوشه switch و ما با یکیش فقط کار داریم به اسم Prod.keys که همین رو به همون اسمی که گفتم تغییر نام بده کلا
فریمورم ۹.۲
اتمسفر .0.10.4

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
فریمورم ۹.۲
اتمسفر .0.10.4

همون نسخه قدیمی هم همون کار برات انجام میده و لیتیوم ورژن 7 نصب کن و ورژنهای جدید چون این تیم تحت لیسانس sxos و تیم اسکوتر پول میگیره برای Hekate همراه با کاسموس همیشه سنگ میندازه و و بعضی قابلیتهاش روی اتمسفر هم کار نمیکنه البته راه حل نصب هم داره که باید کاسموس و hekate رو پاک کنی یا فایلهایی رو اضاف به اتمسفر و دستکاری کنی که توصیه نمیشه و هر چند وقت یه بار باز همین اش هست و کاسه و من پیشنهاد میکنم همون ورژنهای قدیمی استفاده کنید یا همون لیتیوم 7 رو نصب کن خیلی هم کم حجمه و همه کارهای کاربردی هم باهاش انجام میشه و برنامه های بهتری هم هست همه فرمتها هم نصب میکنه مثل Awoo-Installer که برای نصب بازی از طریق کامپیوتر هم باید بازی Ns Usbloader که برای اجرای این برنامه چون جاوا هست راه انداز جاوا Java SE Runtime باید نصب کنی.

• Like
Reactions: faraz_n

faraz_n

کاربر سایت
Oct 26, 2007
831
نام
فراز
همون نسخه قدیمی هم همون کار برات انجام میده و لیتیوم ورژن 7 نصب کن و ورژنهای جدید چون این تیم تحت لیسانس sxos و تیم اسکوتر پول میگیره برای Hekate همراه با کاسموس همیشه سنگ میندازه و و بعضی قابلیتهاش روی اتمسفر هم کار نمیکنه البته راه حل نصب هم داره که باید کاسموس و hekate رو پاک کنی یا فایلهایی رو اضاف به اتمسفر و دستکاری کنی که توصیه نمیشه و هر چند وقت یه بار باز همین اش هست و کاسه و من پیشنهاد میکنم همون ورژنهای قدیمی استفاده کنید یا همون لیتیوم 7 رو نصب کن خیلی هم کم حجمه و همه کارهای کاربردی هم باهاش انجام میشه و برنامه های بهتری هم هست همه فرمتها هم نصب میکنه مثل Awoo-Installer که برای نصب بازی از طریق کامپیوتر هم باید بازی Ns Usbloader که برای اجرای این برنامه چون جاوا هست راه انداز جاوا Java SE Runtime باید نصب کنی.
دستت درد نکنه
اره خیلی بدجور شده از همون تینفویل قبلیه با Nut استفاده میکنم فعلا پیغام اپدیت میده سریع کنسل میکنم که اپدیت نکنه
آقا این قضیه شکایت نینتندو چیه یعنی دیگه هک نمیشه دستگاه؟؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
دستت درد نکنه
اره خیلی بدجور شده از همون تینفویل قبلیه با Nut استفاده میکنم فعلا پیغام اپدیت میده سریع کنسل میکنم که اپدیت نکنه
آقا این قضیه شکایت نینتندو چیه یعنی دیگه هک نمیشه دستگاه؟؟

نینتندو کارش همینه از همه شکایت میکنه و جلوی هک رو موقتی شاید بگیره ولی طولانی مدت کاری نمیتونه بکنه و اخر میاد.

• Like
Reactions: faraz_n

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
برنامه Dev Menu

برنامه زیر یک برنامه کاربردی و ضروری هست چون هم باهاش میتونید بازیهای nsp رو نصب کنید که در مموریتون هست و از همه مهمتر با این برنامه میتونید درخواست اپدیت بازیها رو ریست کنید به نحوی که برای مثال شما یک بازی رو نصب کردید مثل مورتال کمبت که بعد از نصب اپدیت 1.3 متوجه میشد از این اپدیت به بعد نیاز به لینک کردن داره و تو منو بازی گیر میکنه که به ناچار باید اپدیت قبلی رو پاک و اپدیت 1.2 یا پایینتر رو نصب کنید و بعد از نصب متوجه میشد موقع اجرا بازی میگه باید وصل بشید به اینترنت و اپدیت جدید رو بگیرید و هیچ گزینه ای هم برای اجرای بازی نیست بر خلاف بعضی بازیها که همین گزینه میاد ولی گزینه اجرا داره و در اینجا با استفاده از برنامه Dev Menu درخواست اپدیت بازی رو ریست میکنید و بازی اجرا میشه.

برای ریست کردن اپدیت از همون تب اول Application روی بازی مورد نظر رفته و دکمه + رو بزنید و سپس یکی بیاد پایین و روی Manage دکمه A رو بزنید و یه بار برید به راست و روی Rest RequiredVersion برید و یه بار دکمه A رو بزنید که بهتون اخطار میده و Ok بزنید تا درخواست اپدیت بازی ریست بشه و بعد میتونید برنامه رو بسته و بازیتون رو بدون مشکل اجرا کنید.

درصورت استفاده از فریمور 6 تا 7 از ورژن زیر استفاده کنید
Download DevMenu_6.x_Definitive_Edition_v2.nsp

در صورت استفاده از فریمور 8 به بالا از ورژن زیر استفاده کنید
Download DevMenu_6.0.1_Mod_8xx.nsp

نکته(این برنامه کاربردهای دیگه ای هم داره مثل پاک کردن بازی و اپدیت و DLC و موارد زیاد دیگه که اگه سر درنمیاد بهتره ور نرید با این گزینه ها که اشکالی در دستگاهتون پیش نیاد)موفق باشید

ویرایش:

دوستانی که از فریمور 10 به بالا مشکل اجرای برنامه devmenu رو دارن باید از برنامه جدید DBI 114 استفاده کنند کارایی رو داره و در استفاده از این برنامه هم دقت کنید چون ممکنه بازیهاتون رو پاک کنید که در زیر گزینه های کاربردی برنامه رو توضیح میدم.

اول برنامه رو دانلود و در پوشه switch بریزید و اجرا کنید.

لینک دانلود
DBI

برای ریست کردن اپدیت بازی همانند برنامه devmenu مثل عکس زیر عمل کنید.

1dbi.jpg

در اینجا بازی مورد نظرتون انتخاب کنید.

2dbi.jpg

بعد سه گزینه میاد که اولی application که همون فایل اصلی نصبی بازیتون هست رو باید انتخاب کنید و من عکس نزاشتم این مرحله و در اخر گزینه Rest Required Version انتخاب میکنید.

3dbi.jpg

این برنامه گزینه mtp پیشرفته هم داره همانند برنامه nxmtp

4dbi.jpg

در اخر این برنامه کاربردهای دیگه ای هم داره مثل حذف اپدیت یا dlc بازی یا انتقال بازی از مموری داخلی به جانبی یا بلعکس و حذف تیکت و غیره و در کل دقت کنید مشکلی پیش نیاد.

برنامه DBI برای کسانی که در اجرای devmenu در اپدیت فریمورهای 10 به بالا مشکل داشتن به پست اموزشی بالا اضاف شد.

• Like
Reactions: .SoRoUsH.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ

همون اول بگم من اینکار رو با کنسول هکی 5.05 انجام دادم ولی خوب با کنسول اورجینال هم نباید مشکلی باشه و فقط مراحل ریموت پلی باید به انلاین متصل بشید و فریمور اخر هم داشته باشید.

برای اینکار شما باید اول ps4 و مودم و سوییچ رو با هم شبکه کنید(همون وصل شدن به مودم)
نکته: بهتره مودم و ps4 بصورت کابل لن به هم وصل بشن برای نداشتن لگ یا مشکلات دیگه و 90 dns هم روی سوییچ ست باشه و در تنظیمات اینترنت در سوییچ MTU هم بزارید روی 1500 و اگه مودم شما باند 5 هرتز ساپورت میکنه سوییچ روی این باند برای نداشتن مشکل لگ وصل کنید وگرنه همون باند 2.4 هرتز که خود من روی همین 2.4 هم لگی نداشتم.

بعد برنامه زیر دانلود کنید و در پوشه سوییچ کپی کنید.

لینک دانلود
Chiaki

داخل پوشه برنامه یه فایل هست به اسم chiaki.conf که این رو با نوت پد ویندوز باز کنید و باید مشخصات اکانت و کنسول ps4 و دیگر تنظیمات ریموت پلی رو در این وارد کنید که در زیر توضیح میدم.

[PS4-634] داخل این کادر اسم دستگاهتون باید وارد کنید که برای اینکار توی تنظیمات ps4 تب system وارد بشید و گزینه اول system information انتخاب کنید و جلوی name هر چی نوشته وارد این کادر کنید.
host_ip = "192.168.1.4" ادرس ip هم که از قسمت network گزینه view connections status بزنید و جلوی ip address ایپی رو وارد کنید.
video_resolution = "720p" میتونید رزلوشن رو تنظیم کنید مثل 560p یا همون 720p
video_fps = 30 تعداد فریم مثل 30 فریم یا 60 فریم
psn_online_id = "AliTriple" پی اس ان انلاین ایدی یا همون ایدی پروفایل رو وارد کنید.
psn_account_id = "AliTriple" ایدی پروفایل رو وارد کنید.

در اخر سیو کنید و داخل پوشه chiaki فایل chiaki.conf بزارید.

حالا ps4 و سوییچ به مودم وصل باشن و در ps4 هکی پیلود remote play بفرستید و بعد با دکمه اپشن ببندید چون دکمه ps در این حالت از کار میفته و بعد از تنظیمات به قسمت ریموت پلی کنسول میرید و گزینه Add Device رو میزنید تا کد روی تصویر بیاد.

به سوییچ برمیگردید و قسمت برنامه ها رو بصورت فول رم اجرا میکنید ( از قسمت البوم وارد برنامه ها نشید و با گرفتن R و همزمان اجرای یه بازی وارد قسمت برنامه ها بشید)
برنامه chiaki اجرا کنید و ازتون درخواست کد pair میکنه و همون کد روی صحفه تی وی رو وارد کنید و باید در اینجا بعد کمی صبر و سبز شدن صحفه تصویر ps4 میاد.تمام

نکاتی هم میگم اگه لگ داشتید بر طرفش کنید و هر چی فریم و رزلوشون در تنظیمات فایل chiaki.conf پایینتر باشه لگ کمتری دارید و اگه مودم شما باند 5 هرتز ساپورت بکنه روی اون بزارید و میتونید cpu سوییچ هم اورکلاک کنید و خودم من با یه مودم ایسوس عادی روی 720p و 30 فریم مشکلی نداشتم و خیلی خوب اجرا میشد و ورژن فریمور سوییچ در حین انجام این اموزش 10.2 و اتمسفر 12 بود با ps4 pro هکی فریمور 5.05 .موفق باشید

Mojtabaalone

کاربر سایت
Dec 10, 2019
24
سلام
برنامه tinfoil hbgshop رو نصب کردم ولی وقتی بازش میکنم ارور میده که kosmos رو پاک کن وقتی هم که بک میزنم هنگ میکنه

Attachments

• IMG_20200721_001745.jpg
    IMG_20200721_001745.jpg
    240.4 KB · مشاهده: 7

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام
برنامه tinfoil hbgshop رو نصب کردم ولی وقتی بازش میکنم ارور میده که kosmos رو پاک کن وقتی هم که بک میزنم هنگ میکنه
سلام
اگه میخوای این ارور نیاد از اتمسفر خالی بدون پک کاسموس استفاده کن و بدون فولدر بوت لودر Bootloader که مال Hekate هست و تو ارور هم میگه y بزنی برات پاک میکنه تا ارور نیاد ولی بهتره دستی پاک بکنی یا بکاب بگیری اگه بعدا خواستی استفاده کنی و یا اگه دانلود بازی بصورت انلاین از hbgshop برات مهم نیست از لیتیوم یا تاینفول مد شده یا ورژن قدیمی تر استفاده کن

دانلود tinfoil مد شده
Tinfoil Mod v5.0.0

دانلود لیتیوم
https://tinfoil.media/repo/lithium.latest.zip

اگرم کاسموس و فولدر بوتلودر حذف کردی و از اتمسفر خالی استفاده کردی از اخرین ورژن hbg shop استفاده کن در لینک زیر

لینک دانلود

• Like
Reactions: Mojtabaalone

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام میشه با هک یا روشی ویندوز روی سوئیچ نصب کرد؟
سلام.
اندروید و لینوکس نصب میشه و تقریبا به خوبی هم کار میده ولی ویندوز اموزش درستی ندیدم و گویا درایورهای پردازنده arm که برای سوییچ هست درست ساپورت نمیکنه و چندتا ویدیو هم دیدم از نصب اولیه ویندوز 10 ولی انگاری درست جواب نمیده در کل و فایده ای نداره
با شبیه ساز dosbox احتمالا بشه ویندوز 98 یا 7 مینی بصورت محدود بالا اورد مثل ps3 ولی همونم کاربرد چندانی نداره

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
سلام.
اندروید و لینوکس نصب میشه و تقریبا به خوبی هم کار میده ولی ویندوز اموزش درستی ندیدم و گویا درایورهای پردازنده arm که برای سوییچ هست درست ساپورت نمیکنه و چندتا ویدیو هم دیدم از نصب اولیه ویندوز 10 ولی انگاری درست جواب نمیده در کل و فایده ای نداره
با شبیه ساز dosbox احتمالا بشه ویندوز 98 یا 7 مینی بصورت محدود بالا اورد مثل ps3 ولی همونم کاربرد چندانی نداره
ممنون
منظورتون شبیه ساز ps3 هست؟
چون منم به همین خاطر میخوام نصب کنم
لینوکس روش شبیه سازا کامل اجرا میشه بدون لگ؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
ممنون
منظورتون شبیه ساز ps3 هست؟
چون منم به همین خاطر میخوام نصب کنم
لینوکس روش شبیه سازا کامل اجرا میشه بدون لگ؟
نه منظورم ps3 هک شده بود که ویندوز با dosbox بالا میاوردی روش و در لینوکس روی سوییچ شبیه ساز ps2 هم با لگ و فریم پایین بالا میاد چه برسه به ps3 ولی بقیه شبیه سازها میشه روش حساب کرد

الان اکثر شبیه سازها روی محیط خود سوییچ از ps1 و psp و 3ds و ds و سگا دریمکست و غیره میتونی با ریتروارچ بازی کنی و امولاتورهای مستقلم که هستن مثل pppsp و فقط wii و گیم کیوب هنوز نیومده که اونم با توزیع lakka که ریتروارچ برپایه لینوکس هست این دو هم میشه جدا با hekate بالا بیاری

اگرم میخوای لینوکس امتحان کنی میتونی طبق اموزشهایی که تو نت هست انجام بدی یا طبق ویدیو زیر انجام بده و فایل ها هم زیر همون فایل تصویری گذاشته و اگه میتونی یه مموری جدا اختصاص بده برای اینکار که مشکلی برای بازیهات در مموری اصلی پیش نیاد.

لینک ویدیو

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
نه منظورم ps3 هک شده بود که ویندوز با dosbox بالا میاوردی روش و در لینوکس روی سوییچ شبیه ساز ps2 هم با لگ و فریم پایین بالا میاد چه برسه به ps3 ولی بقیه شبیه سازها میشه روش حساب کرد

الان اکثر شبیه سازها روی محیط خود سوییچ از ps1 و psp و 3ds و ds و سگا دریمکست و غیره میتونی با ریتروارچ بازی کنی و امولاتورهای مستقلم که هستن مثل pppsp و فقط wii و گیم کیوب هنوز نیومده که اونم با توزیع lakka که ریتروارچ برپایه لینوکس هست این دو هم میشه جدا با hekate بالا بیاری

اگرم میخوای لینوکس امتحان کنی میتونی طبق اموزشهایی که تو نت هست انجام بدی یا طبق ویدیو زیر انجام بده و فایل ها هم زیر همون فایل تصویری گذاشته و اگه میتونی یه مموری جدا اختصاص بده برای اینکار که مشکلی برای بازیهات در مموری اصلی پیش نیاد.
لینک ویدیو
ممنون دوست عزیز
آموزش هاتون درست و کامله

Mojtabaalone

کاربر سایت
Dec 10, 2019
24
سلام

تو رمی که بازیهام هست ۳۰ گیگ فضا خالی کردم با hekate 5.3.2 از nand بکاپ گرفتم بعد که ریست کردم ارور failed to apply nosigchk میده و وقتی کنسول بالا اومد بازی animal crossing اجرا نمیشه وقتی هم چکش میکنم ارور 0601_2016 میده دوباره هم که نصبش میکنم همین ارور رو میده

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر