مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

خیلی ممنون بابت راهنمایی , مانیتور سامسونگ که معرفی کردین رو پیدا کردم شیک و عالی به نظر میرسید ! فقط میخواستم نظرتون رو در مورد مانیتور ASUS ML239H و مدل PA238Q رو هم بدونم چطور هست ؟
بازم خیلی ممنون

آخرین ویرایش:
امروز فهمیدم این کارت گرافیکی که بهم انداختن از آشغال هم اونورتره و فقط قارچ خور رو می تونه 60 فریم اجرا کنه. البته آقا فرشید گفته بودن بدرد نمی خوره.
نمی دونم طرف رو چه حسابی بهم انداخت وقتی بهش گفته بودم 200 تومن هم بیشتر شد کل سیستم ایراد نداره فقط کارت گرافیک بدرد نخور نذار!
یه کارت گرافیک با بودجه 200 تومن و یه کارت گرافیک با بودجه 250 تومن پیشنهاد بدید فردا صبح علی الطلوع سفارش بدم تا گرون نشده.
تنها گرافیکی و کمترین پیشنهاد برای بازی GTS450 و ATI6770 هست که اینا هم نمیتونن روی 60 فریم اجرا شن و لی روی مدیو جواب میدن و فریم قابل قبول رو میدن

Last edited by a moderator:
شرمنده دوست عزيز اگه تا 2.5 بدون هارد و odd بخوايم چي؟؟؟

در اون صورت مبلغ اضافه رو روی کارت گرافیک هزینه می کنی، یه کارت GTX 660Ti یا 670 حدود 500 و 700 تومن از 560 گرونتره، اما راندمانشون خیلی بیشتره.

حالا ی سوال.من سی پی یو 955 رو خواستم ارتقا بدم رفتم ی fx 6100 black edition گرفتم اما تو ویندوز 7 همون ریت رو میگیره اما رمم به جای 7.5 شده 7.9 :-o
حالا به نظرتون اشتبا کردم به قصد ارتقا این سی پی یو رو گرفتم؟؟؟قدرتشون یکیه؟؟؟

955 انتخاب بهتری بود و توی بازی هم راندمان بیشتری می داد، 6100 تقریبا از هیچ نظر برتری نداره. امتیاز ویندوز هم ملاک خوبی نیست، رم شما هم امتیاز بیشتری می گیره چون پهنای باند رم توی پردازنده های بولدوزر ارتقا پیدا کرده.

خیلی ممنون بابت راهنمایی , مانیتور سامسونگ که معرفی کردین رو پیدا کردم شیک و عالی به نظر میرسید ! فقط میخواستم نظرتون رو در مورد مانیتور ASUS ML239H و مدل PA238Q رو هم بدونم چطور هست ؟
بازم خیلی ممنون

کدوم مدل رو می گید پیدا کردید؟
ASUS ML239H هم کیفیت تصویری بالایی داره و خوبه ولی سرعت پاسخگویی اون کمی کمتره، PA238Q ولی سرعت پاسخگویی پایینی داره و خیلی مناسب بازی نیست.

مرسی، یه کارت 6850 تصمیم گرفتم بخرم، به مینم : P8H61MLX می خوره؟
پاورمم GREEN GP380A هست.
با این کارت حله دیگه؟

خوردن که می خوره، ولی باید پاور 500 وات به بالا داشته باشی.

ممنون , همین SAMSUNG S23A560H منظورم بود البته صبح که رفتم یکمی زیادی قیمت رو بالا میپروندن ! حدود 650 تومن بهم قیمت داد یکی از دوستان ASUS ML239H رو هم حدود 800 تومن قیمت دادند حالا بین این دو یکم شک دارم در هر صورت فکر میکنم هر دو عالی هستن از اینها گذشته فکر میکنم رسما با قحطی مانیتور مواجه هستیم ! اصلا هر جا رفتم مانیتور نداشتن چه برسه که مدلی که میخوای بهشون بدی ! بالاخره به یکی از دوستان که توی این کار بود گفتم گفت میتونم برات تهیه کنم به این قیمت .

سلام دوستان
یک کیس می خواستم جمع کنم و بودجه ام یک میلیون هست و برای گیم می خوام ترجیحاً می خوام ای ام دی باشه(فقط کیس)
لطفاً راهنمایی کنید.

خب پاور 500 وات چنده؟

برند گرین که موجود نیست، اگرم باشه بالای 100 تومن هست.

ممنون , همین SAMSUNG S23A560H منظورم بود البته صبح که رفتم یکمی زیادی قیمت رو بالا میپروندن ! حدود 650 تومن بهم قیمت داد یکی از دوستان ASUS ML239H رو هم حدود 800 تومن قیمت دادند حالا بین این دو یکم شک دارم در هر صورت فکر میکنم هر دو عالی هستن از اینها گذشته فکر میکنم رسما با قحطی مانیتور مواجه هستیم ! اصلا هر جا رفتم مانیتور نداشتن چه برسه که مدلی که میخوای بهشون بدی ! بالاخره به یکی از دوستان که توی این کار بود گفتم گفت میتونم برات تهیه کنم به این قیمت .

S23A560H فعلا بهترین مدل سامسونگ هست، نسل بعدی PX23730 که خیلی شاخ بود، وضعیت مانیتورم که گفتم خرابه.

سلام دوستان
یک کیس می خواستم جمع کنم و بودجه ام یک میلیون هست و برای گیم می خوام ترجیحاً می خوام ای ام دی باشه(فقط کیس)
لطفاً راهنمایی کنید.

ترجیحا نباید AMD باشه! چون راندمانش پایینتر از سری اینتلی هست:

CPU:Core i3 2120
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:P8H61-M
VGA:GTX 550Ti 1GB
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 435w
CASE:MAGNUM

ترجیحا نباید AMD باشه! چون راندمانش پایینتر از سری اینتلی هست:

CPU:Core i3 2120
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:P8H61-M
VGA:GTX 550Ti 1GB
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 435w
CASE:MAGNUM
اشکال نداره من ای ام دی رو با همون بازده پایین ترجیح میدم
قیمتاش هم می زدید.

اشکال نداره من ای ام دی رو با همون بازده پایین ترجیح میدم
قیمتاش هم می زدید.

خب دوست عزیز، شما که ترجیحات خودت رو داری دیگه چه نیازی به مشاوره ی من یا کارشناسای دیگه هست؟! هر چی رو تشخیص می دی بخر
قیمت سیستم قبلی هم سرجمه 1430 تومن میشه

یه سوال دیگه (آخریه دیگه: دی)
6850 دست دوم 300 تومن خوبه؟
نوش الان چنده؟
کارت که از قبلیا خیلی بهتره، اما قیمت 300 تومن هم چون نو نداره نمیشه گفت که می ارزه یا نه، اما اگه می تونی تخفیف بگیر همین رو بخر.

خب دوست عزیز، شما که ترجیحات خودت رو داری دیگه چه نیازی به مشاوره ی من یا کارشناسای دیگه هست؟! هر چی رو تشخیص می دی بخر
قیمت سیستم قبلی هم سرجمه 1430 تومن میشه

دستت درد نکنه مهندس حالا خوبه گفتم یک تومن بودجه هست!!!
در ضمن ای کاش به جای گفتن اینکه تعصب رو قطعات داریم بگیم فقط اطلاعی نداریم یا اصلا جوابی ندیم.
من خودم سخت افزار مورد نیاز رو براورد کردم و فقط می خواستم نظرات دیگه رو هم جویا بشم.

دستت درد نکنه مهندس حالا خوبه گفتم یک تومن بودجه هست!!!
در ضمن ای کاش به جای گفتن اینکه تعصب رو قطعات داریم بگیم فقط اطلاعی نداریم یا اصلا جوابی ندیم.
من خودم سخت افزار مورد نیاز رو براورد کردم و فقط می خواستم نظرات دیگه رو هم جویا بشم.
درود
دوست عزیز هیچ تعصبی در کار نیست. توی این نسل پردازنده های Intel سری sandy bridge و Ivy bridge واقعا عملکرد بهتری نسبت به بولدوزر AMD نشون دادن ، این نتیجه ی تست های سایت ها ی بزرگی مثل toms و دیگر سایت ها هست.
حالا اگر شما قابلیت خاصی مدنظرتون هست که فقط AMD از پسش برمیاد ، اون رو دیگه خودتون میدونید. آقا فرشید و هر فرد دیگری هم موقع پیشنهاد سخت افزار بهترین چیز رو سعی میکنه پیشنهاد کنه . چون خودش رو مسئول میدونه در قبال حرفی که میزنه.
اگر من جای شما بودم به آقا فرشید نمیگفتم بی اطلاع. کاشکی چند صفحه قبلتر این تاپیک رو هم مطالعه می کردین.

مرسی آقا فرشید کارت گرافیک امروز صبح خریداری شد. چاره دیگه ای نداشتم چون دست دو کارت های این رنج سخت گیر میومد و قیمتاشونم بیشتر بود، نو هم که خودتون می دونید چه خبره.
خب یه سوال دیگه هم برام پیش اومده:
من قصد دارم هر وقت قیمت سی پی یو اومد پایین اون رو هم عوض کنم. با انداختن سی پی یو قوی تر دوباره باید پاور قوی تر بخرم یا نه؟
بعد تا 350 تومن سی پی یو چی می شه خرید؟ امیدی به پایین اومدن قیمتا هست؟ من تا 400 هم حاضرم بدم ولی با این وضع که 2120 رو می دن 390 خریدن عین ریختن پول تو جوب می مونه.
پ.ن: تو خواب شبم نمی دیدم سی پی یویی که بدرد کارای دم دستی خانگی می خوره بشه 400 تومن! خدا رحم کنه ماهای آتی رو...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or