مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
مدلش رو بفرمائید.
با برق شهری که AC هست هیچ دستگاهی شارژ نمیشه، مگر این که آداپتور مبدل به DC داشته باشه.

6ماه زیاد نیست و برای تمام کارتهای استوک این زمان رو اعلام میکنن.
کارت RX 6800 یه پاور 650 وات یا بالاتر نیاز داره.
پردازنده هم مناسبه.
پس یه پاور ۷۰۰ میگیرم ، مدل گرین خوبه یا اگر نیست مدل خوبی معرفی میکنید زیاد گرون نباشه البته ... راستی چک کردن سلامت کارت کار فنی و سختیه؟ ، آموزش ببینم خودم میتونم انجام بدم یا نه ؟ خدمات کامپیوتری ها انجام میدن؟

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
سلام
یه لپ تاپ برای یه نفر میخام برای کارهایی مثل ویرایش فیلم. خروجی کار هم با خودش قراره گرفته بشه. منظورم نرم افزارهایی مثل پریمیر پرو هست. گیم هم اصلا قرار نیست باهاش زده بشه.
چه لپ تاپی پیشنهاد میدید؟ هزینه مهم نیست. دسترسی به بازار خارج هم داره
سوال دیگه اینکه بار اینجور پردازشها بیشتر رو cpu هست یا gpu؟ موقع کار که فکر میکنم بیشتر روی cpu هست ولی موقع گرفتن خروجی مطمئن نیستم
ممنونم

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
سلام رفقا وقتتون بخیر.
من می‌خوام یه سیستم برای ترید ببندم تا نهایت ۲۸ تومن.
نرم افزاری که باهاش کار میکنم رم و CPU نسبتا قوی تری میخواد نسبت به چارت های ترید معمولی. مخصوصا که صفحات زیادی رو باز میکنم.,و اینکه 3 4 تا مانیتور میخوام وصلکنم بهش.
از یه نفر دیگه پرسیدم گفت اینا رو بخرم؛ نظر شما چیه؟
Motherboard: Z690 Asus
CPU: 12100F
RAM: 16Gb DDR4
GPU: RX580
(اینو خیلی شک دارم توش. چون من نمی‌خوام بازی های روز دنیا رو بازی کنم توش اصلا. نهایت چند تا بازی قدیمی تر رو بریزم. تقریبا فقط هم دوتا بازی میکنم که مال ده سال پیشه)
Hard: SSD 500Gb Samsung EVO 870
Power: MWE 750 white
این سیستم رو میشه براحتی برای فارکس استفاده کرد و برای بازی در حد متوسط هم جوابگو هست:

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومانIntel Core i3 12100FCPU
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانDeepCool GAMMAXX 400 XTCooler
شش میلیون و ۱۹۰ هزار تومانASUS PRIME B660M-K D4MotherBoard
دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHzRAM
نوزده میلیون و ۹۲۰ هزار تومان
-
ASUS DUAL RTX 3060 12GB GDDR6
ASUS DUAL Radeon RX 6650 XT 8GB GDDR6
VGA
یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۸۹۰ هزار تومانWD Green SN350 240GBSSD
دو میلیون و ۸۲۰ هزار تومانGREEN GP600A-GEDPower
دو میلیون و ۵۳۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
چهل و دو میلیون تومانجمع کل‌ (تومان)---

اگر بالاترین تنظیمات گرافیکی در بازیهای جدید هدفتون نباشه و رزولوشن هدف هم 1080p باشه مشکلی نخواهید داشت.
واسه کسی که نمی‍خواد بازیهای روز دنیا روبازی کنه چی پیشنهاد میدی رفیق؟ کارت گرافیکش رو فکر میکنم کامل اضاف‏ه س واسه استفاه من.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پس یه پاور ۷۰۰ میگیرم ، مدل گرین خوبه یا اگر نیست مدل خوبی معرفی میکنید زیاد گرون نباشه البته ... راستی چک کردن سلامت کارت کار فنی و سختیه؟ ، آموزش ببینم خودم میتونم انجام بدم یا نه ؟ خدمات کامپیوتری ها انجام میدن؟

مدل GREEN GP700B-HP EVO توصیه میشه.
هر کاری برای کسی که دانشش رو نداشته باشه یا بدون تجربه ی قبلی باشه سخته. بهتره خودتون هم در یوتیوب سرچ کنید و ویدیوهای مربوطه رو ببینید تا بتونید تصمیم بگیرید که کار خودتون هست یا نه. خدماتی ها هم انجام میدن.

سلام
یه لپ تاپ برای یه نفر میخام برای کارهایی مثل ویرایش فیلم. خروجی کار هم با خودش قراره گرفته بشه. منظورم نرم افزارهایی مثل پریمیر پرو هست. گیم هم اصلا قرار نیست باهاش زده بشه.
چه لپ تاپی پیشنهاد میدید؟ هزینه مهم نیست. دسترسی به بازار خارج هم داره
سوال دیگه اینکه بار اینجور پردازشها بیشتر رو cpu هست یا gpu؟ موقع کار که فکر میکنم بیشتر روی cpu هست ولی موقع گرفتن خروجی مطمئن نیستم
ممنونم

برای ادیت مختصر یا نمایش ساده شاید لپ تاپ رده معمولی هم مناسب باشه، اما برای پردازش کامل Mack book ها با تراشه های M1 یا بالاتر هستن که به تنهایی توانایی پردازش لازم برای این کارها با سرعت بالا رو دارن یا لپ تاپ های ویندوزی رده بالا با پردازنده های Core i9 نسل جدید. در کل توصیه برای این کارها بیشتر استفاده از PC هست.
CPU در پردازش ویدیویی اولویت هست و تراشه گرافیکی برای پلاگین هایی که از پردازش روی GPU پشتیبانی کنند و سریعتر هم انجام خواهند شد. در ابزارهای مدرن امکان پردازش روی هر دو وجود داره، اما بستگی به قدرت هر کدوم از این قطعات داره.

پردازنده
Intel Core i7 12650H
ظرفیت حافظه اصلی (رم)
16GB DDR5
ظرفیت ذخیره‌ساز (هارددیسک - SSD)
512GB SSD
مدل گرافیک
Nvidia RTX 3070
ظرفیت حافظه گرافیکی
8GB
اندازه صفحه نمایش
15.6inch
نوع و دقت صفحه نمایش
FULL HD|1920×1080 IPS-Level 144Hz
وزن
2.2Kg
61,500

سلام رفقا وقتتون بخیر.
من می‌خوام یه سیستم برای ترید ببندم تا نهایت ۲۸ تومن.
نرم افزاری که باهاش کار میکنم رم و CPU نسبتا قوی تری میخواد نسبت به چارت های ترید معمولی. مخصوصا که صفحات زیادی رو باز میکنم.,و اینکه 3 4 تا مانیتور میخوام وصلکنم بهش.
از یه نفر دیگه پرسیدم گفت اینا رو بخرم؛ نظر شما چیه؟
Motherboard: Z690 Asus
CPU: 12100F
RAM: 16Gb DDR4
GPU: RX580
(اینو خیلی شک دارم توش. چون من نمی‌خوام بازی های روز دنیا رو بازی کنم توش اصلا. نهایت چند تا بازی قدیمی تر رو بریزم. تقریبا فقط هم دوتا بازی میکنم که مال ده سال پیشه)
Hard: SSD 500Gb Samsung EVO 870
Power: MWE 750 white

واسه کسی که نمی‍خواد بازیهای روز دنیا روبازی کنه چی پیشنهاد میدی رفیق؟ کارت گرافیکش رو فکر میکنم کامل اضاف‏ه س واسه استفاه من.

قطعات منتخب خودتون خوبه، اما برای گرافیک بهتره کارتی رو انتخاب کنید که تعداد خروجی مورد نیاز شما رو به صورت همزمان تامین کنه. خروجی گرافیک مجتمع مادربرد در صورت وجود که همچین قابلیتی نداره، برای همین باید از کارت مجزا استفاده بشه و خروجی های اون برای شما مهم هستن فقط.
حداقل کارتی که بتونه 4 تا خروجی همزمان رو ساپورت کنه میتونi مدلی مثل GTX 1650 باشه.

رد دراگون

Redragon K621 Horus TKL Wireless - Black​

Redragon M910-KS Ranger Lite​

فقط کابل شارژ usb همراهش بود

این مدلها باتری داخلی دارن و حتما اون کابل رو هم برای شارژ به خود کیس میزنید. چرا میگید به برق شهری؟ کابل USB بدون آداپتور که به برق شهری نمیخوره.

برای اس اس دی 970 Evo Plus یک ترابایت، آنلاین کسی هیت سینک ارزون سراغ داره؟

هیت سینک ارزون بخرید ممکنه راندمانش افت کنه تا بهتر بشه.
از هیت سینک باکیفیت استفاده کنید برای این مدل.

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
این مدلها باتری داخلی دارن و حتما اون کابل رو هم برای شارژ به خود کیس میزنید. چرا میگید به برق شهری؟ کابل USB بدون آداپتور که به برق شهری نمیخوره.
با آداپتور موبایل میزنم شارژ میشه
فقط خواستم ببینم مشکل داره یا نه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با آداپتور موبایل میزنم شارژ میشه
فقط خواستم ببینم مشکل داره یا نه

منظور من از اول همین بود. این که این کار درسته یا غلط برمیگرده به کیفیت آداپتوری که استفاده می‌کنید. سه تا پست طول کشید تا مشخص بشه پرسش چیه و چه پاسخی باید داد.
بله کیفیت آداپتور در دوام و طول عمر باتری لوازم جانبی حتما تاثیر داره و از آداپتور متفرقه، کپی و بی نام و نشان برای شارژ لوازم جانبی استفاده نکنید.
ولتاژ (V) حتما باید همون عددی باشه که وسیله‌ی شما پشتیبانی میکنه، اما آمپر خروجی (A) آداپتور میتونه برابر یا بالاتر از اونی باشه که روی دستگاه شما حک شده.

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,670
آداپتوره 15 واته
ولت حاجی :D

15 وات احتمالا یه خروجی 5 ولت داره با 3.0 آمپر :D

روی شارژر رو بخونی قطعا همینو نوشته :D فقط بعضی شارژر های "فست" ممکنه 9 ولت به بالا باشن و خروجی 5 ولت نداشته باشن(من همچین موردی ندیدم ولی برای اطمینان روی شارژر رو بخون حتما)

ولتاژ اوکی باشه همونطور که فرشید جان گفتن آمپرش مهم نیست، دستگاه هرچقدر آمپر نیاز داشته باشه میکشه ولی ولتاژ بالاتر باشه بد میشه :D :D :D

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
ولت حاجی :D

15 وات احتمالا یه خروجی 5 ولت داره با 3.0 آمپر :D

روی شارژر رو بخونی قطعا همینو نوشته :D فقط بعضی شارژر های "فست" ممکنه 9 ولت به بالا باشن و خروجی 5 ولت نداشته باشن(من همچین موردی ندیدم ولی برای اطمینان روی شارژر رو بخون حتما)

ولتاژ اوکی باشه همونطور که فرشید جان گفتن آمپرش مهم نیست، دستگاه هرچقدر آمپر نیاز داشته باشه میکشه ولی ولتاژ بالاتر باشه بد میشه :D :D :D
منظور من از اول همین بود. این که این کار درسته یا غلط برمیگرده به کیفیت آداپتوری که استفاده می‌کنید. سه تا پست طول کشید تا مشخص بشه پرسش چیه و چه پاسخی باید داد.
بله کیفیت آداپتور در دوام و طول عمر باتری لوازم جانبی حتما تاثیر داره و از آداپتور متفرقه، کپی و بی نام و نشان برای شارژ لوازم جانبی استفاده نکنید.
ولتاژ (V) حتما باید همون عددی باشه که وسیله‌ی شما پشتیبانی میکنه، اما آمپر خروجی (A) آداپتور میتونه برابر یا بالاتر از اونی باشه که روی دستگاه شما حک شده.

:-" :D
من برقم ضعیفه
وات و ولت نمیدونم چیه با این حال آداپتورو نگاه کردم زده روش 5ولت
پشت کیبورد و موس هم زده 3.75 ولت
در کل اینطور که فهمیدم با این نسبت آداپتور مسئله ای نیست
ممنون از شما

• Like
Reactions: NHM

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
تا 40 میلیون چه تغییری تو سیستم بدم

Intel Core i7 9700KCPU
ASUS Z390MotherBoard
GSkill RIPJAWS 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
ASUS ROG STRIX RTX 2070S A8G GAMING 8GB GDDR6VGA
WD Blue 7200Rpm 64MB 1TBHDD
SAMSUNG 981 M.2 250GBSSD
ASUS 24X SATAODD
GREEN GP650A-UK Plus GamingPower
GREEN Z1Case
این سیستم رو تا چند میتونم بفروشم...ممنون میشم بگین هر قطعه چند قیمت بزارم....میخوام سیستم جدید بگیرم

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
سلام فرشید جان @Farshidstar2012
یه سیستمی برای یکی از دوستان لیست شده دوست دارم نظرتو راجبش بدونم ! که اگه عیب و ایرادی داره برطرف بشه
ممنون میشم نظرتو بهم بگی و همچنین قیمت تقریبی هم اگه داری بی زحمت برام بزن

ASUS ROG Strix Helios White Edition RGB Mid Tower Gaming Case​

Gigabyte AORUS P1200W PLATINUM Full Modular Power Supply​

Corsair MP700 PCIe Gen 5.0x4 2280 NVMe 2TB M.2 SSD​

Samsung 990 PRO PCIe Gen 4.0 x4 2280 NVMe 1TB M.2 SSD​

Samsung 870 QVO 2.5 Inch 4TB SATA III SSD X2​

ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI DDR5 LGA1700 ATX Motherboard​

Intel Core i7-13700 Raptor Lake LGA1700 13th Gen Tray Processor​

CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB White 64GB 32GBx2 5200MHz CL40 DDR5 Memory​

Corsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX XT White Liquid CPU Cooler​

ASUS GeForce RTX 4080 16GB GDDR6X Noctua OC Edition Graphics Card​

Corsair LL120 RGB White 3 in 1 Case Fan​

LIAN LI Strimer Plus ARGB EXTENSION 24 pin Sleeve Cable​

LIAN LI Strimer Plus PW12 PV2 ARGB 3×8 Pin motherboard Extension Sleeve Cable​

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
اگه بخوام سی پی یو ارزونتر بخرم از ۵۶۰۰x چی بگیرم ؟ اونوقت زیاد گلوگاه نمیشه گرافیک ؟ فکر کنم در ۱۰۸۰ بشه ولی ۱۴۴۰ کمتر میشه درسته با کارت ۶۸۰۰xt چون این کارت حیفه ۱۰۸۰ بازی کرد پس هزینه زیاد واسه سی پی یو ندم چون من فقط واسه بازی میخوام .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر