مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
مقاله ی خیلی خوب و کاملی بود و خیلی کمکم کرد.تشکر از نویسنده ی محترم:)
خوب سوالاتم:

دوستان برای پاور از چهار برند Green و FSP و Enermax و Corsair کدوم رو انتخاب میکنید؟اگه میشه انتخاب هاتون رو به ترتیب با اولویت بندی بگید و دلیل هاتون رو هم لطفا بگید.

Apacer Giant II 8Gb 1600 CL9 یا Corsair Domiator 4*2GB 1600یا Corsair Vengeance 8GB Dual Channel DDR3؟

ASUS P8P67 Deluxe یا Asus P8Z68-V Pro ؟

فعلا همین ها.

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
یه سوال داشتم در مورد مانیتور..البته مشاوره برای برند یا مدل خاصی نمیخوام اینجا میدونم تاپیک مجزا داره. سوالم کلی هست.

میخواستم بدونم در حال حاضر برای بازی بهتره از LED استفاده کرد یا LCD?

چون من دیدم هنوزم LCD توی راهنمای سخت افزار معرفی میشه(برای سیستم رده بالا)..من اون ذهنیتی که داشتم این بود که دیگه LCD قدیمی شده و حداقل برای سیستم های رده بالا LED توصیه میشه.
چون من یه سرچ که زدم دیدم با بودجه م هم میتونم LED بخرم هم LCD!
اگه ذهنیتم غلطه بفرمایید لطفا.
ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مقاله ی خیلی خوب و کاملی بود و خیلی کمکم کرد.تشکر از نویسنده ی محترم:)
خوب سوالاتم:

دوستان برای پاور از چهار برند Green و FSP و Enermax و Corsair کدوم رو انتخاب میکنید؟اگه میشه انتخاب هاتون رو به ترتیب با اولویت بندی بگید و دلیل هاتون رو هم لطفا بگید.

Apacer Giant II 8Gb 1600 CL9 یا Corsair Domiator 4*2GB 1600یا Corsair Vengeance 8GB Dual Channel DDR3؟

ASUS P8P67 Deluxe یا Asus P8Z68-V Pro ؟

فعلا همین ها.

به ترتیب اولویت:
CORSAIR
EnerMax
GREEN
اون FSP هم نمیدونم چیه، بنابراین حذف میشه.

برای رم هم 8GB DUAL که دوتا ماجول 4 گیگ باشه بهتره، APCER هم معتبره اما در کلاس CORSAIR نیست و برند معمولیه.
یه سوال داشتم در مورد مانیتور..البته مشاوره برای برند یا مدل خاصی نمیخوام اینجا میدونم تاپیک مجزا داره. سوالم کلی هست.

میخواستم بدونم در حال حاضر برای بازی بهتره از LED استفاده کرد یا LCD?

چون من دیدم هنوزم LCD توی راهنمای سخت افزار معرفی میشه(برای سیستم رده بالا)..من اون ذهنیتی که داشتم این بود که دیگه LCD قدیمی شده و حداقل برای سیستم های رده بالا LED توصیه میشه.
چون من یه سرچ که زدم دیدم با بودجه م هم میتونم LED بخرم هم LCD!
اگه ذهنیتم غلطه بفرمایید لطفا.
ممنون
برای بازی LED بهتره، بخاطر رنگهای واقعی تر مخصوصا رنگهای تیره و کنتراست بالاتر
مدلهای LCD معرفی شده مدلهای اصلی سامسونگ هستن و مدلهای LED موجود در بازار برای اندازه های 19 تا 22 ساخت سام سرویس هستن و نمیشه بدون دریافت بازخورد از کاربرها کیفیتشون رو تایید کرد.
در ضمن برای رده ی حرفه ای مدل اصلی LED خود سامسونگ معرفی شده(23720) که الان توی بازار نیست.

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
ب

برای بازی LED بهتره، بخاطر رنگهای واقعی تر مخصوصا رنگهای تیره و کنتراست بالاتر
مدلهای LCD معرفی شده مدلهای اصلی سامسونگ هستن و مدلهای LED موجود در بازار برای اندازه های 19 تا 22 ساخت سام سرویس هستن و نمیشه بدون دریافت بازخورد از کاربرها کیفیتشون رو تایید کرد.
در ضمن برای رده ی حرفه ای مدل اصلی LED خود سامسونگ معرفی شده(23720) که الان توی بازار نیست.

ساخت سام هستن یعنی ساخت ایران هستن دیگه؟
بعد ال سی دی ها کره؟
شما پیشنهاد میکنید که با بودجه 300 LED شو تهیه کرد؟یا به خاطر اصلی بودن ال سی دی؟
یعنی منظورم اینه که ریسک کنیم به خاطر رنگ های واقعی تر و کنتراست بالا( که به قول شما نمیشه نظر 100% داد به خاطر ساخته شدن توسط سام)...یا ریسک نکنیم و ال سی دی و مدل های اصلی رو ترجیح بدیم.
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ساخت سام هستن یعنی ساخت ایران هستن دیگه؟
بعد ال سی دی ها کره؟
شما پیشنهاد میکنید که با بودجه 300 LED شو تهیه کرد؟یا به خاطر اصلی بودن ال سی دی؟
یعنی منظورم اینه که ریسک کنیم به خاطر رنگ های واقعی تر و کنتراست بالا( که به قول شما نمیشه نظر 100% داد به خاطر ساخته شدن توسط سام)...یا ریسک نکنیم و ال سی دی و مدل های اصلی رو ترجیح بدیم.
ممنون

بله مدلشون هم ایرانیه و خود سام داره پنلهاش رو واردمی کنه که ممکنه به کیفیت پنلهای خود سامسونگ نباشن، مدلهای اصلی ساخت کره نیستن ولی قطعاتشون همه اصلن و اینجا مونتاژ میشن

ببینید یه فاکتور مهم در انتخاب مانیتور برای گیمرها تاخیر پایین پنل و نداشتن مشکل Ghosting در حرکات سریع( مثل بازیهای اکشن) هست، اگر شما یه LED بخری که فن آوری خود سامسونگ که RTS Driver باشه رو نداشته باشه دیگه خودش یه عیب محسوب میشه و لذت بازی کردن رو می گیره، دیگه مهم نیست که رنگ یا کنتراست بهتری داره یا نه بنابراین من ترجیح می دم LCD با پاسخگویی سریع رو بگیرم تا LED با تاخیر بالا.

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
بله مدلشون هم ایرانیه و خود سام داره پنلهاش رو واردمی کنه که ممکنه به کیفیت پنلهای خود سامسونگ نباشن، مدلهای اصلی ساخت کره نیستن ولی قطعاتشون همه اصلن و اینجا مونتاژ میشن

ببینید یه فاکتور مهم در انتخاب مانیتور برای گیمرها تاخیر پایین پنل و نداشتن مشکل Ghosting در حرکات سریع( مثل بازیهای اکشن) هست، اگر شما یه LED بخری که فن آوری خود سامسونگ که RTS Driver باشه رو نداشته باشه دیگه خودش یه عیب محسوب میشه و لذت بازی کردن رو می گیره، دیگه مهم نیست که رنگ یا کنتراست بهتری داره یا نه بنابراین من ترجیح می دم LCD با پاسخگویی سریع رو بگیرم تا LED با تاخیر بالا.

ممنون.و به عنوان آخرین سوال .
RTS Driver چیه؟ همون پاسخگویی سریع هست؟
زمان پاسخگویی سریع 2MS هست دیگه؟ و دیگه 5 MS سریع محسوب نمیشه..درسته؟
و اگه LED پیدا شد که سام بود ولی زمان پاسخگویی 2 داشت( در مشخصاتش)..باور کنیم و ارجحیت بدیم نسبت به ال سی دی مشابه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون.و به عنوان آخرین سوال .
RTS Driver چیه؟ همون پاسخگویی سریع هست؟
زمان پاسخگویی سریع 2MS هست دیگه؟ و دیگه 5 MS سریع محسوب نمیشه..درسته؟
و اگه LED پیدا شد که سام بود ولی زمان پاسخگویی 2 داشت( در مشخصاتش)..باور کنیم و ارجحیت بدیم نسبت به ال سی دی مشابه؟

بله، فن آوری اختصاصی سامسونگ برای کم کردن زمان پاسخگویی مانیتور و همچنین برطرف کردن یا کم کردن اشتباهات ناشی از این کار هست.

مشکلی که وجود داره توی این کار اینه که کنترل کننده ی مانیتور باید رنگ ها رو در حاشیه جسم متحرک بدرستی تصحیح کنه تا اثر شبح مانند حذف بشه ، اما تکنیک غیر هوشمند می تونه باعث خراب شدن رنگ ها و نتیجه ی عکس در عملیات فوق بشه، بنابراین فن آوری تمام سازنده ها برای این کار ممکنه کیفیت یکسانی نداشته باشه، حتی اگر به 2ms هم رسیده باشن

همونطور که قبلا گفتم اعداد 2 و 5 میلی ثانیه که تبلیغ میشن همیشه بهترین شرایط و نزدیکترین پالت های رنگی هستن و ممکنه در عمل تاخیر بیشتر از اعداد فوق باشه که فقط در آزمایشات دقیق مشخص میشه، به صرف اعلام سازنده به هیچ وجه نمیشه به این اعداد اطمینان کرد.

latif1369

کاربر سایت
Apr 3, 2011
6
سلام
من یک مادر بورد asus p7p55d-el x دارم .اگه میشه یه کارت گرافیک معرفی کنید که بتونه بازی کرایسس2 رو با بالاترین کیفیت اجرا کنه.وقیمتش هم حدود 150 هزار تومن باشه.
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
من یک مادر بورد asus p7p55d-el x دارم .اگه میشه یه کارت گرافیک معرفی کنید که بتونه بازی کرایسس2 رو با بالاترین کیفیت اجرا کنه.وقیمتش هم حدود 150 هزار تومن باشه.
ممنون

به مادربرد ربطی نداره، به پردازنده و پاور شما بیشتر مربوطه، کارتی هم که 150 تومن باشه و بتونه کرایسیس 2 رو با بالاترین تنظیمات اجرا کنه نداریم! نمیشه که هم مفت باشه هم سنگین ترین بازی PC رو با بالاترین تنظیمات اجرا کنه که!

حداقل کارت برای فریم مناسب و بالاترین تنظیم ممکن توی Crysis 2 کارت GTX 460 یا کارت 6870 در مد DX9 هست با قیمت حدود 250 هزار تومن و در مد DX11 هم با کمتر از GTX 560Ti با قیمت حدود 350 تومن فریم قابل بازی نمیشه گرفت.(رزولوشن HD)

برای پاور هم دست کم یه مدل 535 وات گرین لازمه که مدل 585 وات توصیه میشه که حدود 90 تومن هست.

rockstar 69

کاربر سایت
Aug 11, 2011
784
نام
علی محمد
به مادربرد ربطی نداره، به پردازنده و پاور شما بیشتر مربوطه، کارتی هم که 150 تومن باشه و بتونه کرایسیس 2 رو با بالاترین تنظیمات اجرا کنه نداریم! نمیشه که هم مفت باشه هم سنگین ترین بازی PC رو با بالاترین تنظیمات اجرا کنه که!

حداقل کارت برای فریم مناسب و بالاترین تنظیم ممکن توی Crysis 2 کارت GTX 460 یا کارت 6870 در مد DX9 هست با قیمت حدود 250 هزار تومن و در مد DX11 هم با کمتر از GTX 560Ti با قیمت حدود 350 تومن فریم قابل بازی نمیشه گرفت.(رزولوشن HD)

برای پاور هم دست کم یه مدل 535 وات گرین لازمه که مدل 585 وات توصیه میشه که حدود 90 تومن هست.

اقا فرشید مطمننی که 585 وات 90 تومان است؟
اگه هست مدلشو لطفا بگو؟

arad1

کاربر سایت
Aug 26, 2011
21
دوستان به راهنمایی و نظر شما احتیاج دارمبه نظر شما برای کاربرد بازی خریدن یه کیس با مشخصات نسبتا بالا بهتره یا خرید کنسول؟نظرتون چیه؟ با در نظر گرفبن همه جوانب و تجربتون

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
دوستان به راهنمایی و نظر شما احتیاج دارمبه نظر شما برای کاربرد بازی خریدن یه کیس با مشخصات نسبتا بالا بهتره یا خرید کنسول؟نظرتون چیه؟ با در نظر گرفبن همه جوانب و تجربتون
این نظر منه :
لذتی که در بازی با PC هست رو هیچوقت با هیچ کنسولی تجربه نکردم ، (غیر از بازی های Sport) که باز هم با توجه به گرافیک بهتر در کامپیوتر ، امکان ارتقاء سخت افزار، قیمت مناسب و تهیه راحت تر بازی های PC و ...
استفاده از PC رو ترجیه میدم

کارتهای ati بهترند یا nvidia
با توجه به بودجه و کاربردی که داریم ، از هر دو میشه انتخاب های مناسبی داشت
شما این مقاله رو نگاه کن ، همه چیز دستگیرت میشه

به عنوان نظر شخصی میگم، بین دو کارتی که مشخصات و قدرت یکسان داشته باشند nvidia بهتره ، مخصوصا استفاده از تکنولوژی فیزیک

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید مطمننی که 585 وات 90 تومان است؟
اگه هست مدلشو لطفا بگو؟

مدل 535A اگه باشه همون حدود 90 تا 95 هست، مدل جدیدتر 535B یا EU اگه باشه حدود 120 تومن هست.

کارتهای ati بهترند یا nvidia

علم بهتر است یا ثروت؟!
سوال کلی و جواب هم کلی، بستگی به مدل و رده ی قیمتی داره.

اگر قبلا کاربر PC بودی و تجربه ی خوبی هم از کار با سیستم عامل و بازیها داشته باشی انتخاب PC اولویت داره، بجز این تجربه ی بازی آنلاین با PC مخصوصا در بازیهای استراتژی و شوتر بهتر و حرفه ای تر هست

اگر تجربه ی کار با PC رو نداری و دنبال یه بازی بدون دردسر و بدون نیاز به شناخت سخت افزار هستی خرید کنسول انتخاب اول هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر