مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان مانیتور samsung D595plus برای فیلم و بازی مناسبه ؟ تو اینترنت که چیز بدی ازش نشنیدم ولی خواستم مطمئن بشم
مانیتورهای ایسوس چطورن؟ شنیدم خراب پنل زیاد توشون دیده میشه . وضع گارانتیشون چطوره؟
بین دو مدل vx248h و vn247h کدوم.بهتره ؟ روی کاغذ که مشابهن
مدلها و برندهای دیگه تا 800هزار تومان چی میتونم بگیرم ؟
زاویه دید و قابل تغییر بودن زاویه پنل هم برام مهمه اما کیفیت و راندمان برام ارجحیت داره .
نیاز به پورت اضافی hdmi هم هستم تا اگر در آینده کنسول خریدم بتونم همزمان با کیس بهش وصل کنم
با تشکر

بله، مانیتور با کیفیتی هست و طیف رنگ و زاویه ی دید و کنتراست مناسبی داره، نقطه ضعف عمده ای نداره
مانیتورهای ساخت ایسوس هم خوبن، خرابی هم اگر داشته باشن مثل بقیه ی برندها هست

برای بازی سری VX238H/248H توصیه میشه که سرعت پاسخگویی بالاتری دارند که برای بازی بخاطر سرعت پاسخگویی بالاتر مناسبتره اما کیفیت رنگ و زاویه دید مدلهای PLS جدید مثل همون D595plus رو ندارن.

دوستان ارزون ترین مودمی که جای دو پورت لن داشته باشه ( فقط میخوام PC و PS4 رو به هم وصل کنم) چه مدلیه؟! کارکرده هم که باشه چه بهتر

دو پورته که نداریم،
یا تک پورت هست که دیگه روتر نیست، یا 4 پورته هست که هم مدل وایرلس داره و هم مدل کابلی. ولی الان دیگه تقریبا تمام مدلهای 4 پورته وایرلس هم دارن و از 60 تومن به بالا شروع میشن
اگر دنبال کیفیت خوب بدون قطعی یا فریز شدن های پیاپی نیستید فقط دنبال مدل ارزونتر نباشید

اساتید لطف کنن یه کیس تا حداکثر 3 میلیون واسم معرفی کنن که بتونه بازی های روز رو با کیفیت بالا اجرا کنه و در اینده قابل ارتقا باشه . (بیشتر تاکیدم روی AC : Unity هستش که بنچمارک گرافیکی خوبی هست )

ممنون

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GTX 960 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

توی AC: Unity با آخرین تنظیمات می تونه 30 تا 45 فریم بده.

سلام یه سیستم DDR3 کارکرده ( کیس) برا فروش دارم میخواستم ببینم چقد بفروشم خوبه

M.B: G41 foxconn
cpu:Intel Doul core 2160 pentium
Ram:2G kingmax 1333
VGA : 1GB GeForce 210 64 bit
DVD R/w: sumsung sata
Hard:80 Seagate
Case :viera normal

خوده مین یه گرافیک انبورد داره ، پاور نرمال ویرا هم داره
در ضمن کیس کاملا نو هستش، موس وصفحه کلید هم داره

پیشاپیش ممنون

خوب شاید بشه 200 تا 250 قیمت گذاری کرد

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
بله، مانیتور با کیفیتی هست و طیف رنگ و زاویه ی دید و کنتراست مناسبی داره، نقطه ضعف عمده ای نداره
مانیتورهای ساخت ایسوس هم خوبن، خرابی هم اگر داشته باشن مثل بقیه ی برندها هست

برای بازی سری VX238H/248H توصیه میشه که سرعت پاسخگویی بالاتری دارند که برای بازی بخاطر سرعت پاسخگویی بالاتر مناسبتره اما کیفیت رنگ و زاویه دید مدلهای PLS جدید مثل همون D595plus رو ندارن.

دو پورته که نداریم،
یا تک پورت هست که دیگه روتر نیست، یا 4 پورته هست که هم مدل وایرلس داره و هم مدل کابلی. ولی الان دیگه تقریبا تمام مدلهای 4 پورته وایرلس هم دارن و از 60 تومن به بالا شروع میشن
اگر دنبال کیفیت خوب بدون قطعی یا فریز شدن های پیاپی نیستید فقط دنبال مدل ارزونتر نباشید

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GTX 960 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

توی AC: Unity با آخرین تنظیمات می تونه 30 تا 45 فریم بده.

خوب شاید بشه 200 تا 250 قیمت گذاری کرد
میگی اقا ولی نمیخرن اکثرا شما درسته قیمت گذاری میکنی مثلا من سیستم داشتم گفتی 100 میخرن 40 تومنم نخریدن

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
پس مودم معمولی 4 پورت نداره و اکثراً وایرلس هستن؟
ارزون ترین مدل ها کدومن که تو بازار هم براحتی پیدا بشه
هر چند من میگردم و کارکردش رو پیدا میکنم
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
میگی اقا ولی نمیخرن اکثرا شما درسته قیمت گذاری میکنی مثلا من سیستم داشتم گفتی 100 میخرن 40 تومنم نخریدن

خب اگر بصورت مستقیم و به مشتری نهایی عرضه کنی می خرن، توی بازارچه ی این سایت یا سایتهای فروش لوازم رایانه ای معتبر آگهی بزنید.

پس مودم معمولی 4 پورت نداره و اکثراً وایرلس هستن؟
ارزون ترین مدل ها کدومن که تو بازار هم براحتی پیدا بشه
هر چند من میگردم و کارکردش رو پیدا میکنم
ممنون

چرا، مودم معمولی هم 4 تا پورت داره و هم وایرلس، مثل مدل Dlink 2640U، اگر بخوای فقط کابلی باشه مدلای قدیمیتر هستن اگه پیدا شن اما تفاوت قیمتی ندارن، میشه وایرلسشون رو غیر فعال کرد.

فرشید خان تو محله ما این قیمت سیستم DDR2 رو میگن

عزیز قیمت فروش با قیمت خرید برای دست دوم فروشیها خیلی فرق می کنه و بستگی به مدل قطعات هم داره،
من از محله ی شما اطلاع ندارم، بر اساس عرف بازار فقط برآورد کردم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این توضیحات مودم منظورش چیه :
ﺗﻌﺪﺍﺩ ﭘﻮﺭﺕ RJ - 45 : ﭼﻬﺎﺭ ﻋﺪﺩ
RJ - 11 : ﯾﮏ ﻋﺪﺩ
4 تا کابل Lan میخوره؟!

بله، RJ45 همون پورت LAN هست
RJ11 همون پورت WAN و کابل تلفن.

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
سلام
اقا فرشید چندتا سوال داشتم
من کیسم green x7 هست و متاسفانه خیلی خاک میگیره داخل کیس.هر هفته در کیس باز میکنم و یه گرد گیری میکنم ازش.ولی خب روی قطعاتی مثل مادربورد و کارت گرافیک خاک نشسته یکم و نمیدونم چطوری باید تمیز کنم خاک روی انها رو ..حالا سوالم اینه که اسپری , پودری یا ماده ای است که بشه باهاش این گرد و خاک روی چیپ های مادربرود و کارت گرافیک از بین برد؟
سوال بعدیم اینه که آیا کیس x7 اصلا عایق در برابر خاک هست یا خیر؟ و کلا برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل کیس باید چیکار کرد؟
ببخشید سوالم اینجا پرسیدم
ممنون

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
سلام دوستان لطف کنید یه کیس و مانیتور تا حداکثر 5200 بهم معرفی کنید . برای گیم و فیلم دیدن می خوام . ترجیحا پنل مانیتورش IPS باشه و رسپانس تایمشم بیشتر از 5MS نباشه ( 1MS هم باشه که چه بهتر ) تو بعضی نظرات خوندم که 5MS کافیه و چشم کمتر از اینو تشخیص نمی ده این درسته یا نه ؟
SSD هم نداشته باشه ( فعلا SSD نمی خوام بخرم) راستی DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120 AiO Liquid CPU Cooler خوب هست ؟ می تونه یه CPU مثل 4790K رو خنک کنه ؟ قیمتشم 250 تومنه ارش داره ؟
اینم عکسشه :
15ewfekhouxxq0iq4qwl.png

کارت گرافیک Zotac GTX 970 OC با قیمت 1250 تومن خوب هست ؟ ارزش خرید داره ؟ کولینگش خوبه ؟ ضعیف نیست ؟
اینم عکسش :
xkxo7km6m4619h82rhdm.png

ببخشید زیاد شد . ممنونم
موفق باشید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون فرشید جان
دارم مودم TD-W8901G (کارکرده) به قیمت 35_40 میخرم، ارزش داره؟

بله که خوبه، مشکلی نیست
البته 8901 ارزونترین و البته معمولیترین مدل با خواسته های شما هست.

سلام
اقا فرشید چندتا سوال داشتم
من کیسم green x7 هست و متاسفانه خیلی خاک میگیره داخل کیس.هر هفته در کیس باز میکنم و یه گرد گیری میکنم ازش.ولی خب روی قطعاتی مثل مادربورد و کارت گرافیک خاک نشسته یکم و نمیدونم چطوری باید تمیز کنم خاک روی انها رو ..حالا سوالم اینه که اسپری , پودری یا ماده ای است که بشه باهاش این گرد و خاک روی چیپ های مادربرود و کارت گرافیک از بین برد؟
سوال بعدیم اینه که آیا کیس x7 اصلا عایق در برابر خاک هست یا خیر؟ و کلا برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل کیس باید چیکار کرد؟
ببخشید سوالم اینجا پرسیدم
ممنون

برای تمیز کردن از دستگاههای باد فشرده یا Blower موجود در بازار استفاده کنید که هیچ اثری از گرد و غبار توی کیس باقی نمی زاره! از 60 تومن تا 90 تومن هم داره
از وردو غبار نمیشه کامل جلوگیری کرد اما میشه کمترش کرد، با استفاده از فیبرهای ضد غبار در ورودی فنهای کیس یا اصطلاحا Dust ****** که جلوی فن قرار می گیره، برخی کیسها و فنها خودشون این ***** رو دارن.

در کل اگه تهویه ی کیس مناسب باشه انباشته شدن غبار در داخل کیس هم کمتر خواهد شد.

سلام آقا فرشید.
کیفیت کیس های NZXT چجوریاست؟مثلا مدل PHANTOM در مقایسه با HAF-X...کدوم بهتره؟

ببخشید برا شما جا افتاد
برند NZXT هم معتبره و مدل فانتوم هم خوبه، اما خب مدل HAF-X قطعا یکی از بهترین مدلهایی هست که تا الان ساخته شده و انتخاب اول هست.

سلام دوستان لطف کنید یه کیس و مانیتور تا حداکثر 5200 بهم معرفی کنید . برای گیم و فیلم دیدن می خوام . ترجیحا پنل مانیتورش IPS باشه و رسپانس تایمشم بیشتر از 5MS نباشه ( 1MS هم باشه که چه بهتر ) تو بعضی نظرات خوندم که 5MS کافیه و چشم کمتر از اینو تشخیص نمی ده این درسته یا نه ؟
SSD هم نداشته باشه ( فعلا SSD نمی خوام بخرم) راستی DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120 AiO Liquid CPU Cooler خوب هست ؟ می تونه یه CPU مثل 4790K رو خنک کنه ؟ قیمتشم 250 تومنه ارش داره ؟
اینم عکسشه :
15ewfekhouxxq0iq4qwl.png

کارت گرافیک Zotac GTX 970 OC با قیمت 1250 تومن خوب هست ؟ ارزش خرید داره ؟ کولینگش خوبه ؟ ضعیف نیست ؟
اینم عکسش :
xkxo7km6m4619h82rhdm.png

ببخشید زیاد شد . ممنونم
موفق باشید

CPU:INTEL Core I7 4790K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z97-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN
CASE:GREEN X3 ViperMONITOR: ASUS VX238H

اینا با مانیتور حدود 5150 میشه ، مانیترو IPS هم برای کیفیت بهتر بخوای می تونی از مدلهای جدید PLS سامسونگ که پست قبلی صحبت شد استفاده کنی، اما تفاوت سرعت پاسخگویی به راحتی گفتن تفاوت 1 با 5 میلی ثانیه نیست، این اعداد در عمل ممکنه به 30 یا 60 میلی ثانیه در برخی پالتها هم برسن، تفاوتش رو هم شاید هر کسی نتونه تشخیص بده، فرق می کنه بین افراد

در مورد کولینگی که پرسیدید بله، مدل خوبی هست و قطعا برای 4790 هم راندمان خوبی داره،

در مورد کارت گرافیک هم بله، خوبه، مدلی که من مدنظرم بوده توی لیست از ایسوس هست.

آخرین ویرایش:

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,498
سلام
کارت گرافیک و CPU با بودجه 700-800 هزار تومن چی خوب هست به نظرتون؟ (ضمنا اجرای بازی ها رو حداکثر تنظیمات و رزولوشن بالا برام مهم نیست، فقط یه چیزی میخوام که بازی های نسل فعلی رو بتونه با تنظیمات متوسط روون اجرا کنه)

Justis

کاربر سایت
Feb 19, 2015
6
سلام دوستان

سوال داشتم که ایا سیستم زیر میتونه مثلا COD :AW رو خوب و روون رو تنظیمات متوسط اجرا کنه یا AC : Unity رو اجرا کنه ؟؟

CPU :Intel Core i3 4000M 2.40 GHz

RAm : 4 gig - ddr3

GPU:AMD Radeon HD 8570M 2GB

پ . ن : این مشخصات لپ تاپ هست

ممنون

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام
کارت گرافیک و CPU با بودجه 700-800 هزار تومن چی خوب هست به نظرتون؟ (ضمنا اجرای بازی ها رو حداکثر تنظیمات و رزولوشن بالا برام مهم نیست، فقط یه چیزی میخوام که بازی های نسل فعلی رو بتونه با تنظیمات متوسط روون اجرا کنه)
مادربوردتونو باید بگید چیه که cpu رو بشه پیشنهاد داد. بودجه هم یکم کمه پیشاپیش!

سلام دوستان

سوال داشتم که ایا سیستم زیر میتونه مثلا COD :AW رو خوب و روون رو تنظیمات متوسط اجرا کنه یا AC : Unity رو اجرا کنه ؟؟

CPU :Intel Core i3 4000M 2.40 GHz

RAm : 4 gig - ddr3

GPU:AMD Radeon HD 8570M 2GB

پ . ن : این مشخصات لپ تاپ هست

ممنون
یونیتی رو که کلا بالا نمیاره و cod هم با این که بازیه سبکیه ولی اونم نمیتونه قابله قبول اجراش کنه. در کل برای گیم خیلی ضعیفه این لپ تاپ

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر