مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام به همه دوستان
من یه سیستم میخوام (کیس و مانیتور و اسپیکر و موس و کیبورد و ups)
می خوام در صورت امکان یه لیست برای قیمت 2,000,000 و یه لیست برای قیمت 3,000,000 بهم بدید
خودم 2 تا لیست درست کردم ولی می خوام بدونم قطعاتی که استادان فن معرفی می کنن چیه
کاربردی که دارم 1- بازی تا سر حد مرگ (metro 2033 با 100 فریم) 2- کارهای گرافیکی مثل maya - 3d - photoshop - .... در حد فوق حرفه ای
چیزهایی که برام مهمه :
1- درایو Blu-ray
2- مانیتور Full HD
و یه سوال دیگه سیستم intel بهتره یا amd ?
خیلی عجله دارم میخوان نهایت تا آخر هفته بگیرم
ممنون

سلام به همه دوستان
می خوام در صورت امکان یه لیست برای قیمت 2,000,000 و یه لیست برای قیمت 3,000,000 بهم بدید
خودم 2 تا لیست درست کردم ولی می خوام بدونم قطعاتی که استادان فن معرفی می کنن چیه
کاربردی که دارم 1- بازی تا سر حد مرگ (metro 2033 با 100 فریم) 2- کارهای گرافیکی مثل maya - 3d - photoshop - .... در حد فوق حرفه ای
چیزهایی که برام مهمه :
1- درایو Blu-ray
2- مانیتور Full HD
ممنون
مقاله ی راهنمای خرید سخت افزار رو بخونید، سوالی مونده بود همین جا مطرح کنید.

سلام به همه دوستان
چیزهایی که برام مهمه :
1- درایو Blu-ray
2- مانیتور Full HD
ممنون
سلام دوست من
میتونی به مقاله مراجعه کنی ولی من یه توضیحی همینجا میدم!
تا این قیمت خیلی وارد نیستم توی قطعات ولی یه چندتا چیز رو میتونم برات مشخص کنم درایو بلوری حدود 130-150 قیمتشه البته مدل های خوب مثل Plextor و اینکه برنامه فتوشاپ خیلی گرافیکی نیست و به کارت گرافیکی مثل 6400 هم میارتش بالا و بیشتر فتوشاپ از CPU کار میکشه ولی شما چون اولویتت بازی هست تمرکز رو بزار روی گرافیک در ضمن 100 فریم که خیلی خیلی خیلی خیلی (تا صبح هم میتونم ادامه بدم) زیاده 60 فریم هم کافیه !در ضمن چون 3d max و maya کار میکنی physx توی کارهات خیلی کمک میکنه پس کارت رو ترجیحا میتونی Nvidia برداری!
CPU هم تو این قیمت که مشخص کردی میتونی از سوکت 1155 برداری!مرسوم به پل شنی یا سندی بریج!بین این دو مدل 2500 و 2600 که من اولی رو با توجه به احتیاجات توصیه میکنم!که از پس هر کاری بر میاد و با دومی 2-4 فریم تفاوت داره!پس بازم توصیه میکنم تمرکز رو بزاری روی گرافیک در ضمن بنظر میاد که اهل اورکلاک نیستی پس میتونی مادربورد رو با سوکت H برداری و اگه هستی P و بنظرم سراغ Z نرو!مانیتور هم باز میشه بحث 2 میلی و 5 میلی که ترجیح میدم خیلی دوستان مسئله رو باز نکنن چون خیلی فرقی نمیکنه!پس برای کارهای مثل فتوشاپ و برنامه های دیگه که به نمایشگر خوب نیاز داره من ASUS ML239 به قیمت 370 و LG 226v به قیمت 310 پیشنهاد میکنم که ریویو ها رو خوندم و با توجه به توضیحات و بودجه ی شما ASUS رو پیشنهاد میکنم که باعث میشه از خریدت پشیمون نشی!آخرین سوال هم که با این بودجه مشخصه intel برتری داره به AMD در ضمن هر دو شرکت تا 3-4 ماه دیگه CPU های جدید تولید و عرضه میکنن ولی من بنظرم با توجه به قیمتشون تو ایران همین دو مدل رو که پیشنهاد کردم رو ترجیح میدم و اینکه قدرت کافی رو داره و نیاز به CPU قویتری نیست!
امیدوارم توضیحاتم کافی باشه و اینکه یه مدتی ود مشاوره کامل نداده بودم حوصم سر رفته بود!:d

سلام دوستان این سیستم تا چه حد میتونه برای بازی های جدید جواب بده
cpu:amd athlon 64 x2 5000 dual core
graphick:radeon 4650 gddr2 1g
ram:2gb

یه سوال دیگه هم دارم
فرق am2 با am3 چیه؟ من میتونم یه cpu am3 رو روی مادربورد am2 نصب کنم؟

آخرین ویرایش:
ممنون ...
راستی سی پی یو رو اگه amd بگیرم چطوره؟
phenom ii 560
یه مین ازراک هم بود فکر میکنم چیپست 890 بود...

سلام دوستان این سیستم تا چه حد میتونه برای بازی های جدید جواب بده
cpu:amd athlon 64 x2 5000 dual core
graphick:radeon 4650 gddr2 1g
ram:2gb

یه سوال دیگه هم دارم

100 بار این سوال رو پرسیدی
و 100 نفر هم گفتن اون کارت 4650 همین الانش هم نمیتونه بازیهای امروزی رو اجرا کنه
در سطل اشغال و بار کن بنداز توش
------

نه نمیتونی

سلام دوست من
میتونی به مقاله مراجعه کنی ولی من یه توضیحی همینجا میدم!
تا این قیمت خیلی وارد نیستم توی قطعات ولی یه چندتا چیز رو میتونم برات مشخص کنم درایو بلوری حدود 130-150 قیمتشه البته مدل های خوب مثل Plextor و اینکه برنامه فتوشاپ خیلی گرافیکی نیست و به کارت گرافیکی مثل 6400 هم میارتش بالا و بیشتر فتوشاپ از CPU کار میکشه ولی شما چون اولویتت بازی هست تمرکز رو بزار روی گرافیک در ضمن 100 فریم که خیلی خیلی خیلی خیلی (تا صبح هم میتونم ادامه بدم) زیاده 60 فریم هم کافیه !در ضمن چون 3d max و maya کار میکنی physx توی کارهات خیلی کمک میکنه پس کارت رو ترجیحا میتونی Nvidia برداری!
CPU هم تو این قیمت که مشخص کردی میتونی از سوکت 1155 برداری!مرسوم به پل شنی یا سندی بریج!بین این دو مدل 2500 و 2600 که من اولی رو با توجه به احتیاجات توصیه میکنم!که از پس هر کاری بر میاد و با دومی 2-4 فریم تفاوت داره!پس بازم توصیه میکنم تمرکز رو بزاری روی گرافیک در ضمن بنظر میاد که اهل اورکلاک نیستی پس میتونی مادربورد رو با سوکت H برداری و اگه هستی P و بنظرم سراغ Z نرو!مانیتور هم باز میشه بحث 2 میلی و 5 میلی که ترجیح میدم خیلی دوستان مسئله رو باز نکنن چون خیلی فرقی نمیکنه!پس برای کارهای مثل فتوشاپ و برنامه های دیگه که به نمایشگر خوب نیاز داره من ASUS ML239 به قیمت 370 و LG 226v به قیمت 310 پیشنهاد میکنم که ریویو ها رو خوندم و با توجه به توضیحات و بودجه ی شما ASUS رو پیشنهاد میکنم که باعث میشه از خریدت پشیمون نشی!آخرین سوال هم که با این بودجه مشخصه intel برتری داره به AMD در ضمن هر دو شرکت تا 3-4 ماه دیگه CPU های جدید تولید و عرضه میکنن ولی من بنظرم با توجه به قیمتشون تو ایران همین دو مدل رو که پیشنهاد کردم رو ترجیح میدم و اینکه قدرت کافی رو داره و نیاز به CPU قویتری نیست!
امیدوارم توضیحاتم کافی باشه و اینکه یه مدتی ود مشاوره کامل نداده بودم حوصم سر رفته بود!:d

عزیز جان فقط توی بخشی که که مطالبش اشراف داری مشاوره بده تا به کاربرا اطلاعات غلط ندی.
PhotoShop خیلی گرافیکی نیست یعنی چی؟؟! اتفاقا افکتهایی داره که پردازش سنگین دارن و می تونن با استفاده از قدرت پردازش کارتای گرافیکی قوی افکتها و پردازشها رو خیلی سریعتر انجام بدن، مثلا CS5 برای استفاده از NVIDIA CUDA بهینه شده، بعدم کارت زیر 100 تومن برای کار گرافیکی پیشنهاد نمیشه، چون مدلای پایینتر معمولا کیفیت تصویری پایینتری هم دارن.
برای 3DMAX هم کارت 200 تومنی به بالا توصیه میشه، چون توی Preview و Viewport گرفتن سرعت گرافیک خیلی تاثیر داره، بماند که کارتهای Quadro اختصاصا برای این کار درست شدن ولی خیلی گرونن.

PhysX هم هیچ ربطی به 3DMAX و Maya نداره و فقط مختص بازیها هست، بنابراین هیچ تاثیری هم توی برنامه های گرافیکی نداره.

یه سوال دیگه هم دارم

سوکت AM3 قابلیت استفاده از ماجولهای DDR3 رو داره اما AM2 ها فقط با DDR2 کار می کنن.

ممنون ...
راستی سی پی یو رو اگه amd بگیرم چطوره؟
phenom ii 560
یه مین ازراک هم بود فکر میکنم چیپست 890 بود...

نه عزیز، همونایی که معرفی شد بهترین انتخابن.

VGA

بسیار ممنون...
در مورد کارت گرافیک چه کنم؟
البته الان یه 9500GT دستمه ولی فکر نکنم خوب باشه.
کارت نسبتا قیمت پایین چیزی هست بتونم بگیرم بهتر از این باشه؟

سلام فرشید جان برا دوستم یه سیستم می خوام تو مایه های 500 تومن (بدون موس کیبورد مانیتور و هارد و کیس )
*عاشق شوگان می خواد این بازی در بهترین حالتی که میتونه با این قیمت اجراشه

آخرین ویرایش:
بسیار ممنون...
در مورد کارت گرافیک چه کنم؟
البته الان یه 9500GT دستمه ولی فکر نکنم خوب باشه.
کارت نسبتا قیمت پایین چیزی هست بتونم بگیرم بهتر از این باشه؟

یا از همون 9500 استفاده کن یا برای خرید کارتی مثل 9600GT یا 5670 باید حدود 120 تومن هزینه کنی، تازه این کمترین حد مناسب بازی هست.

سلام فرشید جان برا دوستم یه سیستم می خوام تو مایه های 500 تومن (بدون موس کیبورد مانیتور و هارد و کیس )
عاشق شوگان می خواد این بازی در بهترین حالت با این قیمت اجراشه
شما ارزونترین سیستم مناسب بازی رو اینجا ببین:

CPU:Core i3 2100
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M PRO
VGA:5670 DDR5 512MB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380w

اگه منظورت Shugan 2 هست که بازی سبکی نیست و گرافیک قویتر از این هم می خواد.

سلام دوستان چه مادربوردی رو واسه این سیستم پیشنهاد می کنید
vga:asus gtx580 direct cuii
intel i7 2500k
crrosair 4gb 1600
wd black500gb
plextor sata dvd
green x3
green850wat

جناب فرشید ...
فن پردازنده ای که در راهنمای خرید سخت افزار معرفی کرده بودید Zerotherm NV120 Nirvana را نتونستم پیدا کنم و CORSAIR H70 قیمتش خیلی بالا رفته!!! لطـفا با بودجه 150 هزار برای سیستم زیر یک فن پردازنده معرفی کنید که نیازی به سرویس و بازبینی مکرر نداشته باشد.

M/B: ASUS P8P67 DELUXE
CPU: 2600K
CASE: Cooler Master HAF X
RAM: Corsair 1600 Vengeance

(اگه از برند Noctua پیشنهاد بدید تهیه کردنش برام راحتره)

2- تفاوت OCZ VERTEX 3 و OCZ AGILITY 3 چیست؟غیر از سرعت Read/Write

سلام دوستان چه مادربوردی رو واسه این سیستم پیشنهاد می کنید
vga:asus gtx580 direct cuii
intel i7 2500k
crrosair 4gb 1600
wd black500gb
plextor sata dvd
green x3
green850wat

می تونی ASUS P8P67 رو بخری، اگه SLI می خوای مدل PRO رو بگیر.
جناب فرشید ...
فن پردازنده ای که در راهنمای خرید سخت افزار معرفی کرده بودید Zerotherm NV120 Nirvana را نتونستم پیدا کنم و CORSAIR H70 قیمتش خیلی بالا رفته!!! لطـفا با بودجه 150 هزار برای سیستم زیر یک فن پردازنده معرفی کنید که نیازی به سرویس و بازبینی مکرر نداشته باشد.

M/B: ASUS P8P67 DELUXE
CPU: 2600K
CASE: Cooler Master HAF X
RAM: Corsair 1600 Vengeance

(اگه از برند Noctua پیشنهاد بدید تهیه کردنش برام راحتره)

2- تفاوت OCZ VERTEX 3 و OCZ AGILITY 3 چیست؟غیر از سرعت Read/Write

اون فن که موجود هست اما کمتر شده، H 70 هم الکی گرون شده وگرنه مدلای H80 و H100 هم بزودی میان که قیمتشون مناسبه.
فن های برند معروف Nocuta هم خیلی گرونه ولی مدل NHU-12P مدل خیلی خوبیه، ولی وارد کنندش یه جورایی شونه می گیره و گارانتیش هم اونقدر معتبر نیست

Vertex 3 و Agility 3 هم راندمانشون خیلی نزدیکه و همه چیزشون شامل برد و کنترل کننده و فریم ور یکی هست، فقط تراشه های NAND یی که داره یکم سرعت پایینتر هست که باعث میشه بعضی جاها از مدل بزرگتر عقب بیفته.

با سلام
یک سیستم کلی بامانیتور میخوام جمعا یک میلیون تومان بشه

CPU:INTEL Core I5 2300
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M
VGA:GEFORCE GTX 460 768MB
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN X3
MONITOR:SAMSUNG 2045

حدود 1060 تومن میشه.