مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
داداش 85 درجه دمای گرافیک نکنه شوخی میکنی گرافیکی که دماش اینقدر باشه صد در صد یه اشکالی داره و زود نابود میشه من الان ایسوس 5700 دارم دماش 59 درجه تو فور کی بازی میکنم بالاتر نمیره باز میگم زیاده شما چطور میگی 85 درجه خوبه اون گرافیک به درد اشغالی میخوره

مشکل اینجاست همین شما ها هستین که با بی اطلاعی و این کارتون دیگران رو هم می ترسونید کارت گرافیک ها تا 105 درجه تحمل حرارتی دارن و تا 90 درجه هیچ اتفاقی براشون نمی افته اما طبق تجربه چه CPU چه GPU چه حتی مموری ها تا 85 درجه نه SAFE بلکه کاملا sAFE هستن حالا اینکه 4 نفر کارت گرافیک ضعیف دارن دمای پایینی دارن دلیل برای های اندها نیست های اندها به راحتی می رن بالای 80 درجه چیز غیر عادی هم نیست من خودم لپ تاب دارم خیلیم ازش کار می کشم 5 ساله دارمش و دماش CPU اکثر اوقلت می ره بالای 90 درجه و هنوزم داره راحت کار می کنه.
اون چیزی که به درد اشغالی می خوره افکار پوسیده و غیر علمی 1 عده زیادی هست که نه فقط برای این مورد بلکه برای همه چیز حتی همین کرونا هی دارن تز صادر می کنن.
کارت گرافیک با CPU قبلا بعد از دمای 105 بلو اسکرین می شدن تا بهشون اسیب نرسن الان 95 هست هر چند بازم در عمل بعد از 100 درجه ری استارت می شه سیستم اما به هر حال برای قطعاتی که تا 105 درجه تحمل دارن 20 درجه پایین تر کاملا SAFE هست.
خیلی چیزا در کنار دما برای طولانی تر کردن عمر قطعات مهم چیست و سالم موندشون
That seems on the high side, but nothing to worry about. In general GPUs can get to ~80-85C safely and should be fine as high as 95C.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: 8030v2

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
مشکل اینجاست همین شما ها هستین که با بی اطلاعی و این کارتون دیگران رو هم می ترسونید کارت گرافیک ها تا 105 درجه تحمل حرارتی دارن و تا 90 درجه هیچ اتفاقی براشون نمی افته اما طبق تجربه چه CPU چه GPU چه حتی مموری ها تا 85 درجه نه SAFE بلکه کاملا sAFE هستن حالا اینکه 4 نفر کارت گرافیک ضعیف دارن دمای پایینی دارن دلیل برای های اندها نیست های اندها به راحتی می رن بالای 80 درجه چیز غیر عادی هم نیست من خودم لپ تاب دارم خیلیم ازش کار می کشم 5 ساله دارمش و دماش CPU اکثر اوقلت می ره بالای 90 درجه و هنوزم داره راحت کار می کنه.
اون چیزی که به درد اشغالی می خوره افکار پوسیده و غیر علمی 1 عده زیادی هست که نه فقط برای این مورد بلکه برای همه چیز حتی همین کرونا هی دارن تز صادر می کنن.
کارت گرافیک با CPU قبلا بعد از دمای 105 بلو اسکرین می شدن تا بهشون اسیب نرسن الان 95 هست هر چند بازم در عمل بعد از 100 درجه ری استارت می شه سیستم اما به هر حال برای قطعاتی که تا 105 درجه تحمل دارن 20 درجه پایین تر کاملا SAFE هست.
That seems on the high side, but nothing to worry about. In general GPUs can get to ~80-85C safely and should be fine as high as 95C.
حرفاتون درسته در مورد دما که تو این دما اسیبی به کارت نمیرسه، ولی تو طولانی مدت، هم خازن های روی برد ضعیف تر میشن، هم کلیت کارایی خود GPU ضربه زیادی میخوره تو این دما هم دیگه واقعا این دما اسیب به بقیه قطعات سیستم هم میزنه، الان کیس من با 5 تا فن درجه یک، وقتی میره رو 70 درجه کیس اندازه بخاری گرما تولید میکنه!
از 580 تا 970 داشتم، فکر نمیکنم این کارت ها High End نبوده باشند تو زمان خودشون! و البته همیشه دماشون تو اخرین سطح پردازش بیش از 70-75 درجه نشده، البته غیر از 580!

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
حرفاتون درسته در مورد دما که تو این دما اسیبی به کارت نمیرسه، ولی تو طولانی مدت، هم خازن های روی برد ضعیف تر میشن، هم کلیت کارایی خود GPU ضربه زیادی میخوره تو این دما هم دیگه واقعا این دما اسیب به بقیه قطعات سیستم هم میزنه، الان کیس من با 5 تا فن درجه یک، وقتی میره رو 70 درجه کیس اندازه بخاری گرما تولید میکنه!
از 580 تا 970 داشتم، فکر نمیکنم این کارت ها High End نبوده باشند تو زمان خودشون! و البته همیشه دماشون تو اخرین سطح پردازش بیش از 70-75 درجه نشده، البته غیر از 580!
ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme review
MSI GTX 1080 Ti GAMING X Review
MSI GeForce GTX 1080 Ti ARMOR Review - Page 15 of 18 - VideoCardz.com

اینا همه بالای 85 درجه تازه در دمای اتاق 20 بدون OC اونم در سیستم باز دارن کار می کنن کاربرا با اون کیس های خفه دمای محیط بالای 30 قطعا دمای بالاتری هم تجربه می کنن.
زیاد کردن فن کیس هیچ تاثیری توی دمای کارت گرافیک نداره مخصوصا اگر اصولی نباشه بدترشم می کنه کی گفته هی فن به کیس اضافه کنید دما بهتر می شه؟ برای سیستم خنک کننده ای که خودش بادی هست فن اضافه فقط باعث اختلال در کارش می شه مگر اینکه بخوایم دمای گرافیک بر فرض بر دمای CPU تاثیر نذاره یا برعکس که اینم باید بسته به کارت یا CPU که داریم باید تست بشه من خودم باز گذاشتن در کیس بهترین حالت دمایی برای سیستمم هست فقط فن های هاردهام(جلوی کیس) باعث افزایش 2-4 درجه ای گرافیکم می شن فن های سقف و پشت هم در کیس باز هیچ تاثیری روی دما ندارن حتی در بالاترین حدشون
هیچیشونم نمی شه همین XBOX 360 لانچ توی بازی ها دماش بالای 100 درجه می رفت تازه طراحیشم مشکل داشت یادمه اما ماله خودم بعد از بیش از 3000 ساعت گیم زدن پوکید حتی مدل اسلیمش هم که بعدا داد دماش بین 80 تا 85 درجه می رفت و خوب دیگه هیچ مشکلی هم براش پیش نمیومد.
همین کارت های 980TI رفرنس نقداش هست همگی در دمای 84 5 درجه کار می کردن هنوزم GAMEGPU داره با همونا کلی تست می گیره می ذاره هیچشونم نمی شه.
The NVIDIA GeForce GTX 980 Ti Review
NVIDIA GeForce GTX 980 Ti 6 GB Review

دیگه اون R290 که تا 95 درجه می رفت که کیفیت ساختشم تازه پایین تر بود تازه نه همشون اما تعداد خرابیش زیاد شد که البته 1 عده همونم اورکلاک می کردن علتش این بود.
حتی GTX 480 هم تا 90 می رفت اما خرابیش بازم یادمه کم بود.

• Like
Reactions: 8030v2

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
داداش دمای 85 درجه زیاده برای گرافیک ربطی به قوی یا ضعیف بودن گرافیک نداره اگه یکسره روی اون دما کار کنه پدر گرافیک در میاد حتما دمای گرافیک شما بالاست داری خودتو تلقین میکنی حالا هر چی گرافیک قوی تر باشه بسته به بازی دماش پایین تر هم هست مگر اینکه بازی از کل قدرت گرافیک بکشه بازم اگه گرافیک سالم باشه نباید بالا بره تازه امثال شما هستن مردم اگه یه گرافیک مشکل دما داشته باشه به طرف میگن دمای 90 درجه برای گرافیک چیزی نیست همون طرف بدبخت به یک ماه نشده گرافیکش میسوزه در صورتی که شاید میتونست به طرف پس بده یا تعویض کنه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ببخشید یه سوال
باره کالاهای جدید کی میرسه ؟؟؟اصلا قراره برسه ؟؟؟ خیلی چیزا تو سایت ها پیدا نمیشه

دیگه رفت تا اردیبهشت اگر قرار باشه کالای جدید وارد بازار بشه. البته با دلار 15 تومنی بعیده خریدی انجام بشه،
فقط موجودی قبلی حساب کنید تا یه مدت که نرخ جدید تثبیت بشه و وضعیت نیمه تعطیل کرونا هم سپری بشه.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
داداش دمای 85 درجه زیاده برای گرافیک ربطی به قوی یا ضعیف بودن گرافیک نداره اگه یکسره روی اون دما کار کنه پدر گرافیک در میاد حتما دمای گرافیک شما بالاست داری خودتو تلقین میکنی حالا هر چی گرافیک قوی تر باشه بسته به بازی دماش پایین تر هم هست مگر اینکه بازی از کل قدرت گرافیک بکشه بازم اگه گرافیک سالم باشه نباید بالا بره تازه امثال شما هستن مردم اگه یه گرافیک مشکل دما داشته باشه به طرف میگن دمای 90 درجه برای گرافیک چیزی نیست همون طرف بدبخت به یک ماه نشده گرافیکش میسوزه در صورتی که شاید میتونست به طرف پس بده یا تعویض کنه

اتفاقا کارت من دماش از 73 بیشتر می شه چون گذاشتمش حالت PERFORMANCE پس به جای شایعه می بینید که با منبع و مدرک حرف زدم و اگر شما هم مدرکی داری که که در 85 کارت 1 ماهه می سوزه برای دیگران بذارید اگر نه جای شایعه بهتره که ساکت بمونید.

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
اتفاقا کارت من دماش از 73 بیشتر می شه چون گذاشتمش حالت PERFORMANCE پس به جای شایعه می بینید که با منبع و مدرک حرف زدم و اگر شما هم مدرکی داری که که در 85 کارت 1 ماهه می سوزه برای دیگران بذارید اگر نه جای شایعه بهتره که ساکت بمونید.
ساکت که در مقابل افرادی مثل شما باید ساکت شد چون شما هیچوقت ساکت نمیشید دمای گرافیک 85 زیاده کارت را نابود میکنه الکی مردم را گمراه نکنید

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
ببخشید یه سوال
باره کالاهای جدید کی میرسه ؟؟؟اصلا قراره برسه ؟؟؟ خیلی چیزا تو سایت ها پیدا نمیشه
شما انتظار برای ارزونی رو انتخاب کردی که خوابی بیش نیست...کرونا هم نمیبود بازم با این وضعیت مملکت ارزونی خوابی بیش نیست..کارکرده بگیرید تا بعدا افسوس نخریدن رو نخوردید!

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,640
نام
milad
شما انتظار برای ارزونی رو انتخاب کردی که خوابی بیش نیست...کرونا هم نمیبود بازم با این وضعیت مملکت ارزونی خوابی بیش نیست..کارکرده بگیرید تا بعدا افسوس نخریدن رو نخوردید!
1 ماه دیگه میخرم منتهی گزینه های بهتری هستن که اگه بیان انتخابم بهتر میشه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
@Farshidstar2012
ترکییب قطعات نو با کارکرده اسیب میزنه به سیستم؟ مثلا همه قطعاتمون نو باشه اون وقت کارت گرافیکمون دسته دوم rx580 باشه تا بشه بعد به 1660 ti یا حتی سری امپر تغییر داد.

خیر، هیچ تاثیری در دوام و آسیب احتمالی به قطعات نداره.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,640
نام
milad
ببخشید سوالام زیاد شده
مشخصات کنسول جدید مایکروسافت اعلام شده و این تو خرید من تاثیر گزاشته طوری که میخوام الان یه سیستم اقتصادی ببندم تا 2 2.5 سال دیگه یه سیستم بهتر و قوی تر بخرم
موندم فقط یه گرافیک بردارم بین اینا موندم 1660 ti و rx 580 8g و یه سی پی یو که هم ارزون باشه هم خوب بطور مثالIntel Core i3-9100F Coffee Lake یا Intel Core i3-8100 Coffee Lake یا Intel Core i5-9400F Coffee Lake باشه
مادر بورد هم اینو بردارم ASUS PRIME H310M-C LGA1151 H310
رم Geil EVO SPEAR 16GB 8GBx2 2400Mhz CL16 DDR4
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این سیستم رو من برای رزولیشن 1080 تنظیمات های یا وری های یا اولترا با فریم 60 به بالا میخوام منظورم از 60 به بالا تو بازی های سنگین 80 90 نیست دورو بره همین 60 حتی تو بازی های جدید اولترا و 45 فریم هم برام قابل قبوله چون پایین 45 چشمم اذیت میشه

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام کارت گرافیک GT 1030 2GB zotac ddr5 واسه این سیستم میخوره؟

CPU:Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz
8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz
MSI B75A-G41 (MS-7758)
بله میخوره میتونی 1050tiهم بندازی...رمها هم 1333 هستن

@Farshidstar2012
ترکییب قطعات نو با کارکرده اسیب میزنه به سیستم؟ مثلا همه قطعاتمون نو باشه اون وقت کارت گرافیکمون دسته دوم rx580 باشه تا بشه بعد به 1660 ti یا حتی سری امپر تغییر داد.
کل سیستم هم کارکرده باشه مشکلی نیست فقط پاور نو یا کم کار بگیر

• Like
Reactions: xXKinGStaRXx

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر