مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

khatibzadeh

کاربر سایت
Jun 22, 2008
220
سلام...خسته نباشید...ببخشید من می خواستم یک مانیتور24 اینچ ال ای دی بخرم..اولویت اولم هم فیلم و بعدش بازی هستش...خودم بیشتر بین دو برند ایسوس و سامسونگ مد نظرم بود خودم که تحقیق کردم به این دو مدل asus ml248h و samsung s24a350h رسیدم که هم ال ای دی هستش و هم response time 2 میلی ثانیه داره...می خواستم بخرم منتها مثل اینکه هنوز ایران نیامده ... خواستم از این سایتهایی که از خارج جنس وارد می کنن بخرم که اونا هم به دلیل تحریم جنسهای بزرگ نمیتونن بیارن...منم نمیدونم الان تو بازار ایران چه مدلهایی هستش...اگه میشه دوستان از این دو برند مدلهای ال ای دی و با زمان پاسخگویی 2 میلی ثانیه بهترین مدلهایی که میشناسند که توی ایران هم باشه بگن...قیمت هم حداکثر 450 تومن باشه....با تشکر

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
یه کیبورد خوب تا حدود 40 هزار تومان و یه دیویدی رایتر خوب چی معرفی می کنید؟؟؟
در ضمن بنده اگه بخوام یه بلوری رایتر بخرم باید چقدر پیاده بشم؟؟؟
و یه سوال دیگه این که سیستم من اینه.
cpu:corei5 2500k
gpu:560 TI
p8h67 asus
رم هم دو تا دو گیگ کراسیر خریدم.هارد هم 500 گیگ سیگیت.
متاسفانه موقع خرید پاور 585 گرین موجود نبود به من هم گفتم نیازی نیست که حتما 585 باشه من هم535 گرفتم اما بعدش پشیمون شدم.خواستم بگم خیلی برای سیستمم کم می آد؟؟

ویرایش:یه اسپیکر خوب هم تا 100 تومان معرفی کنید....

پیشاپیش ممنون...

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام...خسته نباشید...ببخشید من می خواستم یک مانیتور24 اینچ ال ای دی بخرم..اولویت اولم هم فیلم و بعدش بازی هستش...خودم بیشتر بین دو برند ایسوس و سامسونگ مد نظرم بود خودم که تحقیق کردم به این دو مدل asus ml248h و samsung s24a350h رسیدم که هم ال ای دی هستش و هم response time 2 میلی ثانیه داره...می خواستم بخرم منتها مثل اینکه هنوز ایران نیامده ... خواستم از این سایتهایی که از خارج جنس وارد می کنن بخرم که اونا هم به دلیل تحریم جنسهای بزرگ نمیتونن بیارن...منم نمیدونم الان تو بازار ایران چه مدلهایی هستش...اگه میشه دوستان از این دو برند مدلهای ال ای دی و با زمان پاسخگویی 2 میلی ثانیه بهترین مدلهایی که میشناسند که توی ایران هم باشه بگن...قیمت هم حداکثر 450 تومن باشه....با تشکر

بهترین مدل موجود در بازار ما SAMSUNG BX2485 هست که LED و 2ms هست، مدل داخلیه و مدل اصل سامسونگ نیست، قیمت هم 420 تومن هست.

دوستان کدام از این کیس ها بهتره؟
cooler master haf 932
green x9

هر دو حرفه ای و هر دو با امکانات کامل هستن،مدل X9 هم در اصل محصول AEROCool هست و یه کیس Full Tower با کیفیت بالا هست. این دیگه سلیقه ی شماست که کدوم رو پسند کنید، البته بجای 932 مدل HAF-X توصیه میشه.

یه کیبورد خوب تا حدود 40 هزار تومان و یه دیویدی رایتر خوب چی معرفی می کنید؟؟؟
در ضمن بنده اگه بخوام یه بلوری رایتر بخرم باید چقدر پیاده بشم؟؟؟
و یه سوال دیگه این که سیستم من اینه.
cpu:corei5 2500k
gpu:560 TI
p8h67 asus
رم هم دو تا دو گیگ کراسیر خریدم.هارد هم 500 گیگ سیگیت.
متاسفانه موقع خرید پاور 585 گرین موجود نبود به من هم گفتم نیازی نیست که حتما 585 باشه من هم535 گرفتم اما بعدش پشیمون شدم.خواستم بگم خیلی برای سیستمم کم می آد؟؟

ویرایش:یه اسپیکر خوب هم تا 100 تومان معرفی کنید....

پیشاپیش ممنون...
کیبورد Microsoft Desktop توصیه میشه برای کیبورد
برای DVD-RW هم SAMSUNG 22X Sata توصیه میشه،
برای BR-RW هم حداقل باید 170 تومن برای یه مدل PIONEER هزینه کنید.
پاور هم اشتباه کردی 535 گرفتی، از لحاظ توان کم نمیاره اما با احتساب کاهش قدرت در طول زمان و اضافه شدن درایوها بهتر بود همون 585 وات رو می گرفتی.

واسه اسپیکر هم مدل Logitech X-530 با 120 تومن توصیه میشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
فرق این دو تا تو بازیهای الان و آینده چقدره و اینکه ارزش اختلاف قیمتی که دارن رو داره .
2600k
2500k
ممنون
پردازنده ی 2500 Core i5 هست و چهار هسته ای
پردازنده ی 2600 Core i7 هست و چهار هسته ای بهمراه 4 هسته ی مجازی HT، توی بازیها تفاوت زیادی نمی کنه ولی در نرم افزارهای گرافیکی و تدوین سرعت خیلی بیشتری دارن
پسوند K هم یعنی آنلاک هست و میشه پردازنده رو خیلی خوب اورکلاک کرد.

شایان نامور

کاربر سایت
Aug 17, 2011
35
نام
شایان
sلام داداش فرشید ... یه سئوال :
من اسپیکر لوجیتک Z323 گرفتم ولی به نظرم صداش به اسپیکر فراسوی 30 هزار تومنی که داداشم گرفته نمی رسه . من اشتباه می کنم یا نکته ای وجود داره ؟
آیا با یه کارت صدا مشکل حل میشه ؟

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
391
نام
Reza
میخوام بدونم microsoft x6 gaming keyboar و microsoft x6 sidewinder keyboard چه فرقی میکنه! و قیمتش چنده !!!! کجا میتونم پیدا کنم ! اینا اصله یا تقلبی !!! البته همشون چینیه !

RaPBoY

کاربر سایت
Mar 14, 2008
312
نام
رامتین
دوستان من میخوام یک کیس + monitor 19 sumsong+ کیبورد و موس و اسپیکر جمع کنم برای یک شرکت تبلیغاتی هم هست از 500 تا 750 چی پیشنهاد میکنید؟ بیشتر کاره طراحی دارن.

gttwo

کاربر سایت
Feb 12, 2010
169
نام
هادی
سلام و خسته نباشید
سیستم من 2 گیگ رم 667 داره می خواستم بدونم 1 گیگ رم 800 کنار اینا بزارم کار می کنه? (هر دو ddr2 هستند)

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
بهترین مدل موجود در بازار ما SAMSUNG BX2485 هست که LED و 2ms هست، مدل داخلیه و مدل اصل سامسونگ نیست، قیمت هم 420 تومن هست.
من اینو خریدم خیلی عالیه و فقط تنها مشکلی که داره زاویه دیدش یکم پایینه که اون هم الان توی بازار تفریباً اکثر مدل ها همینجورین یعنی 170 و 160 درجه ان
ولی کیفیتش که عالیه و خیلی هم زیبا هست
-------------------------------------------------------------------------
فرشید جان یه سوال من رم هام 2000 هست ولی تو بایوس میرزنه 1333 و من هم از قسمت xmp کردمش 2133 حالا کار درستی کردم ؟

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
احتمال کاهش قیمت کارت GTX570 تا 3 ماه دیگه هست؟؟؟ در ضمن روی سیستمی که در رده متوسط دسته بندی کردید ایا میشه بجا کارت GTX460 از کارت GTX 560 استفاده کرد؟؟

pouya borujerD

کاربر سایت
Jun 8, 2011
72
نام
پویا
دوستان من میخوام یه مدل مانیتور بگیرم که hdmi هم داشته باشه واسه کنسولم بشه استفاده کردم. حداقل 22 تا 24 اینچ باشه. full hd هم اگه باشه که خیلی عالیه. کسی سراغ داره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
sلام داداش فرشید ... یه سئوال :
من اسپیکر لوجیتک Z323 گرفتم ولی به نظرم صداش به اسپیکر فراسوی 30 هزار تومنی که داداشم گرفته نمی رسه . من اشتباه می کنم یا نکته ای وجود داره ؟
آیا با یه کارت صدا مشکل حل میشه ؟
از چه لحاظ نمی رسه؟ قدرت یا کیفیت؟
مدل Z323 از هر لحاظ حساب کنی نسبت به مدلای متفرقه بهتره، کارت صدای مادربرداتون فرق داره یا یکیه؟

اسپیکر حرفه ای با کارت صدای خوب خودش رو نشون میده البته.

میخوام بدونم microsoft x6 gaming keyboar و microsoft x6 sidewinder keyboard چه فرقی میکنه! و قیمتش چنده !!!! کجا میتونم پیدا کنم ! اینا اصله یا تقلبی !!! البته همشون چینیه !
جفتشون یکی هستن و اصل مایکروسافت هستن، معلومه که چین تولید میشن، می خواستی بیارن ایران تولید کنن؟!
توی بازار موجود هست و حدود 90 تومنه.

دوستان من میخوام یک کیس + monitor 19 sumsong+ کیبورد و موس و اسپیکر جمع کنم برای یک شرکت تبلیغاتی هم هست از 500 تا 750 چی پیشنهاد میکنید؟ بیشتر کاره طراحی دارن.
می تونی سیستم رده اداری معرفی شده در مقاله راهنمای سخت افزار رو بخری.

سلام و خسته نباشید
سیستم من 2 گیگ رم 667 داره می خواستم بدونم 1 گیگ رم 800 کنار اینا بزارم کار می کنه? (هر دو ddr2 هستند)
احتمالا کار کنه ولی بهتره ماجولهای رم روی یه مادربرد از یک نوع و یک مدل باشن و تعدادشون هم زوج باشه، برای این که Dual Channel کار کنن.

من اینو خریدم خیلی عالیه و فقط تنها مشکلی که داره زاویه دیدش یکم پایینه که اون هم الان توی بازار تفریباً اکثر مدل ها همینجورین یعنی 170 و 160 درجه ان
ولی کیفیتش که عالیه و خیلی هم زیبا هست
-------------------------------------------------------------------------
فرشید جان یه سوال من رم هام 2000 هست ولی تو بایوس میرزنه 1333 و من هم از قسمت xmp کردمش 2133 حالا کار درستی کردم ؟

پنلهای TN همیشه زاویه دید محدودی دارن و این ربطی به کیفیتش نداره، ساختارش اینطوریه که ضعف زاویه دید داره
برای رم هم اشتباه کردی،شما فرکانس رو دستی روی 2133 گذاشتی در صورتی که باید از بخش AI Overclocker Tuner روی XMP بزاری،خودش فرکانس رو اتوماتیک تشخیص می ده.

احتمال کاهش قیمت کارت GTX570 تا 3 ماه دیگه هست؟؟؟ در ضمن روی سیستمی که در رده متوسط دسته بندی کردید ایا میشه بجا کارت GTX460 از کارت GTX 560 استفاده کرد؟؟
معلوم نیست، وضعیت بازار ما همیشه تابع بازار جهانی نیست، تا 2012 هم قرار نیست کارتای نسل جدید عرضه بشن که کارتای قبلی بخواد ارزونتر بشه.
بجای GTX 460 هم میشه 560 استفاده کرد اگر تفاوت قیمتش زیاد نباشه چون سرعتشون هم فرق زیادی نمی کنه، زمان نوشتن مقاله کارت 560 معمولی خیلی گرون بود هنوز.

دوستان من میخوام یه مدل مانیتور بگیرم که hdmi هم داشته باشه واسه کنسولم بشه استفاده کردم. حداقل 22 تا 24 اینچ باشه. full hd هم اگه باشه که خیلی عالیه. کسی سراغ داره؟

اولین انتخاب همون SAMSUNG BX2485 هست که حدود 420 تومن هست و HDMI هم داره، دومی هم LG 2261VP هست که 230 تومنه و HDMI هم داره.

• Like
Reactions: Augustus

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر