مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
مادربرد دارن ،چون مادربرد تنها میفروشن ،ولی cpu رو با مادربرد اونم فقط یکی دو تا برند خاص میفروشن،این کار خلاف قانونه و دلا پهنا انداختن به مشتریه.
در مورد حرارت cpu هم یه مسئله ایی بگم،اصلا انتظار نداشتم رایزن 3600 که tdp 65 وات هست بعلاوه fab 7nm اینقدر داغ باشه!
قبل از خرید بررسی چند تا سایت معروف رو خونده بودم،همگی دمای cpu با کولر خودش رو نهایت تا 82 زده بودن و با واتر کولر نهایت 70
تو واقعیت چیزی که من دیدم با کولر خودش 95 و با واتر کولر زیر بار سنگین مثل شبیه ساز ps3 تا 80 درجه دما بالا میاد.
نمیدونم cpu من مشکل داره یا همه همین مشکل رو دارن!!

منم همین مشکل رو دارم خیلی فروم های خارجی رو هم خوندم و چیزایی گفتن که با انجام دادنشون فرقی حاصل نشد
البته یکسری نرم افزار جانبی نصب کرده بودم که برای گیمینگ مود و این دست امکانات فرکانس هسته ها رو بی دلیل بوست میکردن که با حذف اونا تا حدودی مشکل کمتر شد
ولی همچنان در حالت Idle گاهی فرکانس بالا و در نتیجه ولتاژ و دما هم بالا میره گاهی
احتمال میدم این مشکل با آپدیت بایوس تا قسمتی حل بشه

• Like
Reactions: 8030v2

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
سلام
بعد ظهر میخوام برم کیس و اس اس دی سفارش بدم
تا یک میلیون چه کیسی سفارش بدم؟ فقط کیس های گرین رو پیشنهاد ندید که از یک هفته پیش 30 درصد افزایش قیمت داشتند!!!
تا 500 چه SSD ؟؟
فقط من سیستم m2 پشتیبانی نمیکنه ولی در اینده میخوام ارتقا بدم، ( سال دیگه) پس بنظرتون چه برندی، چه پورتی بخرم؟! چه نکاتی توجه کنم که تقلبی نیفته!!

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
با تمام توضیحات و تحقیقات 3600 خیلی جذاب تره برام فعلا. اما باید از مشکلات جانبیش هم مطلع باشم. فروشش در آینده اصلا برام اهمیتی نداره! :-?? فقط نمی خوام خرابی پیش بیاد براش یا به مرور از قدرتش کم بشه! :D با توجه به اینکه حرارتش به 95 درجه می رسه! :D
اگه ملاکتون واقعاً کارایی و بازدهی در گیم هست (که از نوشته هاتون اینطور استنباط میشه) بدون شک انتخاب اول اینتله و بقیه دوستان هم همین رو گفتند. اهل فوتوشاپ و رندر و برنامه نویسی و این قبیل کارها هم که فرمودید نیستید، پس بهترین انتخاب برای شما اینتله. اگر هم به خاطر تنوع و حس متفاوت بودن میخواهید سمت Amd برید، اون یه داستان دیگست. ضمن اینکه در صورت خرید amd بایستی ریسک بالاتر و عدم سازگاری با برخی نرم افزارها و سخت افزارها و بازدهی پایینتر در بازی ها (نسبت به اینتل) و قیمتگذاری غیر واقعی در ایران رو هم به جان بخرید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: IMANOKA

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
این کولر برای این پردازنده نسبتا ضعیف هست و بهتره از مدل 400 یا بالاتر براش استفاده کنید تا فرکانسش تحت لود سنگین کاهش پیدا نکنه.
اگر پردازنده i7 4790 معمولی باشه چطور؟بازم نوتوس 100 جواب نمیده؟

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,633
نام
milad
اگه ملاکتون واقعاً کارایی و بازدهی در گیم هست (که از نوشته هاتون اینطور استنباط میشه) بدون شک انتخاب اول اینتله و بقیه دوستان هم همین رو گفتند. اهل فوتوشاپ و رندر و برنامه نویسی و این قبیل کارها هم که فرمودید نیستید، پس بهترین انتخاب برای شما اینتله. اگر هم به خاطر تنوع و حس متفاوت بودن میخواهید سمت Amd برید، اون یه داستان دیگست. ضمن اینکه در صورت خرید amd بایستی ریسک بالاتر و عدم سازگاری با برخی نرم افزارها و سخت افزارها و بازدهی پایینتر در بازی ها (نسبت به اینتل) و قیمتگذاری غیر واقعی در ایران رو هم به جان بخرید.
داداش اتفاقا هم از نظر قیمت و هم از نظر گیمینگ فکر کنم ای ام دی رایزن مناسب باشه منم طبق تحقیقاتی به این نتیجه رسیدم
تازه مگه قیمت گذاری های اینتل واقعی هست ؟؟؟؟
تو چنین کشور های جهان چهارمی اولویت اول قیمت هست

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
تازه مگه قیمت گذاری های اینتل واقعی هست ؟؟؟؟
ببخشید فکر کنم شما فراموش کردی که ما در مورد بازار ایران داریم صحبت میکنیم. شما قیمت جهانی محصولات amd رو با قیمتش در بازار ایران مقایسه کن تا متوجه بشی که چقدر گرانتر از قیمت جهانیش فروخته میشه. اون چیزی که بعنوان ارزانتر بودن محصولات amd ازش یاد میشه در بازار ایران بی معنیه، چون انقدر قیمتش رو بالا میکشن که همقیمت مشابه اینتلی اش میشه.
در مورد پرفورمنس بهتر اینتل در بازیها هم همه چیز مشخصه و نیازی به تایید یا تکذیب من و شما نداره. تولید کنندگان نرم افزار و سخت افزار هم بهینه سازی با معماری اینتل و انویدیا رو در اولویت قرار میدن. چه خوشمون بیاد چه بدمون بیاد اینطوریه فعلا.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
بعد ظهر میخوام برم کیس و اس اس دی سفارش بدم
تا یک میلیون چه کیسی سفارش بدم؟ فقط کیس های گرین رو پیشنهاد ندید که از یک هفته پیش 30 درصد افزایش قیمت داشتند!!!
تا 500 چه SSD ؟؟
فقط من سیستم m2 پشتیبانی نمیکنه ولی در اینده میخوام ارتقا بدم، ( سال دیگه) پس بنظرتون چه برندی، چه پورتی بخرم؟! چه نکاتی توجه کنم که تقلبی نیفته!!

برای کیس گزینه‌ی مناسب همون مدلهای موجود گرین هست و مدلهای CoolerMaster بالاتر از این قیمت هستند.
اگه مادربردتون M.2 پشتیبانی نمیکنه فقط میتونید SATA بخرید که مدلهایی مثل WD Blue 250GB و مدلهای مشابه‌ی اون میشه.

اگر پردازنده i7 4790 معمولی باشه چطور؟بازم نوتوس 100 جواب نمیده؟
جواب میده ولی بهترین دما رو نمیتونه ارائه کنه، مدل ارزون قیمتی هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام آقا فرشید با بودجه 2 تومن نظرتون در مورد مانیتورهای جی پلاس چیه

مدلهای داخلی با پنل درجه پایین چینی هستن و هیچ نسبتی با مانیتورهای تولید تحت لایسنس خود LG هم ندارند.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام دوستان خسته نباشید واسه پردازنده i5-8400 coffee lake اینتل چه فنی مناسبه هست که صدا هم زیاد نده
با سپاس

مدلی مثل Thermalright True Spirit 120M که حدود 450 تومن هست.

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
اقا فرشید روی این مادربردهای جدید میشه روی هر چهار تا اسلاتش رم گزاشت؟ مثلا من میخوام ۱۶ گیگ رم بزارم، به جای ۲ تا ۸ گیگ، ۴ تا ۴ گیگ بزارم؟ یادمه مادربردهای قدیمی تر اذیت میکرد، با اینکه ۴ تا اسلات داشت ولی نمیشد روی هر ۴ تاش رم گزاشت.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
اقا فرشید روی این مادربردهای جدید میشه روی هر چهار تا اسلاتش رم گزاشت؟ مثلا من میخوام ۱۶ گیگ رم بزارم، به جای ۲ تا ۸ گیگ، ۴ تا ۴ گیگ بزارم؟ یادمه مادربردهای قدیمی تر اذیت میکرد، با اینکه ۴ تا اسلات داشت ولی نمیشد روی هر ۴ تاش رم گزاشت.

میشه و مشکلی نداره اگر رم و مادربردتون برند معتبر باشه. ولی بهتره از همون دو ماجول 8 گیگی استفاده کنید. 4 تا ماجول معمولا تایمینگشون افزایش پیدا می کنه برای پایداری بیشتر.

• Like
Reactions: jujutala

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
مادربرد دارن ،چون مادربرد تنها میفروشن ،ولی cpu رو با مادربرد اونم فقط یکی دو تا برند خاص میفروشن،این کار خلاف قانونه و دلا پهنا انداختن به مشتریه.
در مورد حرارت cpu هم یه مسئله ایی بگم،اصلا انتظار نداشتم رایزن 3600 که tdp 65 وات هست بعلاوه fab 7nm اینقدر داغ باشه!
قبل از خرید بررسی چند تا سایت معروف رو خونده بودم،همگی دمای cpu با کولر خودش رو نهایت تا 82 زده بودن و با واتر کولر نهایت 70
تو واقعیت چیزی که من دیدم با کولر خودش 95 و با واتر کولر زیر بار سنگین مثل شبیه ساز ps3 تا 80 درجه دما بالا میاد.
نمیدونم cpu من مشکل داره یا همه همین مشکل رو دارن!!
سلام دوست من.این کار قطعا خلاف تمامی قوانین جاری در کشور هست.از طریق سایت دادگستری با سند گزارش بدید و ادرس دقیق سایت ها و افرادی کا باهاشون حرف زدی.
دادستانی کل کشور
دقت داشته باش که به دادگستری گزارش کن،نه سایت و ها انجمن های واسطه وحل اختلاف این مزخرفات.
دادستانی در تهران حداقل محکمه ویژه ای تشکیل داده برای مفاسد اقتصادی در شرایط بحران،از مرحله تحقیقات تا اجرای حکم با سرعت رعد و برق انجام میشه.

• Like
Reactions: saeed_sg and 8030v2

sinakaya

کاربر سایت
Jan 26, 2020
24
سلام دوستان من مییخوام در مورد ارتقا سیستمم از شما کمک بگیرم
من الان اینا رو دارم
i3 8100
msi gtx 1060 3gb
12gb ram 2400mghz
msi h310
green 480w
کور ای 3 من الان چند میره؟
من الان شدیدا توی پابجی استیم مشکل دارم به صورتی که گرافیک 50 درصد لود میشه و سی پی یو 100
و اینکه احساس میکنم گرافیک هم پرفورمانسشو از دست داده و مثل اول کار نمیکنه
نظر شما در مورد این اختلاف کارکرد گرافیک و سی پی یو چیه میتونه از پاور یا مشکل دیگه ای باشه یا طبیعی هست؟
الان سی پی یو رو به چی عوض کنم که از این وضعیت راحت بشم
اینم بگم که بودجه واقعا کمی دارم در حد 2 میلیون

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر