مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام به دوستان. اقا من دارم CPU و مین رو میفروشم مدل:

MAIN: M5A78L/USB دو سال نیم گارانتیش مونده.

CPU: AMD Phenom II X4 Black E هست تا اواخر 2013 هم گارانتی داره.

فعلا 450 نقدا مشتری داره به نظرت این قیمت خوب هست بدم بره اگر هست بعدش چی خوب هست که بگیرم.
بیشتر مد نظرم مادربرد سری890 یا سری 9 هست .
مرسی

قیمت خوبه، مشکلی نیست
اما برای این سری اصلا سمت پلاتفرم AMD هم نرو، دنبال خرید یه Core i5/i7 اینتلی و مادربرد Z77 یا کمتر H67 باش.

سلام
آقا من اهل spam زدن و حرف بیخود نیستم
فقط میخواستم تشکر کنم از آقا فرشید و جناب supra که هرکسی سوال میکنه سریعا راهنمایی میکنن و پاسخ میدن
راستش دیدم like جواب لطف این دوستان رو نمیده
امیدوارم همیشه سلامت باشید...

ممنون، امید ما اینه که اطلاعات براتون مفید واقع بشه، همین برای ما کفایت می کنه.

با سلام و سپاس از Farshid عزیز، بنده بر روی سیستم در حال حاضر سری اول eVGA 470GTX ، CPU Core i3 و 4 گیگ هم Ram ماردبرد گیگابایت دارم. در بازی های آنلاین مثل وارکرافت که بازی می کنم افت Framerate در صحنه هایی مختلف از بازی دارم که در بعضی مواقع به 2 الی 3 فریم در ثانیه می رسد. حال می خواستم بدونم با تغییر CPU و مادربرد و رم در این قضیه تاثیری پیدا می شود؟ برای اینکار بین 1.500 تا 1.700 بودجه دارم. ممنون میشم راهنمایی های لازم را بدهید.

با تشکر

مشخصاتی که سیستم داره بعیده که توی بازی سبکی مثل وارکرافت مشکل افت فریم داشته باشه، شاید مشکل نرم افزاری باشه، چون کارت گرافیک شما که بسیار قویتر از نیاز بازی هست و پردازنده ی شما هم با اینکه 2 هسته ای هست هنوز برای اون بازی مشکلی نداره.

در هر صورت اولویت اول ارتقای سیستم شما پردازنده و مادربرد هست، می تونی یه Core i5 3570K و یه مادربرد خوب مثل ASUS P8Z77-LK رو در نظر بگیری که سرجمع حدود 1250 تومن درمیاد.

در مرحله ی بعد کارتت رو بفروش و یه کارت قویتر مثل GTX 660Ti بردار.

با سپاس، البته منظورم World of Warcraft 1920x1080 بود. ارزش خرید Core i7 را ندارد ؟ راستی پاور سیستم هم Green 580 هست باید تعویض کنم ؟

آخرین ویرایش:
با سپاس، البته منظورم World of Warcraft 1920x1080 بود. ارزش خرید Core i7 را ندارد ؟ راستی پاور سیستم هم Green 580 هست باید تعویض کنم ؟

فرقی نمی کنه، بازم یه کارت ضعیفتر از کارت شما باید براحتی از پسش بربیاد، به شرط اینکه پردازندتون بتونه از تمام توان کارت استفاده کنه
برای ارتقای سیستم با اولویت بازی هم Core i7 (البته نسل جدیدش، سوکت فعلی شما ارزش ارتقا نداره)ضروری نیست و تفاوت محسوسی نداره، اما یه 3570 بهترین نسبت راندمان و قیمت رو میده.
پاور هم احتیاجی به ارتقا نداره فعلا.

باز هم ممنوت از پاسخت در پیغام خصوصی ، رم را از چه برندی بگیرم بهتر هست اگر مدل دقیق را بگی که چه بهتر. برای هارد SSD چه برند الان بهترین Performance را دارد. مدل 60 گیگ یا 120 مد نظر دارم.

سلام خدمت اساتید بزرگوار علی الخصوص SUPRA عزیز
ایا فن با مشخصات زیر برای P4-660 - 3.6E GHz, 800 FSB, L2:2MB, EM64T مناسب میباشد و بی صداست ؟ سایلنت بودنش برام مهمه، اگر نیست لطف بفرمایید یک مدل خوب معرفی کنید
سرعت فن بعد از 3 دقیقه در بایــوس : 3281 RPM
دمای cpu بعد از 3 دقیقه - در بایوس : 66 درجه سانتی
ارتفاع سینک : 2.4 cm
تـعداد پره فن : 7تا
قیمتش : 13 تومان
باتشکر

باز هم ممنوت از پاسخت در پیغام خصوصی ، رم را از چه برندی بگیرم بهتر هست اگر مدل دقیق را بگی که چه بهتر. برای هارد SSD چه برند الان بهترین Performance را دارد. مدل 60 گیگ یا 120 مد نظر دارم.

از برند GSkill یا Corsair و باس 1600 یا 1866
برای SSD هم می تونی VERTEX 3/4 با ظرفیت 120 گیگی رو بگیری که راندمانش از 60 گیگی هم بهتره، از اینا هم کمی سریعتر CORSAIR Force GT 120GB انتخاب خیلی خوبیه ولی حدود 150 تومن هم گرونتره.

سلام
آقا من اهل spam زدن و حرف بیخود نیستم
فقط میخواستم تشکر کنم از آقا فرشید و جناب supra که هرکسی سوال میکنه سریعا راهنمایی میکنن و پاسخ میدن
راستش دیدم like جواب لطف این دوستان رو نمیده
امیدوارم همیشه سلامت باشید...
ممنون لطف دارید.
سلام خدمت اساتید بزرگوار علی الخصوص SUPRA عزیز
ایا فن با مشخصات زیر برای P4-660 - 3.6E GHz, 800 FSB, L2:2MB, EM64T مناسب میباشد و بی صداست ؟ سایلنت بودنش برام مهمه، اگر نیست لطف بفرمایید یک مدل خوب معرفی کنید
سرعت فن بعد از 3 دقیقه در بایــوس : 3281 RPM
دمای cpu بعد از 3 دقیقه - در بایوس : 66 درجه سانتی
ارتفاع سینک : 2.4 cm
تـعداد پره فن : 7تا
قیمتش : 13 تومان
باتشکر
سلام
بصورت کلی میگم از روی این اطلاعات نمیشه مشخص کرد کم صداس یا...
به نظر میاد مشخصات فن باکس سوکت 1156 باشه که خوب برای این CPU جوابگو نیست به دلیل ضخامت کمتره هیت سینک نسبت به مدلای 775 در نتیجه حرارت نهایی CPU بالا خواهد بود که پیشنهاد نمیشه بهتره همونطور که قبلا هم گفتم دنبال فن باکس 775 باشی این فرق بین فن باکس سوکت 775 با 1156 و مدلای بعدش هستش :arrowd:

intel_wolfdale_hsf.jpg

آخرین ویرایش:
سلام دوستان گل...اگه میشه کمکم کنید

اول بگم سیستم من اینه:
VGA 8600 GTS
Ram 3gig
CPU Athlone X2 +5600

مدل مادربرد یادم رفت

میخام یه سیستم بگیرم که فقط بازی های Far Cty 3 و Assasins Creed 3 و Most Wanted و... اجرا کنه یعنی یه سیستم گرون و خیلی قدرتمند نمیخام

حالا سوالات من:
1-به نظرتون نیاز هست مادربورد عوض کنم؟
2-سی پی یو رو عوض کنم؟ یا فقط نیاز هست که گرافیک رو عوض کنم؟

و در آخر چی پیشنهاد میدید با قیمت باشه بهتره

سلام دوستان گل...اگه میشه کمکم کنید

اول بگم سیستم من اینه:
VGA 8600 GTS
Ram 3gig
CPU Athlone X2 +5600

مدل مادربرد یادم رفت

میخام یه سیستم بگیرم که فقط بازی های Far Cty 3 و Assasins Creed 3 و Most Wanted و... اجرا کنه یعنی یه سیستم گرون و خیلی قدرتمند نمیخام

حالا سوالات من:
1-به نظرتون نیاز هست مادربورد عوض کنم؟
2-سی پی یو رو عوض کنم؟ یا فقط نیاز هست که گرافیک رو عوض کنم؟

و در آخر چی پیشنهاد میدید با قیمت باشه بهتره

شما نیاز داری که تمام قطعات رو با هم عوض کنی، قطعات فعلی قابلیت ارتقا ندارن، قطعات اصلی شامل CPU.M/B.RAM و VGA و احتمالا پاور رو باید با هم عوض کنی، در کمترین حالت هم باید حدود 1 تا 1200 هزینه کنی.
این کمترین توصیه و کمترین قیمت هست:

CPU:Core i3 2120
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H67
VGA:Geforce 550Ti 1GB

اینا میشه 1120.

امروز فهمیدم این کارت گرافیکی که بهم انداختن از آشغال هم اونورتره و فقط قارچ خور رو می تونه 60 فریم اجرا کنه. البته آقا فرشید گفته بودن بدرد نمی خوره.
نمی دونم طرف رو چه حسابی بهم انداخت وقتی بهش گفته بودم 200 تومن هم بیشتر شد کل سیستم ایراد نداره فقط کارت گرافیک بدرد نخور نذار!
یه کارت گرافیک با بودجه 200 تومن و یه کارت گرافیک با بودجه 250 تومن پیشنهاد بدید فردا صبح علی الطلوع سفارش بدم تا گرون نشده.

درود , دوستان لطفا یک یا چند تا مانیتور 23 بسیار عالی بدون توجه به قیمتش معرفی کنید
خیلی ممنون

مانیتور زمینش تو بازار خیلی کم شده و قیمتاش هم چند برابر، بنابراین مدلای خوب پیدا نمیشه زیاد
می تونی SAMSUNG S23A560H یا ASUS MS236H رو انتخاب کنی، اگر بتونی پیدا کنی.

سلام به همگی
دوستان یه کانفیگ تا 2.5 برا بازی پیشنهاد میکنید ؟
همچنین بصورت جدا گانه تا 3 ؟
لطفاً

CPU:INTEL Core I5 3570K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77-LE
VGA: Geforce GTX 560Ti DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN X3

مانیتور زمینش تو بازار خیلی کم شده و قیمتاش هم چند برابر، بنابراین مدلای خوب پیدا نمیشه زیاد
می تونی SAMSUNG S23A560H یا ASUS MS236H رو انتخاب کنی، اگر بتونی پیدا کنی.

CPU:INTEL Core I5 3570K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77-LE
VGA: Geforce GTX 560Ti DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN X3

شرمنده دوست عزيز اگه تا 2.5 بدون هارد و odd بخوايم چي؟؟؟

دوستان ی تجربم رو در اختیارتون میذارم.:)
من ی گرافیکGTX 480 Lightnin البته این گرافیک سری خاصی هست داشتم و فروختم رفتم ی asus 570 dcii گرفتم و برا تست کلاک رو تا 800 بردم و ی تست با 3dmark 11 گرفتم در حالت پرفرمنس 5500 گرفت در صورتی که 480 با هیچ اوری 5800 میگرفت بعد فوری فروختم 480 رو دوباره خریدم:d
حالا ی سوال.من سی پی یو 955 رو خواستم ارتقا بدم رفتم ی fx 6100 black edition گرفتم اما تو ویندوز 7 همون ریت رو میگیره اما رمم به جای 7.5 شده 7.9 :-o
حالا به نظرتون اشتبا کردم به قصد ارتقا این سی پی یو رو گرفتم؟؟؟قدرتشون یکیه؟؟؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or