مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

مرسی آقا فرشید کارت گرافیک امروز صبح خریداری شد. چاره دیگه ای نداشتم چون دست دو کارت های این رنج سخت گیر میومد و قیمتاشونم بیشتر بود، نو هم که خودتون می دونید چه خبره.
خب یه سوال دیگه هم برام پیش اومده:
من قصد دارم هر وقت قیمت سی پی یو اومد پایین اون رو هم عوض کنم. با انداختن سی پی یو قوی تر دوباره باید پاور قوی تر بخرم یا نه؟
بعد تا 350 تومن سی پی یو چی می شه خرید؟ امیدی به پایین اومدن قیمتا هست؟ من تا 400 هم حاضرم بدم ولی با این وضع که 2120 رو می دن 390 خریدن عین ریختن پول تو جوب می مونه.
پ.ن: تو خواب شبم نمی دیدم سی پی یویی که بدرد کارای دم دستی خانگی می خوره بشه 400 تومن! خدا رحم کنه ماهای آتی رو...

دوست عزیز، فکر نکنم چیزی پایین بیاد، سال پیش همین موقعها هم که دلار 1400 تومن بود بعضیا منتظر بودن بشه 900 تومن!! در صورتی که الان شده 3200 تومن!! پس به این نیت صبر نکن
پردازنده ی قویتر معمولا به ارتقای پاور احتیاجی نداره، مگر اینکه پاور شما تقلبی یا ضعیف باشه
تا 400 تومن همون Core i3 2120 بهترین گزینست، مدل بالاتر میشه Core i5 2400 که خیلی گرونتره.

باسلام و شادباش خدمت اقا رامین و اقا فرشید گرامی
سیستم ذیل چند وات برق نیاز داره با درنظرگرفتن ارتقا رم در اینده ؟
ارازانترین و بی صداترین پاور موجود رو معرفی بفرمایید
باتشکر
cpu: 3.6 Ghz intel 2mb
ram: 2gig+512mb ddr2
vga: 256mb 7600gt nvidia
H.D.D: 500 seagate +80maxtor sata
fan case: (1) 12cm
پاور فعلی 600w APEX هستش بعید میدونم واقعی باشه پارسال 15 خریدم
سوال دیگه: ایا پاور میتونه در ایجاد صدای زیاد هارد( صدایی شبیه ایییییییم بصورت مداوم ببخشید چیزی به ذهنم نرسید) تاثیر داشته باشه؟

آخرین ویرایش:
باسلام و شادباش خدمت اقا رامین و اقا فرشید گرامی
سیستم ذیل چند وات برق نیاز داره با درنظرگرفتن ارتقا رم در اینده ؟
ارازانترین و بی صداترین پاور موجود رو معرفی بفرمایید
باتشکر
cpu: 3.6 Ghz intel 2mb
ram: 2gig+512mb ddr2
vga: 256mb 7600gt nvidia
H.D.D: 500 seagate +80maxtor sata
fan case: (1) 12cm
پاور فعلی 600w APEX هستش بعید میدونم واقعی باشه پارسال 15 خریدم
سوال دیگه: ایا پاور میتونه در ایجاد صدای زیاد هارد( صدایی شبیه ایییییییم بصورت مداوم ببخشید چیزی به ذهنم نرسید) تاثیر داشته باشه؟

توی این قطعات پردازنده ی شما بیشتر از بقیه مصرف داره، اصلا مصرف این مدل اونقد زیاده که همیشه زبانزد بوده! بنابراین باید یه پاور از برند معتبر مثل GREEN حداقل 500 وات بخرید
پاورهای تقلبی همیشه منشا صداهای غیر معمول هارد و نهایتا خرابی کنترلر دیسک هستن، شکی نیست.

اگر مدل بی صدا می خوای که مدلای زیر 775 وات این شرکت کم صدا نیستن، باید سراغ مدلهای برند CORSAIR و سری TX بری، فوق العاده کم صدا هستن.

توی این قطعات پردازنده ی شما بیشتر از بقیه مصرف داره، اصلا مصرف این مدل اونقد زیاده که همیشه زبانزد بوده! بنابراین باید یه پاور از برند معتبر مثل GREEN حداقل 500 وات بخرید
پاورهای تقلبی همیشه منشا صداهای غیر معمول هارد و نهایتا خرابی کنترلر دیسک هستن، شکی نیست.

اگر مدل بی صدا می خوای که مدلای زیر 775 وات این شرکت کم صدا نیستن، باید سراغ مدلهای برند CORSAIR و سری TX بری، فوق العاده کم صدا هستن.
دقیقا فرمایش شما تایید میشه 90 نانومتری هس اخر حرارت
جسارتا این مدلای زیر 775 "این شرکت " کدوم شرکت منظورتون بود
این مدلایی TX و . . . وات مورد نیاز و قیمتش هم بزارید ممنون میشم
مدل بی صدا و ارزون هم سراغ دارید بفرمایید
باتشکر

آخرین ویرایش:
دقیقا فرمایش شما تایید میشه 90 نانومتری هس اخر حرارت
جسارتا این مدلای زیر 775 "این شرکت " کدوم شرکت منظورتون بود
این مدلایی TX و . . . وات مورد نیاز و قیمتش هم بزارید ممنون میشم
مدل بی صدا و ارزون هم سراغ دارید بفرمایید
باتشکر

اول از گرین اسم بردم دیگه، منظور گرین بود
مدلای پاور برند CORSAIR کمیاب شدنريال قیمتاشون هم مشخص نیست زیاد، باید بگردی پیدا کنی
برای شما پاور مدل TX 550M یا بهتر TX650 انتخاب خوبی هست.

پاورای EnerMAX هم حرفه ای هستن اما فوق گرون.

آقا می خوام اصلاً بترکونم یه کیس فقط high end تا 4 بترکونید از نظراتتون لطفاً . .

4 تومن دیگه چیزی رو نمی ترکونه، اما حرفه ای محسوب میشه:

CPU:INTEL Core I7 3770K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77V
VGA: Geforce GTX 660Ti DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:OCZ VERTEX 4 60GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:COOLERMASTER CM 690

نزدیکه 4 تومن میشه. البته میشه گرافیک رو قویتر کرد و پردازنده رو مدل پایینتری برداشت تا تمرکز سیستم روی گیمینگ افزایش پیدا کنه.

درود

من قصد خرید یک هارد اکسترنال دسکتاپ دارم ، می خواستم بدونم که اختلاف کیفیت WD با Seagate اینقدر هست که مثلا 100 تومن بیشتر پول برای یک هارد با مشخصات یکسان با برند WD بدم ؟

سوال دیگه هم اینکه اگر هاردی که میگیرم USB 2.0 باشه ، و اون رو مستقیم به TV وصل کنم ، تو دیدن فیلم هایی با حجم بالا که Full HD و Stereoscopic 3D باشن ، مشکلی پیش نمیاد ؟ یعنی سرعت انتقال USB 2.0 جواب میده ؟!

ممنون .

سلام فرشید عزیز وقت شما بخیر
این غول پاورهایی که شما معرفی کردین خیلی گرونن و کمیاب " مدل TX 550M یا بهتر TX650"
انرمکس هم که خفن گرونه
شما ماشالا سلیقتون خیلی خوبه اجناس لوکسو باکیفیت معرفی میکنید
پاور وات واقعی و ارزونتر که بشه روش حساب کرد چیزی وجود داره؟
باتشکر

درود

من قصد خرید یک هارد اکسترنال دسکتاپ دارم ، می خواستم بدونم که اختلاف کیفیت WD با Seagate اینقدر هست که مثلا 100 تومن بیشتر پول برای یک هارد با مشخصات یکسان با برند WD بدم ؟
سوال دیگه هم اینکه اگر هاردی که میگیرم USB 2.0 باشه ، و اون رو مستقیم به TV وصل کنم ، تو دیدن فیلم هایی با حجم بالا که Full HD و Stereoscopic 3D باشن ، مشکلی پیش نمیاد ؟ یعنی سرعت انتقال USB 2.0 جواب میده ؟!

ممنون .

اختلاف کیفی ندارن که تفاوت قیمت رو توجیه کنه، مگر اینکه توی مشخصات یا ساپورت USB 2/3.0 تفاوت داشته باشن، که بازم فرقشون 20 یا 30 تومن بیشتر نیست

دستگاههای خانگی فعلا هیچ کدوم از استاندارد جدید USB 3.0 پشتیبانی نمی کنن و USB 2.0 هستن، بنابراین فرقی ایجاد نمی کنه، اما برای کارای دیگه و کار با PC اصلا دلیلی نداره که بخواین مدل USB 3.0 نگیرین، تفاوت قیمتش پایین هست.

سلام فرشید عزیز وقت شما بخیر
این غول پاورهایی که شما معرفی کردین خیلی گرونن و کمیاب " مدل TX 550M یا بهتر TX650"
انرمکس هم که خفن گرونه
شما ماشالا سلیقتون خیلی خوبه اجناس لوکسو باکیفیت معرفی میکنید
پاور وات واقعی و ارزونتر که بشه روش حساب کرد چیزی وجود داره؟
باتشکر

مگه شما نگفتی می خوای کم صدا باشه؟؟! منم مدلای حرفه یا کم صدا رو معرفی کردم خب! قراره جنس تقلبی معرفی کنم مگه؟ شما هم می خوای خوب باشه و هم مفت باشه که نمیشه
بجز اینا و پاورای مدل گرین و یه برند دیگه که COOLERMASTER باشه هیچ انتخاب دیگه ای نیست،

مگه شما نگفتی می خوای کم صدا باشه؟؟! منم مدلای حرفه یا کم صدا رو معرفی کردم خب! قراره جنس تقلبی معرفی کنم مگه؟ شما هم می خوای خوب باشه و هم مفت باشه که نمیشه
بجز اینا و پاورای مدل گرین و یه برند دیگه که COOLERMASTER باشه هیچ انتخاب دیگه ای نیست،[/QUOTE]
گرامی چرا عصبانی میشی من قصد جسارت نداشتم
جنس تقلبی میخاستم که مزاحم شما نمیشدم عزیز
مفت نمیخام، ولی خرج فضایی هم نمیخوام بکنم چون سیستم قدیمیه ارزش نداره
این برندهایی که معرفی کردیدمیتونین چند مدلشو با قیمت بزارید
ممنون

سلام. دوستان یه سوالی داشتم:
کدوم یکی از این 2 تا cpu قوی تره؟

Intel core2duo E7300

AMD Athlon II X3 450

این 2 تا CPU دستم اومد میخوام بدونم کدوم قوی تره و اینکه آیا اختلاف زیادی با هم دارن یا اینکه تقریبا شبیه همن!

بجز اینا و پاورای مدل گرین و یه برند دیگه که COOLERMASTER باشه هیچ انتخاب دیگه ای نیست،
گرامی چرا عصبانی میشی من قصد جسارت نداشتم
جنس تقلبی میخاستم که مزاحم شما نمیشدم عزیز
مفت نمیخام، ولی خرج فضایی هم نمیخوام بکنم چون سیستم قدیمیه ارزش نداره
این برندهایی که معرفی کردیدمیتونین چند مدلشو با قیمت بزارید
ممنون[/QUOTE]

مدلای گرین که قیمتاشون حدودی ایناست:
GREEN 600 EU: 200T
GREEN 685B: 370T
GREEN 1035B: 370T

برند COOLERMASTER رو هم قیمت ندارم.

سلام. دوستان یه سوالی داشتم:
کدوم یکی از این 2 تا cpu قوی تره؟

Intel core2duo E7300

AMD Athlon II X3 450

این 2 تا CPU دستم اومد میخوام بدونم کدوم قوی تره و اینکه آیا اختلاف زیادی با هم دارن یا اینکه تقریبا شبیه همن!

هر دو ضعیفن، فرقی نمی کنه زیاد. هر دوتا هم ارزش خرید ندارن.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or