مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام فرشید جان . خسته نباشید .
پسر خالم یه کانفیگ فقط واسه کیس میخواد که هدفش بیشتر رو auto cad و این جور چیزاس (مهندسی معماری داره) و الویت بعدیش گیم هست .
بودجه هم بین 2 تا 2.5 میلیون هست دیگه 2.5 زوره آخرشه .:D
اگر میشه یه کانفیگ خوب معرفی کنی ممنونت میشم

درود

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 750Ti OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

حدود 2600 میشه
این سیستم برای کار طراحی و معماری مناسبه اما برای بازی ضعیف محسوب میشه، دیگه با این بودجه نمیشه بهتر از این خرید.

سلام ببخشید اینقدر سوال پرسیدم این اخریشه
این دیگه اخریشه می خواستم بدونم DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler تو کیس X3+ Viper جا می شه ؟
کیفیت پنل های IPS بیشتره یا کیفیت پنل های PLS ؟ کلا بین دو مدل ASUS VX229H 22inch AH-IPS و Samsung S24D595 Plus 24inch PLS کدومشون کیفیت بهتری دارن ؟
وکدومشون رو توصیه می کنید ؟
برا بازی و گیم می خوام (بیشتر گیم ) کیفیتشم خیلی برام مهمه . بعد این دو مانیتور که زمان پاسخ گوییشون 5MS هست موقع بازی کردن مشکلی ایجاد نمی کنن برام ؟
خیلی ممنون اقا فرشید خیلی کمک کردی

کیس Viper قابلیت نصب اون کولینگ رو داره چون موقع طراحی براش در نظر گرفته شده.
پنل PLS از همون فنآوری IPS استفاده می کنه و همون کیفیت رو هم داره روی کاغذ، هر دو مدل خوب هستن اما اینکه کدوم مدل رنگهای طبیعیتری داشته باشن یا بقیه ی مشخصاتشون در مقایسه چجوری هستن رو نمی تونم دقیق بگم.
هیچچ کدوم با هدف بازی طراحی نشدن، کلا پنلهای غیر TN برای بازی بهترین سرعت عملکرد رو ندارن و اینکه برای بازی خوب به نظر برسن یا نه بسته به حساسیت افراد مختلف ممکنه فرق کنه.

dashte laleha

عضو جدید
Mar 31, 2015
35
سلام برادر.من قصد خرید سیستم دارم.مادر بوردمو گیگابایت z97x gaming3 انتخاب کردم چون بعدن قصد ارتقا سیستمو دارم.cpu هم core i5 4690.حالا بین گرافیکا موندم.gtx960 بگیرم یا 970؟البته میگفتن 970 ایراد داره،یا r9-280x battle field4 ed?یا gigabyte windforce gtx760 4gddr5.
رم:gskil ripjawsx 2*4gb ddr3 2400 mhz.
کیس:green x3 viper
پاور:'گرینgp600a-hp
مانیتور:سامسونگ s24d595h.
قطعات بعدیشو بعد اینا انتخاب میکنم.

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام برادر.من قصد خرید سیستم دارم.مادر بوردمو گیگابایت z97x gaming3 انتخاب کردم چون بعدن قصد ارتقا سیستمو دارم.cpu هم core i5 4690.حالا بین گرافیکا موندم.gtx960 بگیرم یا 970؟البته میگفتن 970 ایراد داره،یا r9-280x battle field4 ed?یا gigabyte windforce gtx760 4gddr5.
رم:gskil ripjawsx 2*4gb ddr3 2400 mhz.
کیس:green x3 viper
پاور:'گرینgp600a-hp
مانیتور:سامسونگ s24d595h.
قطعات بعدیشو بعد اینا انتخاب میکنم.
سیستمه خوبی میشه... بینه اون کارتا خب مشخصه 970 قویتر و بهتره و تو خریدش شک نکنید. 970 حدود 60 درصد قویتر از 960 هست. 970 از اولم هیچ مشکلی نداشته.
اگر از ارتقا سیستم در آینده گرافیک هست که اون مادربوردو انتخاب کردید بهتره پاوره قویتر بردارید که دوباره کار نشه.

dashte laleha

عضو جدید
Mar 31, 2015
35
سیستمه خوبی میشه... بینه اون کارتا خب مشخصه 970 قویتر و بهتره و تو خریدش شک نکنید. 970 حدود 60 درصد قویتر از 960 هست. 970 از اولم هیچ مشکلی نداشته.
اگر از ارتقا سیستم در آینده گرافیک هست که اون مادربوردو انتخاب کردید بهتره پاوره قویتر بردارید که دوباره کار نشه.

ممنون داداش از پاسخت.بقیه رو هم انتخاب کردم.هارد:SEAGATE BARRACUDA 7200 1TB.رایتر:سامسونگ24X.کارت شبکه دی لینک DWA-548 WIRELESS N300.پاور رو هم که گفتین عوض میکنم.به نظرتون 650 بگیرم یا 700؟بعدش میخواد فن اضافی به کیسم (GREEN X3 VIPER) نصب کنم یا همین کافیه؟.در مورد رم میشه مثلن یه 4گیگ دیگه یا یه 2گیگ به اینا اضافه کنم یانه؟در مورد رم این جریان CLچیه؟باید کم باشه یا زیاد؟رم یه هشت بزارم یا دوتا4گیگ.فرقی میکنه؟من براگیم میخوام سیستمو ببندم.البته من در طول روز شاید 2تا3 ساعت گیم بازی کنم.والا بقیه کارم با کامپیوتر برا اینترنت هستش.
ببخشید این همه سوال کردم.

آخرین ویرایش:

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
ممنون داداش از پاسخت.بقیه رو هم انتخاب کردم.هارد:SEAGATE BARRACUDA 7200 1TB.رایتر:سامسونگ24X.کارت شبکه دی لینک DWA-548 WIRELESS N300.پاور رو هم که گفتین عوض میکنم.به نظرتون 650 بگیرم یا 700؟بعدش میخواد فن اضافی به کیسم (GREEN X3 VIPER) نصب کنم یا همین کافیه؟.در مورد رم میشه مثلن یه 4گیگ دیگه یا یه 2گیگ به اینا اضافه کنم یانه؟در مورد رم این جریان CLچیه؟باید کم باشه یا زیاد؟رم یه هشت بزارم یا دوتا4گیگ.فرقی میکنه؟من براگیم میخوام سیستمو ببندم.البته من در طول روز شاید 2تا3 ساعت گیم بازی کنم.والا بقیه کارم با کامپیوتر برا اینترنت هستش.
ببخشید این همه سوال کردم.

خب اگر بعدا کارت دیگه ای اضافه می خواهید بکنید پاور 800 به بالا بگیرید اگر خیر همون 650 و بهتر 700 خوبه. +X3 هم کولینگه خوبی داره و نیاز به فن اضافه نداره.
CL هم column latency هست که تاخیر زمان پاسخگویی رم بر اساس کلاک و این داستاناست که هر چی کمتر باشه بهتره. در کل اختلافشون تو رم های بازار اونقدریم نیست که مهم باشه. در کل cl کمتر بهتر.
رمهای سیستم هم باید از یک حجم و سرعت و مارک باشند تا بازدهی خوب داشته باشه. مثلا دو تا 4 یا دوتا 8 خوبه.

dashte laleha

عضو جدید
Mar 31, 2015
35
خب اگر بعدا کارت دیگه ای اضافه می خواهید بکنید پاور 800 به بالا بگیرید اگر خیر همون 650 و بهتر 700 خوبه. +X3 هم کولینگه خوبی داره و نیاز به فن اضافه نداره.
CL هم column latency هست که تاخیر زمان پاسخگویی رم بر اساس کلاک و این داستاناست که هر چی کمتر باشه بهتره. در کل اختلافشون تو رم های بازار اونقدریم نیست که مهم باشه. در کل cl کمتر بهتر.
رمهای سیستم هم باید از یک حجم و سرعت و مارک باشند تا بازدهی خوب داشته باشه. مثلا دو تا 4 یا دوتا 8 خوبه.

ببخشید دوباره مزاحم شدم.کدومیک از این پاورهارو انتخاب میکنید:
Green GP700A-HP Power --- Huntkey APFC 700W Power Supply

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279
قطعات زیر با توجه به اینکه اورکلاک میکنم هم VGA و هم CPU رو حل هست؟قطعیه؟برم بگیرم؟:d
4790K
DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler
GTX 970 ASUS STRIX
B85 Pro Gamer
Gskill Ripjaws X 16GB 4GBx4 2400MHz DDR3 Ram
Barracuda 2 TB seagate
Samsung 120G 850 EVO
Green GP750B-OC+ overclocking Evo 80Plux Plantinum
Green X3 Viper

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
سلام دوستان !
میخواستم درایو نوری بلوری بگیرم که قوی باشه میخواستم بدونم بهتربن مدل فعلی بازار چی هست و حدود قیمتش چقدر هست ممنون!

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
نظری نبود برای ما ؟؟؟؟
خب معلومه i7 4790 بهتره و قویتر و انتخاب برتره. مخصوصا که شما برای کار و آینده هم که در نظر دارید خوب عمل کنه.

قطعات زیر با توجه به اینکه اورکلاک میکنم هم VGA و هم CPU رو حل هست؟قطعیه؟برم بگیرم؟:d
4790K
DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler
GTX 970 ASUS STRIX
B85 Pro Gamer
Gskill Ripjaws X 16GB 4GBx4 2400MHz DDR3 Ram
Barracuda 2 TB seagate
Samsung 120G 850 EVO
Green GP750B-OC+ overclocking Evo 80Plux Plantinum
Green X3 Viper
اگر قصد اور دارید که این مادربورد مناسب نیست برای cpu. شما باید از سری z بردارید مثله MSI Z97 Gaming که حدود 650 قبله تعطیلات قیمت داشت و مناسب کار شماست.

سلام دوستان !
میخواستم درایو نوری بلوری بگیرم که قوی باشه میخواستم بدونم بهتربن مدل فعلی بازار چی هست و حدود قیمتش چقدر هست ممنون!
به شخصه زیاد درایو های بلوری ندیدم تو بازار موجود باشه جز چندتا برند مثل pioneer که حدود 330 اینا قیمتشونه.

dashte laleha

عضو جدید
Mar 31, 2015
35
داداش.این کارتای گرافیک شرکتا باهم از نظر قدرت فرق دارن،چون مثلن GTX 970 از ایسوس رو زده 1550 بعد از زوتاک رو زده 1230؟بعدش داداش اگه از لحاظ مالی نتونم GTX 970 بگیرم 960 بگیرم یا
R9280X GAMING-BATTLE FIELD ED(3GD5؟با توجه به تجربه شما اگه تا اواخر بهار صبر کنم چقد قیمتا میان پایین؟البته با توجه به توافق هسته ای؟

داداش یه چیز دیگه:دارکت ایکس12 چقدر تاثیر داره روی بازهای فعلی؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
داداش.این کارتای گرافیک شرکتا باهم از نظر قدرت فرق دارن،چون مثلن GTX 970 از ایسوس رو زده 1550 بعد از زوتاک رو زده 1230؟بعدش داداش اگه از لحاظ مالی نتونم GTX 970 بگیرم 960 بگیرم یا
R9280X GAMING-BATTLE FIELD ED(3GD5؟با توجه به تجربه شما اگه تا اواخر بهار صبر کنم چقد قیمتا میان پایین؟البته با توجه به توافق هسته ای؟

داداش یه چیز دیگه:دارکت ایکس12 چقدر تاثیر داره روی بازهای فعلی؟

تا 6 ماه دیگه نه از DX12 خبری هست و نه از بازیهای DX12، این فقط یه سرمایه گذاری برای آینده هست، در بازیهای فعلی که DX12 نیستن هیچ تاثیری نداره.

کارتهای 970 هم خیلی فرق دارن، اما از لحاظ کیفیت خنک کننده و دمای حین کار، از نظر صدایی که تولید می کنن و از نظر فرکانس کاری،
ترجیحا توصیه میشه اگر بودجتون به 970 می خوره اصلا سراغ 960 نرید چون تفاوت سرعت زیادی دارن

قیمتها هم مشخص نیست چقدر تغییر کنه، نمیشه پیش بینی کرد.

behrooz_50cent

کاربر سایت
May 4, 2011
181
نام
بهروز
سلام با مبلغ ۳.۵۰۰ میخوام چند قطعه بخرم لطفا راهنمایی کنین.
گرافیک (۹۷۰ gtx asus)
monitor:
motherboard:
cpu:
رم دارم (8gig ram adata 2000bios)
power هم دارم(۸۵۰ گرین)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان الان جایی رو سراغ دارید که کارت Galax GTX980 Hall of Fame رو موجود داشته باشه؟

بعد از عید معمولا جنسای عادی هم موجود نیست چه برسه به مدلای حرفه ای و موجودی تعداد کم.

سلام با مبلغ ۳.۵۰۰ میخوام چند قطعه بخرم لطفا راهنمایی کنین.
گرافیک (۹۷۰ gtx asus)
monitor:
motherboard:
cpu:
رم دارم (8gig ram adata 2000bios)
power هم دارم(۸۵۰ گرین)

برای 3 قطعه اینا توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I7 4790K
M/B:ASUS Z97 RANGER
MONITOR: ASUS VX238H

اگر ماجول رم شما 8 گیگی تک هست باید حتما یکی دیگه از مدل مشابه کنارش نصب بشه، نصب ماجول تکی روی همچین سیستمی ترمزش رو خواهد گرفت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر