مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
آقا فرشید واسه منو نقل و قول کردید ولی جواب ندادید:d

اگر ندیدید پاسخ شما رو توی پست قبلی ویرایش کردم و نوشتم.

سلام دوستان

سوال داشتم که ایا سیستم زیر میتونه مثلا COD :AW رو خوب و روون رو تنظیمات متوسط اجرا کنه یا AC : Unity رو اجرا کنه ؟؟

CPU :Intel Core i3 4000M 2.40 GHz

RAm : 4 gig - ddr3

GPU:AMD Radeon HD 8570M 2GB

پ . ن : این مشخصات لپ تاپ هست

ممنون

خب دستگاه شما از نظر قدرت گرافیکی مورد نیاز برای بازیها متوسط به پاییت هست و مهمتر اینکه رم 4 گیگ برای اجرای همین بازیهایی که اعلام کردید خیلی کم هست و باید از Fix های متفرقه برای اجرای بازی COD: AW استفاده کنید یا اینکه اگرم اجرا بشه لگ و وقفه های زیادی خواهد داشت.

در مورد AC: Unity هم بسیار سنگین هست ، ممکنه یا اجرا نشه یا اگرم اجرا بشه قابل بازی نیست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
لطفا یک هارد اینترنال ا ترا خوب معرفی کنید

می تونید از برند سی گیت مدل 7200 64MB STDM003 رو انتخاب کنید. از برند WD هم مدل کندتر و 5900 دور سری GREEN موجود هست که برای آرشیو و فیلم مناسب هست.

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
سلام دوستان
من میخواستم قیمت و مشاوره بگیرم برای خرید سیستم. اول از همه اینکه یک مانیتور با رزولوشن 1050*1680 نوزده اینچ دارم و نیازی به مودم ماوس و غیره نیست.
چیزهایی که مد نظرمه:
- بازی های امروزی رو خوب اجرا کنه. قصدم اصلا Ultra و یا مصرف تا ده سال نیست و فقط میخوام بازی با تنظیمات گرافیکی خوب، یه نرخ فریم ثابت بده.
- کیس و قطعات داخل اون رو به صورت کامل پیشنهاد بدید چون سیستم من مال پنج شش سال پیش هستش و باید کل اون تعویض بشه.
- من از سخت افزار حقیقت رو بگم هیچی نمیدونم. سیستمی توصیه کنید که قطعاتش همخونی خوبی داشته باشند با هم.
- اجناس رو بی زحمت با قیمت های اونا بگید.
- در آخر هم اینکه بودجه من تا 2 میلیون هستش. میشه اصلا چیز بدردبخوری خرید یا نه؟
خیلی ممنون @};-

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
قیمتای هر کدوم حدودا چنده ؟

هر دو تا 180 تومن هستن.

سلا.قیمت فلش مموری Patriot Rage Supersonic 32gb در بازار چنده؟

قبل از عید حدود 100 تومن بود.

سلام دوستان
من میخواستم قیمت و مشاوره بگیرم برای خرید سیستم. اول از همه اینکه یک مانیتور با رزولوشن 1050*1680 نوزده اینچ دارم و نیازی به مودم ماوس و غیره نیست.
چیزهایی که مد نظرمه:
- بازی های امروزی رو خوب اجرا کنه. قصدم اصلا Ultra و یا مصرف تا ده سال نیست و فقط میخوام بازی با تنظیمات گرافیکی خوب، یه نرخ فریم ثابت بده.
- کیس و قطعات داخل اون رو به صورت کامل پیشنهاد بدید چون سیستم من مال پنج شش سال پیش هستش و باید کل اون تعویض بشه.
- من از سخت افزار حقیقت رو بگم هیچی نمیدونم. سیستمی توصیه کنید که قطعاتش همخونی خوبی داشته باشند با هم.
- اجناس رو بی زحمت با قیمت های اونا بگید.
- در آخر هم اینکه بودجه من تا 2 میلیون هستش. میشه اصلا چیز بدردبخوری خرید یا نه؟
خیلی ممنون @};-

2 تومن برای سیستم بازی با هر مشخصاتی خیلی رده بالا نیست اما این ترکیب توصیه میشه:

CPU:Core i3 4160
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:Giga R7 260X 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
سلام فرشید جان. من میخوام یک سیستم ببندم که برای تدوین+رنگ بندی+ویژوال افکتس ازش اسنفاده کنم. بودجه م یک و پونصده. مانیتور نمیخوام.

پیشنهاد چی دارید؟

آخرین ویرایش:

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
درود

هارد SSD مدل Samsung 850 EVO 120GB SATA3 SSD با قیمت 350 ارزش داره بگیرم ؟ SSD فوایدش چیه ؟ تو بیشتر فریم گرفتن از بازی ها تاثیر داره ؟ یا فقط سرعت بالا اومدن ویندوز یا لود شدن برنامه و ها بازی هارو افزاییش میده ؟ من سرعت لود شدن و بالا اومدن ویندوز برام اصلا مهم نیست اگه تو بیشتر فریم گرفتن زیاد تاثیر نداره نگیرم .

راستی مادربورد MSI Z97 Gaming 5 LGA1150 Z97 Mainboard خوب هست ؟ چند جا پرسیدم که مادر بردای ام اس ای چطورن گفتن خرابیشون زیاده حالا واقعا خرابیشون زیاده ؟
خلاصه این مادربورد ارزش خرید داره ؟
راستی سی پی یو کولر از نوع مایع بهتره یا از نوع معمولی منظورم اینه که
این نوع بهتره : ( این مدل که رادیاتور 24 سانتی داره می تونه 4790K رو خوب خنک کنه دیگه ؟)
n3k1i5dsvs17jtth2y65.png

یا این نوع:
dkv56912qvlklm5c9u6q.png

ممنون . موفق باشید

آخرین ویرایش:

Hexagon.sun

کاربر سایت
Apr 1, 2013
254
نام
Roygbiv
من میخوام یک تبدیل USB به لن بخرم برای استفاده وی پی ان گیمینگ چون لپ تاپم فقط یهدونه پورت لن داره . باید چه مدلی بگیرم که قطعی نداشته باشه سرعتشم خوب باشه ؟ ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن .

mohsen19x

کاربر سایت
Sep 29, 2011
24
سلام.....

میخوام یک سیستم بگیرم فقط کیس ..در انتخاب cpu تردید دارم ... بین i5 4460 یا 4790 ...میخوام چندین سال سیستم روپا باشه و تو گیم و کارهای گرافیکی و اتوکد کم نیاره حالا میخوام بدونم تفاوت تاثیر گذاری داره یا همان 4460 کفایت میکنه .....

giga h97 gaming 3
ram 4*2 gslkii cl7
green 700 hp
ممنون از راهنمایی های شما

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام فرشید جان. من میخوام یک سیستم ببندم که برای تدوین+رنگ بندی+ویژوال افکتس ازش اسنفاده کنم. بودجه م یک و پونصده. مانیتور نمیخوام.

پیشنهاد چی دارید؟

خب این مبلغ برای هدف شما خیلی کمه، با این پول فقط میشه سیستم اداری خرید و برای کار گرافیک هرگز مناسب نیست:

CPU:Core i3 4160
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

درود

هارد SSD مدل Samsung 850 EVO 120GB SATA3 SSD با قیمت 350 ارزش داره بگیرم ؟ SSD فوایدش چیه ؟ تو بیشتر فریم گرفتن از بازی ها تاثیر داره ؟ یا فقط سرعت بالا اومدن ویندوز یا لود شدن برنامه و ها بازی هارو افزاییش میده ؟ من سرعت لود شدن و بالا اومدن ویندوز برام اصلا مهم نیست اگه تو بیشتر فریم گرفتن زیاد تاثیر نداره نگیرم .

راستی مادربورد MSI Z97 Gaming 5 LGA1150 Z97 Mainboard خوب هست ؟ چند جا پرسیدم که مادر بردای ام اس ای چطورن گفتن خرابیشون زیاده حالا واقعا خرابیشون زیاده ؟
خلاصه این مادربورد ارزش خرید داره ؟
راستی سی پی یو کولر از نوع مایع بهتره یا از نوع معمولی منظورم اینه که
این نوع بهتره : ( این مدل که رادیاتور 24 سانتی داره می تونه 4790K رو خوب خنک کنه دیگه ؟)
n3k1i5dsvs17jtth2y65.png

یا این نوع:
dkv56912qvlklm5c9u6q.png

ممنون . موفق باشید

SSD مدل 850 EVO ارزش پولش رو قطعا داره
توی فریم بازی هرگز تاثیری نداره اما توی سرعت بوت ویندوز، لود برنامه ها و بازیها خیلی موثر هست. مورد دیگه اینه که توی بازیها می تونه لگ و وقفه ای رو که مربوط به کش کردن بافتها روی دیسک یا جابجایی اونها باشه به حداقل می رسونه

مدلهای MSI Z97 Gaming هم کیفیت بالایی دارن، مشکل خرابی هم بیش از بقیه ی برندها ندارن و همچین چیزی صحت نداره.

مدلهای کولینگی هم که گذاشتی هر دو حرفه ای هستن و برای پردازنده ی 4790 هم عالی، انتخاب شماست که صدای کمتر کولینگ هوایی رو ترجیح بدید یا ظاهر بهتر و شلوغی کمتر کولینگ آبی رو.

من میخوام یک تبدیل USB به لن بخرم برای استفاده وی پی ان گیمینگ چون لپ تاپم فقط یهدونه پورت لن داره . باید چه مدلی بگیرم که قطعی نداشته باشه سرعتشم خوب باشه ؟ ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن .

این تبدیلها همگی متفرقه هستن و نمیشه از برند معروفی خرید یا از صحت کاربردش مطمئن بود، کلا این تبدیل برای منظور شما توصیه نمیشه.
اگر یه مودم با قابلیت ست کردن وی پی ان خریداری کنید راه حل معقولتری هست.

این SFR, چجوری روی i7 با توجه به HyperThreading تاثیر داره؟ به صورت 1/8 پخش میشه 1/4 پخش میشه؟ :d

اگه منظورتون تکنیک همگام سازی کارتهای گرافیکی PC هست خب داستان به این شیوه ای که شما تصور می کنی نیست، بار پردازش گرافیکها یا محاسبات فیزیکی موتور بازی روی تمام هسته ها به طور برابر توزیع نمیشه و تحت DX11 نهایت استفاده از هسته ها در بهترین حالت حتی روی Core i7 هم فقط 4 تا 6 هسته ی پردازش اونم به صورت نامتوازن و غیر بهینه هست.

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
سلام فرشید جان . خسته نباشید .
پسر خالم یه کانفیگ فقط واسه کیس میخواد که هدفش بیشتر رو auto cad و این جور چیزاس (مهندسی معماری داره) و الویت بعدیش گیم هست .
بودجه هم بین 2 تا 2.5 میلیون هست دیگه 2.5 زوره آخرشه .:D
اگر میشه یه کانفیگ خوب معرفی کنی ممنونت میشم

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
سلام ببخشید اینقدر سوال پرسیدم این اخریشه
این دیگه اخریشه می خواستم بدونم DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler تو کیس X3+ Viper جا می شه ؟
کیفیت پنل های IPS بیشتره یا کیفیت پنل های PLS ؟ کلا بین دو مدل ASUS VX229H 22inch AH-IPS و Samsung S24D595 Plus 24inch PLS کدومشون کیفیت بهتری دارن ؟
وکدومشون رو توصیه می کنید ؟
برا بازی و گیم می خوام (بیشتر گیم ) کیفیتشم خیلی برام مهمه . بعد این دو مانیتور که زمان پاسخ گوییشون 5MS هست موقع بازی کردن مشکلی ایجاد نمی کنن برام ؟
خیلی ممنون اقا فرشید خیلی کمک کردی

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر