معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
سلام.چیت اگه درست گرفته باشی طبق اپدیت بازی یا حتی بدون اپدیت خودش فعاله و با edizon هم در قسمت برنامه ها میشه مدیریتش کرد و منوی اضافه تو این اموزش برای راحتی کاره و شما d-pad سمت پایین هم با همون دکمه ها باید میگرفتی همزمان و وقتی برای اولین بار overlays نصب کردی قبلش هم یه ریستارت کنسول رو بکن
بله. مشکل همون ری استارت نکردن پس از نصب overlays بود. البته سه تا چیت گرفتم ولی توی بازی که می‌خوام چیت رو فعال کنم می گه cheat not found.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
بله. مشکل همون ری استارت نکردن پس از نصب overlays بود. البته سه تا چیت گرفتم ولی توی بازی که می‌خوام چیت رو فعال کنم می گه cheat not found.
چیت باید سازگار باشه با اپدیت بازی و درست هم نریزی نشون نمیده و مال چه بازی گرفتی با چه اپدیتی؟

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
چیت باید سازگار باشه با اپدیت بازی و درست هم نریزی نشون نمیده و مال چه بازی گرفتی با چه اپدیتی؟
من یک زلدا دارم با این مشخصات: The Legend of Zelda Breath of the Wild 01007ef00011e000 V0
آپدیتی هم تا حالا واسش پیدا نکردم. روی سایتی هم که شما گفتین 8 تا فابل چیت واسش هست. دو تای اول رو گرفتم و ریختم روی کنسول ولی جواب نداد.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
یه اتفاق خوب و مهم و همین 2 ساعت پیش ورژن جدید Hekate Ctcaer v5.2.0 منتشر شد و یه قابلیت که خودم مدتها دنبالش بودم بهش اضافه شده و این قابلیت چیزی نیست جز اینکه مموری جانبی به حالت USB Mass Storage میتونی دربیاری و دیگه با این قابلیت از شر دراوردن مموری برای مثلا ریختن کاستوم فریمور جدید یا مواردی مثل کپی گرفتن کلی که در حالتی مثل nxmtp یا خیلی طول میکشید یا ارور میداد راحت شدیم و ریختن بازی در مموری در حالت فرمت مموری exfat هم راحت شده برای کسانی که هنوز اینجوری بازی نصب میکنن
برای اینکار کافیه اخرین ورژن Hekate Ctcaer v5.2.0 دانلود و اینجکت کنید و برید قسمت زیر تب Tools و بعد Usb Tools و کابل به دستگاه و pc نصب کنید و طبق عکس روی Sd Card بزنید و تا داخل pc مموری رو در حالت Mass Storage ببینید.
قابللیتهای دیگم اضاف شده مثل استفاده از جوی کانها به عنوان دسته در pc و غیره و فقط این یکی چون خودم مدتها دنبالش بودم بیشتر به چشم اومد.

Hekate_Ctcaer_v5_2_0.png

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
من یک زلدا دارم با این مشخصات: The Legend of Zelda Breath of the Wild 01007ef00011e000 V0
آپدیتی هم تا حالا واسش پیدا نکردم. روی سایتی هم که شما گفتین 8 تا فابل چیت واسش هست. دو تای اول رو گرفتم و ریختم روی کنسول ولی جواب نداد.
این چیت مال خودمه و کار میکنه و یادمه چندتا چیت ادقام کردم تا اینو درست کردم و اپدیت 1.6 نصب باشه
بریز تو مسیر atmosphere\contents

01007EF00011E000

• Like
Reactions: ArianSanei

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
سلام علی اقا روی هک SXOS اخرین ورژن ۱۰.۰.۱ میشه دسته کنسولهای دیگه رو بهش وصل کرد مثل 360 با دانگل ؟
اگر میشه اموزشش میزارید و اگر نمیشه اگر بخوام بشه باید چکار کنم.
با تشکر

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
برنامه Dev Menu

برنامه زیر یک برنامه کاربردی و ضروری هست چون هم باهاش میتونید بازیهای nsp رو نصب کنید که در مموریتون هست و از همه مهمتر با این برنامه میتونید درخواست اپدیت بازیها رو ریست کنید به نحوی که برای مثال شما یک بازی رو نصب کردید مثل مورتال کمبت که بعد از نصب اپدیت 1.3 متوجه میشد از این اپدیت به بعد نیاز به لینک کردن داره و تو منو بازی گیر میکنه که به ناچار باید اپدیت قبلی رو پاک و اپدیت 1.2 یا پایینتر رو نصب کنید و بعد از نصب متوجه میشد موقع اجرا بازی میگه باید وصل بشید به اینترنت و اپدیت جدید رو بگیرید و هیچ گزینه ای هم برای اجرای بازی نیست بر خلاف بعضی بازیها که همین گزینه میاد ولی گزینه اجرا داره و در اینجا با استفاده از برنامه Dev Menu درخواست اپدیت بازی رو ریست میکنید و بازی اجرا میشه.

برای ریست کردن اپدیت از همون تب اول Application روی بازی مورد نظر رفته و دکمه + رو بزنید و سپس یکی بیاد پایین و روی Manage دکمه A رو بزنید و یه بار برید به راست و روی Rest RequiredVersion برید و یه بار دکمه A رو بزنید که بهتون اخطار میده و Ok بزنید تا درخواست اپدیت بازی ریست بشه و بعد میتونید برنامه رو بسته و بازیتون رو بدون مشکل اجرا کنید.

درصورت استفاده از فریمور 6 تا 7 از ورژن زیر استفاده کنید
Download DevMenu_6.x_Definitive_Edition_v2.nsp

در صورت استفاده از فریمور 8 به بالا از ورژن زیر استفاده کنید
Download DevMenu_6.0.1_Mod_8xx.nsp

نکته(این برنامه کاربردهای دیگه ای هم داره مثل پاک کردن بازی و اپدیت و DLC و موارد زیاد دیگه که اگه سر درنمیاد بهتره ور نرید با این گزینه ها که اشکالی در دستگاهتون پیش نیاد)موفق باشید
سلام. من Firmware کنسولم رو به 9.2.0 و اتمسفر رو به 12 به روزرسانی کردم. پیش از به روزرسانی برنامه Dev Menu اجرا می‌شد اما حالا نمی‌شه. می‌دونین چه دلیلی می‌تونه داشته باشه؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام. من Firmware کنسولم رو به 9.2.0 و اتمسفر رو به 12 به روزرسانی کردم. پیش از به روزرسانی برنامه Dev Menu اجرا می‌شد اما حالا نمی‌شه. می‌دونین چه دلیلی می‌تونه داشته باشه؟

این یه مشکل از اتمسغر و سیگ پچ بود که رفع شد بعدا و اکه اگه اون پکی که من گذاشته بودم برای اتمسفر 12 رو بدون دستکاری استفاده کنی نباید مشکلی باشه و دوتا dev menu زیر هم امتحان کن ببین مشکل حل میشه یا نه

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام علی اقا روی هک SXOS اخرین ورژن ۱۰.۰.۱ میشه دسته کنسولهای دیگه رو بهش وصل کرد مثل 360 با دانگل ؟
اگر میشه اموزشش میزارید و اگر نمیشه اگر بخوام بشه باید چکار کنم.
با تشکر

سلام داداش.روی همه کاستوم فریمورها چه sxos و چه رینکس و اتمسفر میشه و فرقی نداره و اموزش هم که قبلا گذاشتم فقط اخرین ورژن برنامه رو دانلود کن

استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی

• Like
Reactions: .SoRoUsH. and saw8

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
این یه مشکل از اتمسغر و سیگ پچ بود که رفع شد بعدا و اکه اگه اون پکی که من گذاشته بودم برای اتمسفر 12 رو بدون دستکاری استفاده کنی نباید مشکلی باشه و دوتا dev menu زیر هم امتحان کن ببین مشکل حل میشه یا نه

علی آقای بزرگوار ممنون. من اتمسفری که شما گذاشتین رو روی کارت حافظه‌ی کنسولم ریختم. البته رونویسی نکردم، قبلی‌ها رو پاک کردم و این‌ها رو ریختم. چندتا مشکل دارم:
۱. برنامه‌ی Goldleaf اجرا می‌شه ولی نتونستم با Goldtree روی رایانه مرتبطش کنم. ورژن ۵ بدون مشکل وصل می‌شه ولی ورژنی که شما گذاشتین نمی‌شه.
۲. هیچکدوم از دو برنامه‌ی Tinfoil که شما گذاشتین، اجرا نمی‌شن. ورژن بالا خطای کمبود حافظه می‌ده و ورژن پایین اصلأ اجرا نمی‌شه. ورژن ۶.۲ رو که می‌ریزم کار می‌کنه.
در ضمن Dev Menu رو هم فرصت نکردم دوباره نصب کنم. فردا انجام می‌دم ببینم چی می‌شه.

آخرین ویرایش:

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
امولاتور مستقل PSNES برای بازیهای سوپر نینتندو
psnes.jpg

این امولاتور با تعداد 767 بازی خود و کاور زیبای بازیها ارزش دانلود داره و خیلی هم خوب بازیها رو اجرا میکنه.

لینک دانلود امولاتور تک لینک
MEGA

لینک دانلود امولاتور در دو پارت که فیلترشکن میخواد برای دانلود

PSNES -767.part1.rar
PSNES -767.part2.rar

روش نصب
بعد از دانلود از حالت فشرده خارج و فولدر psnes رو در فولدر switch بریزید که در لیست برنامه hb menu میاد امولاتور و قایل نصبی nsp هم داره داخل همون فولدر که اگه خواستید میتونید اونم نصب کنید.
من psnes رو که اجرا می‌کنم چه اون نصبی و چه اونی که توی hb menu هست، در هر دو حالت قفل می‌شه و فقط با کلید home می‌تونم بیام بیرون.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علی آقای بزرگوار ممنون. من اتمسفری که شما گذاشتین رو روی کارت حافظه‌ی کنسولم ریختم. البته رونویسی نکردم، قبلی‌ها رو پاک کردم و این‌ها رو ریختم. چندتا مشکل دارم:
۱. برنامه‌ی Goldleaf اجرا می‌شه ولی نتونستم با Goldtree روی رایانه مرتبطش کنم. ورژن ۵ بدون مشکل وصل می‌شه ولی ورژنی که شما گذاشتین نمی‌شه.
۲. هیچکدوم از دو برنامه‌ی Tinfoil که شما گذاشتین، اجرا نمی‌شن. ورژن بالا خطای کمبود حافظه می‌ده و ورژن پایین اصلأ اجرا نمی‌شه. ورژن ۶.۲ رو که می‌ریزم کار می‌کنه.
در ضمن Dev Menu رو هم فرصت نکردم دوباره نصب کنم. فردا انجام می‌دم ببینم چی می‌شه.
1.گلدلیف جدید با برنامه Quark اجرا میشه که راه انداز جاوا (Sun Jave Runtime) هم باید نصب کنی و میتونی همون ورژن قدیمی هم استفاده کنی که با Goldtree سازگاره و برو لینک زیر و هر ورژنی خواستی دان کن و ورژن 7 برنامه با Goldtree سازگاره
2.خوب دیگه همیشه میگم برنامه ها رو بصورت فول رم اجرا کنید تا خطا نده (گرفتن دکمه R و همزمان اجرای یه بازی )
من psnes رو که اجرا می‌کنم چه اون نصبی و چه اونی که توی hb menu هست، در هر دو حالت قفل می‌شه و فقط با کلید home می‌تونم بیام بیرون.
اون ورژن قدیمی شده و باید ورژن جدیدش نصب کنید که با فریمورهای بالا سازگاره که لینکش در زیر میزارم و میتونی بجای این از RetroArch v1.8.7 هم استفاده کنی
https://github.com/Cpasjuste/pemu/releases/download/4.3/psnes-4.3_switch.zip

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
1.گلدلیف جدید با برنامه Quark اجرا میشه که راه انداز جاوا (Sun Jave Runtime) هم باید نصب کنی و میتونی همون ورژن قدیمی هم استفاده کنی که با Goldtree سازگاره و برو لینک زیر و هر ورژنی خواستی دان کن و ورژن 7 برنامه با Goldtree سازگاره
2.خوب دیگه همیشه میگم برنامه ها رو بصورت فول رم اجرا کنید تا خطا نده (گرفتن دکمه R و همزمان اجرای یه بازی )

اون ورژن قدیمی شده و باید ورژن جدیدش نصب کنید که با فریمورهای بالا سازگاره که لینکش در زیر میزارم و میتونی بجای این از RetroArch v1.8.7 هم استفاده کنی
https://github.com/Cpasjuste/pemu/releases/download/4.3/psnes-4.3_switch.zip
خیلی ممنون با راهنمایی شما راه افتاد. فقط یه مشکل دیگه هست که تصویر پیش نمایش بازی‌ها رو نشون نمی‌ده. تو بعضی سایت‌ها گفته بودند موقع مرور کردن اسم بازی‌ها کلید R رو نگه دارین تا تصویر داده بشه و اینکه محتویات پوشه preview رو درون پوشه titles بریزین، ولی هیچکدوم جواب نداد. برای این مشکل راه حلی ندارین؟

در ضمن کامل‌تر از پک ۷۶۷ تایی rom بازی psnes, پک دیگه‌ای هم هست؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
خیلی ممنون با راهنمایی شما راه افتاد. فقط یه مشکل دیگه هست که تصویر پیش نمایش بازی‌ها رو نشون نمی‌ده. تو بعضی سایت‌ها گفته بودند موقع مرور کردن اسم بازی‌ها کلید R رو نگه دارین تا تصویر داده بشه و اینکه محتویات پوشه preview رو درون پوشه titles بریزین، ولی هیچکدوم جواب نداد. برای این مشکل راه حلی ندارین؟

در ضمن کامل‌تر از پک ۷۶۷ تایی rom بازی psnes, پک دیگه‌ای هم هست؟

این نسخه جدید از نو نوشته کدهاش هنوز قابلیت preview اضاف نکرده و نداره و حتی یه ورژن بالاتر از این هم داده من تست کردم اصلا بازیها نمیاورد و ارور میداد و پک هم خودتون میتونید درست کنید و رامهای خودتون بریزید و توی ریترور ارچ هم میتونی همین بازیها اضاف کنی و عکسهاش هم اضاف کنی ولی خوب خیلی دردسر داره و یکیش اینه رامها رو بریزی و بزاری اسکن کنه برنامه و نت هم روشن باشه از نت بگیره که اینجوری خیلی از کاورها رو نمیگیره و بصورت دستی هم که دردسره خالیه کلی وقت میبره با ریتروارچ

یه راه حل برای کار دادن برنامه های قدیمی هم اینه که البته اصلا توصیه نمیکنم مثلا دوتا ناند مجازی داشتی باشی که یکیش همون ناند اصلی کنسول هست و یکیش ناند مجازی روی مموری راه بندازی و برای مثال ناند اصلی کنسول فریمور 7 باشه یا 6 و ناند مجازی اخرین فریمور یا هر فریمور دیگه که بازم میگم توصیه نمیشه به دلیل بردن 30 گیگ حجم مموری و مشکلات دیگه

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
این نسخه جدید از نو نوشته کدهاش هنوز قابلیت preview اضاف نکرده و نداره و حتی یه ورژن بالاتر از این هم داده من تست کردم اصلا بازیها نمیاورد و ارور میداد و پک هم خودتون میتونید درست کنید و رامهای خودتون بریزید و توی ریترور ارچ هم میتونی همین بازیها اضاف کنی و عکسهاش هم اضاف کنی ولی خوب خیلی دردسر داره و یکیش اینه رامها رو بریزی و بزاری اسکن کنه برنامه و نت هم روشن باشه از نت بگیره که اینجوری خیلی از کاورها رو نمیگیره و بصورت دستی هم که دردسره خالیه کلی وقت میبره با ریتروارچ

یه راه حل برای کار دادن برنامه های قدیمی هم اینه که البته اصلا توصیه نمیکنم مثلا دوتا ناند مجازی داشتی باشی که یکیش همون ناند اصلی کنسول هست و یکیش ناند مجازی روی مموری راه بندازی و برای مثال ناند اصلی کنسول فریمور 7 باشه یا 6 و ناند مجازی اخرین فریمور یا هر فریمور دیگه که بازم میگم توصیه نمیشه به دلیل بردن 30 گیگ حجم مموری و مشکلات دیگه
من تونستم تو نسخه اخرش preview بگیرم حتی priview فیلم هم داره ولی باید اسم راما مناسب اسم رامای خودش بشه

• Like
Reactions: alitriple

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر