مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

jhamid93

کاربر سایت
Mar 11, 2015
110
شب و روز بخیر
یه کیس هست با این قطعات
i3 8100
8gb ram
GT 730
MD: h310
power green GP300A

میخواستم بدونم بهترین کارت گرافیکی که میشه جایگزین کرد و تاثیر چشمگیری داشته باشه چیه، RX570 یا 580 و 1050ti جواب میده؟
ممنونم

آخرین ویرایش:

a2010

کاربر سایت
Jul 26, 2012
756
نام
علی
آقا فرشید خواستم بپرسم geforce gtx 970 (4g) با core i5-3470(3.2Hz) گلوگاه میشه؟
تازه شروع کرده بودم با blender کار کنم، و سر رندر کردن مصرف cpu قشنگ 100% میشد تازه با اینکه گفته بودم رندر رو کارت گرافیک انجام بده... ولی تو بازی ها تا جاییکه یادم میاد 100% نمیشد سی پی یوم...
و اینکه اگر بخواید کارت گرافیک، cpu و یه خنک کننده خوب برای کار با نرم افزار هایی مثل blender پیشنهاد بدین، چی به نظرتون مناسبه؟

sinakaya

کاربر سایت
Jan 26, 2020
24
اقا فرشید من همه سوال ها مو یه جا جمع کردم از شما بپرسم
من اگه بخوام سی پی یو رو بفروشم الان چند میره؟ i3 8100
و اینکه i5 9400fکنار 1060 و 1080tiمیتونه خوب کار کنه یا نه ؟
و یه کیس میخوام با فضای مناسب و کابل منیجمت خوب و شیشه ای و ساده و شیک چون از طراحی های عجیب غریب خوشم نمیاد یه چیر مثل کیس های nzxt
الان که من 1060 دارم به نظرتون توی دو سال اینده به کارت ها میان رده سری 30 فکر کردن بهتره یا یه 1080 tiدست دوم بهتره؟
ممنون ازت

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان من مییخوام در مورد ارتقا سیستمم از شما کمک بگیرم
من الان اینا رو دارم
i3 8100
msi gtx 1060 3gb
12gb ram 2400mghz
msi h310
green 480w
کور ای 3 من الان چند میره؟
من الان شدیدا توی پابجی استیم مشکل دارم به صورتی که گرافیک 50 درصد لود میشه و سی پی یو 100
و اینکه احساس میکنم گرافیک هم پرفورمانسشو از دست داده و مثل اول کار نمیکنه
نظر شما در مورد این اختلاف کارکرد گرافیک و سی پی یو چیه میتونه از پاور یا مشکل دیگه ای باشه یا طبیعی هست؟
الان سی پی یو رو به چی عوض کنم که از این وضعیت راحت بشم
اینم بگم که بودجه واقعا کمی دارم در حد 2 میلیون

همونطور که خودتون گفتید PUBG با وجود آپدیت‌های عمده‌ی بسیار هنوز هم در مصرفِ منابع بهینه نیست و روی پردازنده بار زیادی قرار داده و برای شما گلوگاه شده.
ترکیب رم سیستم شما هم غیر استاندارد هست و باید تمام ماجولها یکسان باشن تا بهترین راندمان رو بدست بیارید.

پردازنده‌ی خودتون رو اگر یک تا یک میلیون و 200 هم بردارن می‌تونید Core i5 8400 بجاش بردارید.

اقا فرشید من همه سوال ها مو یه جا جمع کردم از شما بپرسم

من اگه بخوام سی پی یو رو بفروشم الان چند میره؟ i3 8100

و اینکه i5 9400fکنار 1060 و 1080tiمیتونه خوب کار کنه یا نه ؟

و یه کیس میخوام با فضای مناسب و کابل منیجمت خوب و شیشه ای و ساده و شیک چون از طراحی های عجیب غریب خوشم نمیاد یه چیر مثل کیس های nzxt

الان که من 1060 دارم به نظرتون توی دو سال اینده به کارت ها میان رده سری 30 فکر کردن بهتره یا یه 1080 tiدست دوم بهتره؟

ممنون ازت

قیمت تخمینی رو که گفتم.
پردازنده Core i5 8400/9400 هم برای 1080ti رد بیشتر بازیها تا 90 درصد کافیه
در مورد کارتهای گرافیک میان رده تا عرضه و بررسی نشن نمیشه نظر داد که به GTX 1080Ti برتری دارند یا خیر
در مورد کیس مدلهای جدید کیس‌های گرین رو از نزدیک مشاهده و مشخصاتشون رو مقایسه و بنا به سلیقه انتخاب کنید.

شب و روز بخیر
یه کیس هست با این قطعات
i3 8100
8gb ram
GT 730
MD: h310
power green GP300A

میخواستم بدونم بهترین کارت گرافیکی که میشه جایگزین کرد و تاثیر چشمگیری داشته باشه چیه، RX570 یا 580 و 1050ti جواب میده؟
ممنونم

مشخصا RX 580 بسیار و چند برابر سریعتر از کارت گرافیک فعلی شما هست. هر چند پاور شما برای هیچ کدوم کفایت نمی‌کنه و حتما باید عوضش کنید. حداقل یه 500 وات گرین به بالا بردارید.

آقا فرشید خواستم بپرسم geforce gtx 970 (4g) با core i5-3470(3.2Hz) گلوگاه میشه؟
تازه شروع کرده بودم با blender کار کنم، و سر رندر کردن مصرف cpu قشنگ 100% میشد تازه با اینکه گفته بودم رندر رو کارت گرافیک انجام بده... ولی تو بازی ها تا جاییکه یادم میاد 100% نمیشد سی پی یوم...
و اینکه اگر بخواید کارت گرافیک، cpu و یه خنک کننده خوب برای کار با نرم افزار هایی مثل blender پیشنهاد بدین، چی به نظرتون مناسبه؟

در برخی بازیها ممکنه گلوگاه بشه ولی در بیشتر بازیها خیر.
در Blender هم طبیعیه و باید 100 درصد توان استفاده بشه. در بازیها هم اگر پردازنده گلوگاه نباشه کارت گرافیک باید بالای 95 درصد Usage داشته باشه (در حالتی که فریم قفل نیست و V-Sync خاموش هست)
در مورد پردازنده و گرافیک هم چون از هر دو میشه برای رندر گرفتن در Blender استفاده کرد، هر چقدر بودجه داشته باشید باید پردازنده‌ی سری رایزن بالاتر از نسل 3000 و گرافیک بالاتر از نسل تورینگ Nvidia مثل GTX 1660ti یا بالاتر انتخاب کنید.

H.K.Z05

کاربر سایت
Sep 7, 2018
579
نام
Curtis Jackson
سلام دوستان بزودی میخوام سیستم ببندم با این مشخصات:
R5 3600X
RX 580
16GB RAM
و یه سری چیزای دیگه
سوالم اینجاست که چه مادربوردی خوبه برای اینکه پرفورمنس خوب باشه در رندرینگ و گیمینگ هرچند که ای ام دی توی رندرینگ Potatoه ولی خب برای چنل یوتیوب بدردم میخوره و اینکه چه سایتی رو برای اسمبل این پیسی پیشنهاد میکنید؟ :-)

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام دوستان بزودی میخوام سیستم ببندم با این مشخصات:
R5 3600X
RX 580
16GB RAM
و یه سری چیزای دیگه
سوالم اینجاست که چه مادربوردی خوبه برای اینکه پرفورمنس خوب باشه در رندرینگ و گیمینگ هرچند که ای ام دی توی رندرینگ Potatoه ولی خب برای چنل یوتیوب بدردم میخوره و اینکه چه سایتی رو برای اسمبل این پیسی پیشنهاد میکنید؟ :-)
بستگی داره رمات چی باشه، اگه 3200 به بالا میخوای بزاری زیر B450 پیشنهاد نمیشه چون معمولا جوابگو نیست برا گرفتن 3200 به بالا و کرش میکنه و چون قدیمی ترم هست ممکنه اذیت کنه با سی پی یو ها جدید.
اگه کار رندرینگ انجام میدی بنظرم به جا 3600x میتونی 2700 یا 2700x بزاری چون Core و Thread بیشتری داره تو کارای پردازشی مثل ویدئو ادیتینگ و رندرینگ خیلی بهتر جوابگو هست تو گیمینگ هم زیاد عقب تر نیست و بنظرم انتخاب بهتریه اگه میخوای کارای نرم افزاری انجام بدی.
بعد اینکه فک میکنی تو رندرینگ Potato ـه واسم عجیب بود کجا شنیدی؟ :D AMD به دلیل رشته های بیشتر عملکردش تو رندرینگ و کارای پردازشی غیر گیمینگ بهترم هست حتی توی مدل های بالارده مثل 3990x که پشم ریزانه، من خودم 1700 دارم و تقریبا کل روز باهاش کارای نرم افزاری و رندرینگ انجام میدم کاملا راضیم :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: BehzaDG

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
سلام
دوستان موس های گیمینگ وایرلس باید چندوقت یک بار براشون باطری خرید؟
کلا کارکردشون چطوره؟ و دقتشون

Sent from my iPhone using Tapatalk

sinakaya

کاربر سایت
Jan 26, 2020
24
اقا فرشید شما به من گفتید که رم 12 رو به 16 عوض کنم
من الان یهadata هشت گیگ دارم با فرکانس 2400
و یه apacer چهار گیگ دارم با فرکانس 2666
نظرتون چیه 4 گیگ رو عوض کنم یا بهتره کلا هر دوتاش عوض بشه؟
ماردبرد هم که تا 2666 میکشه
ببخشید زحمت میدم ولی اگه بشه برای هر دو صورت پیشنهاد بدین

سلام

داداش در حد توانم جواب میدم
موس های لاجیتک و دیگه با فناوری هاش هیچ گونه لگی ندارن هیچ گونه
باتری هم اگه ledرو خاموش کنی تا 250 ساعت بسته به مدل
ولی به نظر من با همون مقدار پول موس های سیمی بالا رده تری وجود داره

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
داداش در حد توانم جواب میدم
موس های لاجیتک و دیگه با فناوری هاش هیچ گونه لگی ندارن هیچ گونه
باتری هم اگه ledرو خاموش کنی تا 250 ساعت بسته به مدل
ولی به نظر من با همون مقدار پول موس های سیمی بالا رده تری وجود داره

ریزر چطور؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

موس‌های وایرلس گیمینگ با کیفیت باتری شارژی دارن و وقتی باتری در حال اتمام باشه باید شارژشون کرد.
از لحاظ کارکرد و دقت هم مدلهای حرفه‌ای از لاجیتک و مایکروسافت و مانند این مثل مدلهای سیمی هستند و بر اساس بودجه باید انتخاب کنید.

اقا فرشید شما به من گفتید که رم 12 رو به 16 عوض کنم
من الان یهadata هشت گیگ دارم با فرکانس 2400
و یه apacer چهار گیگ دارم با فرکانس 2666
نظرتون چیه 4 گیگ رو عوض کنم یا بهتره کلا هر دوتاش عوض بشه؟
ماردبرد هم که تا 2666 میکشه
ببخشید زحمت میدم ولی اگه بشه برای هر دو صورت پیشنهاد بدین

بهتره هر دو تا رو بفروشید و یه پک 16 گیگی شامل دو تا 8 گیگی با فرکانس 2666 یا 3000 بگیرید.
اگر می‌خواید اون 8 گیگی رو نگه دارید باید 4 گیگی رو بفروشید و یه 8 گیگی عین اونی که دارید بخرید. این حالت دوم سخته و همون راه اولی پیشنهاد میشه.

H.K.Z05

کاربر سایت
Sep 7, 2018
579
نام
Curtis Jackson
بستگی داره رمات چی باشه، اگه 3200 به بالا میخوای بزاری زیر B450 پیشنهاد نمیشه چون معمولا جوابگو نیست برا گرفتن 3200 به بالا و کرش میکنه و چون قدیمی ترم هست ممکنه اذیت کنه با سی پی یو ها جدید.
اگه کار رندرینگ انجام میدی بنظرم به جا 3600x میتونی 2700 یا 2700x بزاری چون Core و Thread بیشتری داره تو کارای پردازشی مثل ویدئو ادیتینگ و رندرینگ خیلی بهتر جوابگو هست تو گیمینگ هم زیاد عقب تر نیست و بنظرم انتخاب بهتریه اگه میخوای کارای نرم افزاری انجام بدی.
بعد اینکه فک میکنی تو رندرینگ Potato ـه واسم عجیب بود کجا شنیدی؟ :D AMD به دلیل رشته های بیشتر عملکردش تو رندرینگ و کارای پردازشی غیر گیمینگ بهترم هست حتی توی مدل های بالارده مثل 3990x که پشم ریزانه، من خودم 1700 دارم و تقریبا کل روز باهاش کارای نرم افزاری و رندرینگ انجام میدم کاملا راضیم :D
خودم نظرم روی b450ه . میخوام پیسی جدید رو فقط برای اینترنت و گیم بگیرم کلا کار رندر زیاد انجام نمیدم فقط برای کانال یوتیوبم هستش که موزیکه
چیپستی که شما میگی معلومه که پشم ریزونه منظور من 1400 و 2400 و 3400G که i3-9100f ازشون قویتره تو رندر
اینو چنجا توی یوتیوب شنیدم به بزرگواری خودتون ببخشید :)) :))

• Like
Reactions: majidred2011

H.K.Z05

کاربر سایت
Sep 7, 2018
579
نام
Curtis Jackson
2 تا سوال دیگه هم داشتم
توی ایران rx 590 گیر میاد ؟ و قیمتش؟ و اینکه بنظر شما rx 580 ببندم یا gpu دیگه؟
دومی هم اینکه شما بین threadripper 1990x و ryzen 5 3600x کدومو پیشنهاد میدید؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
2 تا سوال دیگه هم داشتم
توی ایران rx 590 گیر میاد ؟ و قیمتش؟ و اینکه بنظر شما rx 580 ببندم یا gpu دیگه؟
دومی هم اینکه شما بین threadripper 1990x و ryzen 5 3600x کدومو پیشنهاد میدید؟
اینکه پیدا میشه خبر ندارم اما اگه پیدا کردی و اختلاف قیمت زیاد بود ارزش خرید نداره، قدرتش با 1660 تقریبا برابره و در حد 6-7 فریم تا جایی که تو بنچمارکا دیدم از Rx580 بهتره، در مورد کارتای دیگه هم اگه بودجتو میتونی ببری بالاتر 1660 Ti بزاری انتخاب خیلی بهتری هست.
Threadripper ـم اگه منظورت 1950x هست که همونطور که گفتم بستگی داره بیشتر گیمینگ مد نظرت باشه یا کارای پردازشی، اگه میدونی برای انکود ویدئو، فشرده سازی، ادیتینگ و رندرینگو اینا هم میخوای استفاده کنی 1950x انتخاب بهتریه چون Thread و Core خیلی زیادی داره (اسمشم روشه:D) و اکثرا هم واسه همینکارا میخرن تا گیمینگ، اما اگه گیمینگ بیشتر مد نظرت هست 3600x نتایج بهتری داره، چون برا گیمینگ قدرت تک هسته مهم تره تا تعداد هسته های بالا.

• Like
Reactions: H.K.Z05

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
دوستان قصد دارم یه مدت صبر کنم و یکم بودجه رو افزایش بدم
گرافیک یه 5700xt بردارم
سی پی یو r5 3600x
مادر بورد یه ROG MAXIMUS IX CODE
رم Trident Z 16GB 8GBx2 3400Mhz CL16 DDR4
پاور سیلور استون 850 وات ST85F-PT PLATINUM Full Modular
هارد اینترنال وسترن دیجیتال Purple 1TB 64MB Buffer
اس اس دی گیگابایت AORUS RGB M.2 NVMe SSD 256GB
کیس کولر مستر MasterCase SL600M

می مونه مانیتور اونم به احتمال زیاد این

مانیتور ایسوس ROG SWIFT PG258Q 25Inch GAMING چون 244 هرتزه نرخ باز سازی تصویر
کیس یکم گرونه اما یعد یه مدت لازم نیست برای ارتقا کیس رو هم عوض کنم

اگه مشکلی داره بگین از جمله گرافیک سی پی یو و مانیتور ؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر