مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
دوستان قصد دارم یه مدت صبر کنم و یکم بودجه رو افزایش بدم
گرافیک یه 5700xt بردارم
سی پی یو r5 3600x
مادر بورد یه ROG MAXIMUS IX CODE
رم Trident Z 16GB 8GBx2 3400Mhz CL16 DDR4
پاور سیلور استون 850 وات ST85F-PT PLATINUM Full Modular
هارد اینترنال وسترن دیجیتال Purple 1TB 64MB Buffer
اس اس دی گیگابایت AORUS RGB M.2 NVMe SSD 256GB
کیس کولر مستر MasterCase SL600M

می مونه مانیتور اونم به احتمال زیاد این

مانیتور ایسوس ROG SWIFT PG258Q 25Inch GAMING چون 244 هرتزه نرخ باز سازی تصویر
کیس یکم گرونه اما یعد یه مدت لازم نیست برای ارتقا کیس رو هم عوض کنم
اگه مشکلی داره بگین از جمله گرافیک سی پی یو و مانیتور ؟
اول اینکه مادربوردی که نوشتید برای amd نیست، برای cpu های جدید amd سری b450 از msi پیشنهاد میشه (x570 همچنان خیلی گرون هستن و کلا برای 3600 و 3700 ارزش خرید ندارن).
من خودم b450 tomahawk max دارم و کاملا ازش راضیم.
به جز مادربورد مشکل خاصی نداره این سیستم ولی،
R5 3600x خریدش فقط وقتی پیشنهاد میشه که تفاوت قیمتی با 3600 نداشته باشه، در کل بهتره که 3600 معمولی بخرید + یه کولر بهتر.
گرافیک هم به خودی خودش خوبه ولی هنوز مشکلات درایور و ... داره، به نظرم صبر کردن برای نسل بعدی کارت گرافیک های amd و nvidia بهتر هست. مخصوصا اینکه ray tracing سخت افزاری هم به کارت های amd اضافه میشه و با انتشار کنسوله ای نسل بعدی ری تریسینگ توی بازیه ها بیشتر میشه.(میتونید فعلا یه کارت میان رده بگیرید و بعدا که کارت جدید میگیرید بفروشیدش.)
پاور 850وات هم زیادی overkill هست :D بهتره یه پاور 650-70 وات بگیرید و بجاش پولش رو بزاری روی ssd با حجم بالاتر...

• Like
Reactions: majidred2011

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,634
نام
milad
اول اینکه مادربوردی که نوشتید برای amd نیست، برای cpu های جدید amd سری b450 از msi پیشنهاد میشه (x570 همچنان خیلی گرون هستن و کلا برای 3600 و 3700 ارزش خرید ندارن).
من خودم b450 tomahawk max دارم و کاملا ازش راضیم.
به جز مادربورد مشکل خاصی نداره این سیستم ولی،
R5 3600x خریدش فقط وقتی پیشنهاد میشه که تفاوت قیمتی با 3600 نداشته باشه، در کل بهتره که 3600 معمولی بخرید + یه کولر بهتر.
گرافیک هم به خودی خودش خوبه ولی هنوز مشکلات درایور و ... داره، به نظرم صبر کردن برای نسل بعدی کارت گرافیک های amd و nvidia بهتر هست. مخصوصا اینکه ray tracing سخت افزاری هم به کارت های amd اضافه میشه و با انتشار کنسوله ای نسل بعدی ری تریسینگ توی بازیه ها بیشتر میشه.(میتونید فعلا یه کارت میان رده بگیرید و بعدا که کارت جدید میگیرید بفروشیدش.)
پاور 850وات هم زیادی overkill هست :D بهتره یه پاور 650-70 وات بگیرید و بجاش پولش رو بزاری روی ssd با حجم بالاتر...
ممنون داداش بابت راهنماییت حتما سعی می کنم یه 5 6 ماهی صبر کنم تا سیستم کاملا نسل نهمی بگیرم
فقط نظرت در مورد مانیتور چی بنظرت ارزش داره 244 هرتز یا رزولیشن بالاتر با نرخ 60 هرتز پیشنهاد میشه ؟

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
ممنون داداش بابت راهنماییت حتما سعی می کنم یه 5 6 ماهی صبر کنم تا سیستم کاملا نسل نهمی بگیرم
فقط نظرت در مورد مانیتور چی بنظرت ارزش داره 244 هرتز یا رزولیشن بالاتر با نرخ 60 هرتز پیشنهاد میشه ؟
من خودم همیشه فریم ریت بالاتر رو ترجیح میدم، به نظرم مانیتور 1440p - 144hz بهترین انتخاب هست الان. چون 4k همچنان قدرت پردازش خیلی بالایی میخواد و مانیتور های pc معمولا کوچیکن و رزولوشن 4k زیاد مناسبشون نیستن.
از اون طرف اختلاف 60هرتز با 144 خیلی خیلی محسوس و زیاد هست، ولی از 144 به +200 در اون حد تاثیر گزار نیست. و توی اکثر بازی ها هم گرفتن فریم بالای 140 سخت هست...

H.K.Z05

کاربر سایت
Sep 7, 2018
579
نام
Curtis Jackson
اینکه پیدا میشه خبر ندارم اما اگه پیدا کردی و اختلاف قیمت زیاد بود ارزش خرید نداره، قدرتش با 1660 تقریبا برابره و در حد 6-7 فریم تا جایی که تو بنچمارکا دیدم از Rx580 بهتره، در مورد کارتای دیگه هم اگه بودجتو میتونی ببری بالاتر 1660 Ti بزاری انتخاب خیلی بهتری هست.
Threadripper ـم اگه منظورت 1950x هست که همونطور که گفتم بستگی داره بیشتر گیمینگ مد نظرت باشه یا کارای پردازشی، اگه میدونی برای انکود ویدئو، فشرده سازی، ادیتینگ و رندرینگو اینا هم میخوای استفاده کنی 1950x انتخاب بهتریه چون Thread و Core خیلی زیادی داره (اسمشم روشه:D) و اکثرا هم واسه همینکارا میخرن تا گیمینگ، اما اگه گیمینگ بیشتر مد نظرت هست 3600x نتایج بهتری داره، چون برا گیمینگ قدرت تک هسته مهم تره تا تعداد هسته های بالا.
والا RX 580 تقریبا پیدا میشه نمیدونم چرا چیپست های amd یه شبه ناپدید شدن دیشب چک زدم 3600x فقط یه سایت اونم با قیمت 4200 میفروخت. از چنتا از دوستان پرسیدم گفتن که حتما برای پرفورمنس بهتر باید کارت گرافیک و پردازنده AMD باشه اگر cpu رو amd بزاری gpu رو انویدیا ممکنه پرفورمنسش اونجوری که انتظار داشتی نشه.
نه دوست عزیز منظورم ورژن 1900x بود که 8 هسته ایه گفتم این بهتره یا r5 3600x که فکر کنم پاسخ رو بهم دادید :)

• Like
Reactions: majidred2011

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
دوستان خمیر سیلیکون خوب و قیمت مناسب چی میشه خرید؟برای i7 4790 و کولر نوتوس ۱۰۰ میخوام

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

خمیر Green GT-4 premium یا Deepcool Z5/Z9 مدلهای قابل تهیه در بازار داخلی هستن.

هارد وسترن دیجیتال زرد برای استفاده خانگی مشکلی نداره ؟(بازی و فیلم)

زرد از کجا اومده؟
تا الان مشکی، قرمز، آبی، سبز و بنفش و طلایی داشت و داره!
مدلهای مختلف رو میشه در کیس معمولی هم استفاده کرد اما وقتی رنگ بندی داره یعنی هر کدوم برای کاری مناسبتر هستن و فقط مشکی، آبی و سبز برای پی‌سی رومیزی مناسب هستن.
مدل طلایی برای دیتاسنترها هست.

sinakaya

کاربر سایت
Jan 26, 2020
24
اقا فرشید نظرتون در مورد تفاوت فرکانس 2400 و 3000 و تاخیرcl14با 18 روی اینتل چیه تفاوت فاحشه؟
و اینکه h310کشش سی پی یو و رم قوی رو داره؟

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,783
نام
حامد
سلام فرشید جان. اقا من دوتا رم 8 گیگ apacer 2666 دارم و قصد دارم دو تا 16گیگ بخرم که در مجموع بشه 32 گیگ 2666 ddr4.
تقریبی هزینه اش چقدر میشه که اینا رو بفروشم و دو تا رم دیگه بخرم.
همین چند ماه پیش خریدم و فکر میکردم 16 گیگ کافیه ولی چند بار توی رندر کم اورد.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
اقا فرشید نظرتون در مورد تفاوت فرکانس 2400 و 3000 و تاخیرcl14با 18 روی اینتل چیه تفاوت فاحشه؟
و اینکه h310کشش سی پی یو و رم قوی رو داره؟

تفاوتشون بستگی به پردازنده،مادربرد و کاربرد سیستم داره. در برخی برنامه ها و بازیها با Core i5 به بالا تاثیر محسوس هست. اگر در سیستمی ماجول با فرکانس بالاتر یا CL پایین‌تر نیاز باشه کارشناس توصیه می‌کنه
H310 هم فقط برای پردازنده‌های Core i3 توصیه میشه، هیچ قابلیت دیگه‌ای هم نداره و امکاناتش پایه هست.
فراموش نکنید فرکانس رم بالاتر از 2666 رو فقط مادربرد Z370/Z390 پشتیبانی میکنه.

سلام فرشید جان. اقا من دوتا رم 8 گیگ apacer 2666 دارم و قصد دارم دو تا 16گیگ بخرم که در مجموع بشه 32 گیگ 2666 ddr4.
تقریبی هزینه اش چقدر میشه که اینا رو بفروشم و دو تا رم دیگه بخرم.
همین چند ماه پیش خریدم و فکر میکردم 16 گیگ کافیه ولی چند بار توی رندر کم اورد.

من قیمت Apacer ندارم ولی احتمالا تفاوت قیمتشون حدود یک و نیم میلیون تومن میشه.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,634
نام
milad
بالا رفتن دلار..کم شده واردات جنس از چین و امارات

داداش بنظرت تو این 3 4 ماه اینده ممکنه قیمت ها با افزایش واردات و کاهش قیمت دلار بیاد پایین ؟؟
الان تو این بحران و گرونی خریدن سیستم اصلا ارزش نداره رایزن 5 3600 قیمت 137 دلاره که با دلار 15 هزار تومن میشه 2 میلیون تومان چطور اینا دارن 5.6 میدن ؟
دلار مگه 10 هزار تومن گرون شد که اینا نزدیک 2 میلون گرون کردن هر روز داریم به خط جدیدی از فقر و بدبختی میرسیم

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
والا من نمیتونم پیش بینی کنم..ولی با توجه به شرایط اقتصادی کشور اصلا به پایین آمدن دلار و قیمت اجناس خوش بین نیستم.
داداش بنظرت تو این 3 4 ماه اینده ممکنه قیمت ها با افزایش واردات و کاهش قیمت دلار بیاد پایین ؟؟
الان تو این بحران و گرونی خریدن سیستم اصلا ارزش نداره رایزن 5 3600 قیمت 137 دلاره که با دلار 15 هزار تومن میشه 2 میلیون تومان چطور اینا دارن 5.6 میدن ؟
دلار مگه 10 هزار تومن گرون شد که اینا نزدیک 2 میلون گرون کردن هر روز داریم به خط جدیدی از فقر و بدبختی میرسیم

• Like
Reactions: milad.ps4

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
قیمتها هم که وحشتناک شدن..من دو سال پیش کولر گرین نوتوس ۱۰۰ گرفتم ۱۰۰ تومن..الان با ۱۰۰ تومن خمیر سیلیکون خوب هم نمیشه خرید چه برسه به کولر

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,634
نام
milad
قیمتها هم که وحشتناک شدن..من دو سال پیش کولر گرین نوتوس ۱۰۰ گرفتم ۱۰۰ تومن..الان با ۱۰۰ تومن خمیر سیلیکون خوب هم نمیشه خرید چه برسه به کولر

گیر افتادیم به خدا سیستمی که چند سال پیش میشد 3.5 4 تومن خرید رو الان باید 25 30 تومن پیدا بشی نه می تونی بخری نه میتونی نخری

دوستان چه مانیتوری رو پیشنهاد می کنید ؟؟ موندم
1080 240hrz
2k 144hrz
این 2 مانیتور که لینک می کنم خوبن ؟؟
https://www.lioncomputer.com/comput...cqr-27-inch-curved-gaming-monitor-223077.html
و این
مانیتور ایسوس ROG SWIFT PG258Q 25Inch GAMING
شما کدوم رو انتخاب می کردین ؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر