معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام علی جان قبلا یادمه ویچر ۳ رو عکس گذاشته بودی زیرنویس فارسی اضافه کرده بودی. میشه زیر نویس فارسی رو به L.A NOIRE اضافه کرد ؟
میشه ولی باید تست کنی خودت و طبق پست زیر تا پست 242 بخون میفهمی چیکار کنی و البته ممکنه ناسازگار باشه و کرش کنه یا فونتها و غیره درست نشون نده که کاریش نمیشه کرد

معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: xbla69

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
RetroArch از روز اول که اومد ساپورت میکنه به بهترین نحو چه nes و snes و غیره

ممنون علی جان فقط بازی رو کدوم پوشه بریزیم تا بشه اجراش کرد ؟
یه سوال دیگه من همیشه با فلش بازی هارو خیلی راحت نصب میکنم ولی بازی Luigi's.Mansion.3 گرفتم ریختم تو فلش اصلا بالا نمیاره که من نصبش کنم مشکل از چیه با بقیه بازی ها مشکلی ندارم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
ممنون علی جان فقط بازی رو کدوم پوشه بریزیم تا بشه اجراش کرد ؟
یه سوال دیگه من همیشه با فلش بازی هارو خیلی راحت نصب میکنم ولی بازی Luigi's.Mansion.3 گرفتم ریختم تو فلش اصلا بالا نمیاره که من نصبش کنم مشکل از چیه با بقیه بازی ها مشکلی ندارم
ببین هر جا بریزی مشکلی نیست از گزینه Load Content میتونی بری به مسیرش و اجراش که کنی بهت امولاتورهای موجود رو پیشنهاد میده با یکیش اجرا میکنی
بازی لویجی هم من چند راهکار میدم تست کن برای من که از اول مشکلی نداشت و اول همه برنامه نصب کنندت رو به روز کن مثل تاینفول و گلدلیف و چندتا هم جدید اومده مثل Awoo-Installer و Tinleaf و بعد نام فایل رو کوتاه کن مثلا اگه طولانی هست بزار lugi.nsp و فریمور و سیگ پچ و غیره هم به روز کن بعد تست کن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dishdish

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali

با نصب ماژول زیر مدیریت چیتهای مورد استفاده راحت تر میشه و علاوه بر اون مشخصات سیستم از قبیل دمای cpu و gpu و کلاک و غیره هم میتونید با اون مشاهده کنید.

کافیه فایل زیر رو دانلود و تو مسیریهای گفته شده در مموریتون بریزید طبق پوشه بندی که شده و بعد برای دیدن منو هم در منو سوییچ و هم در بازی دکمه L و d-pad سمت پایین رو نگه دارید و وسط انالوگ سمت راست رو بزنید و اگه در منو سوییچ بزنید میتونید فقط مشخصات سیستم رو ببینید و اگه در بازی بزنید در صورتیکه قبلا چیتی ریخته باشید میتونید چیت روها مدیریت کنید و همینطور که میدونید قبلا برای اینکار حتما باید از بازی خارج و با Edizon اینکار انجام میشد که با این ماژول کار راحت شده.

ویرایش: تا فریمور 16.0.1 همه موارد Overlay داخل پک اپدیت شدن به خوبی کار میدن و حتما فایلهای قدیمی رو بکل پاک کنید بعد پک جدید جایگزین کنید و تست شده بدون هیچ مشکلی همه کار میدن.

دانلود

1o.jpg

2o.jpg

اموزش اجرای موزیک دلخواه در بازی

sys_tune.jpg

آخرین ویرایش:

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
ببین هر جا بریزی مشکلی نیست از گزینه Load Content میتونی بری به مسیرش و اجراش که کنی بهت امولاتورهای موجود رو پیشنهاد میده با یکیش اجرا میکنی
بازی لویجی هم من چند راهکار میدم تست کن برای من که از اول مشکلی نداشت و اول همه برنامه نصب کنندت رو به روز کن مثل تاینفول و گلدلیف و چندتا هم جدید اومده مثل Awoo-Installer و Tinleaf و بعد نام فایل رو کوتاه کن مثلا اگه طولانی هست بزار lugi.nsp و فریمور و سیگ پچ و غیره هم به روز کن بعد تست کن

علی جان بازی های ps1 هم راحت میتونه اجرا کنه سوییچ ؟ شبیه ساز مخصوص داره ؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
علی جان بازی های ps1 هم راحت میتونه اجرا کنه سوییچ ؟ شبیه ساز مخصوص داره ؟
اره تقریبا به بهترین شکل اجرا میکنه و از طریق همین ریتروارچ گزینه اورکلاک cpu هم داره ببری بالا کاملا روان میشه همه بازیها و ps1 و دریمکست و نینتندو 64 و اکثر کنسولهای قدیمی ساپورت میکنه به خوبی و نصب کن و ور بری باهاش تنظیماتش یاد میگیری و اولش گیج کننده ممکنه برات باشه چون کار نکردی ولی عاقبت یاد میگیری
p1.jpg

• Like
Reactions: dishdish

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
اره تقریبا به بهترین شکل اجرا میکنه و از طریق همین ریتروارچ گزینه اورکلاک cpu هم داره ببری بالا کاملا روان میشه همه بازیها و ps1 و دریمکست و نینتندو 64 و اکثر کنسولهای قدیمی ساپورت میکنه به خوبی و نصب کن و ور بری باهاش تنظیماتش یاد میگیری و اولش گیج کننده ممکنه برات باشه چون کار نکردی ولی عاقبت یاد میگیری
p1.jpg

علی جاان من امتحان کردم بازی پپ سی من اورد راحت ولی بازی جکی جان اصلا نمیاره فقط صداش میاد یا بازی های دیگه ورژن جدید تری اومده از این برنامه از پارسال تنظیم خاصی داره داستان خاصی چیزی ممنون میشم راهنمایی کنی
مثلا بازی متال گیر میگه بایوس موجود نیست من ورژن 1.8.5 نصب کردم

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
علی جاان من امتحان کردم بازی پپ سی من اورد راحت ولی بازی جکی جان اصلا نمیاره فقط صداش میاد یا بازی های دیگه ورژن جدید تری اومده از این برنامه از پارسال تنظیم خاصی داره داستان خاصی چیزی ممنون میشم راهنمایی کنی
برای اجرای درست همه بازیها باید بایوس ps1 رو در پوشه ای که میگم تو همون مسیر retroarch بریز و فایل زیر رو دانلود کن و پوشه بندی کردم از حالت فشرده دربیار معلومه مسیرش و بعد اگه باز اجرا نشد نسخه بازیت مشکل داره باید یه ورژن از رام دیگه بازی دانلود کنی و من خودم خیلی بازی دارم همش اجرا شده و مشکلی نبوده
retroarch

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
برای اجرای درست همه بازیها باید بایوس ps1 رو در پوشه ای که میگم تو همون مسیر retroarch بریز و فایل زیر رو دانلود کن و پوشه بندی کردم از حالت فشرده دربیار معلومه مسیرش و بعد اگه باز اجرا نشد نسخه بازیت مشکل داره باید یه ورژن از رام دیگه بازی دانلود کنی و من خودم خیلی بازی دارم همش اجرا شده و مشکلی نبوده
retroarch
مرسی ریختم همه بازی ها اجرا شدن
چرا همراه خود برنامه بایوس نداشت ؟ دیگه کدوم شبیه سازها بایوس ندارن بگیرم بریزم توش ؟
بعد دست ادم میخوره به دکمه هوم کامل میاد بیرون از شبیه ساز ایا روشی خاصی هست این اتفاق نیوفته ؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
مرسی ریختم همه بازی ها اجرا شدن
چرا همراه خود برنامه بایوس نداشت ؟ دیگه کدوم شبیه سازها بایوس ندارن بگیرم بریزم توش ؟
بعد دست ادم میخوره به دکمه هوم کامل میاد بیرون از شبیه ساز ایا روشی خاصی هست این اتفاق نیوفته ؟
خواهش داداش و قسمت برنامه ها رو اگه بصورت فول رم اجرا کنی(گرفتن R و تاچ روی یک بازی) وقتی دکمه هوم هم بزنی باز روی همون بازی بزنی میره داخل امولاتور و مشکلی نیست مگه اینکه بازی رو کلا ببندی
از قدیم بنا به دلایل حقوقی و قانونی بایوس رو نمیزاشتن داخل امولاتورها و باید جدا میگرفتی از بعضی سایتها و بایوس برای اکثرشون لازم نیست ولی شبیه ساز دریمکست هم بایوس باید بگیری اگه بازیهاش انجام میدی که در غیر این صورت نمیخواد

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx

ابتدا فایل زیر را دانلود و پس از خارج کردن از حالت فشرده فولدر SkyNX که فایل SkyNX.nro داخلشه رو در پوشه برنامه هاتون که همون switch هست بریزید و فایل nsp برنامه هم میتونید نصب کنید یا برنامه رو بصورت فول رم اجرا کنید که نیازی هم به نصب nsp برنامه نباشه

لینک دانلود SkyNX

شما برای استریم باید pc و سوییچ به یه مودم شبکه باشن یا همون وصل باشن در کل
بعد وای فای سوییچ رو روشن کنید و 90 dns هم ست باشه حالا برنامه SkyNX رو اجرا کنید که یه ایپی بهتون میده و رزلوشن صحفه نمایش روی 720 - 1280 تنظیم کنید
فایل اجرایی برنامه نسخه pc رو در زیر دانلود کنید و بعد برنامه فایل اجرایی برنامه SkyNXStreamer در pc رو اجرا کنید و ایپی که در سوییچ بهتون داده رو توی کادر ip ادرس وارد کنید و بعد به قسمت تنظیمات برنامه که با عکس چرخدنده مشخص هست برید و در دو درایور در اون قسمت رو نصب کنید و در اخر به همون تب اول برگردید و start Streamer رو بزنید تا استریم صحفه شروع بشه.

لینک دانلود SkyNXStreamer

skynx1.jpg

skynx2.jpg

این برنامه بیشتر کاربردش برای اجرای بازیهای pc با سوییچ کاربرد داره و امولاتورها هم کم و بیش ساپورت شدن و فعلا ورژن اولیه برنامه هست ممکنه اونقدرا هم خوب کار نده و مشکلاتی داشته باشه که عادیه.موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: .SoRoUsH.

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78

با نصب ماژول زیر مدیریت چیتهای مورد استفاده راحت تر میشه و علاوه بر اون مشخصات سیستم از قبیل دمای cpu و gpu و کلاک و غیره هم میتونید با اون مشاهده کنید.

کافیه فایل زیر رو دانلود و تو مسیریهای گفته شده در مموریتون بریزید طبق پوشه بندی که شده و بعد برای دیدن منو هم در منو سوییچ و هم در بازی دکمه L و d-pad سمت پایین رو نگه دارید و وسط انالوگ سمت راست رو بزنید و اگه در منو سوییچ بزنید میتونید فقط مشخصات سیستم رو ببینید و اگه در بازی بزنید در صورتیکه قبلا چیتی ریخته باشید میتونید چیت روها مدیریت کنید و همینطور که میدونید قبلا برای اینکار حتما باید از بازی خارج و با Edizon اینکار انجام میشد که با این ماژواموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی

کافیه فایل زیر رو دانلود و تو مسیریهای گفته شده در مموریتون بریزید طبق پوشه بندی که شده و بعد برای دیدن منو هم در منو سوییچ و هم در بازی دکمه L و d-pad سمت پایین رو نگه دارید و وسط انالوگ سمت راست رو بزنید و اگه در منو سوییچ بزنید میتونید فقط مشخصات سیستم رو ببینید و اگه در بازی بزنید در صورتیکه قبلا چیتی ریخته باشید میتونید چیت روها مدیریت کنید و همینطور که میدونید قبلا برای اینکار حتما باید از بازی خارج و با Edizon اینکار انجام میشد که با این ماژول کار راحت شده.

دانلود

1o.jpg

2o.jpg

اموزش اجرای موزیک دلخواه در بازی

sys_tune.jpg
سلام علی آقای بزرگوار. من همه‌ی این مراحل رو انجام دادم ولی منوی چیت فعال نشد. فایلی که گفته بودین دانلود کردم. پوشه‌ی .overlays رو توی پوشه‌ی Switch کارت حافظه و محتویات پوشه‌ی content رو در پوشه‌ای به همین نام در پوشه‌ی atmosphere کارت حافظه ریختم. بعد کلید L رو به همراه کلید مکان نمای رو به پایین (روی جوی کان چپ) بعلاوه وسط آنالوگ سمت راست گرفتم ولی چیزی فعال نشد.

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام علی آقای بزرگوار. من همه‌ی این مراحل رو انجام دادم ولی منوی چیت فعال نشد. فایلی که گفته بودین دانلود کردم. پوشه‌ی .overlays رو توی پوشه‌ی Switch کارت حافظه و محتویات پوشه‌ی content رو در پوشه‌ای به همین نام در پوشه‌ی atmosphere کارت حافظه ریختم. بعد کلید L رو به همراه کلید مکان نمای رو به پایین (روی جوی کان چپ) بعلاوه وسط آنالوگ سمت راست گرفتم ولی چیزی فعال نشد.
سلام.چیت اگه درست گرفته باشی طبق اپدیت بازی یا حتی بدون اپدیت خودش فعاله و با edizon هم در قسمت برنامه ها میشه مدیریتش کرد و منوی اضافه تو این اموزش برای راحتی کاره و شما d-pad سمت پایین هم با همون دکمه ها باید میگرفتی همزمان و وقتی برای اولین بار overlays نصب کردی قبلش هم یه ریستارت کنسول رو بکن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر