مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ببخشید اگه میشه راجع به SSD یه توضیح مختصر بدین
چون من 2سال پیش سیستم گرفتم اینو تو لیست قطعات ندیدم!
ضمنا من یه سیستم دارم میخوام واسه بازی ارتقا بدم.بنظرتون باید کلا سیستمو عوض کنم یا میشه تو بعضی قطعات صرفه جویی کرد(میخوام بازیا رو با گرافیک بالا بازی کنم):
CPU:core 2 dua E8400 3 ghz
RAM : 2GB DDR2 OCZ
M-BOARD : P5K-EPU
POWER : فکر کنم 580
VGA : Geforce 8600 GT DDR3 512 MB
سوال آخر: جایی هست که بشه این قطعات رو فروخت؟....

خوب با این حساب بفرمایید که چه مدل قطعاتی بگیرم, هزینه هم زیاد مهم نیست ولی معقولانه باشد
گرامی شما کسی را هم میشناسید قطعات بخرد؟

ما که اهل دروغ و نیرنگ نیستیم که, ولی دیگران که بودند سر ما هم کلاه گذاشتن و رفتند همین سیستمی که میبینید رو هشتصد بهم فروختند البته دویست تومان هزینه مانیتورش بود
ببین دوست عزیز برای بازیهای که الان تو بازار هست چون بر مبنای قدرت کنسولها ساخته میشه همین 9600هم میتونه با رزلوشن 1024در768با جزئیات بالا بکشه ولی بحث سر فریمه بازی هست چون کنسولها روی 30فریم اجرا میکنن ولی اگه میخوای بازی با جزئیات بالا وفریم 60یعنی کامل اجرا بشه وبتونی بازیهای دایرکس11 رو با60فریم کامل وجزئیات اخر بازی کنی یه سیستم معقول وبا قیمت مناسب بهت معرفی میکنم

کارت گرافیک :
یاnvidia geforce560بگیر یا hd6870
مادر برد هم msi 870gs
cpuبه نظر من PHENOM II X4 965 8MB BLACK BOXا
رم هم ddr3دو گیگ بگیر دوتا 2GB 1333 ELIXIR DDR3 RAM
پاور هم یه دونهGP585B GREEN POWERکه 117تومنه

حالا چند شد؟

یک سیستم مناسب برای گیم با یه هزینه معقول...

آخرین ویرایش:
ضمنا من یه سیستم دارم میخوام واسه بازی ارتقا بدم.بنظرتون باید کلا سیستمو عوض کنم یا میشه تو بعضی قطعات صرفه جویی کرد(میخوام بازیا رو با گرافیک بالا بازی کنم):
cpuیوت خوبه نمیخواد خرج اضافی کنی فعلا..
میمونه مادر بردت که باید ddr3بخوره ورمت که بالای 4گیگ باشه وهمچنین کارت گرافیکت که در پست بالا به اون دستمون گفتم به شما هم پیشنهاد میدم چون از نظر مالی خیلی مناسبن نصبت به قدرتشون... همونا رو بخون بعلاوه لیست قیمت تا حساب کار دستت بیاد

مقاله های من رو بخون، از هر توضیحی بهتره.

سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم بهم جواب بدید.
مودم Linksys E2500 Advanced Dual-Band N Router تو ایران هست؟ اگه هست قیمتش چنده و چه جوریاست؟
ممنون.

نه عزیز، نیست، سری E2000 و E3000 توی بازار ما هست که با اون سری تفاوت داره و یکم امکاناتش هم کمتره.

Last edited by a moderator:
ممنون.>:d<
معلوم نیست کی میان؟این دو تا قیمتاشون چنده؟
ولی خودمونیما این سری E2500 قشنگ تر از این دو تاست.:d
ممنون.
مدلهای E2000 و E3000 به ترتیب 120 و 205 تومن قیمت دارن.
E2500بجز اینکه قشنگنتره امکانات بیشتری هم داره، اما شاید توی بازار خاورمیانه عرضه نشده باشه هنوز.

ssdیه نوع حافظه هستش که قراره جایگزین هارد بشه سبک تر کم حجم تر و سریع تر از هارد هستش

توی تمام مراکز فروش قطعات هستن کسایی که قطعات قدیمی رومیخرن

نه دوست عزیز هارد دیجیتال قراره جاگزینش بشه که حالا حالا ها کار داره ssd سریع ترین حافظه ی دائمی برای کارهای دکستاپ هست که هزینه ی سنگینی هم داره

نه دوست عزیز هارد دیجیتال قراره جاگزینش بشه که حالا حالا ها کار داره ssd سریع ترین حافظه ی دائمی برای کارهای دکستاپ هست که هزینه ی سنگینی هم داره

مرسی پس اون جایی که من خونده بودم اشتباه کرده بود مرسی از این که راهنمایی کردید

سلام
farshidstar2012 عزیز
کارت رو همون GTX 570 رو میگیرم ولی نمیدونم چه برندی خوبه (ASUS - XFX - CLUB - SAPPHIRE - MSI - HIS - ....)
کارم 1- بازی حرفه ای در حد لالیگا 2- کارهای گرافیکی Photoshop - 3D - MAYA در حد بوندسلیگا :-)
اون مدل LCD ای که معرفی کردید رو دیدم مدل خوبی بود همون رو میگیرم
برای خرید RAM چه برندی خوبه ؟ آیا ارزش داره پول بیشتر بدم برای BUS بیشتر RAM , یعنی می ارزه 50 بیشتر بدم BUS رو از 1600 ببرم به 2000

Nikita عزیز
من که گفتم اطلاعاتم ناقصه خودتون باور نکردید حالا باورتون شد :-)
در مورد هارد هم باید بگم که خیلی دوست دارم SATA3 بگیرم ولی شاید بمونه برای ارتقا در 3 - 4 ماه آینده ولی در حال حاضر همین رو میگیرم چون میخوام پولم رو برای یه گرافیک بهتر بزارم اگه دوباره پول دستم اومد حتما یه SSD 128 یا 256 میگیرم که خیالم راحت بشه
دقیقا منظورم از UPS همون هست چون توی منطقه ما فوق العاده قطعی برق و نوسانات برق زیاده ,در ضمن فکر کنم برای یه سیستم 2 میلیونی خرید UPS کار عاقلانه ای باشه حداقل برای من که اینطوره :-)

از راهنماییهاتون خیلی ممنونم

کسی میدونه برای خرید UPS چه مارکی خوبه؟ برای خرید SSD چی؟

منظورت از هارد دیجیتال چیه؟؟

سلام
farshidstar2012 عزیز
کارت رو همون GTX 570 رو میگیرم ولی نمیدونم چه برندی خوبه (ASUS - XFX - CLUB - SAPPHIRE - MSI - HIS - ....)
کارم 1- بازی حرفه ای در حد لالیگا 2- کارهای گرافیکی Photoshop - 3D - MAYA در حد بوندسلیگا :-)
اون مدل LCD ای که معرفی کردید رو دیدم مدل خوبی بود همون رو میگیرم
برای خرید RAM چه برندی خوبه ؟ آیا ارزش داره پول بیشتر بدم برای BUS بیشتر RAM , یعنی می ارزه 50 بیشتر بدم BUS رو از 1600 ببرم به 2000

Nikita عزیز
من که گفتم اطلاعاتم ناقصه خودتون باور نکردید حالا باورتون شد :-)
در مورد هارد هم باید بگم که خیلی دوست دارم SATA3 بگیرم ولی شاید بمونه برای ارتقا در 3 - 4 ماه آینده ولی در حال حاضر همین رو میگیرم چون میخوام پولم رو برای یه گرافیک بهتر بزارم اگه دوباره پول دستم اومد حتما یه SSD 128 یا 256 میگیرم که خیالم راحت بشه
دقیقا منظورم از UPS همون هست چون توی منطقه ما فوق العاده قطعی برق و نوسانات برق زیاده ,در ضمن فکر کنم برای یه سیستم 2 میلیونی خرید UPS کار عاقلانه ای باشه حداقل برای من که اینطوره :-)

از راهنماییهاتون خیلی ممنونم

کسی میدونه برای خرید UPS چه مارکی خوبه؟ برای خرید SSD چی؟
این برندایی که نوشتی چن تاشون فقط کارتای ATI می زنن، من ASUS یا MSI رو پیشنهاد می دم.
برای رم می تونی CORSAIR XMS3/Dominator رو بخری که همون باس 1600 هم کافیه مگر این که بخوای اورکلاک هم بکنی

برای هارد هم قبلا گفتم ، اینکه مدل هارد SATA 3 باشه یا SATA 2 از لحاظ سرعت تفاوتی نداره زیاد، اما برای انتخاب SSD اگر SATA3 باشه خیلی تفاوت داره با SATA2
بهترین برند SSD مشخصا OCZ هست و از بهترین مدلهای موجود دنیا هم VERTEX 3 هست که در ظرفیتهای 60و120 و 240 گیگی موجود هست.

برند UPS هم فاراتل یا فاران کیفیتهای خوبی دارن.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back